Concursuri

Rezultatul concursului cu zmeie

„Bun, ia să vedem ce prostii au mai mai răspuns azi cititorii şi să şterg niţel pe jos cu ei”, mi-am zis, decis să mă caţăr cu oportunism pe valul simpatiei generale pentru Insignifianta şi să-i dau ei zmeul. Adică, să mânăresc pozitiv.

Şi acum, să răspundem câtorva cititori.

Radu Udrescu: ideal ar fi ca fiecare să facă doar ceea ce ştie cel mai bine. Tu, de pildă, te pricepi să câştigi sincere felicitări.
Delia: eşti nedreaptă cu statuia lui Avram Iancu. Când vă arăta cu degetele că până-n 5 se fac plăţile la Caritas era bună, nu?
Ale: o fi pălinca lu’ taică-tu unică în lume, dar eu nu beau pălincă. E, să fi fost taică-tu un bogat plantator de cafea din Brazilia…
Lecteriţa: Tess D’Uberville, frate!
Insignifianta: care n-am avut pentru ce să-ţi dau zmeul, decât felicitări, sincere, zic!

Marele premiu, zmeul, merge la Haolică, pentru comentariul: „Craiova este cea mai mare rezervaţie naturală de divertisment”.

PS: Astăzi vom avea şi cel de-al treilea concurs.

Share:

36 comments

  1. sidryane 25 May, 2011 at 11:06

    🙁

  2. Dan1 25 May, 2011 at 11:10

    Cu ocazia decernarii acestui al doilea zmeu, scriu si eu în comentariul meu traditionalul “Mânarieee!” :))

  3. Radu Udrescu 25 May, 2011 at 11:12

    Stai ca io tot n-am inteles… Am castigat au ba felicitarile??? :-S

  4. Nero 25 May, 2011 at 11:14

    Manareala! Ma simt vanat! Taxi Driver!

  5. Tetelu 25 May, 2011 at 11:16

    Poate castig si eu cand o sa fie un concurs de zmeie care mimeaza filme

  6. Ferdinand 25 May, 2011 at 11:16

    Ei, ei, ei…că fără edict nu v-ați mai fi distrat voi aici…

  7. andryusha 25 May, 2011 at 11:26

    O fi Craiova cea mai mare rezervaţie naturală de divertisment, dar Iaşul are echipă în Liga-ntâi: Steaua rulz! 😀

  8. sebra 25 May, 2011 at 11:29

    @Haolică,
    Zi şi tu ceva să ne râdem!

  9. haolica 25 May, 2011 at 11:31

    uai ce onoare, ce virtute, ce moment! ce surpriza!

    p.s. julica, cei 200 de coco promisi ti-i dau acu’ sau mai pe seara?

    va pupa vaca

  10. Michell 25 May, 2011 at 11:40

    Haoleooo Julica tata sa vezi ce felicitari sincere primesti de la Insi. Imediat apare, stai numa’ sa vezi. :))

  11. Lecteriţa 25 May, 2011 at 12:08

    Mai degraba, Departe de lumea dezlantuita.
    Da’ schimba si tu tema, ca la orase mici nu avem potential! Poate ceva fotbal postbelic…

  12. vlad 25 May, 2011 at 12:08

    Manarie clar! la sincere felicitari inteleg sa manaresti ca alea au valoare inestimabila, dar chiar si la un amarat de zmeu?
    Rusine! rusine! rusine sa va fie! demisia! demisia! aaa, astea erau pentru Craiova. Ma rog, p-acolo pe undeva…

  13. M3bis 25 May, 2011 at 12:12

    @Julică, te pui bine cu erdeeshul?

  14. andryusha 25 May, 2011 at 12:25

    Haolică e o doamnă, deci sfatul fratelui Andryusha a fost ascultat… (deşi nu cred să existe în redacţie cineva suficient de curajos să recunoască asta :)) )

  15. Insignifianta 25 May, 2011 at 12:33

    @Michell:
    Pe aceasta cale, doresc sa il felicit sincer pe Julius pentru alegerea oportuna! Si felicitari sincere, castigatorului! Nu mai stiu cine e, desi ma luai in gura cu el, pe motiv de vecinatati…Eh, un insignifiant, acolo, si el!

    P.S. Vezi, ba, Michell, ca pot sa fiu si doamna, daca vreau?

  16. Dan1 25 May, 2011 at 12:33

    Si-acu’ hai cu al treilea zmeu, ca acusi se face 1 (ora)! :))

  17. Lecteriţa 25 May, 2011 at 12:34

    Vlad de la 12, esti acelasi care a castigat ieri? ce naiba faci, acum contesti decizia juriului? De la glorie ti se trage… =))

    Da, sa vina al treilea zmeu, ca abia ne-am intrat in mana, stim cum sa pierdem!

  18. Dan1 25 May, 2011 at 12:48

    @Lecteriţa: Nu bre, ala era cu majuscula! Asta e un baiat cinstit care n-a câstigat prin mânarii niciun concurs! =))

  19. Insignifianta 25 May, 2011 at 12:49

    @haolica: Chapeau!
    P.S. Care, daca nu ziceam eu de Bailesti…Da’ tot mai aproape de Bailesti m-am nascut eu, decat tu! Na! 😀
    @admin: Si ,care, felicitari, sa mi le pui in cont! Asa sincere, cum sunt ele, ca sa aiba de unde sa ia comision si banca!

  20. sebra 25 May, 2011 at 12:51

    @Insignifianta:
    Sincere condoleanţe, fată! Las’ că mai sunt zmee! :))

  21. Lecteriţa 25 May, 2011 at 12:53

    @Dan1:
    Tie nu ti se pare ca totul are logica? Intai judetul Bihor, care l-a furnizat blogosferei, pe Jul.
    Dupa care Craiova, care , acolo bate inima lu Jul.
    Poate isi aduce aminte si de Buzaul in care cumpara pantofi de dama, vara, cand curgea asfaltul la vale…

  22. Michell 25 May, 2011 at 12:54

    @Insignifianta:
    Pentru CEA MAI DOAMNA dintre doamne : @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
    Consolare ca nu ai castigat zmeul. 😛

  23. Dan1 25 May, 2011 at 12:57

    @Michell: E vecheee! Asa a câstigat RoseN zeci, poate chiar sute de like-uri! =))
    (totusi e ciudat ca la “ultimele comentarii” apare în forma: ” Michell: @Insignifianta: Pentru CEA MAI DOAMNA dintre doamne : @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-…” )

  24. Dan1 25 May, 2011 at 13:01

    @Michell: Trandafirii se dau în numar impar, daaa? :))

  25. Michell 25 May, 2011 at 13:05

    😛

  26. Lepka 25 May, 2011 at 13:26

    @Radu Udrescu: mai conteaza? sau vrei sa vezi daca mai ai loc de ele sau tre sa`ti cumperi o casa mai mare?

  27. haolica 25 May, 2011 at 14:09

    @iNSIGNIFIANTA: Clar. Ia si tu o mie de marci de la vaca cu dragoste.

  28. Dan1 25 May, 2011 at 14:32

    @Michell: Na, ca acu’ aparu! Ce sa mai zici dom’le?! =))

  29. Ale 25 May, 2011 at 15:04

    totusi, cel mai bogat plantator de prune din sat nu-i rau, zic eu :))))

  30. Belle d”Iimagination 25 May, 2011 at 15:07

    @insi, chiar a fost mânărie, fata mea!

  31. Sare'n Ochi 25 May, 2011 at 15:56

    DJ Boros nu uita / Zmeele nu te vrea / la DC e manareala / care face imparteala =))
    (asa l-ati omorat si pe bietul Caramida Erotica!)

  32. M3bis 25 May, 2011 at 15:59

    @Dan1: Nimic, ce să mai zici?! Că mă chinui eu să vă repar comentariile!

  33. Dan1 25 May, 2011 at 16:17

    @M3bis: Scrisese cu litere albe? :))

  34. vlad 25 May, 2011 at 16:36

    @Lecteriţa: Ala era alt Vlad :(. MANARIE! Cinstit, da! MANARIE!!!

  35. haolica 26 May, 2011 at 10:37

    julica, de unde ridic premiu’ mancati-as?

  36. Suminona 26 May, 2011 at 10:45

    De la magazin cind ai destui bani sa-l cumperi ?
    MANAREALA !!!! Domnu MEBIS ? da-o dreq de treaba… las ca stim noi ca te-o pus Admin sa te ocupi si de comentariile de la concursul cu premii , si editezi raspunsu la ala care vre bosu sa fie cistigator …. las ca stim noi !!!!