Postul nu e post destul

Recomandări de seară: a-ia-ia-ia-iai!

Noile şi nemaivăzutele aventuri ale lui Vivi Floricica în Spania. Deci, poveşti drăguţe cu români plecaţi la muncă.

Ăştialalţi, care au rămas în România, au piratat anul trecut software aşa, cam la două Loganuri pe oră.

Chinezu lansează o întrebare interesantă, incitantă, obligatorie, esenţială: „Ce s-a schimbat în blogosferă în ultimul an?”. Păi, Chinezule, să-ţi zic eu ce nu prea s-a schimbat: obiceiul ăla de a nu scrie nimic şi a întreba la sfârşit: „Voi ce părere aveţi?”.

Foarte de treabă rusul ăsta, cum zice el „a-ia-ia-ia-iai” în loc să-l dea pe domnul motan cu nasul, eventual să-i croiască şi vreo două ziare Daily Cotcodac peste fund, cum păţesc alţi nesimţiţi.

Share:

13 comments

  1. kilroy 16 May, 2011 at 21:57

    “Boje, koshmar”- este vorba aici tot de textul lui Chinezul?

  2. green 16 May, 2011 at 22:13

    domnul motan a facut unde trebuia, in recipientul cu pamant; pe domnul motan nu-l ajuta inteligenta prea mult si nu poate deosebi pamantul de nisip si recipientul de caca de recipientul de rasad; si dupa cum iti poate spune si celalalt grasan inocent, de fapt a avut loc un mic cutremur, cu consecintele care se vad, ai-iai-iai

  3. Dan1 16 May, 2011 at 22:15

    “Chinezu lansează o întrebare interesantă, incitantă, obligatorie, esenţială”: cum dreaq mi-a scapat Eftimie printre degete? Parca era uns cu ulei de masline toate alifiile! =))

  4. Dramoleta 16 May, 2011 at 22:21

    Auzisem de calmul englezesc, de ala rusesc abia acum am aflat.

  5. Lecteriţa 16 May, 2011 at 22:26

    Chiar, unde-i Eftimie?

  6. sebra 16 May, 2011 at 22:40

    @Lecteriţa:
    Tot n-ai rezolvat alea? :))

  7. Dramoleta 16 May, 2011 at 22:51

    Voi ati validat impresiile chinezului?

  8. Insignifianta 16 May, 2011 at 22:55

    De data asta, Chinezu are dreptate! Şi ruşii e domni, bănuiam io, mai demult! 🙂

  9. Lecteriţa 16 May, 2011 at 23:13

    @sebra:
    mi le-a rezolvat unul, dar tot nu pricep cum ! pentru el se pare ca a fost simplu. cica
    “i was trying ot figure out the formula
    but if u just act it out in ur head it easy”

  10. aisha 17 May, 2011 at 00:01

    r4 ce pisoi scumpi! nu poti sa-i admonestezi cand te privesc asa! celui pitit pe mobila i se citesc in priviri sentimentele de culpabilitate si regretele!(noroc ca au un stapan intelegator si iertator.)

  11. N.A. 17 May, 2011 at 23:14

    Deci tot asa se uita si Rashi cand o comite? sau el e mandru de ce a facut si te sfideaza cu coada pe sus? :))

  12. N.A. 17 May, 2011 at 23:15

    Stii ca mi-ai promis si mie un ziar Daily Cotcodac. As dori unul care sa nu fi avut contact cu fundul lui Rashi, multumesc de intelegere! 😀

  13. silavaracald 17 May, 2011 at 23:31

    @N.A.: Hai că te servesc eu cu unul care nu a avut contact cu fundul lui Rashi, ci cu al lui Lucky! (că mi-a trimis tetrisul mai multe) Ei, ce zici, parcă-i altceva! ;))