PumaSocial Party, cu DJ Cotco

Voi cum v-aţi imagina o petrecere într-un club la care cântă Puya şi Conect-R, cu DJ Cotco? Hai, închideţi puţin ochii. Îl vedeţi pe DJ Cotco îmbrăcat în cel mai frumos tricou cu dungi pe care-l are, cu tenişi coloraţi, strălucitor cu şepcuţa sa cu paiete, bătând cuba cu Puya, luându-l peste picior pe Conect-R („Ce te-ai îmbrăcat aşa, fraiere, ai avut mai devreme concert la mall-ul din Vaslui?”) şi ciupind fetele de funduleţe („Ce faci, fetele, te undui?”)?

Exact aşa a fost la PumaSocial Party din Oxygen Club, cu mici diferenţe.

În primul rând, n-am bătut cuba cu Puya, doar m-am frecat de el din mers. Norocul lui că m-a ferit, că are cam 1,60 şi treceam peste el fără să-mi dau seama.

La bar era o îmbulzeală infernală, alergau barmanii în toate direcţiile. A fost suficient să-mi sprijin un cot pe tejghea şi unul dintre barmani a lăsat baltă cockteilurile şi s-a repezit să mă servească. Mi-am luat berea peste rând şi ăia care aşteptau ca proştii m-au privit contrariaţi, dar şi cu admiraţie – era clar că sunt ceva VIP dacă s-au repezit barmanii să mă servească înaintea lor.

Pe barman îl ştiu de mult, a lucrat la toate terasele din Berceni – i-am dat bacşişuri cât n-a câştigat Eftimie în doi ani de la Daily Cotcodac.

M-am întreţinut cu vecina Simona Tache, dar nu este adevărat că am discutat despre femei, cum susţine ea. Sincer, ce-aş putea să discut cu Simona Tache despre femei? V-o imaginaţi cumva lovindu-mă cu cotul şi urlând: „Fii atent ce bună e aia, Julius! Zi dacă n-ai bulăni-o!”.

Nici cu Nic n-am vorbit despre femei, că era cu nevastă-sa.

Ionuţ Oprea şi Elena Cîrîc au jucat bowling. Joacă foarte bine. La un moment dat, ne-am mutat mai departe, ca să-i vedem mai bine. Şi ca să fim siguri că nu ne loveşte vreuna dintre bilele pe care reuşeau să le arunce în spate.

N-am înţeles niciodată de ce Costin mă simpatizează. Va trebui să-l rog pe Eftimie să facă mişto de el într-un text, ca să mă asigur că mă simpatizează sincer.

Bloggerii au mai ars-o la bowling şi ping-pong până dimineaţă. Ultimii doi petrecăreţi au plecat acasă cu o bicicletă Puma, dar eu n-am fost printre ei fiindcă nu se dădeau şi pături, să am pe ce dormi dacă ajung acasă dimineaţă.

Foto: piticu.ro

30 Comentarii »

  1. eftimie 13/05/2011 @ 19:48

    Cum ai reusit tu DJ Cotco sa te strecori ca un ninja, m-am uitat pe trei sferturi din pozele de pe internet si nu apari!

    Thumb up 0

  2. DJ Cotco 13/05/2011 @ 19:52

    @eftimie: si Vantu platea bani grei acum cativa ani ca sa nu apara in poze. iti aduci aminte cand toata presa din Romania avea o singura poza cu el, si aia foarte veche.

    Thumb up 0

  3. Constantin 13/05/2011 @ 20:38

    “puma social party – after hours athlets” traducerea ar fi “puma, chef social, atletii de dupa ore”? dupa ce ore?

    Thumb up 0

  4. M3bis 13/05/2011 @ 21:12

    @eftimie, are dreptate @DJ Cotco! Vreo poză cu mine ai găsit?

    Thumb up 0

  5. Lecteriţa 13/05/2011 @ 21:18

    “Pe barman îl ştiu de mult, a lucrat la toate terasele din Berceni – i-am dat bacşişuri cât n-a câştigat Eftimie în doi ani de la Daily Cotcodac.”
    Mare om, Eftimie asta, de lucreaza el pe moca la Daily Cotcodac!
    Si barmanul ala de-aia se tot muta , sa nu mai dea de DJ Cotco!

    Thumb up 0

  6. aisha 13/05/2011 @ 21:35

    nooo, eu cred ca, de fapt, barmanul ala e un fidel cititor al DC-ului! nu cred ca l-au impresionat pe el niste bacsisuri. sau poate l-a vazut la TV pe DJ Cotco!

    Thumb up 0

  7. aisha 13/05/2011 @ 21:38

    @Lecteriţa: ce amuzant! am impresia ca putem comunica telepatic!

    Thumb up 0

  8. Lecteriţa 13/05/2011 @ 21:48

    @aisha:
    Stai, ca acu il “sustragem” psihologic pe Costin, din contextul mirarii lui DJ Cotco!
    Cum de ce te simpatizeaza?!? De ce te simpatizam toti, dealtfel! N-ai auzit de atractia aia care face ca victima sa-si iubeasca calaul? (virgula, calaul)

    Thumb up 0

  9. aisha 13/05/2011 @ 21:55

    @Lecteriţa: eu as fi zis ca noi credem declaratiile Simonei Tache!

    Thumb up 0

  10. Lecteriţa 13/05/2011 @ 21:59

    @aisha:
    O femeie nu crede niciodata declaratiile altei femei! Asta e lege primordiala!

    Thumb up 0

  11. aisha 13/05/2011 @ 22:11

    @Lecteriţa:… dar nu este adevărat că am discutat despre femei!
    am extras din context, total aleatoriu, o fraza in care cineva se disculpa!
    (n-am inteles de ce! nici macar sa vorbeasca n-are permisiunea?!?)

    Thumb up 0

  12. Lecteriţa 13/05/2011 @ 22:15

    @aisha:
    =))
    pe vadul ala dadeam si eu apa la moara, ca sa zica DJ Cotco ca pe noi nu ne impresioneaza ce zic altii!

    Thumb up 0

  13. Dan1 13/05/2011 @ 22:18

    @M3bis: Cre’ ca da! arata cam asa:
    01101010110100110101010010001011
    00010101110100101010101010001000
    11011001001010101000111000100010
    01001000010010101111010001001011!
    =))

    Thumb up 0

  14. Insignifianta 13/05/2011 @ 22:19

    Care n-am stiut io de bicicletele alea… ;;)
    Julius, maica, esti celebru, ba! Bucura-te! 😀

    Thumb up 0

  15. V3nt0R 13/05/2011 @ 22:23

    Presimt ca …

    Maine …

    va fi …

    o zi …

    a saptamanii …

    si teoretic …

    prima zi de week-end …

    care este …

    intitulata …

    SAMBATA !

    Thumb up 0

  16. M3bis 13/05/2011 @ 22:29

    @Dan1: Care n-ai putut să bagi și tu un EOL să nu iasă binarele alea din pagină, nț, nț!

    Thumb up 0

  17. Insignifianta 13/05/2011 @ 22:30

    @V3nt0R: Asa ii zice acuma? =))
    Si vinee Adrianaaa, vinee Adrianaaaa! B-) 8-> <:-P

    Thumb up 0

  18. Dan1 13/05/2011 @ 22:34

    @M3bis: Nu stiui la cât! Ca bagam! 80 de caractere pe linie/25 de linii (ca la puTTY)?

    Thumb up 0

  19. […] rest, m-am uitat la oameni, cum jucau bowling, tenis de masă sau biliard, am vorbit cu vecinul Julius despre femei şi am băut apă plată. N-am fost atlet after-hours, că n-am avut o atitudine […]

    Thumb up 0

  20. aisha 13/05/2011 @ 22:46

    @Insignifianta: tu vrei o rubrica speciala, nuuu?

    Thumb up 0

  21. M3bis 13/05/2011 @ 23:01

    @Dan1: cam așa, dar că să nu exagerăm, cred că pe la 76 ar fi ochei!

    Thumb up 0

  22. Insignifianta 13/05/2011 @ 23:01

    @aisha: Nu neaparat. 😛 Ma satisface prietenia cu Rushenne. :))

    Thumb up 0

  23. sebra 13/05/2011 @ 23:44

    N-aş fi crezut în veci că DJ Cotco are o viaţă socială aşa activă! 😀

    Thumb up 0

  24. Cms 13/05/2011 @ 23:56

    @Insignifianta:
    Dacă totuşi vrei o rubrică specială, iată o sugestie:
    1. Ajungi una dintre cele mai importante admiratoare ale Adrianei. Comentezi la toate rubricile, spui că vrei să aprofundezi cultura rock şi în special rock-nouveau.
    2. DJ Cotco ajunge să te atace în postările personale, vorbeşte despre exorcizare şi viaţa de apoi, acolo unde el te va obliga să asculţi selecţiile lui.
    3. Faci unele comentarii binevoitoare în legătură cu alegerile muzicale de la miezul nopţii ale lui DJ Cotco.
    4. DJ Cotco introduce rubrica specială “Insi şi prietenii”, plină de apropouri linguşitoare la adresa gusturilor tale muzicale.
    5. Asta, doar în cazul în care vrei senzaţii tari: postezi pe DC link-uri la clipuri cu muzică disco, de pildă Boney M…

    Thumb up 0

  25. Insignifianta 14/05/2011 @ 00:19

    @Cms: Auzi, bre, ca misto sugestii imi mai sugerasi! Pan’ la punctu’ cinci, cand ma aproximai mai bine…care, ce senzatii tari imi pot provoca eu, mie, insami, cu participarea in natura a insasi naturii…care, habar n-ai! =))
    P.S. Si zici ca-ti placu textu’ cu fieraru’ betonist, parc-asa zisesi? 😛
    P.P.S. Care nu o sa aprofundez io, de-acu’ incolo, tot ce e de aprofundat! Care, ia sa vezi! Care, mai taci si mai scrie! =))

    Thumb up 0

  26. Elena 14/05/2011 @ 07:47

    Julius, nu stiu pe cine ai vazut tu jucand bowling, dar eu am castigat. Am dovada, ia de aici: http://elenaciric.ro/wp-content/uploads/2011/05/2011-05-13-00.25.39.jpg 😀

    Thumb up 0

  27. M3bis 14/05/2011 @ 11:22

    @Elena: Aia nu-i dovadă, se vede pixelul albastru! Ruşine, Elena Cîrîciu!

    Thumb up 0

  28. […] mai scris Daniela, Elena, Julius, Piticu si Radu. […]

    Thumb up 0

  29. […] de Facebook Nwradu Minxieee Titus Jeanette Sana Pietricel Valy Subiectiv Ionut Oprea Umblu Liber Daily Cotcodac Reporter […]

    Thumb up 0

  30. Che Guevara 18/05/2011 @ 11:12

    N-am fost acolo. Daca ma anuntati din timp luam medalia de aur la bowling.

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL