Postul nu e post destul

Primiţi cu sondajul?

M3bis

– Bună ziua, suntem de la …, agenţie de studiere a blah, blah. O voce suavă! Sunteţi amabil să ne răspundeţi la câteva întrebări?

– De unde aveţi numărul meu de telefon?

– Ştiţi, numărul a fost ales aleator de calculator. Dacă nu vă deranjez prea mult, puteţi totuşi să-mi răspundeţi la câteva întrebări?

– Dacă sunt scurte şi la obiect, da, că acum sunt în pauză şi nu aş vrea să irosesc timpul!

– OK, durează doar câteva minute… Sunteţi din judeţul…

– blah

– Oraşul…

– blah blah

– Lucraţi dumneavoastră sau unul din membrii familiei dumneavoastră în domeniul… Administraţie publică?

– Da.

– Marketing, publicitate, PR?

– Da.

– Bănci, finanţe?

– Da.

– Îmi pare rău, dar nu puteţi participa la studiul nostru… Vă doresc o zi bună!

– Domnişoară, dar de-abia mi-am aprins ţigara!

Nu rataţi “Întâlnirea de la miezul nopţii, cu DJ Cotco”! Dacă sunteţi pe fază, puteţi fi primul care postează comentariul “Nu pot să cred că am stat până acum ca să ascult porcăria asta”

Share:

60 comments

  1. V3nt0R 4 May, 2011 at 19:37

    Iar la acest articol, cam ce ar trebui sa scrie in primul comentariu =))) ?

  2. Runia 4 May, 2011 at 19:37

    Ca să evităm unele etape, nu poate DJ Cotco să creeze articolul cu Întâlnirea, să dăm copy-paste și-apoi la miezul nopții completează Dj-ul cu ce știe el mai bine?

  3. ionut 4 May, 2011 at 19:39

    Eh… ca pe vremea lui Petre Magdin :))

  4. sebra 4 May, 2011 at 19:50

    Îmi pare rău, domnule, dar abia mi-am terminat ţigara. 😀

  5. ilie pintilie 4 May, 2011 at 20:11

    Va bateti joc de abonati

  6. Ina_adevarata 4 May, 2011 at 20:36

    “Stiti, nr. dvs. a fost ales de calculator, dintr-o baza de date pe care ne-a dat-o un baiat de la Orange. Nu trebuie sa va faceti probleme, numarul dvs. a fost ales absolut aleator, chiar daca dinsii sint putin suparati ca ati uitat de factura aia.”

  7. M3bis 4 May, 2011 at 20:38

    @ilie pintilie:
    Vă anunţăm că nu am primit contravaloarea ultimei facturi a abonamentului dumneavoastră. Vă informăm pe această cale că pentru fiecare zi întârziere veţi fi penalizaţi cu 0,2% pe zi din valoarea facturii neachitate, urmând ca serviciul să se suspende începând cu a 60-a zi de la data ultimei zile de plată! Dacă aţi efectuat plata vă rugăm să nu luaţi în considerare acest comentariu!

  8. Insignifianta 4 May, 2011 at 20:47

    “Nu pot sa cred ca voi sta (iar!) pana la ora aia, ca sa ascult (iar!) vreo porcarie!” =)) Dar asta e pretul platit pentru amanarea contramandarea (am inteles bine?) participarii in emisiunea lui Maruta…aaa, Mandruta! 😀

  9. dr.Lecter 4 May, 2011 at 20:53

    Eu nu stau niciodata pana la ora aia, ca sunt femeie de la tara, am oratanii pe batatura (si pe certificat) si ma scol dis de dimineata, asa ca nu prind niciodata intalnirea de la miezul noptii, drept pentru care zic de acum ca e foarte informativa!!!

  10. Belle d Imagination 4 May, 2011 at 20:57

    Nu-mi vine să cred că am stat până la ora asta şi numai asta să citesc
    Ruşine Rashi! Ruşine!

  11. ErRon 4 May, 2011 at 21:00

    @M3bis
    Adicatelea nu esti eligibil nici pentru un nenorocit de sondaj???
    Si faci parte din selecta echipa a DC??:D

  12. M3bis 4 May, 2011 at 21:02

    @ErRon: Deh, e plină viaţa de paradoaxe!

  13. ErRon 4 May, 2011 at 21:05

    @M3bis: Si tot felul de succesuri!
    Aici ai succes, la duduita aia n-ai avut nici o trecere!:D

  14. M3bis 4 May, 2011 at 21:17

    @ErRon: Lasă-mă cucoană-n pace, că-s om însurat!

  15. RoseN 4 May, 2011 at 21:54

    @M3bis: Nu speria cucoanele, nu vezi ca n-a mai zis nimeni nimic? 😀

  16. ErRon 4 May, 2011 at 21:54

    @M3bis: Sincer, chestia asta nu ma deranjeaza, da’intelesei ca asta e site de umor, pentru intelectuali, aristocrati si miliardari, si nu unu’ de socializare!:D

  17. M3bis 4 May, 2011 at 21:57

    @RoseN:
    @ErRon:
    =))

  18. sebra 4 May, 2011 at 22:02

    Io atâta-l rog pe Dan1, să se abţină de la pronosticuri în seara asta.

  19. silavaracald 4 May, 2011 at 22:07

    Io zic că ai fost discriminat. Adică, ăia care lucrează în administrație, finanțe, bănci, marketing, publicitate, PR nu e oameni ca toți oamenii? Zic să le tragi o lăcrămație la Drepturile Omului! Hai, că te susținem! 🙂

  20. M3bis 4 May, 2011 at 22:07

    @sebra: Iar e meci?

  21. M3bis 4 May, 2011 at 22:10

    @silavaracald: Clar c-am fost discriminat! Ce? Nu mai are voie omul să facă de toate? Bine, la administraţie publică nu mă pricep, dar mă completează nevasta!

  22. sebra 4 May, 2011 at 22:11

    @M3bis:
    Steaua-Rapid

  23. M3bis 4 May, 2011 at 22:13

    @sebra: Şah?

  24. Dan1 4 May, 2011 at 22:17

    @sebra: Nu chibitzez, da’ o s-o ia Steaua (ca, cum zicea andryusha… ) :))

  25. Dan1 4 May, 2011 at 22:20

    Acu’, on-topic:
    “- Bună ziua, suntem de la …, agenţie de studiere a blah, blah. O voce suavă! Sunteţi amabil să ne răspundeţi la câteva întrebări?”
    – Nu-nu! raspund eu cu amabilitate de fiecare data!
    Incearca si tu, sa vezi ce relaxat te simti! =))

  26. Pedro 4 May, 2011 at 22:21

    Eu as face o petitie ca Daily Cotcodac sa il dea afara pe m3bis.Sa scrie Julius ca el scrie mai bine.

  27. M3bis 4 May, 2011 at 22:22

    @Dan1: Şi-atunci unde e plăcerea trolling-ului?

  28. sebra 4 May, 2011 at 22:23

    @Dan1:
    De unde-ai apărut?? Cobeee!!!
    @M3bis:
    Vezi că Dan1 e off topic!

  29. M3bis 4 May, 2011 at 22:23

    @Pedro, eu nu trebuie să fac o petiţie să-ţi fac cunoştinţă cu toader! E? Ce zici?

  30. silavaracald 4 May, 2011 at 22:24

    Banează-i! ;))
    Pe Dan1, că e off topic!
    Și pe Pedro, că prea e on topic.
    Și pe mine banează-mă, că dau din gură!
    Și pe sebra, că pârăște. ;))

  31. Dan1 4 May, 2011 at 22:25

    @Pedro: Tu esti T0ader, este? Vrei sa te razbuni? =))

  32. RoseN 4 May, 2011 at 22:26

    @M3bis:
    Nu prea cred ca stie bine cine-i Toad.3r 😀

  33. M3bis 4 May, 2011 at 22:26

    Steaua rulz, m-a rugat să vă transmit andryusha!

  34. Dan1 4 May, 2011 at 22:26

    @sebra: Da’ nu comentez bre! Ai vazut ce “low profile” am tinut la ultimul meci! (Steaua-Dinamo) =))

  35. Dan1 4 May, 2011 at 22:27

    @M3bis: De unde? Unde e andryusha? L-ati ingropat sub dealurile alea?

  36. M3bis 4 May, 2011 at 22:28

    @Dan1: N-are IP de Franta, doar dacă o fi venit în vizită, la neamuri!
    @RoseN: O să afle el, curând!

  37. Dan1 4 May, 2011 at 22:28

    @M3bis: Saau… isi cheltuieste felicitarile la Aruba? =))

  38. M3bis 4 May, 2011 at 22:29

    @Dan1: Nu ştiu, că eu nu-s acasă! O fi având şi el ceva treabă, desenează vreo vilă, ceva!

  39. RoseN 4 May, 2011 at 22:31

    @Dan1:
    E mare criminalist in ultima vreme, s-a apucat de scris romane politiste 😀

  40. M3bis 4 May, 2011 at 22:31

    @silavaracald: Parcă ştiam că mai ai ceva de spus că nu ţi-am răspuns din prima! Acum nici nu ştiu ce vroiam să-ţi mai răspund!

  41. Dan1 4 May, 2011 at 22:32

    @M3bis: Poti sa bagi la plesneala un “poate ai dreptate si tu!” =))

  42. V3nt0R 4 May, 2011 at 22:39

    In ziua de azi nu mai are oamenii frica, dom’le, unu’ nu mai tremura la auzirea cuvantului “spam” .

    Eu nici n-am tremurat vreodata =))) .

  43. silavaracald 4 May, 2011 at 22:43

    Păi, mai am, dar mai mă gândesc. ;;)
    Cred că l-ai putea băga și pe V3nt0R la spam. Numai de-aia c-a deschis gura. 😀

  44. M3bis 4 May, 2011 at 22:44

    @V3nt0R: Ţi-ai terminat temele?

  45. silavaracald 4 May, 2011 at 22:45

    Așa, așa, fă curățenie pe-aici!
    Ce atâta vorbăraie! =)) =)) =))

  46. Insignifianta 4 May, 2011 at 22:56

    @M3bis: Si te mai si intrebi, retoric (de unde ai atatia bani, M3bis, sa-ti permiti atatea comentarii pe wall-ul de fb? 😀 ) de ce nu mai are lumea curaj sa comenteze pe DC, mai ales la un text o convorbire telefonica un monolog dialogat de-al tau! =))

  47. V3nt0R 4 May, 2011 at 23:00

    @M3bis: Se rezolva singure. Eu doar deschid caietul larg si pun un pix langa. Eu sunt faraonul .

  48. M3bis 4 May, 2011 at 23:01

    @Insignifianta: Primul milion a fost mai greu, l-am primit moştenire de la o mătuşă!
    @V3nt0R: Ce ţi-e şi cu tehnologia asta! Pe vremea mea trebuia să bat tocilarul clasei să-i pot copia temele în pauză!

  49. silavaracald 4 May, 2011 at 23:02

    Io zic s-o pui și pe Insigni pe lista neagră.
    Hai, că nu se prinde Julius. E prea ocupat pe FB. 😀

  50. Insignifianta 4 May, 2011 at 23:12

    @M3bis: Mătuşa Tamara, nuu? =))
    @silavaracald: Care credeam că eşti prietena mea… 🙁

  51. V3nt0R 4 May, 2011 at 23:13

    @M3bis: La noi in clasa nu avem pe cine sa batem :)))

  52. Cms 4 May, 2011 at 23:28

    @M3bis: iar azi tocilarul clasei se răzbună neplătindu-ţi salariul de autor pe Daily Cotcodac…

  53. silavaracald 5 May, 2011 at 00:03

    @Insignifianta: Păi, sunt! Ia să vezi tu ce bine ne-om distra noi pe holurile școlii, după ce ne-o da pe toți afară din clasă. O să rămână singur cuc la catedră și o să-și facă -de plictiseală- freza în luciul tablei. ;))

  54. Cms 5 May, 2011 at 00:14

    slvc şi M3bis, dacă încercaţi să o băgaţi la spam pe Insi, alte zeci se vor ridica, strigând: eu sunt Spartacus Insignifianta!

  55. Insignifianta 5 May, 2011 at 00:18

    @silavaracald: Da, da, chiar că! Şi nici măcar pe V3nt0R n-o să-l mai poată reţine cu forţa la ore, că s-a şmecherit şi ăsta ia uite cine e, de fapt, tânărul!
    http://www.dailycotcodac.ro/2011/05/primiti-cu-sondajul/#comment-133570
    😉

  56. Insignifianta 5 May, 2011 at 00:22

    @Cms: Bravo, Cms! Aşa, spune adevărul! Să ştie tiranii mogulii cu cine au de-a face! =))
    Noi suntem poporul forţa, băăăi! =))

  57. M3bis 5 May, 2011 at 07:53

    @Cms: Nu ştiu cum sunt alţii, dar la mine salariul intră pe card la fix! O fi rămas tocilarul cu ceva sechele din copilărie! “Bă! Dai să copii tema salariul sau te sparg!”. A! Şi nu e vorba de salariul de pe DC, aici fac poliţie din plăcere! Muhahaha!

  58. Pentru de dimineață | aghiuţă 5 May, 2011 at 08:47

    […] Sondaj prin telefon, pe Daily Cotcodac. […]