Postul nu e post destul

Daily Cotcodac a cumpărat zoso.ro

Oficial, Vali Petcu e în concediu, iar textele semnate de Julius sunt marcate drept “guest post”, dar toată lumea ştia că era doar o chestiune de timp până când trustul Daily Cotcodac va cumpăra toate blogurile locale cât de cât cunoscute.

Într-o discuţie purtată acum două seri la Tâmpla Spartă, îndrăgitul Eftimie l-a asigurat pe Vali Petcu de faptul că a făcut ceea ce trebuie: “Cât scoteai, mă, din blogul ăla al tău? 2-3000 de euro pe lună? Păi la Daily Cotcodac şi femeia de serviciu are mai mult! Plus prime, plus bonusuri, poate vrei şi tu să câştigi RoBlogFest-ul cu bloguleţul tău…”.

Share:

36 comments

  1. lulu 23 May, 2011 at 22:29

    Si pestii? Cere cineva rascumparare pe ei? Sau Zoso stiind ce a patit Petreanu, i-a tratat singur cu ceva mujdei inainte de a pleca?

  2. punKreas 23 May, 2011 at 22:42

    Vezi ca, odata cu blogul, o sa-i mostenesti si pe toti haiterii lui zoso :))

  3. JULIUS 23 May, 2011 at 22:43

    @punKreas: noi nu suntem buni ca el, aici ii ucidem. M3bis, ai legatura.

  4. aisha 23 May, 2011 at 22:44

    Aveti femeie de serviciu? Un fotomodel, nu? =))
    Ce atributii are? Si ce program?

  5. N.A. 23 May, 2011 at 22:47

    Da? Nu mai bine scriai mai multe pe propriul dumitale blog, decat sa stai prin vecini? sa stau acuma sa bat blogurile sa te citesc, ai?

    P.S. – In adolescenta (de fapt, pana aproape de 30 de ani), cand veneam de la discoteci, cluburi, lipseam prea mult de-acasa, mamaia imi zicea scarbita : “Umbli ca catelele alea!”
    N-are desigur legatura cu discutia 😀

  6. costin 23 May, 2011 at 22:47

    Asta e o manevră ocultă de-a lui Zoso. V-a convins să ieşiţi la înaintare că-i cumpăraţi blogul ca să poată el să mărească preţul. Parcă şi văd, când se întoarce din concediu Zoso, cum o să mărească preţul la site-ul lui de la trei sute de mii de euroi la un milion de sincere felicitari.

    Jos Mafia blogurilor!

  7. M3bis 23 May, 2011 at 22:47

    @JULIUS: A mişcat careva în front?

  8. JULIUS 23 May, 2011 at 22:50

    a aparut primul hater la Zoso, cu “trebuia sa radem?”. @costin: zi daca tu erai, sa dam putin cu ulei scripetii aia.

  9. Arsulici 23 May, 2011 at 22:53

    Julius, iar dai banii pe prostii în loc să plătești scriitorii colaboratori? =))

  10. V3nt0R 23 May, 2011 at 22:55

    Daca cumparati si Facebook (ceea ce nu cred ca e o problema pentru tine, Julius), sa adaugati si voi buton de dislike, si optiunea de a ne schimba numele si link-ul de mai multe ori.

    Si logo-ul sa arate cam asa : Facebook : gagici si alte discutii interesante .

  11. punKreas 23 May, 2011 at 23:01

    @V3ntor: Nu intelegi, Julica deja a cumparat o parte facebook, dovada fiind milioanele de clipuri pe care le posteaza pe wall. Am auzit chiar ca, in dorinta de a-i face pe plac lui Mark Zuckerberg, o sa-si schimbe numele in Julenberg si o sa-si lase perciuni ondulati =))

  12. Insignifianta 23 May, 2011 at 23:22

    Aşa mânărie n-am mai văzut de ieri! Este, că am dreptate?

  13. Someone 23 May, 2011 at 23:28

    Sireacu’ Vali, si el crezu ca-i sari in ajutor?

  14. JULIUS 23 May, 2011 at 23:33

    @Someone: asa sunt io, bun, ajut pe toata lumea…

  15. Dan1 23 May, 2011 at 23:40

    @Insignifianta: Da, s-a cam lasat pe tânjeala! Normal era sa bage o mânarie la 5-10 minute! =))

  16. M3bis 23 May, 2011 at 23:41

    @Someone: Când ţi-ai programat concediul anul ăsta?

  17. punKreas 23 May, 2011 at 23:52

    Daca tot s-a efectuat tranzactia asta, poate mai faci si tu niste investitii.
    Spre exemplu, ai putea sa-i iei lui m3bis un balcon nou, mai incapator, cu sertare speciale pentru borcanele cu muraturi si server :))

  18. JULIUS 23 May, 2011 at 23:52

    @M3bis: stai sa-l tina serviciul asta pana in august, ca sa spunem ca are de unde pleca in concediu.

  19. sebra 23 May, 2011 at 23:55

    Şi noi ne jucăm acasă sau în deplasare??

  20. punKreas 24 May, 2011 at 00:02

    @sebra: la matineu :))

  21. Lecteriţa 24 May, 2011 at 00:09

    Aaaa, Indragitul Eftimie l-a convins pe Zoso?? Pai da, ca stiai de atunci, de cand cu Chinezu’ si recomandarile de seara, ce insistent poate fi!

  22. Palconi Valentin 24 May, 2011 at 00:46

    Tare articolul. Sunt sigur ca zoso isi va compara traficul cand va veni din vacanta sa vada daca persoanele care scriu in locul lui aduc mai mult trafic decat el si daca se intampla aceasta, poate vor fi mai multe guest post-uri.

  23. N.A. 24 May, 2011 at 01:07

    @sebra – Io de-aci nu mai plec, ca-mi disparura vreo doua mesaje pe acolo de zici ca nici nu le-am lasat vreodata.

  24. Ciprian 24 May, 2011 at 01:11

    @Julius Vezi ca printesa te inseala. A fost cu altul in emisiune la Mindruta.

  25. Insignifianta 24 May, 2011 at 01:18

    @N.A.: Auzi, fată, şi mie mi-e cam ruşine să las comentarii în altă parte decât aici, că ăia e oameni mari. Nu mă pui io cu ei.

  26. N.A. 24 May, 2011 at 01:30

    @signi – Mie Zoso mi se pare om rau, care mananca internauti prapaditi ca noi pe paine la micul-dejun.

  27. N.A. 24 May, 2011 at 01:33

    @signi – Si nu cred ca stie sa se poarte asa bine cu damele ( fine, ca noi, desigur) ca Julius

  28. aisha 24 May, 2011 at 01:37

    @N.A.: “Ce, maaaaa??!! aprobare divina?! “
    Foarte frumos te-ai exprimat pe blogul vecin si prieten!

  29. N.A. 24 May, 2011 at 01:41

    Ete ca-mi aparura dupa 7 ore! Da, chiar asa iti apare scris cand esti la moderare: “mesajul tau asteapta aprobarea divina”. Pfiuuuuu…

  30. aisha 24 May, 2011 at 01:50

    @N.A.: Bine ca m-ai avertizat! N-o sa incerc chestii din astea divine!
    Bravo, ai facut o figura splendida acolo(nu cred c-a beneficiat Zoso vreodata de asemenea opinii)!

  31. Insignifianta 24 May, 2011 at 02:07

    @N.A.: Cine e ZOSO?

  32. JULIUS 24 May, 2011 at 02:14

    @Ciprian: am vazut-o, ma, mi-a frant inima…

  33. Radu Udrescu 24 May, 2011 at 08:50

    Da’ de-un bucatar IT-st n-aveti nevoie la DC Mansion? 😀

  34. costin 24 May, 2011 at 09:35

    Eu şi cu mine eram

  35. haolica 24 May, 2011 at 10:54

    nu aveti toate tiglele pe casa :))))))))))))

  36. N.A. 24 May, 2011 at 12:45

    @Signi – Un baiet cu un blog, prieten de-al lui Julius, vrea sa-si faca si el reclama.. ;))
    @aisha – =)) =)) Mersi frumos!