Viral

Unele lucruri nu se schimbă niciodată

Share:

47 comments

  1. RoseN 27 March, 2011 at 11:36

    😀 Mdaaaaa
    Ca sa si exemplific in cuvinte ceea ce tocmai ati vizionat:
    “În spital se află un pacient grav bolnav. Rudele se adunaseră în sala de aşteptare, iar în final intră un medic obosit şi abătut.
    – Îmi pare rău că trebuie să vă dau o veste proastă, spuse privind feţele îngrijorate. Singura speranţă pentru ruda dumneavoastră este transplantul de creier. Este încă experimental, riscant şi din punct de vedere economic, întru totul pe seama dumneavoastră.
    Rudele rămăseseră aşezate, ascultând veştile proaste. În sfârşit, unul întrebă:
    – Ca să ştim, cât costă un transplant de creier?
    – Depinde, răspunse medicul, 5.000 euro e creierul de bărbat, 200 euro cel de femeie.
    Se lăsă o lungă perioadă de linişte, timp în care bărbaţii din sală încercau să nu râdă şi evitau privirile femeilor, chiar dacă unii zâmbeau. În final, curiozitatea îl împinse pe unul să întrebe:
    – Domnule doctor, de ce această diferenţă de preţ?
    Medicul zâmbi la această întrebare atât de inocentă şi răspunse:
    – Cele femeieşti costă mai puţin pentru că sunt singurele creiere folosite, celelalte sunt ca noi.”

  2. Dan1 27 March, 2011 at 11:40

    @RoseN: Da-da-da! Nefolosite! Hm!

  3. RoseN 27 March, 2011 at 11:43

    @Dan1: 😀 Ale celor care se regasesc in clip mai =)) eu sunt convinsa ca dinstinsii domni care viziteaza acest magnific site nuuuuuuu se….

  4. dr.Lecter 27 March, 2011 at 12:13

    Men’s only
    http://www.resursadefun.ro/private-party.htm

  5. sebra 27 March, 2011 at 12:17

    …şi consecinţele sunt clare 😀

  6. clara 27 March, 2011 at 12:38

    deci domnul respectiv avea o prietena? si o trata in felul acela? inseamna ca prin articolul scris zilele trecute d-nul camionagiu ori e lipsit de competenta ori a vrut pur si simplu sa va induca in eroare (pe dvs domnii)! sau pur si simplu a vrut sa amuze doamnele!

  7. fanu` lu` Ju` 27 March, 2011 at 12:46

    vreau like

  8. Dan1 27 March, 2011 at 12:48

    @clara: Iti dai seama ca, dupa
    filmare, “domnul” respectiv a incasat-o rau de tot. =))

  9. clara 27 March, 2011 at 12:51

    @Dan1: dupa felul in care se prezenta situatia, ma tem ca nu suficient…

  10. RoseN 27 March, 2011 at 12:55

    @fanu` lu` Ju`: Poftim, ca sunt eu generoasa azi 😀

  11. Cms 27 March, 2011 at 13:06

    Fetelor, liniştiţi-vă. Nu aţi văzut ce carcasă şifonată are răcitorul? Nu ar fi fost prima oară că era aruncat în capul cuiva…
    RoseN: în realitate neuronii nefolosiţi mor, aşa că un creier folosit arată mult mai bine ca unul nefolosit 😉

  12. sebra 27 March, 2011 at 13:28

    admin a uitat sa zica “nu incercati asta acasa”

  13. fanu` lu` Ju` 27 March, 2011 at 13:50

    @RoseN si de ce tu ai mai multe like-uri ?:(

  14. RoseN 27 March, 2011 at 13:56

    @fanu` lu` Ju`: De ce ??? Psihoterapeutic, afirmand ca nu este necesar sa stim DE CE ci doar CUM s-au format toate aceste simptome, eu zic ca e necesar doar un antrenament intensiv, riguros, sustinut.
    DE AIA NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!
    e doar unul din acele mistere ale universului =))

    P.S daca ma rogi frumos iti mai dau vreo 5 like-uri =))

  15. V3nt0R 27 March, 2011 at 14:52

    Hai salut !

  16. N.A. 27 March, 2011 at 16:04

    Hahahahahaha, avem rubrica sf azi? =))

  17. N.A. 27 March, 2011 at 16:05

    Sa faca bancuri doar RoseN ca ea stie cel mai bine! 😀

  18. Sare' n Ochi 27 March, 2011 at 16:08

    Apropos de creier nefolosit:
    -Cum se spune in engleza: sotia a luat copiii si a plecat pentru o saptamana in vizita la soacra?
    -YES!!!

  19. Dan1 27 March, 2011 at 17:02

    @N.A.: De obicei da, dar asta… e cam deplasat. =))

  20. Sandi 27 March, 2011 at 17:03

    @Sare’ n Ochi: nu se spune la soacra se spune la ma-sa. :))
    De ce suparati fetele? Tocmai azi duminica !!:-/
    Credeti ca ele uita ce trai au acasa? :->
    Nu cred ca era necesar sa le reamintiti… :-$

  21. RoseN 27 March, 2011 at 17:08

    @Dan1:
    Ei nu mai spune [-( bine ca era clipul ne-deplasat =))
    Eu am restabilit doar echilibrul sa nu se strice cumva feng shui-ul acestui minunat loc 😀
    sau cumva te-ai ragasit in :-/…

  22. Insignifianta 27 March, 2011 at 17:27

    Educativ spot…:D

  23. Insignifianta 27 March, 2011 at 17:28

    Eram sigura ca intru la moderare! Trebuia sa spun “edificator”, nu edu-…cum am zis. 😀
    P.S. T3oader e bine. Va transmite salutari! 😀

  24. aisha 27 March, 2011 at 17:37

    eu initial n-am vrut sa ma uit, dar comentariile voastre m-au facut curioasa!
    …revoltator! sclavagismul s-a abolit demult!
    …….lady era menajera! nu era lady-friend!
    ………..dl era din categoria “cu nevoi speciale”!

  25. Dan1 27 March, 2011 at 17:40

    @RoseN: E, nu bre, glumeam si eu, na! Cu N.A.! :))
    Tu nici nu stii cat isi uzeaza un barbat creierul la un meci cum a fost ala de-aseara! =))

  26. clara 27 March, 2011 at 17:40

    cred ca in seara asta urmeaza alt text formidabil al Nadiei. si preventiv, ptr ca se simt amenintati, domnii redactori au introdus acest filmulet greu de calificat.

  27. N.A. 27 March, 2011 at 17:45

    @dan1 – Deci observi ca n-ai primit nici un like la replica aia cu deplasarea, da? =))

  28. RoseN 27 March, 2011 at 17:47

    @N.A.: Asa asa, zi tu ca te pricepi :D:D:D

  29. Sare' n Ochi 27 March, 2011 at 17:55

    De ce suparati femeile, respectiv sotiile (ca ele sunt, in primul rand, femei)? 😀
    In loc sa le dati mai multa libertate… marindu-le bucataria? =))

  30. RoseN 27 March, 2011 at 18:00

    @Sare’ n Ochi: Cum iti mai place si tie pe presuletz? sau doamna nu citeste blogul?:D:D:D

  31. N.A. 27 March, 2011 at 18:03

    @RoseN – Pai daca se apuca doamna sa citeasca, se va rebrandui domnu’ “oala de ciorba’n ochi” =))

  32. eftimie 27 March, 2011 at 18:36

    Adio mnioaşcă vreo câteva luni la faza asta.

  33. Sare' n Ochi 27 March, 2011 at 18:50

    @RoseN, doamnei i-am spus ca-i un blog despre retete si locuri cu vad bun pentru rosii ieftine si apa minerala adevarata la sticla adevarata. este ca si cum as fi pus usturoi la intrarea pe blog. orice vampir al cardului sotului ar ezita sa intre aici pentru niste amaraite de rosii ieftine! =))

  34. Belle d'Imagination 27 March, 2011 at 18:55

    Într-adevăr unele lucruri nu se schimbă niciodată!

    Tricolorii au luat bătaie soră cu moartea de la bosniaci, aşa că băieţii se consolează cu berea.

    Astfel încât partida să dureze 5 minute, dar să poată marca ”măcar am f xxx t” azi

  35. ramicori 27 March, 2011 at 18:56

    tare clipul…

  36. clara 27 March, 2011 at 19:28

    @Sare’ n Ochi:ipotetic, daca o doamna accepta, din motive pe care nu le pot intelege, sa traiasca langa un asemenea specimen, nu vad nimic anormal totusi in faptul ca doreste sa aiba o bucatarie curata. e in natura femeilor sa curete si sa ordoneze totul in jurul lor, ferindu-ne de haos. din fericire ptr tot neamul omenesc.

  37. Dan1 27 March, 2011 at 19:31

    @N.A.: Pa langa asta, pentru erezia mea, am fost pus sa spal si vasele 🙁
    Iti dai seama cat ma caiesc acu’!?

  38. RoseN 27 March, 2011 at 19:45

    @Dan1: =)) cum ziceam, in toate trebuie sa fie un echilibru =))

  39. Cms 27 March, 2011 at 20:33

    @eftimie: A fost o manevră premeditată ca să nu-i mintă pe faţă pe colegii de serviciu când îl vor întreba de relaţie. Că una e să le spui că prietena nu vrea să facă dragoste cu Jabba the Hutt şi alta să le spui: Ei, s-a supărat pe mine când am rugat-o să-mi aducă o bere de la gheaţă. Ce toane au fetele astea!”

  40. RoseN 27 March, 2011 at 20:48

    @Cms: =)) “nu vrea să facă dragoste” cat esti de domn =))

  41. Sare' n Ochi 27 March, 2011 at 21:25

    @calra, curatenie stiti sa faceti. nicu un portofel murdar nu am vazut la mine in casa. cartea de credit: curata. conturile: curate. =))
    corect spus – si harnice si darnice =))

  42. fanu` lu` Ju` 27 March, 2011 at 21:57

    @RoseN te rog dulce ca o savarina:D

  43. RoseN 27 March, 2011 at 22:13

    @fanu` lu` Ju`:
    Daaang (*) (*) (*) (*) (*) 5 am zis, 5 ai primit, sper ca-s delicioase =))

  44. clara 27 March, 2011 at 22:43

    @Sare’ n Ochi: curatenia actioneaza deci dupa legi generale si implacabile.

  45. N.A. 27 March, 2011 at 23:27

    @sare’n ochi – Si, n-am inteles, ce altceva vroiai sa faci cu banii aia? Pentru cine muncesti ‘mneatale, nu pentru lumina ochilor si jumatatea mai buna? 😀

  46. N.A. 27 March, 2011 at 23:29

    @Dan1 – Ei, acuma vezi cate like-uri ai obtinut? :))
    Si inca o parte buna a situatiei – macar ti- a dat sa mananci, da? ;))

  47. fanu` lu` Ju` 29 March, 2011 at 18:09

    @RoseN fara stele ca am alergie la ele