Postul nu e post destul

Serată muzicală DJ Cotco

Până la îndrăgita rubrică de recomandări de seară, atât de aşteptată de cititorii noştri care au probleme cu somnul, DJ Cotco vă propune un nou moment romantic. Dacă aţi agăţat vreo rockeriţă ghotică în Jack, de-aia cu unghii negre, ceva mare şi metalic la gât şi un machiaj ce o face să semene cu Morticia, merge sigur. Dacă aţi agăţat-o dintr-un bar normal, nu-i nici o problemă, tot o să se dezbrace, de frică să nu vă supere cu ceva şi să-i tăiaţi gâtul.

Eternal Tears Of Sorrow – The River Flows Frozen

Share:

48 comments

  1. Insignifianta 10 February, 2011 at 19:10

    Ceva mai de primavara-vara n-aveati?

  2. Rushenne 10 February, 2011 at 19:30

    Daca nu ar exista maraitul aluia, melodia ar fi OK … 🙂
    Astept recomandarile … finally. 😀

  3. unmihai 10 February, 2011 at 20:17

    @Julius
    acu’ 3 zile erai “pe sticla” la Observatorul Antenei 1, aseara te trageai de sireturi cu Mandruta si “distinsa noastra colega” pe Antena2.
    Maine te vedem la Antena3 cu Mirciulica?

  4. dr.Lecter 10 February, 2011 at 20:51

    intr-adevar, e un moment romantic!
    ma duc sa vad daca e vreun motociclist cu tinte si lanturi, prin fata bisericii, ca sa completez melosul romantic

  5. Sare'n Ochi 10 February, 2011 at 20:53

    da: Daily Cotcodac se transforma in Midnight Mogulas =))

  6. Dan1 10 February, 2011 at 21:07

    @Insignifianta
    Bre, astea e ca cauciucurile, daaa? De la Pasti incolo vin alea de primavara-vara! =))

  7. JULIUS 10 February, 2011 at 21:17

    @rushenne: pai maraitul ala e tot farmecul 😀

    uite aici varianta acustica, fara marait
    http://www.youtube.com/watch?v=qYs7BDIKAPI&feature=player_embedded#

  8. Insignifianta 10 February, 2011 at 21:19

    @Dan1:
    Pai, si pan’ la Pasti, tot infrigurati si inzapeziti, ashea?
    Un Celentano, un Joe Dassin, un Al Bano, ceva…:)

  9. Rushenne 10 February, 2011 at 21:22

    @Julius: Much much much better! Mutam! 😛

  10. N.A. 10 February, 2011 at 21:22

    Merge.

  11. karmapolice 10 February, 2011 at 21:22

    the horror nu am rezistat mai mult de un minut

  12. Adriana Popescu 10 February, 2011 at 21:24

    Julica, nu-i baga in seama! Astia habar n-au ce-i aia combinatie de scream cu clean voice. Desi, personal, as fi preferat unul care sa faca growlinguri 😀

  13. Insignifianta 10 February, 2011 at 21:26

    Hai, c-o mai înmuie Julius pă varianta de iarnă, cu acustica aia. Aşa, da, dom’ne, să asculte şi fetele sensibile ceva! 🙂

  14. DJ Cotco 10 February, 2011 at 21:32

    @Adriana: mai saptamana trecuta am avut week-end muzical cu rubrica de tango. nu te bagi la o rubrica de giumbuslucuri gen viking, melodeath, post metal, de-astea?

  15. Insignifianta 10 February, 2011 at 21:32

    De ce ma moderezi, bre???? Ce, am zis “growl”??? Ia, uite-teeee… :B

  16. Adriana Popescu 10 February, 2011 at 21:33

    Julica, anytime, dar cred ca o sa-ti fracturez grav de tot traficul! :))

  17. DJ Cotco 10 February, 2011 at 21:35

    @Adriana: pai bagam in week-end, poate baga si Raetchi o cronica de carte, deci oricum o sa fim numai noi pe DC. termina Observatorul de azi si treci la scris melodii 😀

  18. Adriana Popescu 10 February, 2011 at 21:40

    Julica, astept sa glasuiasca Mubarak! Poate imi trage tzeapa si nu demisioneaza, de trebuie sa rescriu prima beta :)) Si cu metalele grele, it’s a deal! 😀

  19. JULIUS 10 February, 2011 at 21:44

    @Adriana: ce naiba, n-ai 2 redactori?? unul o scrie pe aia cu mubarack a demisionat si unul pe aia cu “desi toata lumea astepta ca predesintele egiptean sa isi anunte demisia, ….”.

  20. M3bis 10 February, 2011 at 21:47

    @Julică, vreun post pe la antene liber, să-mi pui și mie o pilă? Că cu hostingu’ nu mai merge, frate, cu traficul ăsta!

  21. Dan1 10 February, 2011 at 21:59

    Off-topic (da’ deja va asteptati de la mine :)))
    DJ Cotco, ti-a zis Julius ceva amanunte picante de cum fu aseara? A bulanit-o pe printesa? Sau macar pe Madalina Vlad? Haaai, zi-ne si noua! =))

  22. Adriana Popescu 10 February, 2011 at 22:06

    @Julica, ai ratat-o prezentatoarea de la TVR, care tocmai l-a descoperit pe Mubarak Obama =)) =)) =))
    @M3bis, ce stii sa faci? Hai, ca sa nu mai umblam cu pile 😛

  23. M3bis 10 February, 2011 at 22:30

    @Adriana Popescu
    Aaa, păi stai așa, că mai ușor era să-ți spun ce nu știu să fac. Să le luăm aleator, la nimereală. Știu să fac sarmale, pagini web, să dau cu var, să repar bancomate, să vântur varza, să compun compuneri, să mă dau mare, să conduc Logan, să zăpăcesc lumea, să fumez țigări, să nu ajung niciodată acasă când trebuie, să repar priza aia de scoate scântei, să mă cert cu vecinii, să mă împac cu vecinii, să beau bere, să fiu diplomat cu nevasta. Asta azi. Mai vrei să știi ce-am mai știut să fac și în alte zile?

  24. andryusha 10 February, 2011 at 22:34

    @M3bis: Da’ de lapte-gros de ce nu zici nimica dom’le, o faci pe modestul? =))

  25. M3bis 10 February, 2011 at 22:36

    @andryusha
    Păi azi n-am jucat!

  26. Dan1 10 February, 2011 at 22:37

    @M3bis
    Zi-ne cum stii tu sa te joci cu copiii! =))

  27. andryusha 10 February, 2011 at 22:38

    @M3bis: A, matale în fiecare zi încarci în memorie numai aplicaţiile necesare, restul le ţii la păstrare, în arhivă… =))

  28. M3bis 10 February, 2011 at 22:38

    Bre, sunteți nebuni? Nu eu mă joc cu copii, nea Nicu!

  29. M3bis 10 February, 2011 at 22:40

    @andryusha
    Da, pe HDD-ul ăla extern, pe care țin și pozele de la nuntă!

  30. Dan1 10 February, 2011 at 22:40

    @M3bis
    Sau, poate, nenea tata lu’ Stefan? =))

  31. M3bis 10 February, 2011 at 22:42

    @Dan1
    Nu mă fă să-ți dau ceva dislike-uri! 😀

  32. CID 10 February, 2011 at 23:16

    Eh,iaca si ceva muzica pentru batranei ca mine.Mi-ar place sa-i vad legati de un stalp pe Salam,Guta,plus ala mic,gras,urat si negru(Adrian?),inconjurati de boxe,din care sa se reverse,la putere maxima,ceva death metal,trash metal,heavy metal,metale grele in general.Si sa fie tinuti asa pana cand incep sa planga,promit ca nu vor mai canta in viata lor manele si isi iau angajamentul (in scris sa n-avem vorbe)ca vor compune cel putin un CD de metal fiecare !

  33. Adriana Popescu 11 February, 2011 at 01:22

    @M3bis, in conditiile astea o sa ai nevoie de foarte multe pile! 😀 Si nu conta pe mine. 😛

  34. andrei 11 February, 2011 at 06:28

    pe dj cotco-l doare-n cot de urechile noastre .. Mergea un petrica de la roman

  35. M3bis 11 February, 2011 at 07:40

    @Adriana Popescu
    Nici nu contam, vă știu eu pe de-ăștia alde voi, roacherii.

  36. unmihai 11 February, 2011 at 08:28

    @Adriana Popescu
    M3bis e priceput. Garantez eu pentru el!

  37. M3bis 11 February, 2011 at 08:50

    @unmihai
    Ești de vis! =))

  38. Adriana Popescu 11 February, 2011 at 11:00

    @unmihai, poa’ sa fie Dumnezeul Priceputilor! S-a luat de roacheri, deci nu mai avem ce discuta. Bine c-a fost el destept si a inceput sa insire ce stie sa faca, in loc sa spuna simplu: “Ascult metale grele!” Pai altu’ era viitorul lui dupa asa o replica =))

  39. M3bis 11 February, 2011 at 11:01

    @Adriana
    Păi eu nu ascult aşa ceva! Eu trăiesc rock-ul! 😛

  40. cato 11 February, 2011 at 12:30

    muzica ca muzica, merge-eu sunt tipul care apreciez…
    cat despre recomandarea de a agata o gothita, suna a recomandare la man-made, caci la cate gothite sunt pe la noi…

  41. tahemet 11 February, 2011 at 14:30

    Dacă nu strica un dobitoc melodia, ocupat să sune precum tiger man care tocmai a fost ”cunoscut” în sens biblic de o echipă de vikingi ieşiţi să îşi ajute vecinii la curăţenia de primăvară, ce frumos era! linia melodică e superbă!

    şi nu semăn cu morticia, iar ăla care are coraj să îmi zică că-mi taie gâtul, chiar are coraj

  42. JULIUS 11 February, 2011 at 14:34

    @tahemet: vezi comentariul meu de mai sus, varianta pentru gagici 😛

  43. Radu Vasile 12 February, 2011 at 12:44

    @adriana: dar pentru astia de asculta rap & hip hop nua veti locuri?

  44. Ciobanul cu armonia 13 February, 2011 at 02:53

    Pentru Dan1, se stie! Tu te-ai autosatisfacut cu gandul la Julis cu printesa, sau macar cu Madalina? sau poate s-au bulanit fetele intre ele. (Brianna este “mama” Gay-lor din Romania.) 😉
    http://www.youtube.com/watch?v=SaBZOurt1Ww

  45. Insignifianta 13 February, 2011 at 03:07

    @Ciobanul cu armonia: Ciobane cu armonia, Julis se citeste, da’ se scrie Giulius, se stie, da?! Ca daca nu se stie, iti spun io!, Ca-mi place sa ma autosatisfac cand nu stiu altii si le spun io! Ca sa stie si ei, sa ramana si ei satisfacuti. 😉

  46. Ciobanul cu armonia 13 February, 2011 at 03:18

    Usurel, draga mea! sa nu faci vreo comotie. 😉

  47. Insignifianta 13 February, 2011 at 03:31

    Ciobane, nu fac eu asa usor comotie, dragul meu! 😉

  48. cato 13 February, 2011 at 07:48

    bulangiii