Postul nu e post destul

După-amiază muzicală DJ Cotco

Probabil aţi observat deja că ultima fiţă a cititorilor Daily Cotcodac e să pretindă că ascultă metale. Nu trupe de old-boys gen Iron Maiden sau Slayer, astea sunt pentru amatori, ci groh-metale asezonate cu sonorităţi plăcute de drujbă, traforaj sau frigider Fram vechi de 40 de ani, cu compresor de amoniac. Moda a fost lansată de noua noastră rubrică de metale noi realizată de Adriana Popescu (sau Adriana Metalista, dacă vă vine greu să reţineţi numele Popescu); aşa s-au trezit cititori care până mai ieri erau convinşi că Bon Jovi cântă rock de-ăla supărat că pedala dublă e viaţa lor şi că, dacă se gândesc puţin mai bine, de când se ştiu bagă growlinguri sub duş.

Pentru puţinii ascultători de muzică neferoasă rămaşi pe site-ul nostru, DJ Cotco îi propune astăzi pe Zager & Evans, cu In the year 2525.

Share:

63 comments

  1. Constantin 15 February, 2011 at 16:17

    🙁
    dieses video enthält content von sony music entertainment. es ist in deinen land nicht verfügbar.

    nu poti sa bagi in video pe care sa-l si pot vedea?

  2. ThoR 15 February, 2011 at 16:21

    @Constantin deci sa inteleg ca tu nu poti vedea….faza e ca eu nu pot sa aud( nu am boxe la servici) oare care din noi e mai castigat?=))=))

  3. Dan1 15 February, 2011 at 16:21

    DJ, “ne sutor ultra crepidam”! Fram-urile (cu amoniac) erau cu absorbtie (adica cu rezistenta), nu cu compresor! =))

  4. giana 15 February, 2011 at 16:22

    Bon Jovi s’a discomănit rău în ultimul timp!
    Salutări, Adriano!

  5. M3bis 15 February, 2011 at 16:23

    @Constantin
    Azi eşti ghinionist. Cine te-a pus să stai în Germania?

  6. ungluk 15 February, 2011 at 16:23

    Ia uite pentru ce pusai io Gorgorothu’ pe pauza, nu-mi vine sa cred… 😐

  7. JULIUS 15 February, 2011 at 16:25

    @dan1: sa mori tu? ne dam cu rezistentele-n cap?

  8. andryusha 15 February, 2011 at 16:26

    Deci, oleacă de concurenţă nu-i strică nici măcar lui DJ Cotco…

  9. M3bis 15 February, 2011 at 16:28

    @Julius, lasă-l bre în pace pe Dan1, nu vezi că el se pricepe cel mai bine la sandale!?

  10. andryusha 15 February, 2011 at 16:39

    @JULIUS: Aşa a început şi T.oader… =)) =))

  11. Adriana Popescu 15 February, 2011 at 16:46

    Groh-metale, da?! Drujbe, traforaje si Fram, da?! Deci eu ma straduiesc sa ma mentin la un nivel rezonabil cu propunerile muzicale, iar tu imi dai la temelie?! DJ Cotco, vei plati pentru aceasta ofensa! =))

  12. DJ Cotco 15 February, 2011 at 16:49

    @Adriana Popescu: mi-a pălit sclipiciul de pe şapcă 😀

  13. Jaro 15 February, 2011 at 16:52

    De cand nu am mai ascultat melodia asta! O si uitasem.

  14. Adriana Popescu 15 February, 2011 at 16:52

    @DJ Cotco, ai grija de sapca mai ceva ca de ochii din cap! Ca aia o sa-ti aduca celebritatea 😀

  15. Lepka 15 February, 2011 at 16:54

    Salutam noua rubrica de pe DC, aceea de muzica science-fiction.

  16. Constantin 15 February, 2011 at 17:04

    @ThoR, nu pot nici s avad nici sa aud.

    @M3bis, sa ma intorc?

  17. Verde 15 February, 2011 at 17:05

    Hi hi, il iubesc pe mr. admin pentru articolul asta 🙂

  18. M3bis 15 February, 2011 at 17:08

    @Constantin
    Pentru piesa asta pe care a pus-o DJ Cotco în nici un caz!

  19. Constantin 15 February, 2011 at 17:21

    @M3bis, alt motiv nu prea vad. ar mai fi masochismul da latura asta inca nu mi-a invins tendinta sadica.
    noa bine atunci, uitati-va numa voi la video.

  20. Constantin 15 February, 2011 at 17:22

    iar sint in moderare? clar nu e ziua mea.

  21. lulu 15 February, 2011 at 17:22

    @M3bis
    Tu nu ai auzit de capra vecinului?

    @Constantin
    Intoarce-te!!!!

  22. Constantin 15 February, 2011 at 17:23

    @lulu
    nu zici la misto? chiar iti doresti tu fierbinte sa ma intorc? :))

  23. Dan1 15 February, 2011 at 17:29

    @Julius
    Bre, eu vorbeam cu DJ Cotco, daaa? Ce te bagi tu? =))

  24. lulu 15 February, 2011 at 17:35

    @Constantin
    Mai, nu e chiar o fantezie de-a mea, dar ma gandesc la binele tau. Adica zic ca e pacat sa-ti risipesti viata intr-o tara curata, civilizata si mai ales sa te lipsesti de adrenalina produsa de grija zilei de maine. Nu?

  25. Dan1 15 February, 2011 at 17:36

    @M3bis
    Biiine, am sa reformulez: “ne DJ ultra pupitrus mixajum” =))

  26. Dan1 15 February, 2011 at 17:50

    @Julius
    Da’ nu esti tu de vina; daca Eftimie ne facea o recenzie la Fram ursul polar ai fi stiut! =))

  27. Constantin 15 February, 2011 at 17:53

    @lulu
    m-ai convins. si in plus pot sa vad si pe youtube.

  28. Dan Andrei 15 February, 2011 at 18:18

    Compresor de amoniac ? Einstein nu-ti pot zice, dar macar Nobel ?

  29. Dan1 15 February, 2011 at 18:21

    @Julius
    Vezi bre, ca noi Dan-ii stim, daaa? (si mai suntem si solidari :)))

  30. M3bis 15 February, 2011 at 18:21

    @Dan Andrei – Tu de google ai auzit? Compresorul cu amoniac a fost inventat pe la 1880, așa! Ce mai știm să ne dăm deștepți!
    @Dan1 – Vroiam să-ți spun și ție ceva, dar am uitat!

  31. Dan1 15 February, 2011 at 18:24

    @M3bis
    Iti spun eu ce voiai sa-mi spui: O fi fost, dar nu la Fram, daaa? =))
    Fram-ul era cu absorbtie, deci cu rezistenta (118 ohm, parca).
    P.S. Iti placu cum reformulai? :))

  32. M3bis 15 February, 2011 at 18:28

    @Dan1
    😛

  33. M3bis 15 February, 2011 at 18:30

    @Dan Andrei
    Tu te refereai la compresorul cu amoniac. Nu mai fă pe deșteptul că ajungi lângă Toader, da?

  34. Sare'n Ochi 15 February, 2011 at 18:54

    daca si chestiile de la rubrica aia erau metale, atunci si vocea mea este in schimbare =))

  35. dr.Lecter 15 February, 2011 at 19:09

    Doamne, am cosmaruri cu Toader !!! E un fel de bau-bau pe DC! Toader e ca monstrul din copilaria mea, care m-ar fi mancat, daca nu inghiteam, regulamentar, Cavitul 9 si margelusa de untura de peste.
    Ce s-a intamplat cu Toader, pana la urma, ceva ca in Saw?

  36. dr.Lecter 15 February, 2011 at 19:11

    nu e voie sa zici bau-bau, de m-ai bagat la moderare?
    Asta nu e dreptate! pantofi nu mi-am gasit, radarul m-a luat, am ratat concursul cu motanul cinefil, si intru la moderare!

  37. Ferdinand 15 February, 2011 at 19:33

    Coincidenţă sau nu…Radio Guerilla a difuzat melodia asta azi dimineaţă.

  38. admin 15 February, 2011 at 19:36

    @ferdinand: coincidenta, DJ Cotco nu asculta Guerilla.

  39. ThoR 15 February, 2011 at 20:30

    @admin: eu cred ca dj cotco nu aude nimic si pune si el asa la nimereala….trimiteti bre omul la un orl-ist=))

  40. Adriana Popescu 15 February, 2011 at 21:01

    @Sare’n Ochi, tu crezi ca daca Julius nu stia mult prea bine ce ascult, imi mai punea vreo interdictie? 😀

  41. Dan1 15 February, 2011 at 21:07

    @dr.Lecter
    Bre, de cate ori sa mai explic? Deci, asa cum am mai spus aici, t0ader este o legenda, “o vorba/de dansii inventata” (cum spune si marele poet nationale :))), de dansii, adica de Julius, in cardasie cu admin si cu M3bis, prin care ei urmaresc sa detina CONTROLUL. Adica sa poata sa manipuleze comentatorii si sa-i aduca la starea de legume. Cum apare un comentator mai istet, mai cu simtul umorului, mai cu idei novatoare, imediat este amenintat cu spam-ul “ca T0ader” (incheiat citatul) cum mi se intampla mie, de exemplu :)) , sau chiar bagat in spam in mod samavolnic (ca aisha). =))

  42. aisha 15 February, 2011 at 21:16

    @Dan1,
    eu am fost de bună voie acolo, am fost în vizită…

  43. Sare'n Ochi 15 February, 2011 at 21:21

    @Adriana Popescu, doar il cunosti. indubitabil da =))

  44. Insignifianta 15 February, 2011 at 21:22

    Vorbea cineva de mine? 😀

  45. dr.Lecter 15 February, 2011 at 21:52

    aaa, inteleg! Toader e un fel de pericol prezumtiv, sau erou generic, un fel de Ghilgames care se lupta cu fortele oculte (Julius, Admin si M3bis), in setea lui de nemurire.

  46. dr.Lecter 15 February, 2011 at 21:52

    am inteles, serviciul moderare nu suporta mitologia. iar am intrat acolo

  47. mayo(fostu'marius) 15 February, 2011 at 21:59

    Piesa asta m-a uns la pipota.Pe vitor as fi foarte ferict daca ati pune ceva de Luna Mortis.
    P.S. Popeasca are gusturi fine in materie muzique!

  48. Adriana Popescu 15 February, 2011 at 21:59

    @Sare’n Ochi, promit sa ma eliberez de sub jugul tiranului, in momentul in care acesta va fi prea greu de suportat =))

  49. Dan1 15 February, 2011 at 22:01

    @dr.Lecter
    Exact! De-aia eu, care sunt haaacker eu, daaa, ca eu sunt haaacker, scriu T0ader cu “0”! Si-i pacalesc de fiecare data! (cateodata ma-ntreb daca nu cumva eu sunt Neo chiar T0ader! =))

  50. dr.Lecter 15 February, 2011 at 22:06

    Dan1
    Hmmm, deja devii Dr.Jekyl and Mr. Hyde, varianta hacker

  51. Dan1 15 February, 2011 at 22:10

    @dr.Lecter
    Pai dupa cateva beri, chiar simt cum ma transform… =))

  52. Insignifianta 15 February, 2011 at 22:11

    @Adriana Popescu:
    Ma scuzati, dar se spune “cerrrebritatea”, nu celebritatea.
    Ca, si atunci cand se celebreaza, practic, se “cerrrebreaza”.
    C-asa m-a invatat pe mine o printesa.
    Ma scuzati, inca o data, dar am tinut sa intervin pentru propasirea limbii romane, corecte, asa cum o vorbesc printesele romanesti. 😀

  53. Dan1 15 February, 2011 at 22:25

    @Insignifianta
    Adica “o colega de-a lui Julius” ai vrut sa spui este? =))

  54. Insignifianta 15 February, 2011 at 22:55

    @Dan1: Esteeeee! =))

  55. Kilroy 16 February, 2011 at 00:11

    Care este echivalentul daltonismului in domeniul audio?

  56. borg 16 February, 2011 at 00:21

    Bre digei! Problema e ca metalele grele is neferoase. Daca ziceai si tu ca is toxice, radioactive etc. Da mno, ce stiti voi, astia cu aluminiu si zinc. Abia astept ca Adriana Metalista sa iti livreze niste plumbi. Cu miez de uraniu. 😛

  57. Insignifianta 16 February, 2011 at 00:53

    Io am aflat-o pe aia cu Li-Ion.
    BL-4CT, 860 mAh. La baterie, decat.
    Da’, sa stiti, toate aceste formule nu stiu exact la ce folosesc. 😉
    Da’ daca am avut informatie, am zis sa o dau mai departe.

  58. Cms 16 February, 2011 at 00:55

    Deoarece mi-au placut atât recomandările Adrianei de sambata, cat si ultimele ale lui DJ Cotco ( “Follow me” şi “In the Year 2525” ), eu visez deja la vremurile când rubrica de recomandări muzicale o vor face, într-o armonioasă întrepătrundere, DJ Adriana şi (Crina?) Cotco Popescu :-“

  59. Adriana Popescu 16 February, 2011 at 01:59

    Vai, dar abia astept ziua in care ma va chema DJ Cotcodriana x-( Ma si vad in costum de gaina, facand mill! Ca de headbanging nu mai am plete. 😀

  60. Cms 16 February, 2011 at 02:29

    @Adriana Popescu: Ei, vezi cum apar la suprafaţă cele mai ascunse fantezii? A fost nevoie doar de un mic ajutor 😉 😀

  61. Adriana Popescu 16 February, 2011 at 03:04

    @Cms, clar… ba mai nou am inceput sa sper si la un contract cu KFC! x-(

  62. Cms 16 February, 2011 at 03:34

    @ Adriana Popescu: Să nu ajungem până acolo. Cred că e suficient să porţi şapca lui DJ Cotco… ;))

  63. Adriana Popescu 16 February, 2011 at 03:42

    @Cms, din pacate nu ma avantajeaza sapca lui DJ Cotco, dar parca i-as imprumuta ochelarii cand ies cu rockerii la o cantare. Oare o sa mi-i dea? =))