Promo

Diseară, la Mândruţă, despre Triunghiul Morţii

În sfârşit, s-a prins şi Mândruţă că nu faci nici un rating invitând oameni interesanţi, gen Carmen Avram, şi s-a gândit să cheme în emisiune şi nişte oameni cu adevărat penibili – gen eu. Prin urmare, mă puteţi vedea diseară pe Antena 2, de la 23:30, dând din mâini ca apucatul, scărpinându-mă în cap, frecându-mi nasul, tuşind şi alte asemenea lucruri care îl fac pe telespectator să nu schimbe programul, fiindcă nu toată ziua ţi-e dat să vezi aşa un nătărău.

Celălalt invitat al emisiunii „Nimic important” va fi prinţesa Briana Caragea – aici Mândruţă n-a fost consecvent în alegerea invitaţilor, sunt convins că împreună cu mine şi Nikita am fi făcut o tripletă de vis, am fi bătut lejer audienţele posturilor concurente, Mezzo şi Arte.

Tema emisiunii va fi Valentine’s Day – deci, probabil, la noapte o să dorm cu Mândruţă pe acelaşi preşuleţ.

Share:

370 comments

  1. dana 9 February, 2011 at 16:57

    ups. iote ca-s prima. Cu cat te plateste mogulul sa te duci la Mandruta in emisiune ? o sa spui si de cititorii DC , nu? ca suntem destepti si oameni de treaba, nu? ca suntem binecrescuti si nu ne suparam des, chiar daca nu avem tot ceea ce ne dorim ( ex. Pirca, recomandari de seara , diversitate, etc) =)) hai noroc, eu o sa iti tin pumnii.

  2. Cristian China Birta 9 February, 2011 at 16:57

    ah, m-as uita, dar la aceeasi ora o sa fie un documentar misto pe Animal Planet despre salvarea crevetilor
    dar iti urez succes, zau… :))))))))))))

  3. Georgiana 9 February, 2011 at 16:59

    Abia aştept!
    Deci un mogul se duce acasă la alt mogul ;))
    Cristian, =)) =))

  4. JULIUS 9 February, 2011 at 17:00

    @dana: ma plateste in sincere felicitari.
    @chinezu: simt ca ma transform in tine, mai trebuie doar sa-mi gasesc si eu un sport de-asta popular, gen badminton, sa-l sustin 😀 mersi, bre 🙂

  5. Adrian SM 9 February, 2011 at 17:00

    Taraf TV poate dormi liniştită…. 😛

  6. Dan1 9 February, 2011 at 17:00

    Aia-i prinţesă măăă? =))

  7. edy 9 February, 2011 at 17:02

    De-abia astept sa te vad,mogulule…P.S. Nu era ”badminton”??

  8. dana 9 February, 2011 at 17:04

    for mogul: apoi daca iti mai raman cateva dupa emisiune, adu-ne si noua cateva sincere de-alea, de la tata Voiculescu %%-

  9. JULIUS 9 February, 2011 at 17:07

    @edy: ba da 😀

  10. andryusha 9 February, 2011 at 17:10

    Vă băgaţi şi-n cădiţă, ca să ştiu dacă mă uit sau nu?… =))

  11. Sare'n Ochi 9 February, 2011 at 17:10

    si te baga in jacuzzi Julius? sa stim si noi de ce dai din maini sau te scarpini la nas (de la clor) =))

  12. Insignifianta 9 February, 2011 at 17:11

    @Julius: Cu printesele, bre?! Maine, poimaine, te pomenesti ca si cu regii! =))

  13. silavaracald 9 February, 2011 at 17:11

    @Dan1
    După cum arată, e mai degrabă prinț! ;))

  14. JULIUS 9 February, 2011 at 17:12

    bai, lasati-ma sa ma pregatesc pentru Champion’s League!

  15. Dan1 9 February, 2011 at 17:12

    @Insignifianta
    Cu regii asfaltului! Ca aia au bani! =))

  16. Insignifianta 9 February, 2011 at 17:12

    @andryusha: Daa, in cadita, sa se balaceasca in trafic! Asta…rating am vrut sa spun. =))

  17. JULIUS 9 February, 2011 at 17:13

    Vă rog să nu vă mai legaţi de colegii mei, prinţesele!

  18. Dan1 9 February, 2011 at 17:13

    @slvc
    E Muma padurii! Vrajitoarea cea rea! Fionna! =))

  19. Tweets that mention Diseară, la Mândruţă, despre Triunghiul Morţii » Daily Cotcodac -- Topsy.com 9 February, 2011 at 17:14

    […] This post was mentioned on Twitter by Cristian China Birta, JuliusDC and Alex Bartis, Gabi. Gabi said: Diseară, la Mândruţă, despre Triunghiul Morţii » Daily Cotcodac http://bit.ly/hOBJ7Y […]

  20. Insignifianta 9 February, 2011 at 17:15

    @toti prietenii mei, “jenantii” : Acum e momentul! Atacati-l pe tiran! Sa-l emotionam! =))

  21. Marina 9 February, 2011 at 17:15

    Astia fac ce fac si tot cu Badea in acelasi timp de emisie te pun…:)))

  22. sebra 9 February, 2011 at 17:16

    Nu-l mai lua şi pe Harun cu tine că-ţi ia din strălucire 😀

  23. JULIUS 9 February, 2011 at 17:16

    @insignifianta: si eu care vroiam sa va laud in emisiune…

  24. dr.Lecter 9 February, 2011 at 17:18

    despre Valentine’s Day, cu Briana?
    copii, nu incercati asta singuri, acasa!

  25. Georgiana 9 February, 2011 at 17:19

    sebra =))

  26. Insignifianta 9 February, 2011 at 17:21

    @Julius: Pai am zis emotionare pozitiva! Credeam ca s-a inteles clar. 😉
    Sa ne lauzi, da’ vezi sa nu uiti! =))

  27. andryusha 9 February, 2011 at 17:24

    Pe Nikita nu putea s-o invite la emisiune, că ea e obişnuită să facă valuri… =))

  28. Georgiana 9 February, 2011 at 17:24

    Sebra, pentru atenuarea strălucirii eu ştiam că ăştia de pe la televiziuni folosesc pudra!

  29. M3bis 9 February, 2011 at 17:25

    @Julius
    Nu care cumva să dai adresa saitului pe post, că iar îmi fierbe damigeana de ţuică! Lasă-i să caute pe google după Triunghiul morţii, să nu intre toţi buluc!

  30. sebra 9 February, 2011 at 17:28

    @Georgiana,
    Mă refeream la aură, fată! N-ai văzut că după ce-au apărut la Observator, toată lumea a lăudat prestaţia lui Harun, în detrimentul lui Julius? =))

  31. Dan1 9 February, 2011 at 17:30

    @M3bis
    Pa’ si ce-are bre? Ii adaugi niste piper si zahar si bei tzuica fiarta, ca e doctorie curata! =))

  32. Insignifianta 9 February, 2011 at 17:31

    Io nu mai inteleg nimic! Ori Harun, ori Al, ori Rashid, o cheama pe pisicuta?

  33. miki 9 February, 2011 at 17:31

    Cum ai zis că se numește emisiunea? “Pețitorul”? 😀

  34. Dan1 9 February, 2011 at 17:34

    @miki
    Nu bre, “Triunghiul amoros” parca! Sau ceva, pe-acolo… =))

  35. Insignifianta 9 February, 2011 at 17:35

    @M3bis: Io zic s-o bei! Sau s-o-mparti la prieteni! Ca la cat trafic se intrevede, nu ti-o vad prea bine! Damigeana, zic. =)) Varza ai mancat-o? Ca visinata, stiu ca nu mai ai! 😀

  36. Rushenne 9 February, 2011 at 17:37

    Ei taci ca nu pot sa cred … mondenule. Evident ca nu o s-o pierdem nici pe asta. 😀
    Deci … antenistii au vazut ca le aduci audienta maxima si s-au gandit sa te invite la fiecare emisiune? Niceee! 😀
    Sebra are dreptate. Sa nu faci greseala sa il iei si pe Rashi cu tine.
    PS – Si nu te mai emotiona asa ca noi suntem alaturi de tine, stii doar. 😀
    PPS – Bafta dupa emisiune cand o sa ajungi acasa; o sa ai nevoie. :))

  37. aisha 9 February, 2011 at 17:39

    recomandari.
    1. vezi in ce te imbraci! sa sara brandurile in ochii telespectatorilor! da-ti jos ceasul ala de la mana! mie nu-mi place!
    2. ai grija cum stai pe fotoliile alea sau canapele sau ce-or avea aia in emisiune – adopta o atitudine cat mai relaxata!
    3. ar fi bine sa-ti si motanul cu tine – te va eclipsa, ca de obicei, dar e deja un lucru obisnuit!
    4. mult calm! exprima-te inteligent – stim ca poti!
    5. hai bai c-am depasit orice limita! doar nu acord sfaturi gratis de comportament la tv! si, totusi, daca oana zav. ar citi toate astea ar stii ca le-am scris special pt. ea, dar JULIUS poti sa le aplici si tu!
    6. succesuri maxime! dupa primul sfert de ora, daca ma plictisesc, comut pe antena1!

  38. Insignifianta 9 February, 2011 at 17:45

    Am vazuuut, am vazuuut! Julius a scris badmington si nu era corect si l-a corectat edy si el a sters ca sa scrie cum era corect la edy si acuma o sa-i bage lu’ edy postarea in spam sau mai stiu eu unde! Am vazuut! =))

    @M3bis: Sa stii ca eu sunt cuminte si nici paracioasa nu sunt! Doar, sincera! =))

  39. as21ro 9 February, 2011 at 17:56

    sincer, am sa-ti fac galerie de sub plapuma la ora aia…
    ce pot sa zic…”SUCCESURI”

  40. sebra 9 February, 2011 at 17:56

    Aaa…nu uita să ne laşi nr de telefon să-ţi trimitem sms-uri în timpul emisiunii! Am văzut, nu ştiu unde, că se practică =))

    @Georgiana,
    Pudra aia nu-i pt transpiraţie? :))

  41. kekee 9 February, 2011 at 17:57

    Să meargă doar Harun, că el scrie mai bine.

  42. Amza 9 February, 2011 at 17:58

    Off, iar face Mandruta emisiuni…

  43. Dana G 9 February, 2011 at 17:59

    @aisha, pe national geographic, vrei sa spui :))

  44. aisha 9 February, 2011 at 18:00

    @sebra,
    corect! si sa-i comunicam ce sa zica! fiecare replica!

  45. sebra 9 February, 2011 at 18:02

    @aisha,
    Nu neapărat, dar va părea preocupat. Dă bine asta pe sticlă =))

  46. aisha 9 February, 2011 at 18:02

    @Dana G,
    daaa! la Dan Capatos, pe NatGeo, of course!

  47. Dan1 9 February, 2011 at 18:03

    @sebra & @aisha
    Daaa, sigur! Sa degenerati voi tema emisiunii, de la “Triunghiul Mortii” în alte alea… =))

  48. andryusha 9 February, 2011 at 18:05

    @Sebra: Pentru comunicare mai uşoară, mai bine deschide un hastag pe twitter. #triunghiulamorosalmortii, sau ceva de genu’. :))

  49. Georgiana 9 February, 2011 at 18:05

    Sebra, ba da! pentru transpiraţie! 😀 sau mă rog, împotriva ei!

  50. Georgiana 9 February, 2011 at 18:09

    eu zic că slavă Cerului că n-o invitat-o Mândruţă pe Nikita, că la cât de dulce-i Julius, îl mânca aia cu tot cu Harunu lui de acasă ;))

  51. sebra 9 February, 2011 at 18:09

    @Andryusha,
    Genialule! Ce idee mi-ai dat, numa’ să nu uit pân’ la ora aia =))
    Ţi-am dat un like, binemeritat! 😉

    @Dan1,
    Fii sigur că am fi adus discret în discuţie preşuleţul :))

  52. aisha 9 February, 2011 at 18:11

    @sebra,
    ne chinuim in van, parerea mea! Stapanul lui Harun pare preocupat, in mod natural, deci am scapat de o grija!
    eu cred ca se va descurca ok! acum are experienta! doar a beneficiat de training specializat oferit de noi dupa prima aparitie TV! acum e veteran, nu mai avem emotii pt. el! in schimb, imi fac griji pt. Lucian M. – oare se va descurca in fata lui Julius C.?

  53. yeonsaeng 9 February, 2011 at 18:12

    triunghiul mortii nu e ala care incepe pe 14 feb si se termina pe 8 martie?:d

  54. Insignifianta 9 February, 2011 at 18:12

    Si invitatii, vine, ei, in bermude sau vine, ei, in crinoline?

  55. sebra 9 February, 2011 at 18:14

    @Aisha,
    Păi ce treabă avem noi cu Mândruţă?? Ce, noi comentăm pe blogul lui??
    Ne doare de’al nostru, bre! =))

  56. yeonsaeng 9 February, 2011 at 18:14

    @insignifianta
    :))cu bermude pe sub crinoline

  57. Insignifianta 9 February, 2011 at 18:16

    @aisha: Corect, mi-e teama ca Mandruta isi cam trage presul de sub picioare. =))
    @sebra: La fel de corect ca la aisha. =))

  58. lulu 9 February, 2011 at 18:18

    @julius
    Eu iti dau un singur sfat: sa iti aspiri presul inainte de a pleca de acasa. 🙂
    Si sa vorbesti si de noi. Frumos, normal.
    Si sa nu te imprietenesti cu Morar
    .
    .
    .

    Si sa nu ne uiti niciodata
    🙂

  59. andryusha 9 February, 2011 at 18:21

    @Sebra: Merci pentru compliment, că like nu pot să-i spun. :))
    Mai complicat o să fie când mogulul va fi invitat să joace în Narcisa sălbatică, nu ştiu cum o să mai putem comunica cu el, că o să fie permanent regizorul cu ochii pe el… =))

  60. Dan1 9 February, 2011 at 18:22

    @andryusha
    Poate în “Narcisistul sălbatic”! :))

  61. lulu 9 February, 2011 at 18:23

    @M3bis
    Auzi, nu poti sa faci pentru noi o scurtatura? Ca cand :d vor navali lacustele in cautare de umor fin, iar ramanem p’afara. Si nu as vrea sa se bucure Julius chiar asa de mult. Adica cat de bine sa-i mearga in doua zile? :))

  62. aisha 9 February, 2011 at 18:24

    @sebra,
    cata intelepciune! adeverat graiesti! noua nu ne pasa de nimic! aaaa, de nimic important, am vrut sa zic!
    dar daca Julius il eclipseaza pe Lucian la fel cum l-a pus in plan secund Harun pe Julius si …. fac schimb? adica Julius preia emisiunea TV si Lucian blogul asta?!!
    deci, prevederea e mama intelepciunii!!!
    Julius, ai grija cum te comporti! nu te remarca prea mult! nu fi prea genial – cum esti tu de obicei, ca te retin aia acolo, la TV!

  63. Dan1 9 February, 2011 at 18:25

    @lulu
    Asa bre, buna propunere! QoS se cheama (Quality of Service). =))

  64. andryusha 9 February, 2011 at 18:28

    @Dan1: =))

  65. Insignifianta 9 February, 2011 at 18:38

    Stie cineva, pe surse, unde e invitat maine Julius?
    Ca chiar asa, cum remarca lulu, doua zile, sustinem! Da’ trei…:D

  66. M3bis 9 February, 2011 at 18:44

    Știți ce mă îngrijorează pe mine? Că iar nu o să avem recomandări de seară!

  67. Dan1 9 February, 2011 at 18:46

    @M3bis
    Nici nu ne mai trebuie bre, ca stim la ce sa ne uitam, daaa? :))

  68. Rushenne 9 February, 2011 at 18:46

    @M3bis: Fix la asta ma gandeam si eu acum … 😀 Dupa cat le-am asteptat aseara, speram ca macar in seara asta sa avem …

  69. Insignifianta 9 February, 2011 at 18:46

    @M3bis: Mah, ca doar nu tot dl Constantinescu le scria si p-astea?
    Ca Julius, de vreo doua zile, nu-mi mai permit. =))

  70. Constantin 9 February, 2011 at 18:47

    “probabil, la noapte o să dorm cu Mândruţă pe acelaşi preşuleţ.”

    nimeni nu-si poate dori mai mult de valentine’s day decit sa doarma cu mandruta pe acelasi presulet. pe aceasi perinuta. acoperiti cu aceasi plapumioara. de valentine’s day.

  71. Dan1 9 February, 2011 at 18:49

    @Constantin
    Başca poate şi cu prinţesa! =))

  72. M3bis 9 February, 2011 at 18:49

    @Insignifianta
    Eu nu știu cine le scria. Dar bănuiesc că tot staff-ul e acum alături de Julius, se pregătesc de emisiune!

  73. Rushenne 9 February, 2011 at 18:51

    Julius, maine te vedem pe Happylica? Sau pe la Acces Direct ceva? Dar pe la Dansez Pentru Tine pe cand? 😀

  74. Dan1 9 February, 2011 at 18:52

    @M3bis
    Ei, cum bre sa nu stii? admin le scria! Il mai degreva DJ Cotco din când în când. =))

  75. Constantin 9 February, 2011 at 18:54

    @Dan1
    poate se ofera unu din ei sa fie printesa.

  76. Insignifianta 9 February, 2011 at 18:59

    @M3bis: Du-te, mah, d-aci, ca Julius poate si singur! Staffu’ sa puie mana sa scrie! Ca are o datorie pentru tara, are cititori! 😀

  77. aisha 9 February, 2011 at 19:04

    @M3bis,
    am o mare rugaminte! sa o transmiti tu staff-ului, care sa i-o transmita lui Julius –
    sa vorbeasca frumos de femei la TV, diseara. adica nu de toate femeile, ca mai exista si femei cu defecte – dar alea sunt pe alte bloguri si site-uri, ci de noi – toate astea de aici de pe DC, care suntem – si aici, sunt, probabil, modesta, dar in asentimentul tuturor semenelor mele – ABSOLUT PERFECTE! nici nu vorbim mult! nici nu comentam prea mult! SUNTEM DE VIS! asa sa zica – si sa precizeze ca nu de cosmar, ca asta a fost un film pe tema 14 feb! s-a notat, daaa? absolut perfecte si de vis!!!

  78. Georgiana 9 February, 2011 at 19:06

    aisha, de acord cu tine! :-bd

  79. Insignifianta 9 February, 2011 at 19:06

    @aisha: Esti de vis! =))
    Ca poate uita sa precizeze. =))
    Auzi, da’ tu nu erai Pisica, de cand te-ai facut tu Modest(a)?

  80. Klondike 9 February, 2011 at 19:09

    Julius, sa treci pe la M3bis in prealabil, sa iei si serveru’ cu tine! No, baiu ii: cum o sa intri tu cu serveru in jacuzzi? 🙂

  81. Ciprian 9 February, 2011 at 19:10

    Eftimie de ce nu este invitat la teveu? S-or gasi ceva emisiuni potrivite si pentru dansul: Eftimie si Vinescu, Codul lui Oreste, S.O.S. Salvati-mi casa, Cesar si cainii, Inapoi la argument..

  82. aisha 9 February, 2011 at 19:13

    @Georgiana,
    BRAVO! asta numesc eu solidaritate feminina! tine un like!
    @Insignifianta,
    modesta si racita, scumpy! am fraternizat cu totii! acum sunt o Pisica Modesta! suna a nume de echipa de majorete! ia si tu un like!

  83. Insignifianta 9 February, 2011 at 19:19

    @aisha: Mersi, fata! Ca, daca nici tu, atunci, cine?! =))
    Auzi, vezi ca are M3bis niste tuica fiarta, la raceala ta! =))

  84. aisha 9 February, 2011 at 19:24

    @Insignifianta,
    eu prefer niste champanie, in weekend!
    pana atunci doar medicamente antiflu!

  85. M3bis 9 February, 2011 at 19:25

    Ălora care se mai leagă de serverul meu le prevăd o lungă carieră și o experiență de neuitat alături de toader. Am zis!

  86. Sare'n Ochi 9 February, 2011 at 19:32

    nu-i trim iteti sms-uri cat timp este in jacuzzi ca i se va face parul valvoi. am tastat parul? =)) =))
    da Julius, o ora la care noi, astia, inginerii mai batrani sa nu dormim, se poate?

  87. Georgiana 9 February, 2011 at 19:32

    Fetili, ia luati si de la mine cate un like! Aisha, cu sănătate!
    tetrise, tie nu-ti dau like, pe tine te ciupesc pe feisbuc 😛

  88. aisha 9 February, 2011 at 19:32

    @M3bis,
    Howgh !!!
    ps sper ca ai transmis rugamintea NOSTRA! Howgh!

  89. Rushenne 9 February, 2011 at 19:34

    Am vazut promo-ul emisiunii. Ce fata avea Julius … :))
    Julius de ce minti? Ai spus ca tema emisunii va fi Valentine’s Day, promo-ul spunea ceva de Anti-Valentine’s Day. 😀
    Deci stim cu siguranta ca vei dormi pe presulet si ca toata luna martie nu vei iesi din bucatarie. :))

  90. aisha 9 February, 2011 at 19:37

    @Georgiana,
    merci tare mult de urare! lasa ca ma vindec eu, sa fiu valida si sa joc in filmul ala cu triunghiul echilateral dezvoltat pe ruta 14 feb- 1 martie- 8 martie!
    @M3bis,
    ti-am dat niste like-uri, sa stii!

  91. Insignifianta 9 February, 2011 at 19:47

    @M3bis: Io n-am zis nika de serveru’ mata, sa mor io! Io am zis numa’ de tuica, da’ daca elitista de aisha prefera Champagne, decat in weekend, sa stiti ca… Cognac n-aveti, la damigene? =))

  92. M3bis 9 February, 2011 at 20:02

    @aisha
    Ești de vis!
    @Insignifianta
    Vișinata-i bună?

  93. Insignifianta 9 February, 2011 at 20:10

    @M3bis: E buna, de ce sa nu fie, daca e la damigene? Da’ sa fie de casa…decat de vis. =))

  94. Stephanie 9 February, 2011 at 20:10

    E “Patrulaterul Mortii” ca mai avem si Dragobetele, clar?
    Am senzatia ca faci intentionat, iar se suprapune aparitia ta peste emisiunea lui M ircea B adea! Da’ ma rog, daca-ti place sa traiesti periculos…

  95. silavaracald 9 February, 2011 at 20:19

    @teris
    Numai dacă-i de vișine! ;))

  96. ThoR 9 February, 2011 at 20:22

    @Julius sa ai grija ca pe acolo pe la antene sunt si oameni rai….sa nu parchezi pe langa vreo toyot_a ( e simplu sa o recunosti are cauciucuri de vara) ca proprietarul e baiat rau si cam ciobanel si o posibil sa iti scrie una alta pe portiera cu un cui ca na …el stie ….
    maine poimaine clar te cheama si la cotroceni=))

  97. sebra 9 February, 2011 at 20:30

    @Thor,
    Băiatul ăla o să facă şpagatu’ pe maşina lui Julius de ciudă =))

  98. Georgiana 9 February, 2011 at 20:32

    da’ Julius are masina?

  99. ThoR 9 February, 2011 at 20:36

    @Georgiana : are are…nu stii ca isi duce si cititori acasa….aia care castiga nus ce cafea …..ca inca un xperia nu se put….off ca iar imi amintesc si fac tensiune….=))

  100. sebra 9 February, 2011 at 20:43

    @Thor,
    Lasă xperia, ca fuse şi se duse, nu vezi că a uitat de laptopu’ promis în ianuarie??

  101. ThoR 9 February, 2011 at 20:58

    @sebra nu am uitat… presupun ca era ptr ianuarie 2012..da poate atunci vine sfarsitul si cine naiba mai sta pe facebook in cafenea….deci lasa-l incolo de laptop ……eu zic sa facem provizi de tigari si cafea=))
    revenind la evenimentul de azi parca vad ca pe la 12 noaptea intra mogulul in platou ( felix nu jull) cu o sampanie si cu un tort si il felicita pe jull ptr noul post de director la postul tv antena cotcodac..oare accepta julius?…suspansul ma omoara=))

  102. N.A. 9 February, 2011 at 21:04

    Lipseste si omu’ de acasa si iete ce zarva gaseste pe-aci! Si eu care speram sa ma culc mai devreme in seara asta…

  103. N.A. 9 February, 2011 at 21:05

    @Georgiana – Se lauda acum cateva articole ca are doua si tot cu metroul circula… :))

  104. Georgiana 9 February, 2011 at 21:08

    N.A., sssttt, ma dai de gol, că n-am cetit blogul zilele trecute 😀

  105. Georgiana 9 February, 2011 at 21:09

    ş-apoi, iaca aşa se face avere! ;))

  106. N.A. 9 February, 2011 at 21:23

    @Georgiana – Merg pe burta. Sa te feresti sa afle M3bis, s-a facut asa un zbir!… :-t

  107. Georgiana 9 February, 2011 at 21:31

    N.A. – cred că s-a făcut zbir din două motive: s-a lăsat de fumat sau s-a lăsat de fumat 😀

  108. Ciumandocar 9 February, 2011 at 21:31

    Uite eu nu am tv, acum pe bune, se uita cineva la semi oligofrenul de mandruta? Are acelasi succes precum TEO?

  109. N.A. 9 February, 2011 at 21:32

    @Georgiana – Io zic ca de la strutu’ ala i s-a tras… ;))

  110. sebra 9 February, 2011 at 21:32

    @Georgiana,
    Mai degrabă că s-a apucat de fumat, după ce se lăsase 😉

  111. mifty 9 February, 2011 at 21:33

    @Rushenne: aş, poate-l vedem şi la “Teleeciclopedia”…
    sau mai degrabă pe Raeţchi, secondat de (hâc!) Eftimie, discutând despre postimpresionismul gotic maur de inspiraţie clasică elină…
    şi nu mă enervaţi, că încep să bat câmpii peste tot despre ipotenuze, paralaxe şi derivate tsugasaki… de-o să vi se facă dor de thoadherrrr!!! 😛

  112. N.A. 9 February, 2011 at 21:34

    Julius, daca ajungi excesiv de celebru si-ti faci toc-sou’ tau, ma iei de asistenta? 😀

  113. Georgiana 9 February, 2011 at 21:35

    Sebra, auci!

  114. Georgiana 9 February, 2011 at 21:37

    Julius, si daca N.A. face-o viroză respiratorie, tre s-o înlocuiască cineva, nu? Mă iei şi pe mine? :”>

  115. Insignifianta 9 February, 2011 at 21:42

    Julius, daca ajungi excesiv de celebru si-ti faci toc-sou’ tau, ma iei si pe mine de asistenta? Ca, io, comparativ cu N.A., stiu sa fac si injectii! =))

  116. Insignifianta 9 February, 2011 at 21:44

    @Ciumandocar: Ai auzit de unu’, Te.O.ader?! =))

  117. N.A. 9 February, 2011 at 21:44

    @Insignifianta – In ochii lu’ fi-miu, de exemplu, asta ar fi o bila neagra.. :))
    @Georgiana – Lasa, fata, ca poate sa-si ia si doua, nu te uiti la Capatos?
    @Insignifianta – Lasa, fata, ca poate sa-si ia si trei, ca-i mai smecher decat Capatos!

  118. mifty 9 February, 2011 at 21:56

    @N.A. înseamnă că eu sunt deja mai şmecher decât capatos!!! 😀
    (ăăă… cine-i capatos???)

  119. Georgiana 9 February, 2011 at 21:57

    Oare pe unde-o fi Julius acum? trage nişte duble pe la antena 2? ;))

  120. Insignifianta 9 February, 2011 at 22:01

    @N.A.:B Bine, fata! Doar am zis ca stiu, nu ca si fac! Lasa copilu’ linistit, nu-l speria! Stiu sa fac si compuneri clasele I-IV, stiu sa exemplific cu natura, la prescolari, stiu si cu regula de trei simpla, la aia mai mari…Zii lu’ copilu’ sa se bazeze, cand o fi, da’ numa’ nu-i spune de injectii! :))

  121. Insignifianta 9 February, 2011 at 22:05

    @mifty: De la cine vi le-ati luat, mai mult de trei? =))

  122. sidryane 9 February, 2011 at 22:26

    Se uita careva la antena2? asa in general?:)
    Dar ma uit, acum i-am dat drumul… parizaki ifantis!:))

  123. Insignifianta 9 February, 2011 at 22:32

    @sidryane: A zis la doujtrei treizeci. Atunci.

  124. aisha 9 February, 2011 at 22:35

    ahhhh! mai e o ora! 3 600 de secunde! sa le convertim in milisecunde! sa nu adormim!

  125. sebra 9 February, 2011 at 22:35

    Aţi făcut lista cu asistente?? Pfuaaa, nu prind nici acolo loc :((

  126. Rushenne 9 February, 2011 at 22:44

    Ah, si eu am ajuns prea tarziu pentru lista aia. 🙁
    Julius, te-ai fi gandit vreodata ca vor ajunge toate cititoarele Daily Cotcodac sa se “lupte” pentru a-ti fi asistente? 😀
    De data asta stiu sigur ca Julius este sau va fi in cabina de machiaj. Sper sa nu exagereze totusi cu fondul de ten, pudra … etc. 😀

  127. Insignifianta 9 February, 2011 at 22:50

    @sebra: Bine, mah! Hai ca-ti ofer locul meu! Da’ ma faci hair stylista ta? Stiu sa dau si cu mopu’! Fac ceai, cafea, ce vrea omu’. :B

  128. Dan1 9 February, 2011 at 22:55

    “Mai e niţel, mai e un piiiic!”
    Bre, acum e “Agentul VIP” cu Andrei Duban 😐
    Julius, chiar crezi ca vrei sa apari dupa asa ceva?

  129. Georgiana 9 February, 2011 at 22:56

    vai da’ ce penibil personaj e acu’ la Antena 2! Beax! e ala de-i dadea flori lu’ Ceaşcă! pionier fiind! :-&

  130. Georgiana 9 February, 2011 at 22:56

    Dan1, a crapat un drac!
    lămâieeeeeeee!

  131. Rushenne 9 February, 2011 at 22:57

    Eu sunt curioasa daca Julius s-o fi intersectat pe holurile Antenei cu MB. 😀

  132. Dan1 9 February, 2011 at 23:00

    @Rushenne
    Mai stii? Poate sunt chiar prieteni! =))
    “Ce faci bre Julius, aici?” “Uite Mircica, venii si eu sa ma dau in spectacol!” “Pai atunci, hai bafta!” “Merci Mircica, esti de vis!” =))

  133. Georgiana 9 February, 2011 at 23:03

    Dan1 =)) =))

  134. Rushenne 9 February, 2011 at 23:07

    @Dan1: =))
    Bre, voua cum va mere site-ul? Ca mie mi se incarca greu cand dau refresh-uri … deja. 🙁

  135. Dan1 9 February, 2011 at 23:12

    @Rushenne
    Merge bre, toarce! =))
    @Georgiana
    Merci, “esti de vis!” :))

  136. Georgiana 9 February, 2011 at 23:13

    Dan1, nu stiu daca ti-am spus pana acum, dar si tu esti de vis! :”>

  137. sebra 9 February, 2011 at 23:14

    @Dan1,
    =)) =))
    După Andrei Duban, Julius chiar va părea de vis =))

  138. Dan1 9 February, 2011 at 23:15

    Julius, un ultim sfat: probabil ai jucat si tu (la servici) “Prince of Persia”, daaa? Nu te face pe tine o printesa, lupta pentru noi, iti tinem pumnii! =))

  139. Georgiana 9 February, 2011 at 23:19

    sebra, ahahaha =))

  140. sebra 9 February, 2011 at 23:21

    @Insignifianta,
    Vrei să mă tunzi?? =))

  141. Rushenne 9 February, 2011 at 23:22

    Pfff, l-au bagat pe Basescu inaintea lui Julius. Data trecuta il bagasera pe Moubarak inaintea lui. Cred ca Julius face spume … 😀

  142. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:22

    @Dan1: Citisem: Nu te face pe tine si ma oprisem. Noroc c-am continuat. =))

  143. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:23

    @sebra: Daca e de coafat, ceva, de intins, astea…Daca vreti, si tai!=))

  144. sebra 9 February, 2011 at 23:27

    @Insignifianta,
    Doar dacă-ţi iese pe urmă des! Părul. =))

  145. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:29

    @sebra: M-iese, ca se regenereaza. El.=))

  146. aisha 9 February, 2011 at 23:29

    omg!am gusturi comune cu adi minune! si el prefera champagne!

  147. Georgiana 9 February, 2011 at 23:29

    Julius apare dupa Adi Minune :))

  148. aisha 9 February, 2011 at 23:31

    de data asta – LIVE!

  149. Georgiana 9 February, 2011 at 23:31

    http://www.antena2.ro/live

  150. sebra 9 February, 2011 at 23:32

    Noi ne agităm atâta pt “Nimic important”???? Nu pot să cred! :-W

  151. Georgiana 9 February, 2011 at 23:33

    se cam balbaie Mandruta, il emotioneaza Julius, cred 😀

  152. Ciprian 9 February, 2011 at 23:33

    Ala din poza de la promo, nu pare a fi Julius.

  153. Georgiana 9 February, 2011 at 23:34

    Sebra, eu ma uit pentru Caragea, mi’e simpatica! Tu?

  154. Rushenne 9 February, 2011 at 23:35

    Maaai, ce lunga e introducerea …

  155. Dan1 9 February, 2011 at 23:36

    Bre, e 23:36 si nimic, daaa? 😐
    Revin, e 23:39, daaa? Cat sa mai suportam stress-u’ asta?

  156. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:37

    @aisha: Vezi ca zice de mucosolvan! si de mucosil! =))

  157. Georgiana 9 February, 2011 at 23:37

    pai na! trebe publicitate! altfel de unde bani sa-l plateasca pe Julius? 😀

  158. unmihai 9 February, 2011 at 23:39

    Doamne, am rezistat la Mandruta! Acum publicitate. “Doar la coafor obtin o culoare de durata…Rom are un pret mai bun.. suta la suta fara matreata…”
    Cred ca m-am tampit.

  159. Rushenne 9 February, 2011 at 23:39

    @Georgiana: Corect! 😀

  160. Rushenne 9 February, 2011 at 23:40

    Sa vedeti cu ce aere o sa apara Julius pe aici dupa emisiune. 😀

  161. V3nt0R 9 February, 2011 at 23:40

    Mama numai reclame la par bogat pe postul asta 😐

    Later Edit: imi pare rau, nu pot sa ma uit, mi-e rusine de Mandruta si de glumele lui :-s

  162. yeonsaeng 9 February, 2011 at 23:42

    vaaai,printesa e de vis:-ss

  163. Georgiana 9 February, 2011 at 23:42

    Rush =)) =)) deja uite la el ce suficient sta acolo :))

  164. Ciprian 9 February, 2011 at 23:43

    Valeu dar ce mai printesa, saracul Julius..

  165. teo 9 February, 2011 at 23:44

    Briana, fa, lasa-l si pe Julica sa vorbeasca >:P

  166. Dan1 9 February, 2011 at 23:45

    Bre, fara suparare, eu traiam cu impresia ca printesa asta e cam dusa! Da’ acu’ sunt sigur: e dusa rau, frate! =))
    Revin: Brianna! Lasa-neee! Lasa-neee!

  167. sebra 9 February, 2011 at 23:46

    Bre, prinţesa are ceva în cap, că nu-mi dau seama??
    Adică pe cap. =))

  168. edy 9 February, 2011 at 23:46

    Cat vorbeste patachina asta,frate,incredibil…

  169. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:47

    Mah, da’ pe Julius cand il lasa sa se exprime? =))
    Deci, depinde si de vocea poporului. =))

  170. Sebi 9 February, 2011 at 23:47

    Pentru momemnt, mogulul tace… Inca asteptam prima replica 🙂

  171. unmihai 9 February, 2011 at 23:47

    Julius…. cine te-a pacalit sa mergi acolo ? =))
    LE
    Nu te hipnotizeaza madam Caragea cu scufita aia rosie? 😀

  172. Georgiana 9 February, 2011 at 23:47

    teo, dan, sebra =)) =)) =))

  173. Georgiana 9 February, 2011 at 23:50

    is muste in studio, ca iote ce da tiranu’ din maini :))

  174. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:51

    Cine e Mădă?

  175. sebra 9 February, 2011 at 23:51

    Iar povesteşte Julius de ce-a păţit un amic =))

  176. Dan1 9 February, 2011 at 23:51

    Fraaate, da’ si Madalina asta, e dusa rau! Na, c-a sarit si cu un nume de colectie! =))

  177. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:54

    Cine e “al dansului”? =))

  178. teo 9 February, 2011 at 23:54

    ahahah b.adea se da de ceasul mortii..ăă..ratingului. umfla baloane in direct =))) deci s-a aprovizionat temeinic pentru seara asta :))

  179. edy 9 February, 2011 at 23:55

    Doaaaamne,Brianna asta e lasata sa umble libera pe strazi…Maaare greseala…

  180. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:55

    Cine e Mandruta? =))
    Si care-i printesa, frateee? =))

  181. Dan1 9 February, 2011 at 23:57

    Brianno-Brianno, cum nu apucasi tu vremurile revolutiei franceze (la mustata, cred)! Ca te ghilotinau, maaa! Si scapam de tine, maaa! =))

  182. Georgiana 9 February, 2011 at 23:57

    bai, nu-l lasa printesa sa vorbeasca! huoooo! jos monarhia!!

  183. Rushenne 9 February, 2011 at 23:58

    Julius mi se pare mai … potolit ca ieri, la gesturi ma refer. 😀 Mai natural.
    Dar ma scoate din sarite printesa …
    Julius: “Ce replica de blonda e asta: Zi-mi ceva frumos!” =))

  184. Insignifianta 9 February, 2011 at 23:59

    Stiu eu manual, fac io! Felicitari, gentutze, fulare! Fac io! Doamna printzesaaa, angajati-ma pe mineeee! =))

  185. Dan1 10 February, 2011 at 00:01

    @Rushenne
    Cazul tau nu este singular, daaa? :))

  186. Insignifianta 10 February, 2011 at 00:01

    Deci, Mandruta e cioban. Nu stiam. =))
    Vreau si eu la Mada in familieee, ca e petrecere in fiecare seeearaaa! =))

  187. Rushenne 10 February, 2011 at 00:02

    @Dan1: Am vazut. Vroiam doar sa stiti ca sunt in asentimentul vostru. :))

  188. Dan1 10 February, 2011 at 00:03

    N-o sa fie in Bucuresti!!! =)) Daaar, atentie Eftimie si Iulian Rinder, o sa fie in Brasov, daaa? :)) Fugiti nefericitilor! =))

  189. Sf. Vasile 10 February, 2011 at 00:04

    Deci domnita aia tanara nu e secretara personala a lui Julius, e asistenta lui Mandruta. Huo ba, induceti lumea in eroare…

  190. RoseN 10 February, 2011 at 00:04

    “Doamne fereste, da’ ce-s corporatist”? =))

  191. Insignifianta 10 February, 2011 at 00:07

    “Perlele sunt niste kitch-uri ordinare!” Tare astaaaa =))
    Fie si numai pentru asta, merita sa vorbeasca, in direct cu perleleeee! =))

  192. Rushenne 10 February, 2011 at 00:08

    @Sf. Vasile: Cum sa fie secretara personala a lui Julius??? N-ai vazut cate fete se lupta aici pentru postul de asistenta? Vrei sa intram in depresie? 😀

  193. Georgiana 10 February, 2011 at 00:08

    Julius sa scrie! am zis! 😀

  194. lulu 10 February, 2011 at 00:10

    Mi se pare mie, sau inca nu a pomenit nimic de noi? Cat de greu sa fie sa ne aduca in discutie?

  195. Anjin san 10 February, 2011 at 00:11

    Bai baieti (si fete) ati vazut lista de share???
    Ati remarcat ascensiunea fulguranta a mogulului de la un biet blog obscur direct printre antene?
    Nimic nu mai e ce a fost.
    Am sosit aici pe blog copil cu sufletul curat…manipulare moguliana am primit…
    Sunt trist si incantat in acelasi timp.
    Julius face rating pentru antene.
    Pentru ce sunt incantat?
    Pentru ce sunt trist?
    Viata merge inainte…

  196. Sf. Vasile 10 February, 2011 at 00:11

    Sa scrie numai Mandruta ca el stie :)))

    Rushenne: dap, DC incepe sa devina o sursa buna de agatzat =))

  197. kekee 10 February, 2011 at 00:11

    Coane Jul, nu era mai bine să-l laşi pe Harun ?
    Nu de altceva, dar reuşea să intre peste prinţesă, să spună şi el ceva.

  198. Rushenne 10 February, 2011 at 00:12

    @lulu: Si eu sper din toata inima sa spuna tot ce i-ai transmis tu. :))

  199. M3bis 10 February, 2011 at 00:12

    Ce face fetele și băieții? Vă simteți bine?

  200. Georgiana 10 February, 2011 at 00:12

    kekee =)) poate’i facea niste zgarieturi sa se asorteze cu basca aia!

  201. Georgiana 10 February, 2011 at 00:13

    tetrise, nu prea! ne enerveaza printesa aia! 🙁

  202. Rushenne 10 February, 2011 at 00:13

    @M3bis: Ne enervam pe printesa. 😀

  203. M3bis 10 February, 2011 at 00:14

    @Rushenne
    Am văzut

  204. Rushenne 10 February, 2011 at 00:14

    @Georgiana: :))
    Nu se poateeee … A spus adresa site-ului … atat de clar. :(( Iar o sa murim pe-aici pana ne conectam. 🙁
    @M3bis: Noi astia mai vechi pe site poate avem un pic de prioritate? 😀

  205. M3bis 10 February, 2011 at 00:15

    Aoleu, a zis mândruță adresa saitului. Să vă țineți!

  206. aisha 10 February, 2011 at 00:15

    @ALL,
    dar ce bine ati sintetizat discutiile din studio, ati comentat LIVE fff profesionist! BRAVO @ALL!

  207. lulu 10 February, 2011 at 00:16

    A ajuns la romani. Cred ca urmeaza armata franceza

  208. Anjin san 10 February, 2011 at 00:17

    Am dat like la chestia cu Animal Planet…o fi bine?
    Oricum, am remarcat ca mogulul J (ca nu dau nume), s-a autoapreciat dupa microclipul de la antena…s-a autoremarcat ca dadea, intr-adevar din maini, se scarpina, se freca la nas…atata spun: Maestre! Ideea conteaza!
    Cam in egala masura cu modul in care este ea exprimata…Ca sunteti totusi la Antene!

  209. Dan1 10 February, 2011 at 00:17

    @kekee
    Un pipi de la Rashi nu-i strica printesei! Parerea mea! =))

  210. Insignifianta 10 February, 2011 at 00:17

    Julius, cum sa casatoreasca, bre, Sf. Valentin, “oameni”?! Du-te d-aci! =))
    E clar, Julius nu e Eftimie! =))

  211. Georgiana 10 February, 2011 at 00:18

    m3bis, fa’ne o cameruta numai pentru noi, astia mai vechii, plsss!

  212. Ciprian 10 February, 2011 at 00:18

    Hopa, a inceput Julius cu legende, acusi baga si o paranteza despre Nil Sinaitul.

  213. kekee 10 February, 2011 at 00:21

    $ prinţesa
    Toarnă-ţi-l în cap !

  214. Georgiana 10 February, 2011 at 00:21

    cupoane pentru barbati =))

  215. Dan1 10 February, 2011 at 00:22

    Seamana cu Cruella! :))

  216. M3bis 10 February, 2011 at 00:22

    Na, că s-a-nnecat. Dar tot nu se lasă!

  217. kekee 10 February, 2011 at 00:23

    $ GG
    Este
    Cotcodacii .

  218. Georgiana 10 February, 2011 at 00:23

    tetrise, si eu am sperat ca scapam de ea! da’ lucru rau nu piere!

  219. kekee 10 February, 2011 at 00:24

    Tetriseeeeee !!!
    Ce temperatură au murăturile ?
    Că de server ….nu te mai întreb.

  220. Rushenne 10 February, 2011 at 00:24

    Daca se blocheaza site-ul, rupem feisbuc-ul lui Julius. 😀

    Mandruta s-a autoinvitat pe presuletul lui Julius. :))

  221. Dan1 10 February, 2011 at 00:25

    Brianna! Nu sunteti bre, toate la fel! Tu esti o aschilambica, iar asta pe care ai intrebat-o e o purcela! Ai dreptate, Julius se inseala! =))
    Bah ce scheleta, Brianna asta!

  222. Georgiana 10 February, 2011 at 00:25

    rush, deal! muhahaha!

  223. Sf. Vasile 10 February, 2011 at 00:25

    Julius e primul barbat din Romania care pune femeia la respect la televizor. Respecte.

  224. teo 10 February, 2011 at 00:26

    na ca Brianna le-o asmutit si pe babele alea asupra bietului Julica 😐

  225. M3bis 10 February, 2011 at 00:26

    Păsărică, ți-am adus ciuperci, că-ți place!

  226. M3bis 10 February, 2011 at 00:26

    Fetele, v-a lăudat!

  227. lulu 10 February, 2011 at 00:26

    :)) asta cu pasarica si cipercile e tare

  228. kekee 10 February, 2011 at 00:27

    Coane Jul, ţi-a confiscat şi preşul de te autoinviţi pe ăla a lu’ Mândruţă.

  229. lulu 10 February, 2011 at 00:28

    da, mai, putem sa dormim linistite

  230. kekee 10 February, 2011 at 00:28

    Să scrie tanti cu ciumpercile !

  231. Rushenne 10 February, 2011 at 00:29

    @kekee: Pana la urma au convenit ca se inghesuie amandoi pe ala al lui Julius. 😀
    Pazea, se intoarce Julius. 😀
    Imi pare rau ca nu a apucat sa vorbeasca prea mult …

  232. Lepka 10 February, 2011 at 00:29

    sa zica doamna din public, ca numai ea stie !

  233. kekee 10 February, 2011 at 00:30

    $ Şendroiu
    Dom’ doctor, o scriere despre ciuperci ? Ceva ? Acuma vezi matale de care fel.

  234. kekee 10 February, 2011 at 00:32

    Ok.
    S-a terminat .
    Ce nu am priceput eu e :
    Care-i scorul ?

  235. Georgiana 10 February, 2011 at 00:32

    Bine, c’a zis si de noi! Julius, te iert ca nu mi’ai mai trimis cartile alea!

  236. sebra 10 February, 2011 at 00:35

    mi-a picat netu :((

  237. Rushenne 10 February, 2011 at 00:35

    @Georgiana: Deci tre’ sa-l primim cu niste aplauze. 😀

  238. lulu 10 February, 2011 at 00:36

    Eu zic sa mergeti la culcare si sa nu-l asteptati pe Julius. Ca mai intarzie. In drum spre casa se opreste sa cumpere perlele alea 🙂

  239. Georgiana 10 February, 2011 at 00:38

    lulu, nu cumpara el chiciuri 😀

  240. Georgiana 10 February, 2011 at 00:39

    Rush, eu-l astept, dar crezi că acum, devenit vedetă, ne mai bagă-n seamă?

  241. yeonsaeng 10 February, 2011 at 00:40

    dom’ julius,da’ cam cum vine asta?noi facem galerie aici si tu ne vorbesti de rau?frumos asa?parca era vorba ca tre sa ne lauzi;;)

  242. N.A. 10 February, 2011 at 00:40

    Deci Mandruta avea ocazia de a face o super-emisiune si i-a iesit o…!!! ca nu mai zic ce, ca aterizez in poalele lui T-o-a-d-e-r… Mie imi placea de printesa, mi se parea haioasa, doar ca acum vroiam sa-l aud pe Julius!!! M-a enervat ca a monopolizat discutia. Nu mai bine o lua ea pe tanti aia cu ciumpercile si pe fetisoara aia nesarata pe hol, la o sueta, si ne lasa si pe noi sa radem cu Julius?

  243. Insignifianta 10 February, 2011 at 00:41

    Dupa ce ca a zis ca s-a autointitulat mizantrop, s-a mai si devoalat ca e misogin! =))
    De maine, cand o sa aiba un prim nou cititor si comentator printesa, sa scrie numai ea, ca ea stie! =))
    N-a zis, bre, fetele, nimic de voi! Nici ca de vis, nici ca mai mult ca perfecte! A zis ca majoritatea e casatorite! =))
    Revolutie, sau ce? 😀

  244. Rushenne 10 February, 2011 at 00:43

    @Georgiana: Sa vedem totusi daca reuseste sa intre in casa si sa ajunga la laptop. 😀
    Am vazut ca deja nu-i mai pasa. Nu tu recomandari cand le asteptam cu sufletul la gura. Mai lipseste sa ne priveze si de Rubricile alea muzicale de-a dreptul excelente. 😀
    @Insignifianta: Revolutie CLAR. Boicotam site-ul. 😀

  245. N.A. 10 February, 2011 at 00:43

    Julius, tu ai fost natural si haios, cum ne asteptam (ma rog, bataiai din cap si din maini dar nu chiar deranjant) si suntem ofuscati ca nu te-am auzit/vazut mai mult.

  246. N.A. 10 February, 2011 at 00:44

    @Insignifianta – Io zic sa ne cumpere cate un sirag de perle la fiecare, sa-l iertam.. :))

  247. Lepka 10 February, 2011 at 00:44

    aia cu femeile dupa 10 ani a fost grea, ma..aia nu e gluma de telvizor…acolo i`a piedut :))) Dar io zic ca a iesit bine. La mai mare !

  248. kekee 10 February, 2011 at 00:45

    $ lulu
    Julius nu vine-n seara asta, şi ştii de ce ?
    Doarme pe ceva ţevi de termoficare împreună cu viitori colaboratori la DC, că preş…, nici el nici Mândruţă nu mai pupă.

  249. Georgiana 10 February, 2011 at 00:45

    Rush =))

  250. Insignifianta 10 February, 2011 at 00:46

    @kekee: Ce nu am priceput eu, e: de ce m-am uitat? Nu, mai bine, ne scriam noi, ca “oamenii” aia, de-i casatorea Sf. Valentin? =))

  251. Georgiana 10 February, 2011 at 00:47

    kekee, tre sa gaseasca niste tevi lungi, c’ai vazut ce ditai chicioarele are :))

  252. Insignifianta 10 February, 2011 at 00:47

    @N.A. Io zic, la casatorite, sa ia cate doo! =))

  253. kekee 10 February, 2011 at 00:48

    $ insignifianta
    Mai bine-mi scriai ca ” oamele ” .
    😀

  254. M3bis 10 February, 2011 at 00:48

    @lepka
    Da, da. Că nu e toate la fel după zece ani. Uite, lu’ tanti aia îi plăceau ciupercile. Lu’ nevasta mea, nu! =))

  255. kekee 10 February, 2011 at 00:49

    $ GG
    Păi la cât folbal a jucat la veaţa lui …

  256. Georgiana 10 February, 2011 at 00:49

    da’ ceasu’! ceasu’ i l’a remarcat careva? la pariu ca-i Longines, ca nu poarta mogulu toate chiciurile 😀

  257. Dan1 10 February, 2011 at 00:49

    Acu’, judecînd la rece, trebuia sa-ti iei la tine o garota (sau cum îi zice) si s-o strangulezi pe printesa în direct! Ca cred ca si politistii sositi la fata locului ti-ar fi zis: “Bah, esti tare! Ia-o usurel pe-aici, prin spate, sa nu te simta paparazzi aia, da-te la fund doua-trei zile, si dupa aia îti vezi de treburi linistit, ca n-o sa-si mai aduca nimeni aminte, ca urmeaza un val de scumpiri si o sa aiba lumea alte treburi!”

  258. Lepka 10 February, 2011 at 00:50

    da stiti ce m`a izbit prima data ? Giuliuuuus….io credeam ca Julius se scrie, Julius se citeste..asa-i corect? Giulius? sau e nume de scena?

  259. kekee 10 February, 2011 at 00:50

    $ tetris
    Păi acuma-i chestia că depinde de unde şi cum i le aduce … ciumpercile.

  260. aisha 10 February, 2011 at 00:52

    bai, ce aveti?! ce a zis frumos despre noi?!
    ,,orice femeie devine la fel peste 10 ani.,, – daca am retinut corect! si au ramas toti stupefiati si tacuti vreo cateva secunde dupa declaratia asta! o perla stil Julius!
    voua vi se pare ca ne-a laudat?!….,,femei serioase, casatorite, care se regasesc in textele de pe DC,, – atat!
    si ,,perlele sunt niste chestii kitsch,,!!
    si-a vorbit prea putin, ca-i dadea madame la princesse peste mana!
    astea mi-au venit in minte acum, pe moment, dar poate n-am fost eu suficient de atenta….ca ma holbam la accesoriile ,, distinsei noastre colege,, cum i-a zis Julius doamnei din platou, cu trei casatorii, cu descendenta princiara si cu accent parizian!

  261. kekee 10 February, 2011 at 00:53

    tetriseeeeeee !!!!
    Fă-i un tilibizor la Jul, că pe postul mogulului nu apucă tirănelul nost’ să povestească prea multe. Deh monarhia cu tiranii ( vezi Napoleon ) nu au făcut prea mare carieră.

  262. Odille 10 February, 2011 at 00:53

    Sunteti deliciosi!
    Eu nu am acces la programele de televiziune rominesti si ca urmare toate simpatiile si antipatiile fata de cei care particpa la acest TV show, mi le formez in functie de comentariile voastre. 🙂

    Nu mai prididesc sa click pe “like”.

    Felicitari!

  263. Dan1 10 February, 2011 at 00:53

    @M3bis
    Tanti aia o sa termine ca-n bancul ala: “A cazut pe fereastra de la etaj!” “Pai cum asa?” “Uite-asa, n-a vrut sa manânce ciuperci!” =))

  264. lulu 10 February, 2011 at 00:53

    @Dan1
    Trebuie sa o intelegi.
    A fost casatorita de trei ori. Prima data chiar de 14 februarie. Crezi ca ei i-a fost simpli sa joace rolul pro ?

  265. Rushenne 10 February, 2011 at 00:54

    @Georgiana: Era imposibil sa nu ii remarci ceasul. Ii spusese cineva mai devreme sa si-l scoata, dar n-a tinut cont. 😀

  266. sebra 10 February, 2011 at 00:57

    Deci maine dimineata tre sa-i facem loc printesei????

  267. Georgiana 10 February, 2011 at 00:58

    aisha, da… cam nasol! culmea ca eu anul asta implinesc 10 ani de casatorie 😀
    Rushenne, oricum pălea in faţa băscuţei lu’ prinţesa! de ceas zic 😀

  268. Georgiana 10 February, 2011 at 00:59

    Sebra, da! am pregătit deja preşul roşu, ăla pe care doarme Julius în seara asta! ;))

  269. kekee 10 February, 2011 at 00:59

    Concluzie :
    Mai bine Harun la televizor, şi Julius aici cu noi să mânărească concursurile .

  270. kekee 10 February, 2011 at 01:00

    $ sebra
    Oare are curajul …

  271. Rushenne 10 February, 2011 at 01:00

    @Sebra: Deci daca apare printesa pe-aici nu o bagam in seama … poate ii trece. 😀

  272. lulu 10 February, 2011 at 01:01

    @sebra
    Eu nu ma simt atat de altruista. Sa lupte pentru el.

  273. Georgiana 10 February, 2011 at 01:03

    băi, îl mai aşteptăm pe mogul? cred că nici nu l-o terminat de demachiat până la ora asta…

  274. Dan1 10 February, 2011 at 01:05

    Bre, daca citeste printesa ce-am scris noi aici in seara asta… tre’ sa aiba un simt al umorului de neam prost ca sa comenteze ceva! :))

  275. Rushenne 10 February, 2011 at 01:06

    Cred ca o sa se intoarca cand incepe reluarea emisunii, adica la 2:30. Sa se vada si el si sa se analizeze. 😀

  276. Rushenne 10 February, 2011 at 01:06

    @Dan1: =))

  277. Lepka 10 February, 2011 at 01:06

    Fetelor, la ce arogante v-a facut Julius la telvizor merita sa`i raspundeti pe masura, gen:

    “Cum s-a descurcat Julius la televizor? Ca am vrut sa ma uit, da a fost asa misto emisunea lui M. B.ade.a ca n-am putut schimba canalul.

    :))))))

  278. Georgiana 10 February, 2011 at 01:07

    Rush si Dan1 =)) sunteti de vis!

  279. Georgiana 10 February, 2011 at 01:08

    Băi acum pe bune, voi chiar v-aţi uitat la emisiune?

  280. Rushenne 10 February, 2011 at 01:08

    @Georgiana: Daaa … tre’ sa facem ce a spus Lepka. :))

  281. admin 10 February, 2011 at 01:09

    Sunt pe drum, rezistati

  282. aisha 10 February, 2011 at 01:09

    @Georgiana,
    wow! 10 ani! felicitari! Julius ar spune ca tu esti EXCEPTIA de la regula!
    si multi ani fericiti in continuare!
    deci, eu zic sa o primim frumos pe printesa! sa ne comportam cu ea la fel de ,,nice,, cum s-a comportat si ea cu…,,dansul,, ca asa i-a zis lui Julius!

  283. Georgiana 10 February, 2011 at 01:10

    admin, la cum ne-ai ponegrit acolo, mai vrei şi aşteptat???

  284. sebra 10 February, 2011 at 01:10

    Ne-am înţeles, deci. Dacă apare prinţesa pe aici, n-o băgăm în seamă. S-o bage Julius (în seamă) că au fost colegi în platou 😀

    @Julius,
    Eşti sigur c-o să ai voie la laptop când ajungi acasă? =))

  285. Rushenne 10 February, 2011 at 01:12

    Wooow … Julius si-a adus aminte de noi, si-a facut nitel timp sa ne raspunda de pe drum … 😀
    @Julius: Esti cu masina sau te aduce MB pana acasa? 😀

  286. Georgiana 10 February, 2011 at 01:13

    aisha, multumesc!

  287. Insignifianta 10 February, 2011 at 01:13

    @Odille: Nu stiam eu de unde mi se trag like-urile! Acum, am aflat! =))

  288. Georgiana 10 February, 2011 at 01:14

    Insignifianta, tu credeai ca de la noi? :))

  289. Rushenne 10 February, 2011 at 01:15

    @Insignifianta: Like-urile ti se trag de la mai multi, bre. 😛

  290. sebra 10 February, 2011 at 01:16

    @Georgiana,
    10 ani? Mulţi înainte, mititico! Eu am făcut şi majoratul;)

  291. Insignifianta 10 February, 2011 at 01:17

    @sebra: Sa te faca printesa la par, ca ea e singura care stie! =))

  292. Georgiana 10 February, 2011 at 01:18

    Sebra, multi ani inainte, fericiti!!

  293. Rushenne 10 February, 2011 at 01:18

    @Georgiana, @ Sebra: La multi ani! Muuulti muuulti ani inainte! 😛

  294. Georgiana 10 February, 2011 at 01:20

    Rushenne, mulţu’! :*
    Insignifianta, tie am apucat sa-ti zic ca esti de vis? =))

  295. sebra 10 February, 2011 at 01:20

    @Insignifianta,
    Adică roşie??? Ce-ai fată?? Vrei să mă lase bărbatu’? =))
    @Georgiana, Rushenne,
    Mercic :-*

  296. Georgiana 10 February, 2011 at 01:21

    deci pana la urma ce s’a hotarat? vorbim frumos cu printesa au ba? 😕

  297. Rushenne 10 February, 2011 at 01:22

    @Georgiana: Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuu … Nu am convenit ca nu o bagam in seama? :))
    @Julius: Ai ajuns, bre?

  298. sebra 10 February, 2011 at 01:22

    @Georgi,
    Nu vorbim deloc! S-o lăsăm să vb singură, că-i obişnuită! =))

  299. M3bis 10 February, 2011 at 01:24

    Azi e vineri.

  300. Rushenne 10 February, 2011 at 01:24

    @Sebra: =))
    @M3bis: Pe bune??????? :))

  301. Georgiana 10 February, 2011 at 01:25

    Rush şi Sebra, =)) ok! desi… la ce s-a zis pe aici ma indoiesc eu c’o sa intre!
    Si oricum o trimite Akismetu in spam 😀

  302. sebra 10 February, 2011 at 01:25

    Când vede Julius aici numai “femeie căsătorite, care după 10 ani arată la fel”, nu mai are curaj să apară =))

  303. Georgiana 10 February, 2011 at 01:26

    Sebra, daaa! si-o sa dea vina pe traficul infernal din Bucuresti, desi la ora nu-i nicio masina pe strada :))

  304. Rushenne 10 February, 2011 at 01:27

    @Sebra: Aoleooo … eu mi-s singura nemaritata??? 😀

  305. Georgiana 10 February, 2011 at 01:28

    Rushenne, deci pentru tine o sa intre Julius totusi in seara asta ;))

  306. M3bis 10 February, 2011 at 01:28

    @Rushenne
    Nici eu nu-s măritat!

  307. Rushenne 10 February, 2011 at 01:29

    @Georgiana: Eu nu sunt asa sigura. Sa vedem ce explicatii da la usa si daca functioneaza explicatiile alea. :))
    @M3bis: Dau intr-una like la tine da’ nu mi-l ia. Anyway: LIKE. 😀

  308. sebra 10 February, 2011 at 01:31

    @Rushenne,
    Lasă, fată, nu rânji c-o să te măriţi şi tu =))

  309. Georgiana 10 February, 2011 at 01:31

    Sebra =)) =))

  310. Rushenne 10 February, 2011 at 01:33

    @Sebra: Ioi, Doamne feri … :))

  311. Georgiana 10 February, 2011 at 01:33

    Rush, te fereste pan’ te nimereste! >:)

  312. Rushenne 10 February, 2011 at 01:34

    @Georgiana: De asta mi-e frica si mie … :))

  313. Georgiana 10 February, 2011 at 01:34

    Julius, ai reusit sa treci de preş? :->

  314. sebra 10 February, 2011 at 01:35

    Aaa…anul trecut Julius a fost “convins” de Sindicat să scrie cu ocazia zilei de 8 Martie un articol frumos despre femei. Tradiţia cere să-l convingem şi anul ăsta, pentru că articolul de anul trecut nu prea ne-a convins 😀

  315. Insignifianta 10 February, 2011 at 01:35

    @Georgiana: N-ai apucat, bre, sa-mi zici. Ca sunt de vis. Ia si tu un like binemeritat! :)) Cum imi mai zici, cum iti mai dau! Da’ sa m-anunti, sa nu-ti dau degeaba! =))

  316. Rushenne 10 February, 2011 at 01:38

    Eu cred ca acum e in negocieri … 😀

  317. M3bis 10 February, 2011 at 01:38

    @Rushenne
    Ești de vis!

  318. Insignifianta 10 February, 2011 at 01:38

    @sebra: Nu, mah, carliontzata! Da’ bashka sa ai tu, ca io n-am, decat neagra. =))

  319. Georgiana 10 February, 2011 at 01:38

    Sebra, ok! sa ma atragi de atentie la momentul X, ca eu-s mai în etate maică şi le cam uit!
    Insignifianta, pentru că mi-ai dat like, mai-mai că-mi vine să ţi-o spun iar!

  320. aisha 10 February, 2011 at 01:39

    eu cred ca Julius, galant din fire, s-a oferit sa le conduca acasa pe colegele de platou! eu zic sa nu-l mai asteptam acum! ii dam maine cu posetele si cu colierele de perle in cap! sa dormim acum! o sa visam – perle cu ciuperci sau ciuperci cu perle! deci, perle de cultura! si dupa aia ii povestim lui Julius ce pretentii avem pt 14 feb! si pt. restul datelor din triunghiul ala kamikaze!

  321. Georgiana 10 February, 2011 at 01:39

    M3bis, repede te bagi tu!

  322. Rushenne 10 February, 2011 at 01:41

    @M3bis: Multumesc! 😀 Si voi la fel. 😀
    Sau poate negociaza MB pentru el. 😀

  323. M3bis 10 February, 2011 at 01:41

    @G
    Gata, gata, nu mă mai bag. De fapt, mă bag. La nani! Noapte bună!

  324. Georgiana 10 February, 2011 at 01:42

    aisha, kamikaze? nu pomeni numele dusmanului aici :))
    Rushenne, nu doar multumesc, tre să-i dai şi like!

  325. Georgiana 10 February, 2011 at 01:43

    Noapte bună, tetrise! culcă-te liniştit, că mâine-i sâmbătă!

  326. Georgiana 10 February, 2011 at 01:44

    Fetele, mai stăm?

  327. Rushenne 10 February, 2011 at 01:45

    @Georgiana: Pai dadui like, unul din alea 2 e de la mine. 😀

  328. JULIUS 10 February, 2011 at 01:45

    am ajuns!

  329. Georgiana 10 February, 2011 at 01:46

    Neaţa, vedetă-mea! 😀 Merji treaba? Merji, merji? ;))

  330. Rushenne 10 February, 2011 at 01:46

    @Georgiana: Pai nu are rost sa mai speram la niste recomandari, deci … putem sa plecam si sa nu mai gaseasca Julius pe nimeni pe-aici. :))

  331. Georgiana 10 February, 2011 at 01:47

    ai dus prinţesa la castel?

  332. sebra 10 February, 2011 at 01:47

    @Julius,
    Păi şi vii aşa, cu mâna goală?? Nişte scuze penibile, alea alea, nimica n-ai adus?? 😀

  333. M3bis 10 February, 2011 at 01:47

    @Julius, preia legătura că pe mine m-au terminat!

  334. aisha 10 February, 2011 at 01:47

    ….pe presh! direct! live!

  335. Rushenne 10 February, 2011 at 01:48

    @Georgiana: Prea tarziu. 😀
    Ooooo, dle. Constantinescu, bine ati revenit! :DAti fost formidabil in seara aceasta. 😀

  336. Georgiana 10 February, 2011 at 01:48

    Sebra, Rush, Insignifianta, aisha, am merita un premiu măcar şi pentru că l-am aşteptat aicea cu ochii căzuţi pe tastatură, nu??

  337. Rushenne 10 February, 2011 at 01:49

    @Georgiana: EVIDENT. 😀

  338. Georgiana 10 February, 2011 at 01:49

    Stai ca acu se apuca de cetit toate comentariile… Fetele, eu zic că putem mere la nani liniştite…

  339. Rushenne 10 February, 2011 at 01:51

    @Dle. Constantinescu: Daca nu va plac unele comentarii sa stiti ca pe alea nu le-am scris noi. Le-au scris niste copii si au fugit. 😀
    @Julius: Ce-i in poza ca sa mor daca imi dau seama? 😀

  340. sebra 10 February, 2011 at 01:53

    @Georgiana,
    Io nu vreau premiu! Da’ o scuză penibilă pentru replica aia, da. Ar putea să zică, de exp, că a vrut s-o lase mască pe prinţesă. Lucru care i-a şi reuşit pt câteva secunde =))

  341. aisha 10 February, 2011 at 01:54

    nu vorbeste! a ramas cu traume din emisiune! ne crede pe toate niste printese!…si se teme de noi!!!

  342. Georgiana 10 February, 2011 at 01:54

    Sebra, :))

  343. Rushenne 10 February, 2011 at 01:54

    Mutati-va un pic pe feisbuc-ul lui Julius si luminati-ma si pe mine. 😀

  344. Georgiana 10 February, 2011 at 01:55

    aisha, sau dimpotrivă!

  345. Georgiana 10 February, 2011 at 01:56

    rush, ce-i aia oare? basca prinţesei? :))

  346. Rushenne 10 February, 2011 at 01:58

    @Georgiana: Fix asta ne mai lipsea. Sa ne amintim de printesa si pe feisbuc. :))

  347. M3bis 10 February, 2011 at 01:59

    I-a pus perna lângă preș.

  348. Georgiana 10 February, 2011 at 01:59

    rush, nuuuuuu! i-a pus pernuţa pe preş =)) totusi il iubeste, măi…

  349. Georgiana 10 February, 2011 at 01:59

    tetris, a crăpat un drac!

  350. Insignifianta 10 February, 2011 at 02:01

    Deci, cum era, domnu’ Constantinescu, deci, cu “toate femeile, dupa 10 ani”?!
    Pai, ceeee, credeti ca se compara o femeie de peste 10 ani mongola cu una de peste 10 ani australianca sau cu una de peste 10 ani chineza?! Ca sa nu mai zic, indieneasca, tiroleza sau, chiar, germana!
    Pai, cum va permiteti?! Ati mancat ciuperci la mine-n bucatarie sa va permiteti asa asocieri exhaustive si generalizante, prin aceasta exprimare ambigua?

    Fetele, alea de peste 10 ani, adormirati, bre?
    Supstzinetzi cauza! =))

  351. Rushenne 10 February, 2011 at 02:01

    @Georgiana: Am vazuuut. 😀

  352. M3bis 10 February, 2011 at 02:02

    Și eu crăp de somn! Paaaaaaaaa!

  353. Georgiana 10 February, 2011 at 02:03

    Insignifianta, esti de vis!!

  354. JULIUS 10 February, 2011 at 02:03

    Bre, vă mulţumesc mult. Sunteţi de vis!

  355. Rushenne 10 February, 2011 at 02:04

    @M3bis: Paaaaa!!!
    @Julius: Noi suntem, bre, nu ca tine. 😀
    355 de commenturi la articolul asta. 😀

  356. Georgiana 10 February, 2011 at 02:06

    Noapte buna, Tetrise desi ti-am mai spus o dată! şi nu uita că şi tu eşti de vis!

  357. Georgiana 10 February, 2011 at 02:06

    Julius, acum c-ai aflat ca suntem de vis, ne lasi sa mergem la nani?

  358. Georgiana 10 February, 2011 at 02:08

    6! postare noua! 😀

  359. Georgiana 10 February, 2011 at 02:15

    Gata, eu o tai la nani! V-am pupat, mirobolanţilor!

  360. Rushenne 10 February, 2011 at 02:17

    @Georgiana: Noapte buna!
    De fapt, noapte buna la toata lumea.

  361. Insignifianta 10 February, 2011 at 02:19

    @fetele: si voi, bre, sunteti de vis!, ca nu mai stiu care e fata si care e baiat! 😀

  362. Sare'n Ochi 10 February, 2011 at 09:47

    si, pana la urma, care era Julius?

  363. cato 10 February, 2011 at 10:31

    eu to n-am inteles: e o emisiune porno? aaaa.. azi e in 10 deja…

  364. Radu Udrescu 10 February, 2011 at 10:41

    Aaaaa… Am pierdut ceva? 😀 Prima seara cand ma pun la somn de la 10 si uite ce se intampla!!!

  365. Dan1 10 February, 2011 at 10:49

    Ehe, Radule, postul asta cred c-a facut mai multe comentarii pâna si decât concursul cu xPeria! =))

  366. sebra 10 February, 2011 at 11:13

    @Dan1,
    Şi când te gândeşti că a fost pt “Nimic important” =))

  367. Dan1 10 February, 2011 at 11:33

    Totusi, Julius, ai condus-o tu pe printesa? Sau venise cu o caleasca trasa de sase telegari? =))

  368. Rushenne 10 February, 2011 at 11:37

    A intrat printesa pe aici? Ati auzit ceva? 😀

  369. Dan1 10 February, 2011 at 11:40

    @Rushenne
    Bre, trecu parca o printesa, da’ cre’ ca fu Caroline de Monaco, nu Brianna! =))

  370. Monex 11 February, 2011 at 16:28

    nota 5.00 din 1 vot……………………………….Din 22 februarie Alina Petrescu ii inlocuie te pe Lucian Mindru i Sandra Stoicescu la pupitrul principalului Observator al Antenei 1. Le vom aduce un jurnal care s fie mai presus de toate o reprezentare onest a realit ii in care tr im spune Alina Petrescu pan de curand prezentator de tiri la Antena 3.Alessandra Stoicescu i Lucian Mindru au imp r it pupitrul Observatorului din 2003.