Concursuri

Rezultatele concursului DJ Cotco: aţi terminat liceul alimentar

Vă rugăm din suflet să nu mai daţi click pe bannerul verde de sus ca să completaţi formularul cu profilul cititorului: dacă văd oamenii ăia cine ne citeşte, n-o să mai pupăm reclamă decât la bere Noroc şi seminţe Nutline de-acum încolo. Piesa pe care habar n-aţi avut de unde s-o luaţi este coloana sonoră a unui promo difuzat cam de o sută de ori pe zi pe National Geographic Channel. Dar na, de unde naiba era să ştiţi?

Share:

45 comments

  1. N.A. 25 January, 2011 at 17:17

    Ce ma enervati! Io am ghicit ca era de la televizor! >:P

  2. dush 25 January, 2011 at 17:19

    puah, cine se uita pe nat geo? io am fishing and hunting…nu-s pro conservare, decat daca implica sos si un borcan!

  3. M3bis 25 January, 2011 at 17:23

    Păi noi muncim, bre, nu frecăm luleaua la televizor!

  4. Oana 25 January, 2011 at 17:26

    Recunosc, eu nu ma uit pe National Geographic Channel. Daily Cotcodac imi ocupa tot timpul. :))

  5. V3nt0R 25 January, 2011 at 17:27

    Mda, de parca n-as avea ceva mai interesant de facut toata ziua decat sa ma uit la dezastre in aer, sa vad cum lumea se va sfarsi maine, si totodata si peste 20, 56 sau 12500 ani, din cauza unei explozii solare sau a unei stele care a gresit sensul de mers. Plus ca este extrem de fascinant sa studiezi procesul de imperechere la babuinii de Mozambic.

    Mneah :-j, nici o diferenta intre National Geographic si stirile ProTV…

  6. Spiep 25 January, 2011 at 17:29

    ah! de ce n-ai maia vut puțină răbdare?! tocmai mă pregăteam să răspund!

  7. eftimie 25 January, 2011 at 17:35

    Pă pariu că e dată şi la inundaţii şi sinistraţi?

  8. DJ Cotco 25 January, 2011 at 17:37

    @eftimie: tu inteleg de ce n-ai recunoscut promo-ul: NatGeo e in pachetul de baza si tu te uiti doar la programele din pachetul cu Discovery-urile toate.

  9. Runia 25 January, 2011 at 17:40

    Păi dacă ne uităm mereu cu sonorul dat la minim pentru că ascultăm recomandările muzicale de pe DC, ce să facem?

  10. logaritm 25 January, 2011 at 17:43

    banner? ce banner bre? hmm! sa dau disable la Adblock? :O

  11. andryusha 25 January, 2011 at 17:51

    Ăştia scriu “Geografic” cu “ph” şi spun despre noi c-am terminat liceul alimentar… =))

  12. Ferdinand 25 January, 2011 at 17:59

    Emisiunea asta cu National Geographic nu e difuzată pe Tvr Cultural, nu?

    ps: Sunt de părere că lui Dj Cotco iar sta mai bine cu ochelarii lu’ Sendroiu.

  13. AlexM 25 January, 2011 at 18:18

    Si cine crezi tu ca se uita la National Geographic? Discovery e la putere!

  14. lulu 25 January, 2011 at 18:22

    Asaaaa
    Am completat si eu formularul ala. mai ales ca Julius a spus sa nu o mai facem. A fost o intrebare care m-a blocat, patru parca, unde raspunsurile sugerate erau “fix” pentru cititorii DC :d.

  15. camionagiu 25 January, 2011 at 18:22

    Nu stiu cum de nu v-a e putin obrazului… Va tineti de misoturi cu liceu alimentar, pai bine ba bulinzilor (ca noi, ok, nu vrem sa fim geniali, ci vrem sa fim trimbulinzi, a zis-o poeta Nichita Stanescu, dar voi nici atata nu sunteti, ci simpli bulinzi) pe noi nea tinut mamele la scoli pana la 45 de ani ca pe DJ Cotco si Cioran? Am muncit si-am mers la seral, ne-am frecat coapsele pe bancile scolii de visam si noaptea Carpatii de Curbura si Tara Oasului. Rusine, draeq, numai e decenta p’aci!

    (las’ co trece si criza asta sa nu mai fiti asa indispensabili si sa va ia domnul Voiculescu la descrescent)

  16. Dan1 25 January, 2011 at 18:29

    Cum sunau lulu? Eu n-aveam oricum de gând sa completez formularu’ ala, chiar daca îmi ofereau o reducere la taxele si impozitele locale! =))

  17. lulu 25 January, 2011 at 18:38

    @Dan1
    Intra si vezi, ca pe mine nu ma mai primesc aia. ori s-au prins ca am exagerat cu privire la influenta blogurilor asupra mea(speram o bere, fie si noroc,de la Julius), sau nu s-au prins si acum cred ca sunt “dusa” =))
    Hai, mergi si completeaza, macar asa sa ne mai spalam pacatele de a-i strica lui julica fiecare post publicitar 🙂

  18. dr.Lecter 25 January, 2011 at 18:58

    deci, va rugam sa va reglati distanta, cu privire la instruirea, cultura si divertismentul nostru.
    in primul rand , eu am terminat liceu de silvicultura, asa ca am voie sa fiu lemn, la cultura generala.
    in al doilea rand, cine dracu se uita la national georgraphics? sa fim seriosi, nu de acolo stim de framantarile sociale ale judetului vaslui.
    si chanel se scrie cu un singur n, pe sticle, boarfe si pantofi

  19. RoseN 25 January, 2011 at 19:08

    Uai si mogulii astia isi inchipuie ca noi traim intr-o pace si armonie toata ziulica si stam sa ne mai explice NATGEO cate catastrofe ne pot lovi in fiecare minutel si ca la job stam picior peste picior la o cafeluta comod in fotoliu si ne mai arata cum putem ajunge ori in paradis ori in inchisoare daca suntem prosti , aaa adica mai putin inspirati.
    Da, exact asa se intampla zi de zi =)) doooooh poate intr-a 11 dimensiune!
    E masluit concursul clar, jos mafiiiaaaa!!!

  20. ErRon 25 January, 2011 at 19:43

    Concluzia voastra nu e totalmente corecta: eu am terminat liceul industrial cu profil telecomunicatii si ca dovada pastrez o instiintare trimisa de diriga mea prin care-i anunta pe parinti ca fiica lor e corigenta pe trimestrul al-II-lea la Masurari electrice!:D

  21. ramona 25 January, 2011 at 20:01

    Eu am o intrebare: a fost filmat cu telefonul ala smecher, Xperia-nu-mai-stiu-cum?

    Se vede cu purici!

  22. sebra 25 January, 2011 at 20:03

    Se pune şi Fac. de chimie alimentară?? :))

  23. ionel gigel 25 January, 2011 at 20:06

    Ce e aia National Geographic Channel? Nu era Coco Chanel?

  24. ThoR 25 January, 2011 at 20:37

    Cum zicea si @Oana mai sus , cu asa blog cand naiba sa mai dai drumul la tv….iar in pauza dintre texte si comentarii ne aducem aminte ca mai avem si noi neveste…..deci zi tu cand sa mai ne uitam pe nat.geo.?

  25. unmihai 25 January, 2011 at 20:41

    “ati terminat liceul alimentar”
    .. da’ l-am terminat !!! da? da.

  26. Cms 25 January, 2011 at 20:44

    Dragi redactori DC, vă rog să nu fiţi atât de necăjiţi pentru incultura noastră. Poate că nu aveţi cei mai cultivaţi cititori, dar suplinim şi noi cum putem. Uite, de pildă la materialul despre reporterii de dezastre, deşi aveam vaga bănuială că urşii zboară cu adevărat în ţările calde iarna, am avut revelaţia ironiei lui Julius, ceea ce înseamnă totuşi o oarecare inteligenţă afectivă, nu-i aşa?
    La urma urmei, puţin îmi pasă dacă urşii se învârt în jurul felinarelor de pe stradă pe muzica celor de la Rammstein sau zboară la concertele lor din ţările calde. Dacă DC nu mă face mai cultivat, măcar îmi întreţine buna dispoziţie. Să asculte Rammstein DJ Cotco, că el se pricepe!

  27. Dan1 25 January, 2011 at 21:03

    Eeee, daca faceam si eu liceul alimentar, treceam la nivelul doi (adica stiam sa prajesc carnati, oua ochiuri, omlete :)))
    Asa, cu liceu’ de mate-fizica, ma hranesc cu derivate si integrale (facute la microunda, bine-nteles!)

  28. N.A. 25 January, 2011 at 21:31

    Sper sa citeasca Jamie Oliver postul asta si sa-ti bata obrazul!

  29. N.A. 25 January, 2011 at 21:33

    @Dan1 – Io nu mai zic ca am facut liceu de filologie ca ma fac de vanilie.. :-$

    @Julius – Vezi ca nu e bun banneru’ ala. Cand incerci sa-l completezi a doua oara da chix.. 😀

  30. JULIUS 25 January, 2011 at 21:38

    @NA: mai bine mi-ai raspunde la telefon, ca m-am conversat cu dl Năsturică. nu-ti spuse? 😀

  31. N.A. 25 January, 2011 at 21:47

    @Julius – Hahahaha, tu erai? chiar ma intrebam daca sa sun inapoi sau nu! =))

  32. Insignifianta 25 January, 2011 at 22:26

    Si-am vrut sa zic! =))

  33. Marius 26 January, 2011 at 00:13

    Prefer Viasat History,NatGeo pute in ultimul timp.
    Vreau mai multa istorie,ce mama dracului!

  34. Kilroy 26 January, 2011 at 00:15

    Am terminat liceul falimentar.

  35. CID 26 January, 2011 at 03:37

    Seriooooosss ? Ken Thompson a castigat “Japan Prize for information and communications”adica vreo 300 000 de dolari ca a mai fost un cetatean si a trebuit sa imparta premiul(600 000 $)Asta e echivalentul japonez pentru Nobel.Acum ziceti cateva cuvinte despre Ken fara sa trageti cu ochiul pe Google.Ca mi-ati mancat sufletul cu Chirila,Chilian,Bendeac,Tanase si alti ilustri de care eu unul n-am auzit in viata mea !

  36. dana 26 January, 2011 at 10:58

    @marius: si tie ti-e dor de Pirca ? si mie, si tot intreb pe-aici. 🙂

  37. Vetau 26 January, 2011 at 20:45

    Veto! am rampli formiuleru’.
    Sa va fie berea amara ca era lung sondajul…
    Veto!

  38. Radu Vasile 27 January, 2011 at 11:44

    Bre Julius, nu e bre chiar asa.
    Ai niste cititori foarte multilateral dezvoltati.
    Buna seama, cel mai bun exemplu (cum se putea altfel… Ati ghicit) eu:
    Liceu de limbi straine (Franceza – Engleza)
    Facultate de Matematica si Informatica cu dubla specializare (ca inca mai era)
    Master in Management Informatizat de Proiect.
    Acum ma bate gandul sa fac un phd in Teologie dar inca nu m-am hotarat.
    Si detin si recordul absolut:
    La atitea calificari, la atitea lucruri pe care stiu sa le fac, sunt somer.
    De fapt nici somer nu mai sunt ca somajul s-a terminat de mult tare (inaintau nemtii spre Oituz).
    Asa ca na, dupa profilul asta, sa vedem cine iti mai antameaza publicitate.

  39. nelu 27 January, 2011 at 14:17

    Am completat chestionarul , dar am o rugăminte : dacă se poate, pe viitor, domnii care fac astfel de chestionare să bage şi întrebarea : Cum consideraţi acest chestionar? cu opţiunea de răspunsuri multiple : plicticos, incomplet şi cretin, pe alocuri.

  40. Rubrica de muzică penibilă » Daily Cotcodac 28 January, 2011 at 14:12

    […] de pe Daily Cotcodac – am putea spune, fără teama de a greşi, mai urmărită chiar decât National Geographic Channel. Astăzi vom avea două piese fără nici o legătură între ele. Prima aparţine formaţiei […]

  41. Rezultatul concursului de mimă cu pisici » Daily Cotcodac 8 February, 2011 at 19:29

    […] de o sută de ori pe zi pe National Geographic, chiar nu ştim ce aşteptam (da, amintim des acest amănunt jenant; asta e, înghiţiţi, şi noi am înghiţit comentariile de genul „trebuia să râd, sau […]

  42. dan 8 February, 2011 at 21:36

    unii nu se uita pe national geographic ca e cam invechit.a aparut national geographic HD care are alta grila de programe si nu are acea reclama.

  43. dan 8 February, 2011 at 21:37

    ca daia si-au luat toti romanii televizor plat cu diagonala ft mare.pt programe hd

  44. mifty 9 February, 2011 at 01:13

    io mă uit pe bbc horizon, că au bunul-simţ să trimită pe mail subtitrări “for hearing impaired”, şi uite-aşa scap de traduceri tembele!!!…
    unde pui că mai zic şi exact ce melodie e aia de pe coloana sonoră… 😀
    şi da, nici discotecovery, nici natgeo n-au bun-simţ!!!

  45. Întâlnirea de la miezul nopţii, cu DJ Cotco » Daily Cotcodac 9 August, 2011 at 00:02

    […] vă mai întreb unde am mai auzit noi piesa asta, am stabilit deja că plătiţi cablul degeaba. Barbatuques – Baianá Recomandări de seară: cu […]