Recomandări de seară: RIP, Gheba!

Vă mai aduceţi aminte de culegerea de probleme a lui Gheba? De pe eftimie.net, poate cel mai bine informat blog din România, am aflat o ştire proaspătă: profesorul Grigore Gheba a murit în 2004.

Cum să-ţi faci singur un aparat de sigilat pungi, tutorial cu poze – la Fulgerică. De ce ne-ar trebui un astfel de aparat, habar n-avem, dar sperăm să aflăm într-o zi de pe eftimie.net, poate cel mai bine informat blog din România.

De pe blog.digitalreviews.ro – senzor de parcare românesc.

Makavelis face o listă a stereotipurilor la modă; printre ele, şi o nerozie fără margini: „Dacă nu crezi în Dumnezeu, eşti prost sau gândeşti foarte greşit”. De fapt, dacă nu crezi în Dumnezeu, o să arzi în iad – cam asta ar fi, succint, varianta corectă. Şi ca ultimă recomandare de seară, vă invităm să parcurgeţi Anatemele Sfântului Chiril al Alexandriei, să spuneţi „Tatăl nostru” şi apoi la somnic, nici un picuţ de site-uri scârbavnice până mâine.

19 Comentarii »

  1. eftimie 26/01/2011 @ 23:04

    De unde ai scos asta cu “Cel mai informat”? Iar ai trollat la Lucia Verona pe blog?

    Thumb up 0

  2. admin 26/01/2011 @ 23:05

    @eftimie: iar mi-ai rupt casuta postala cu texte…

    Thumb up 0

  3. M3bis 26/01/2011 @ 23:07

    Bre, cheamă-l pe Ratonu’ să-ți repare mesengerul ăla!

    Thumb up 0

  4. Rushenne 26/01/2011 @ 23:08

    Jalnic senzor de parcare. Se vede ca e romanesc … 😀

    Thumb up 0

  5. Dan1 26/01/2011 @ 23:11

    @aisha & @sebra
    Na bre, aveti si recomandari de seara! =))
    Eu vrusei sa va zic: aveti grija ce va doriti, ca s-ar putea sa vi se-ndeplineasca! =))

    Thumb up 0

  6. eftimie 26/01/2011 @ 23:14

    @admin nu te lua dupa ce spune lumea, am fost la spriţ

    Thumb up 0

  7. sebra 26/01/2011 @ 23:17

    Tocmai stereotipurile la modă nu merg. Ori numai mie nu-mi ia link-ul??

    Aia cu sigilatul pungilor e vecheeeee! 😀

    @Dan1,
    Adminu’ cre’că ştie să dea în bobi, altfel cum de ghici? =))

    Thumb up 0

  8. […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC, Gabi. Gabi said: Recomandări de seară: RIP, Gheba! » Daily Cotcodac http://tinyurl.com/5wmdgh7 […]

    Thumb up 0

  9. aisha 26/01/2011 @ 23:30

    @eftimie,
    i-ai comemorat pe Gheba&co? ca nu cred ca ai baut tu fara un motiv bine fundamentat!
    ps restul recomandarilor le citesc tomorrow.

    Thumb up 0

  10. clara 26/01/2011 @ 23:31

    Cel putin in ultimii ani am constat ca stereotipul cu pricina a evoluat : daca crezi in Dumnezeu esti incuiat, prost informat sau pur si simplu prost.

    Thumb up 0

  11. Sare'n Ochi 26/01/2011 @ 23:52

    pentru senzorul ai parcat gresit pe spatiul meu, va recomand =)) Caramida. Erotica, fireste – cand se strica, se opreste.

    Thumb up 0

  12. Omuldelamunte 26/01/2011 @ 23:57

    Mulţumesc pentru recomandarea blogului meu. Reverenţe.
    Vizita mea aici, s-a datorat perseverenţei cu care o persoane dragă mie şi care te citeşte cu sfinţenia ciulită daily, mi-a arătat cărarea către castelul remarcilor doldora de inteligenţă şi umor.

    Thumb up 0

  13. Ciprian 27/01/2011 @ 09:04

    @eftimie =)) =)) =)) eu te-am bagat bre la “cel mai informat blogger” la Blog de blog 2010, sa ai o companie “selecta”: ciutacu, piticu,chinezu, zoso.. indivizi pe care extrem de rar ii citesc.

    Thumb up 0

  14. Cami 27/01/2011 @ 10:42

    Doamneee, cat l-am urat pe d.nu Gheba, asta!Cate discoteci am pierdut din pricina “si pe data viitoare, luati si din Gheba, paginile X si Y”.:| Cati sfinti i-am coborat din calendar…

    Thumb up 0

  15. Claudiu 27/01/2011 @ 14:21

    Pirca este in concediu?

    Thumb up 0

  16. unmihai 27/01/2011 @ 14:29

    @Claudiu
    Pirca s-a dat la fund strategic!
    Lumea freamata, se intreaba pe unde e, arde de nerabdare sa revina maestrul. Iar cand tensiunea va atinge paroxismul, Pirca va iesi ca Neptun din spuma marii in uralele multimii in extaz, aruncand cu galbeni in stanga si-n dreapta.
    … cam asa ceva o sa se intample.

    Thumb up 0

  17. Dramoleta 27/01/2011 @ 15:33

    Nu stiu cine-i Makavelis, da’ cred ca-i feminista.

    Thumb up 0

  18. fulgerica 27/01/2011 @ 16:16

    haha, buna afirmatia despre eftimie. Sa puna mana sa se ocupa de problema pungilor ca nu se mai poate!!!

    Thumb up 0

  19. Laura 27/01/2011 @ 20:55

    Articolul cu anatemele ar fi bun la rubrica “daily wtf”

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL