Postul nu e post destul

Daily Cotcodac Idol

După ce am câştigat RoBlogFest-ul şi două foarte importante concursuri pe chinezu.eu, ce ne-am mai putea dori? Desigur, să câştigăm şi un al treilea concurs la Chinezu, dar asta ar fi deja prea frumos. Să rămânem aşadar cu picioarele pe pământ şi să ne propunem concursuri mai abordabile – de pildă, Eurovision. Noi ne-am tot gândit, iar DJ Cotco e de părere că am putea propulsa în finală un talent descoperit chiar printre cititorii noştri. Nu, nu e vorba de Iulian Rinder – deşi Eftimie ne-a spus că are o voce minunată, poate cea mai frumoasă voce de la Tâmpla spartă -, ci de domnul Japonezu. Puteţi să-l urmăriţi pe youtube abonându-vă aici, mai ales că în felul ăsta îi puteţi lăsa şi câteva dintre celebrele voastre comentarii – pe canalul lui o să găsiţi şi un cover după Bon Jovi, aici merge ca uns comentariul: „e vecheee!”.

Share:

43 comments

  1. Sare'n Ochi 30 January, 2011 at 11:06

    prima-i un fel de karaoke, nu? a doua este lirica rau, numai buna de-un sepuku. 😀 le-am ascultat pe rand si merg ok ascultate impreuna. prima o mai deslacrimeaza pe-a doua. =))
    vin si io cu o propunere – cred ca merge si asta:
    http://www.youtube.com/watch?v=lVoMkSkJW_0&feature=related

  2. N.A. 30 January, 2011 at 11:12

    Iete ce sot talentat are d-na Japonezu! 🙂
    Si mai stia si scrabble parca, nu? 😀

  3. ErRon 30 January, 2011 at 11:34

    @N.A.
    Primisi, fata?

  4. N.A. 30 January, 2011 at 11:45

    @ErRon – Nope

  5. RoseN 30 January, 2011 at 13:32

    Bine, bine, muzica, ok si asta, dar ceva in care sa bagi niste aluzii aaaa chestii intelepte de pe National Geographic nu primim azi???

  6. dr.Lecter 30 January, 2011 at 15:03

    Eu cred ca am sinapsele infundate, azi!
    Sau am citit de la dreapta la stanga si de sus in jos. Avem auditie cu vot? Pe cineva care e cititor pe DC? Si se numeste Japonezu?
    Nu, nu ma descurc, si n-am nici copiute! mai bine punem de-un off topic

  7. Dan1 30 January, 2011 at 16:29

    @dr.Lecter
    Daaaa, off-topic votez si eu. Si as propune sa ne dam cu presupusu’ ce canta Iulian Rinder la Tampla Sparta. Eu zic ca (asa, de deschidere, pana ne-ncalzim) “Asa beu oamenii buni”. =))

  8. Dana G 30 January, 2011 at 16:45

    @Dan1
    eu zic “Uite-asa as vrea sa mor”…

  9. sebra 30 January, 2011 at 17:16

    Am gripă 🙁

  10. dr.Lecter 30 January, 2011 at 17:17

    @Dan1
    eu intai tre’ sa vad unde e Tampla sparta si ce e in meniu la Karaoke
    da’ vorba ta, pentru incalzire…
    http://www.youtube.com/watch?v=vRzOLvc7uW4&feature=related

  11. Insignifianta 30 January, 2011 at 18:39

    @Sebra: Tu crezi ca daca scrii: “Am gripa” o sa pupi vreun like?! =))

  12. Insignifianta 30 January, 2011 at 18:45

    Off topic:
    Sugestie de prenumit copiii romani care se vor naste: Kourou.
    Au sanse sa devina music coordinator-i, ca Kourou Yoshimura.

  13. sebra 30 January, 2011 at 18:48

    @Insignifianta,
    Io sufăr. Hapciu-ciu-ciu…

  14. Insignifianta 30 January, 2011 at 18:56

    @Sebra: “ti-am dat un like”. Zii ca nu-s ” de vis”! =))
    Si P.S. Sanatate! Baga cu usturoi!, ca albastrelele n-ajuta, in cazul asta.

  15. Insignifianta 30 January, 2011 at 19:08

    Off topic: Ce se intampla cu silavaracald?! Stie cineva, ceva?

  16. Tweets that mention Daily Cotcodac Idol » Daily Cotcodac -- Topsy.com 30 January, 2011 at 19:14

    […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC and Mordechai, Gabi. Gabi said: Daily Cotcodac Idol » Daily Cotcodac http://bit.ly/e0KPSW […]

  17. aisha 30 January, 2011 at 19:31

    in spiritul DC – sunt profund preocupata de soarta domnilor Strut Modest si Randunel Pisica. sper ca n-au contactat niciun virus. si mai sper ca n-au plecat in voiaj in Egipt.
    ps @sebra, santé!

  18. M3bis 30 January, 2011 at 19:33

    @Insignifianta
    Încearcă http://silavaracald.cotcodacii.ro
    Sau stai, stai. http://buimacii.wordpress.com că s-au strâns toți acolo! Nu le mai place Daily Cotcodac 🙁

  19. sebra 30 January, 2011 at 19:34

    @Insignifianta,
    Mersi, fată! Eşti de vis =))…da’ cred că nişte recomandări de seară mi-ar prinde foarte bine, usturoiul nu-mi place 😐

    Pe şilavarăcald, dacă nu-i pe la ea, o găseşti şi aici : http://buimacii.wordpress.com/ 😉

    @aisha,
    🙂 mercic

    @M3bis
    😛

  20. Dan1 30 January, 2011 at 20:00

    @sebra
    Bre, nu te prosti cu humexuri si fervexuri d-alea, baga un vin fiert, asta e sanatate curata, daaa? =))
    Cu scortisoara si piper si zahar…

  21. Dan1 30 January, 2011 at 20:02

    Si tot eu: Bai, cum o ard astea (sebra si Insignifianta): <<“ti-am dat un like”. Zii ca nu-s ” de vis”! >> =))

  22. sebra 30 January, 2011 at 20:22

    @Dan1,
    Păi zi şi tu, măi, dacă nu-i de vis?? Cum mi-a dat ea mie un like, aşa, pe-o gripă! :>
    Da’ un cappuccino fără piper nu merge??

  23. Ciprian 30 January, 2011 at 20:26

    @sebra
    Usturoi, ceapa, dusuri fierbinti, aghiazma fiarta cu piper, mesteca boabe de piper.. si daca nici asa nu-ti trece citeste si tu ceva remedii din Formula AS.

  24. sebra 30 January, 2011 at 20:34

    @Ciprian,
    Ai avatar nou sau am eu vedenii??

    p.s. Gripa o tratez cu indiferenţă. Poate se simte prost şi pleacă :))

  25. Dan1 30 January, 2011 at 20:39

    @sebra
    Bre, daca nu-ti place vinul fiert, am o solutie de rezerva: tzuica fiarta! =))

  26. Insignifianta 30 January, 2011 at 20:40

    @Dan1: Fata!!!!, n-auzi ca lu’ Sebrei nu-i trece decat cu recomandari de seara?! Da si tu mai departe, cu copy/paste. 😉
    @Sebra: Fataaa, daca te hotarasti la vin fiert, innobileaza cu scortisoara! E antigripala renumita! 🙂

  27. Serban 30 January, 2011 at 20:40

    @sebra e bine să-i identifici pe cei care au dat like când au aflat ca ai gripă. O veni şi vremea răzbunării.

  28. sebra 30 January, 2011 at 20:50

    @Serban,
    Doar M3bis poate să-mi zică, asta dacă nu se laudă singuri :))

    M-aţi omorât cu alcoolele voastre. Io nu pot să beau din astea. Mi-am picurat puţin Baileys în cappuccino ăla, dacă tot aţi insistat că tre să fie cu grade 😉

  29. Insignifianta 30 January, 2011 at 20:51

    Cre’ca fac si eu gripa.
    Se lasa si cu grade si cu like-uri.
    Da’ ce zic eu, cred? Am facut-o, gata!
    =))
    Si P.S. Banuiam eu ca M3bis e mai multi…=))

  30. Ciprian 30 January, 2011 at 21:45

    @sebra Da, m-am rebranduit =))

  31. N.A. 31 January, 2011 at 01:07

    @sebra – Ce ma enervezi! De la tine am luat-o, deci!

  32. Insignifianta 31 January, 2011 at 01:44

    @N.A.:
    Nu fii fraiera! Baga cu usturoi! Pute ce pute, da-ti trece!
    Ma bazez?
    Las-o pe Sebra, ca e elitista! ‘ce’ca nu suporta usturoiu’! Mofturi! =))

  33. N.A. 31 January, 2011 at 10:18

    @insignifianta – A, io mi-s fata din popor, imi place de mor usturoiu’, intotdeauna bag cantitati triple in mancaruri! 😀

  34. Hopsieucaifarabani 31 January, 2011 at 18:53

    @sare`n ochi
    Asa am vrut sa facem clipul, sa cante lumea cu noi:)) Ha,ha, karaoke si seppuku. De ce nu?

  35. Hopsieucaifarabani 31 January, 2011 at 18:59

    @sebra mi-ai rapit mometul de glorie cu gripa ta^^

  36. sebra 31 January, 2011 at 19:55

    @Hopşitu…,
    De ce???

  37. Insignifianta 31 January, 2011 at 20:02

    @Sebra: Vad ca deja te simti mai bine…:P

  38. sebra 31 January, 2011 at 20:14

    @Insignifianta,
    Aşa ţi se pare? :))

  39. Insignifianta 31 January, 2011 at 20:24

    @Sebra:
    Cam da. 😛
    Nu mai esti bazica. Esti acida. 😛

  40. sebra 31 January, 2011 at 21:01

    @Insignifianta,
    Deci sunt acrită =))

  41. Insignifianta 31 January, 2011 at 21:11

    @Sebra:
    Deci, da.;)

  42. Hopsieucaifarabani 1 February, 2011 at 13:28

    @Sebra Pai in loc sa faca cititorii Daily Cotcodac plecaciuni in semn de admiratie pentru muzica mea, au dat-o pe off topic: gripa. Poate-ti fac o piesa:))

  43. Hopsieucaifarabani 1 February, 2011 at 13:28

    @N.A Ha,ha , multumesc de compliment. Ma gandeam sa fac o piesa noua: The Scrabble song:)