Câtă cultură!

Furierul melodiilor

Până diseară, când ne vom reîntâlni cu doctorul Şendroiu şi bolile specifice sezonului rece, am ales o piesă plăcută, de după-amiază, pentru fanii înfocaţi ai rubricii „Evenimentul zilei de ieri”. Bebeluşele, dans!

Share:

20 comments

  1. Dan1 21 December, 2010 at 16:51

    Ce boli specifice sezonului rece, ne era dator cu continuarea de la “Intrusii”! (Si cu originea obiectului confirmarea ipotezei mele asupra originii obiectului :)))

  2. JULIUS 21 December, 2010 at 16:53

    @dan1: nu stiu, bre, intreaba-l pe el.
    si 2: maine ne intalnim cu omul ala sa-i dam telefonul. vii? ce facem cu berea si cu sincerele felitari?

  3. giana 21 December, 2010 at 16:57

    Mamă, ce piesă mobilizatoare! numai bună de scuturat covoare!

  4. Dan1 21 December, 2010 at 16:59

    N-am cum saptamina asta, dupa Craciun mi-am luat o saptamana libera, poate atunci.
    P.S. Te rog scoate felicitarile alea in balcon daca vrei sa-ti umpli frigiderul cu caltabosi si toba si carnati, ca mi-e sa nu se strice. =))

  5. sebra 21 December, 2010 at 17:21

    Bine că nu-s bebeluşă. Nu ştiu dacă aş fi reuşit vreodată să dansez pe melodia asta 😀

  6. V3nt0R 21 December, 2010 at 17:21

    @ Julius: baiatul ala e vecin cu mine , m-a trimis sa iau eu telefonul in locul lui. Spune-mi locul si ora 😀

  7. Dan1 21 December, 2010 at 17:25

    @V3nt0R
    De fapt esti chiar el! =))

  8. mifty 21 December, 2010 at 17:38

    @sebra: hai că-i simplu: dai de 3 ori din cap (în fiecare din cele 4 puncte cardinale, pe rând, de 3 ori), de 3 ori din picioare, de 3 ori din f.u.n.d., de 3 ori din… buric, şi gata dansu’.

    felicitările poţi să le primeşti şi postum… mai ales dacă tocmai ai consumat o porţie de salată atomică!!! 😛

  9. Dan1 21 December, 2010 at 17:41

    pentru fanii înfocaţi ai rubricii „Evenimentul zilei de ieri”?
    M-am prins: Sabaton sunt suedezi, deci melodia a fost compusa de Gustav Adolf in timp ce-i batea pe rusi si pe danezi si pe polonezi! =))

  10. lilith 21 December, 2010 at 18:22

    Oooo, dar observ ca domnu’ admin n-are deloc gusturi proaste in materie de muzici! 😀

  11. sebra 21 December, 2010 at 19:28

    @mifty,
    Îs prea multe combinări de 4 luate câte 3 =))

  12. I. Simion 21 December, 2010 at 19:35

    Attero Dominatus
    Berlin is burning
    Denique Interrimo
    The reich has fallen

    tare canticelul da’ v-ati gasit si voi fix in ziua in care se anunta de guvernul a dat gres(ca in fiecare zi, doar ca un pic mai rau) si nu ne baga UE in Schengen sa bagati o melodie de petrecere revolutionara cu pleata. I’m just saying…

  13. I. Simion 21 December, 2010 at 19:39

    @ Julian: sa il anuntati si pe baiatu ala cu telefonu la ce ora va intalniti cu el si unde.
    …si nu-i spune lui V3nt0R despre asta:D

  14. silavaracald 21 December, 2010 at 20:00

    @I. Simion
    Iar tu, să te faci la Julius cu un miel, că tocmai ce l-ai botezat! Aici e Julius, indiferent cum îl porecleați voi la grădiniță. ;))

  15. sebra 21 December, 2010 at 20:00

    @Simion,
    Da’ de ce eşti aşa curios unde şi la ce oră se întâlneşte Julius cu băiatul ăla cu telefonu’ ? =))

  16. panzerballe 21 December, 2010 at 21:05

    Pe vocal ar trebui sa-l numim ministru de interne si pe cel de la tobe ministru justitiei. Asa poate are si Germania incredere in noi ca o sa le aparam spatele, nu cum am facut-o la Stalingrad…dar ce distractie ar fi….

  17. punKreas 21 December, 2010 at 21:08

    Bre, vin si eu daca e rost de beer. Sa nu ma uitati! Promit ca nu-l pun pe tiran sa ma duca acasa 😀

  18. Chitusca 22 December, 2010 at 01:00

    Asta e muzica? Cand eram eu tanar numai Costi Ionita se asculta in cartier dupa ora 17. =)))

  19. mifty 22 December, 2010 at 01:17

    @panzerballe: fiţi-ar postul al dreq, cu tot cu nich şi cu “Stalingradul” tău, că mi s-a făcut poftă de un meci de… deee… deeeeee… cum naiba-l chema… ăăăă… (google search intermission)… Panzer General 2!!! 😀
    adică, pentru cititorii mai tineri (ce vintage mă simt), ăsta: http://www.mariuszwysokinski.neostrada.pl/PG2engine640.jpg

    apropo de poză: singurul din toată redacţia DC care nu-şi fracturează limba spunându-i ăluia pe nume e pircă.
    sau il dottore schengendree, după o tură de votcă angoleză 😀
    judecaţi şi voi: mariusz wysokinski.

    @şlvc: n-a greşit, de fapt îl peria subtil… ce mi-e julian assange, ce mi-e julian o’constantinescu!!! 😀

  20. Q 22 December, 2010 at 13:36

    auziti domnu’ admin…da’ melodia asta nu suna umpic a Wishmaster de la Nightwish? 🙂