Concursuri

Câştigătorul lui Xperia X10 este…

Bine v-am găsit la postul în care anunţăm câştigătorul smartphone-ului Sony Ericsson Xperia X10 – prin urmare, pentru unii dintre voi, bine v-am găsit la ultima voastră vizită pe Daily Cotcodac.

Am glumit, vedeţi că la ora 13 o să mai avem un concurs-fulger, ale cărui rezultate le vom anunţa mâine. Deci, pentru unii dintre voi, ultima vizită pe Daily Cotcodac va fi abia mâine.

Iar am glumit! (mda, două glume în acelaşi text chiar şi nouă ni se pare cam mult, dar o dată e Crăciunul). În luna ianuarie vom avea un nou concurs, având drept premiu un laptop, aşa că presimţim că ne veţi citi şi atunci (nu, pe bune, Pircă, ce-ai vrea să le spun? „Citiţi în continuare Daily Cotcodac, doar aici puteţi afla lucruri interesante despre mareşalii lui Napoleon sau regatul vizigot din nordul Africii, traduceri din Hasek sau Jerome K. Jerome şi nemaivăzutele aventuri ale sfinţilor părinţi în pustie”?).

Să trecem însă la câştigători, e posibil să aibă şi răbdarea voastră o limită.

Telefonul Sony Ericsson Xperia X10 a fost câştigat de I. Simion, pentru creaţia:

De asemenea, în notare, juriul a ţinut cont şi de astea:
primul desen
încă două desene

Pentru comentariul „I. Simion, tu ai desenat asta?”, Dan1 câştigă o bere pe care o s-o bea cu noi în oraş, ocazie cu care îi vom transmite personal şi un set de „Sincere felicitări!” dintre cele mai sincere.

Le mulţumim tuturor celor care s-au înscris la acest concurs şi, pe lângă meritatele „Sincere felicitări”, le urăm, ca bonus, toate cele bune şi împlinirea tuturor dorinţelor măcar de-acum încolo.

Share:

66 comments

  1. batranusarpe 20 December, 2010 at 12:07

    Manarie!! glumesc…
    Sa va rupeti pic… iar glumesc…
    nu mai calc p’aici… glumesc?

  2. V3nt0R 20 December, 2010 at 12:07

    =))))) tare aia cu ultima vizita :))

    daca-as fi stiut si eu sa desenez nebunie daia, ce bine mai era :)))

  3. MNX 20 December, 2010 at 12:08

    Ce legatura are asta cu tema concursului ? Manareala pe fatza, zic :)) 😛

  4. V3nt0R 20 December, 2010 at 12:10

    Adevarat MNX, trebuia sa fie text, nu desen, si desenul ala chiar nu propune nici o idee amuzanta de intrecere. Dar eu sunt un om bun, felicitari ! Serios ! =))

  5. MNX 20 December, 2010 at 12:10

    Eu nu, ca deja aveam programate niste filmari :))

  6. strumfita cu esarfaa 20 December, 2010 at 12:13

    :)) hzha, imaginea e prea tare!
    felicitari castigatorului, a facut un desen strasnic!

  7. Savantu' 20 December, 2010 at 12:13

    Stati linistiti,
    ca zisul I. Simion este “un admirator” al D-lui J. (deh, m-me Udrea face prozeliti).

  8. Ciprian 20 December, 2010 at 12:16

    Bravo I., ma mir ca nu mai manareste Julius concursurile. =)) Eu i-am dat in avans niste felicitari pentru chinuiala, poate poate isi sterge si comentariul =)).

  9. sebra 20 December, 2010 at 12:16

    Cum era aia? Aaa … „Sincere felicitări câştigătorului, sper să-ţi rupi măcar o mână!”=)) (Aia cu care ai desenat, desigur :)))

  10. ramona 20 December, 2010 at 12:17

    Hmmmm… eu banuiam ca Radu Vasile o sa ia premiul! La cate intreceri a propus!!
    Oricum sincere felicitari lui I.Simion!
    🙂

    ps: si lui Dan1 niste felicitari! Ca doar a primit mentiune!

  11. Portase 20 December, 2010 at 12:17

    bine, frate. păi nu ne-ai spus că e concurs de desenaj. mmmpana mea! :))

  12. V3nt0R 20 December, 2010 at 12:17

    @ sebra : =)))))

    Vedeti ca a pus Julius si later edit-uri, omul avea 30 + uri la primul comment, v-a mancat pe voi sa apasati pe butonul ala :))…

  13. Dan1 20 December, 2010 at 12:18

    Acu’ eu zic: “Mânarie-mânarie, da’ sa stim si noi!” =))
    Felicitari I. Simion, felicitari si mie pentru comentariul inspirat (de o reclama :))).
    Pai, saptamâna asta chiar nu pot, dar saptamâna viitoare mi-am luat liber si putem bea o bere (parca vad ca ma pun s-o platesc eu :)))!

  14. EstNordEst 20 December, 2010 at 12:19

    Da, felicitari. Trebuie sa felicitam castigatorul… nu ?

    Intr-adevar, plin de inspiratie 🙂

  15. ThoR 20 December, 2010 at 12:19

    Xperia, dragostea mea, am pierdut:((……rusine domnilor, rusine…..pai parca era concurs de imaginatie nu de desen…..nu mai calc pe aici ……ce laptop e in ianuarie? =)) e cu windows 7 gata instalat nu?

  16. V3nt0R 20 December, 2010 at 12:19

    Dan1 daca bei berea impreuna cu Simion, poate o versi din greseala pe noul lui smartphone =)))

  17. sebra 20 December, 2010 at 12:20

    @V3nt0r,
    Păi cum să nu dau like, dacă mi-a plăcut?? :)) Mă rog, mi-a plăcut desenul, dar asta nu însemna neapărat că tre să şi câştige =))

  18. ionel gigel 20 December, 2010 at 12:22

    Pai daca a castigat telefonul de ce ii mai dati si sincere felicitari?
    Dati cate una sa ajunga la toti 🙂

  19. V3nt0R 20 December, 2010 at 12:23

    @sebra : Defapt si eu i-am dat al 30-lea like, ca erau 29 si nu imi placea numarul :)) Pana atunci citisem doar comentariul meu, de cam 150 de ori, eram convins ca sunt cel mai amuzant =)))

  20. JULIUS 20 December, 2010 at 12:23

    se pare ca doar castigatorul nu stie ca a castigat. i-l mai dam? 😀

  21. Dan1 20 December, 2010 at 12:23

    @ionel gigel
    Si am impresia ca face doar poze, nu poti vorbi la el… =))

  22. sebra 20 December, 2010 at 12:24

    Acuma unde-i Simion?? Îşi pregăteşte desenul discursul de mulţumire? :))

  23. MNX 20 December, 2010 at 12:24

    Eu zic sa va frantuziti, sa doneze unul dintre literele alea doua XPeria proprie domnului I.Simion, iar cel de concurs sa mi-l dati mie, asa cum ar fi fost corect:))

  24. Dan1 20 December, 2010 at 12:24

    @admin
    Isi pregateste discursul! :))

  25. JULIUS 20 December, 2010 at 12:25

    voi i-ati dat like-uri, v-ati facut-o cu mana voastra. poate nici n-aveam rabdare sa-l citesc vazand cat e de lung comentariul, dar, daca avea atatea like-uri, am zis sa arunc totusi un ochi 😀

  26. sebra 20 December, 2010 at 12:25

    @Julius,
    Dacă nu urcă pe scenă în 5 minute, se caută alt câştigător! Din ăia care-s prezenţi, bre! 😀

  27. V3nt0R 20 December, 2010 at 12:26

    @Dan1: mai bine zis, isi deseneaza discursul =)))

    @ Later Edit: v-am zis, v-a mancat sa-i dati likeuri 🙁 :)))

  28. I. Simion 20 December, 2010 at 12:26

    :-O :-O Am castigaaaaaaaaaat !!!
    Multumiri: …
    – Lui Mos Craciun
    – celor care m-au felicitat (printre dinti/de toate neamurile… sau pe bune) mai sus
    – telefonului meu care a acceptat sa il schimb cu altu (mai smecher:x)
    – si normal lu’ DC si lu’ Julius (care in ciuda asteptarilor, nu a tinut premiul pt el)
    – …si cainelui din fata firmei care nu m-a latrat de dimineata(a presimtit el ceva)

    Si felicitari lui Dan1 pentru bere. Daca mai poate duce ii fac si eu cinste cu o bere (nefiltrata la metru;) )

  29. EstNordEst 20 December, 2010 at 12:27

    @Thor

    am eu un xperia de vanzare… il dau ieftin :))

    Am uitat un amanunt… e un xperia x1 🙂

  30. nkm 20 December, 2010 at 12:28

    io zic sa se mai numere odata voturile..prea multe cotestatii

    PS. cum sintem pe linga Sarbatori ar trebui ca la “Sicere felicitari” sa adaugati si un “Fie ca…”

  31. Portase 20 December, 2010 at 12:28

    dacă aici s-a câştigat cu un desen, atunci pentru următorul concurs voi compune un cântecel :))

  32. Ciprian 20 December, 2010 at 12:28

    @Julius Ia scrie un text bun sau grăbeşte-l pe Radu Pircă să publice Evenimentul.. că vad că îţi vin alte idei.

  33. ramona 20 December, 2010 at 12:29

    M-am hotarat! Ma duc in sufragerie sa ma antrenez pentru concursul fulger de la ora 13:00 trecute fix!
    O sa “Float like a butterfly, sting like a bee!” Si o sa castig! Pac pac!!
    Am prins gustul victoriei! Si imi place!!!

  34. I. Simion 20 December, 2010 at 12:32

    mersi @sebra pentru like-ul care a umplu paharu’

  35. Dan1 20 December, 2010 at 12:33

    @ramona
    “Sting like a beemer” parca era! =)) (Cars, 2006)

  36. RoseN 20 December, 2010 at 12:33

    Pai nu-i corect, I. Simion zicea ca lui nu-i trebuie telefonul, ca prefera sa vorbeasca pe banii firmei, da daaaa 😀 chiar asa a zis!

  37. RoseN 20 December, 2010 at 12:37

    Dorinta omului ar trebui respectata, ca doar nu e asa…un fel de japca cu telefon :D:D

  38. JULIUS 20 December, 2010 at 12:38

    @Portase: pai anul trecut s-a castigat o imprimanta cu poezie, acum un telefon cu desen, sa tii ca laptopul o sa fie ceva cu muzica. vorbesc serios 🙂

  39. Dan1 20 December, 2010 at 12:39

    @Julius
    Si premiul asta e pentru desen, dar pentru compunere nu dati nimic? Ca ia uite ce-a scris aici:
    http://www.dailycotcodac.ro/2010/12/concurs-daily-cotcodac-un-smartphone-de-la-mos-craciun-2/#comment-76548

  40. V3nt0R 20 December, 2010 at 12:40

    @ Dan1 : moama catamai comentariile, chiar s-a chinuit baiatul asta frate, CELE mai sincere felicitari, eu n-as fi avut rabdare :))) …

  41. Dan1 20 December, 2010 at 12:41

    @V3nt0R
    Asa ca vezi, mânarie-mânarie da’ fu câstigat pe merit! =))

  42. V3nt0R 20 December, 2010 at 12:47

    Pei da, daca era manarie poate castiga unul dintre noi :)) ..

  43. I. Simion 20 December, 2010 at 12:51

    bre’ tocmai acum ma intrerup astia de la firma din stat. cand tre sa fiu si io pe faza si sa argumentez ca nu l-am castigat pe ochi frumosi…

  44. Sharpe 20 December, 2010 at 12:53

    mergea sub pom si un “domnul E” dormind 🙂

  45. I. Simion 20 December, 2010 at 12:54

    @Dan1: credeam ca tu o sa castigi, f tare ideea cu poze/film cu cei doi in care sa aruncam noi cu c…rosii stricate(la figurat). Da’ le-a fost frica domn’le celor doi,(desi nu e bine sa vorbesc de rau de cei care imi dau premiul ca poate se strica pana ajunge la mine) …care apropo sunt cei mai talentati si destepti oameni pe care ii citesc…pe bune!) )

  46. Tweets that mention Câştigătorul lui Xperia X10 este... » Daily Cotcodac -- Topsy.com 20 December, 2010 at 12:55

    […] This post was mentioned on Twitter by fulgerica. fulgerica said: RT: @JuliusDC: Câştigătorul lui Xperia X10 este… » Daily Cotcodac http://bit.ly/gkJuSs […]

  47. eftimie 20 December, 2010 at 13:08

    dl. E n-avea cum să doarmă sub pom că era numai apă în pomul ăla.

  48. Dan1 20 December, 2010 at 13:13

    @eftimie
    Ba e si o sticla de Curaçao parca! (dreapta-mijloc, cu gâtul în jos; da’ are dop :)))

  49. I. Simion 20 December, 2010 at 13:15

    Daca mai puneti o bere la telefonu ala fac in fata bradului si un lac cu lebede negre intre care pluteste si leagana o barca(doar el si sticla lui ) stimalul domn E.

  50. Ferdinand 20 December, 2010 at 13:26

    Rușine! …glumesc…
    Sincere felicitări câștigătorului! …glumesc…
    Felicitări câștigătorului!…:)

  51. Radu Vasile 20 December, 2010 at 13:34

    deci, deci:(
    Inca odata se dovedeste ca discriminarea e la ea acasa in Romania:)
    Deci, se face concurs de idei, iar premiul e dat pe un desen pe care eu nu as fi putut ever sa il fac.
    Pai de era asa, va aratam si eu o poza cu pescarusi facuta de mine
    si ziceam care e P si care e J.
    Asa ne trebuie daca la concursurile astea ne tinem de tema concursului.
    Maestre Julius, parca ne faceai morala la alte concursuri ca nu ne tinem de tema.
    Dar asa, post mortem, uite si pozele cu pescarusi
    http://www.dollo.ro/2010/01/poze-facute-cu-urechea/

    @i. Simion, fecilitari.
    @dan1 vezi bre daca nu actionam organizat ce se intimpla?
    Deci fi atent, ne con centram la concursu cu laptopu da?
    Eu votez sa il castigi tu, sa vedem ce voteaza si restul clubului (adica camionagiu)
    si ne concentram pe treaba da?

  52. aisha 20 December, 2010 at 13:35

    @Dan1
    ce spirit de observatie, bre! bravo!
    exact asha mi s-a parut si mie. daca e blue, e curaçao! sau e picasso in perioada blue…ca nu mai stiu. atatea picturi rupestre, dle, si atatea stiluri. si atatea sticle goale. devii confuz. a exagarat artistul cu sticlele pe care scrie apa. oricine stie ca daca bei apa in exces dauneaza.

  53. Suminona 20 December, 2010 at 13:41

    Gata … voi chiar m-ati suparat … la urmatoru concurs bag oferta de like … dau sticla de bere pentru fiecare like 🙂 sa vedem daca mere manareala pe fata … poate e mai filtrata ca a lui admin 😀
    Felicitari si toate cele bune de sarbatori … si pentru premiu 🙂

  54. Dan1 20 December, 2010 at 13:50

    @Radu Vasile
    Si dup’aia il impartim: unu’ ia bateria, unu’ hard-disk-u’… =))
    @aisha
    Dupa aia ma uitai mai bine si vazui si o sticla de whisky (putin mai stânga-sus :)))

  55. unmihai 20 December, 2010 at 14:03

    iar n-am castigat…
    iar n-am jucat..

  56. aisha 20 December, 2010 at 14:08

    @Dan1
    bravo! bravo!
    totusi, nu ai spus brand-ul la ultima sticla identificata. hai ca-i usor! dupa forma, bre!
    stiam eu ca, daca te incurajez, tu faci o descriere sticla cu sticla a obiectului central din tabloul premiat.
    dar cu coca-cola nu au ornat-garnisit bietul brad, doar apa-apa-apa si drinks-uri cu grade.

  57. Dan1 20 December, 2010 at 14:12

    @aisha
    Stiu si eu, ca nu prea le am cu whisky-ul… Un Ballantine’s?
    Si sunt si rosii (banuiesc ca ieftine :))) nu numai apa! =))

  58. Sebi 20 December, 2010 at 14:21

    Macar faceti public e-mail-ul castigatorului ca sa putem sa putem sa ii umplem casuta de spam-uri, pardon de “Sincere Felicitari!” 😀

  59. Dan1 20 December, 2010 at 14:43

    @unmihai
    Nu bre, e din cauza arbitrului! =))

  60. ThoR 20 December, 2010 at 14:47

    @ sebi =)) nu cumva vrei si adresa omului si eventual la ce ora vine acasa ? nu de alta poate exact atunci nu este lumina in scara blocului si vrei sa il atentionezi nu?=)) =))

  61. delia 20 December, 2010 at 15:16

    @Dan1: fffff, ce muuult mai vorbesti!
    Ma doare degetul de la atatea like-uri, da’ ce sa fac, promisiunea-i promisiune! 😀

  62. Sebi 20 December, 2010 at 15:18

    @thor: eu merg pe principiul “Thing big, start small”. Mai intai mailul, apoi adresa. 🙂

  63. Sebi 20 December, 2010 at 15:43

    Corectie: “Think big, start small”, dar cred ca s-a inteles ideea 🙂

  64. goreee 20 December, 2010 at 18:03

    Deci ideea cu rosiile(de import??)pe post de globulete a fost inspiratie pura, nu pot decat sa te felicit pentru concept.Cat despre Xperia, nu pot sa-ti urez decat “manareala” fericita (fara echivoc :))).

  65. mifty 21 December, 2010 at 04:08

    … voiam s[ lansey c\teva arogan’e da= deja t\mpesc de somn.
    p\n[ m\ine, na/v[ > http://u.bb/3AH

  66. Radu Vasile 21 December, 2010 at 05:52

    este clar ca I.Simion e soacra lu Pirca si de aia.