Concursuri

Câştigătorii concursului „Întâlneşte-l pe Julică”

Bine v-am regăsit la cea mai aşteptată rubrică de pe Daily Cotcodac, mai aşteptată chiar decât popularele recomandări de seară – este vorba, desigur, de anunţarea câştigătorilor la concursurile noastre. De data asta îi vom anunţa pe câştigătorii concursului „Întâlneşte-l pe Julică în carne şi oase” – pentru că Starbucks a lansat campania „Poveştile sunt daruri. Împarte-le!”, logic, câştigătorii sunt cei care au postat cele mai interesante poveşti.

Aşadar, mâine seară vor merge la o cafea cu Julius, la Starbucks Plaza România, Cristina, PunKreas şi Sidryane. Câştigătorii sunt rugaţi să confirme printr-un mail la dailycotcodac at gmail dot com dacă pot veni, ca să avem timp, în caz contrar, să îi înlocuim cu unul dintre numeroşii cititori care n-au altă dorinţă mai scumpă pe lume decât să-l întâlnească pe autorul lor preferat. De asemenea, frumos ar fi să aducem şi câte o carte pentru copii, ce va fi donată asociaţiilor SOS Satele Copiilor şi Civika.

Un premiu special primeşte Radu Vasile – de fapt, a fost primul câştigător, dar fiind din Constanţa a declinat cu eleganţă invitaţia la cafea, pe motiv că nu se face să-l pună pe Julius să-l ducă acasă cu maşina. Pentru implicarea în acest concurs, prietenii noştri de la Starbucks au ţinut să-i ofere blendul special de Crăciun şi alte câteva surprize. Radule, trimite-ne un mail cu adresa şi atenţie la uşă.

Nu uitaţi că, pe lângă cafea, prăjituri şi cadourile de Crăciun de la Starbucks, veţi primi, aşa cum am anunţat, şi un cadou special din partea redacţiei Daily Cotcodac: la sfârşit, Julius o să vă ducă acasă cu maşina. Veţi avea aproape sigur ocazia să îl vedeţi gesticulând, vorbind singur, dându-se cu capul de volan şi de plafonieră şi, cu puţin noroc, chiar bătut de alţi participanţi la trafic.

Share:

26 comments

  1. Alex Marian 13 December, 2010 at 14:32

    No, când o fi premiu’ să dea 10 beri Eftimie în cel mai bun oraş din lume (probabil), îmi voi consuma una din interesantele mele poveşti ca să ies pe primul loc.
    Enjoy your coffe, weiners!
    I mean winners. 😀

  2. Ciprian 13 December, 2010 at 14:46

    @Radu Vasile
    Bravo mah, in Moldova nu folosim termenul bland/blend/blender ca suna urat, dar felicitari.

  3. RoseN 13 December, 2010 at 14:47

    Fericitilor!!!

  4. Dan1 13 December, 2010 at 14:57

    Cafegiilor! =))

  5. Cris 13 December, 2010 at 14:58

    OMG! OMG! am castigat!? woah… acu’ ce ma fac?

  6. Uirebit 13 December, 2010 at 15:38

    Poate ca tipul din Constanta a declinat premiul intrucat nu are incredere in talentul de conducator auto al lui Julius.
    Sa nu uitam ca e iarna, totusi 🙂
    Sa ma anuntati si pe mine la anul despre un eventual concurs.
    Daca am sa-l castig, promit sa va bag pe toti sub masa si sa va car pe rand acasa cu masina.
    🙂

  7. anndryusha 13 December, 2010 at 15:39

    Pentru că nu am fost găsit vrednic să beau o cafea cu Julius, mă voi consola butonând telefonul pe care l-au atins mâinile sale… =)) =))

  8. Filip 13 December, 2010 at 15:51

    huo 😀

  9. EstNordEst 13 December, 2010 at 15:59

    @cris

    Ce sa faci… iti suni prietenu’ si-i spui ca ai intalnire…

    Dupa o discutie aprinsa dai un mail la Julius si-i spui ca nu mai poti ajunge :))

    Glumesc

    Sa va distrati !

  10. camionagiu 13 December, 2010 at 16:02

    Io era sa dau jos de la volan un taximetrist cand am vazut ca nu se asigura la intrarea in intersectii pe culoarea verde a semforului. Omul mi-a zis ca conduce de 20 de ani. I-am zis ca ma doare in arici, ca esti obligat sa te asiguri, eu nu vreau sa mor cu un prost care trece pe rosu in brate, eventual in 69.
    Asa ca mi-e teama ca pe Julica l-as pune pe post de girofar. 😛

  11. Cristina 13 December, 2010 at 16:32

    Deci, la ce ora ne vedem in Plaza? 🙂

  12. sidryane 13 December, 2010 at 17:46

    Hotie! Rusine Dinu Patriciu! Concursul a fost manarit! Am martori! Cer renumararea voturilor! O sa merg la Curtea Constitutionala, la Avocatul Poporului, la… A, stai ca am castigat:)
    Never mind:)

  13. Didinutza 13 December, 2010 at 17:57

    Tradare, Tradare!! Era vorba doar de o cafea la Starbucks, acuma dati si cadouri??? hmmmmmmm…. nu ma mai joc
    P.S. (sincere) Felicitari castigatorilor!

  14. Ciprian 13 December, 2010 at 17:57

    Eu propun ca toti cititorii din Bucuresti sa dea maine seara tarcoale cafenelei Starbucks de la Plaza Romania(daca nu au bani de o cafeluta mica) si cand vine Julica sa-l apostrofeze, sa faca un miting spontan, sa-l aduca acolo si pe Mxxx Bxxx =))

    Sau ati putea ocupa toate locurile din cafenea, sa nu aiba Julica unde sa se aseze cu invitatii sai.. =))

  15. V3nt0R 13 December, 2010 at 18:05

    Ar fi tare ca : Cristina sa fie ruda cu M.B.
    punKreas sa conduca un Oltcit
    Sidryane sa fie vasluian/vasluianca.

    Iar chelnerul de la Starbucks sa scrie in timpul liber pentru Catavencu =)))))

  16. Ciprian 13 December, 2010 at 18:13

    @v3nt0r si Olticitul lui punkreas sa aiba numar de Alba.

  17. ramona 13 December, 2010 at 18:14

    A se observa castigatorii: un geniu IT, un bun cunoscator al pietelor bucurestene (in cazul de fata cea de la Obor) si un corporatist (ce va avea nevoie de invoire speciala pentru a pleca mai devreme de 22:00 de la serviciu). hmmm… mai observa cineva asemanarile?

    ps: as dori sa ofer si eu sincere felicitari castigatorilor.
    ps2: la un eventual miting spontan as putea sa-l aduc eu pe Mxxx Bxxx, am fost vecini (ne-am si salutat de vro 2 ori, deci pot sa zic ca am pile)

    🙂

  18. Ciprian 13 December, 2010 at 18:16

    @N.A. ar putea sa se duca cu niste pampersi la ea si sa-i lasa pe sub mese, am impresia ca ea nu si-a primit cartile. =))

  19. silavaracald 13 December, 2010 at 20:13

    Ce rău îmi pare că n-am câștigat premiul pentru care nu am concurat. Nu de alta, dar n-aș fi vrut pentru nimic în lume să ratez secvența: ”Veţi avea aproape sigur ocazia să îl vedeţi gesticulând, vorbind singur, dându-se cu capul de volan şi de plafonieră şi, cu puţin noroc, chiar bătut de alţi participanţi la trafic.” ;))
    Felicitări, Radu!

  20. punKreas 13 December, 2010 at 20:39

    Mihaela, dragostea mea, am castigat 😀
    Legat de incercarile unora de sabotaj, gasim noi solutii de evitare a acestora. Spre exemplu, in caz ca nu mai avem locuri la Starbucks, luam frumos cafelutele si ne mutam in masina(asta, desigur, daca nu e mai frig in masina decat afara). In caz contrar, putem sa ne refugiem in 41.

  21. Dan1 13 December, 2010 at 20:51

    @punKreas
    Pst, e Cristina nu Mihaela! Corecteaza-te pe sestache! =))
    Sa nu-i faceti firimituri in masina lui Julius, sa nu-i varsati cafea pe bancheta, ca alta data nu mai pupati voi premiu ca asta, poate doar felicitari sincere! =))

  22. punKreas 13 December, 2010 at 21:00

    De fapt, e Cristiana 😀

    Cred ca e obisnuit Julius cu firimiturile in masina, de cand statea in Dristor si consuma shaorma in masina, de frica maidanezilor(aia vii, nu aia din shaworma =)))

  23. Radu Vasile 13 December, 2010 at 21:00

    @dan1, ce facusi bre? Ma lasasi singur acilica sa castig numai eu?
    Nu vazusi ca tre sa fim impreuna!
    Deci trebuie sa multumesc mult tolomacilor de ursuleti ca mi-au adus acest premiu, si lui Julica, caruia “nu prea elegant” i-am declinat invitatia si el totusi se gandeste sa nu ma lase pe afara.
    Multumesc Julica pentru premiu si transmitele prietenilor tai de la Cafeneaua respectiva, sincerele mele felicitari.
    Drept recompensa, voi pune un advertorial zilele astea pe blog la mine, asa sa il vada si cei 5 cititori ai mei:)
    (mama ce cuvinte stiu, sa moara bibi!)
    Pomenea cineva de un geniu it, eu sunt ala nu?
    @slvc, multumesc mult de felicitari! Imi place cand cineva se bucura ca eu castig!
    Merci incaodata tuturor, pentru ca existati si ca ma suportati (bine, si eu sunt bun, nu aveti ce sa ziceti):)

  24. Radu Vasile 13 December, 2010 at 21:03

    @julius, am trimis azi un e-mail pe dailycotcodac at gmail dot com.
    Mai tre sa trimit vreunul?
    Zi cate vrei, ca rezolv:)
    E super oferta.

  25. Dan1 13 December, 2010 at 21:51

    @Radu Vasile
    Bre, nici n-am concurat la concursu’ asta, ca era in timpul orelor de program, pe care eu le respect! =)) (scuze, dar nu m-am putut abtine :)))

  26. sidryane 13 December, 2010 at 23:06

    @V3nt0R: vorbeste invidia in tine :)))))
    @ramona: idem:))))))