Votaţi DJ Boroş! Alegeţi răul cel mai mare!

Ovidiu Eftimie

Salut, sunt Eftimie, vreau să vă rog ceva. După cum ştiţi eu sunt un tip implicat în societate, peste ani de zile veţi aprecia că am lovit oameni cu halba în cap în berărie la fel cum acum îl dispreţuiţi pe cel care nu l-a lovit pe Emil Boc atunci când a avut ocazia (da Julius, despre tine este vorba).

Vroiam să vă rog ceva. Votaţi melodia “Dozatorul” a lui DJ Boroş drept cea mai bună melodie a ultimilor 15 ani într-un top realizat de MTV. Vă spun imediat motivele.

1. MTV nu mai difuzează muzică de vreo 8 ani. În semn de respect faţă de această tendinţă a MTV România, haideţi să-l votăm pe DJ Boroş.

2. În momentul de faţă, pe locul I în top se află melodia “Ca la 20 de ani” a formaţiei de muzică de aerobic Voltaj. “20 de ani” este “Puşca şi cureaua lată” pentru corporatişti. Mesajul e acelaşi: eram flăcău “odată”, “ca la 20 de ani, fără griji şi fără bani”. Daţi-i cu lai la la şi ascultaţi refrentul la maxim: “Puşca şi cureaua lată / ce bărbat eram odată / fără griji şi fără bani / ca la 20 de ani”.

3. Putem măcar o dată să nu votăm răul cel mai mic. Ştiţi cum e, noi, românii, tot timpul votăm răul cel mai mic: Iliescu, Constantinescu, Băsescu – de-aia le dăm lecţii japonezilor sau nemţilor în materie de civilizaţie şi economie. Hai să votăm o dată răul cel mai mare.

4. Oricum v-aţi asocia pentru orice fel de campanie pe facebook, de salvare a copacilor, a câinilor, pisicilor, cintezelor şi prezentatoarelor TV. În sfârşit puteţi să vă asociaţi unei campanii despre care ştiţi că va produce rău cuiva, în cazul de faţă unor semidocţi muzicali de la televiziunea respectivă care nici măcar nu ştiu că cea mai bună melodie a lui DJ Boroş e aia cu câinii, nu aia cu Dozatorul.

5. Da, toţi am băut suc de la dozator şi ştim în sufletul nostru că Boroş are dreptate: şmenarii cu bani tot timpul luau două, trei pahare de suc.

Promit că o să scriu şi un text amuzant odată ce câştigăm concursul ăsta imbecil. Şi, ştiţi cum e, sunt mai mari şansele să scriu eu un text amuzant decât să vă dea Julius cărţile de la concurs îmi dea Julius salariu.

Aşadar, nu uitaţi, dacă vreţi să mai şi râdeţi pe Daily Cotdocodac, nu vă cere nimeni bani, ci doar votul aici.

85 Comentarii »

  1. Filip 12/11/2010 @ 15:13

    Sa mor de nu-i urata rau melodia asta :))

  2. warlock 12/11/2010 @ 15:21

    Betooooon 😀

  3. ungluk 12/11/2010 @ 15:30

    Daca pui problema asa… s-a votat, maestre 🙂

  4. Ozzy 12/11/2010 @ 15:33

    :))))) e senzationala

  5. dc 12/11/2010 @ 15:36

    Ma uit si rad … vomit … convulsiv …

    O sa fac ca Pistruiatul catre Andrei: “Este cel mai mare sacrificiu pe care-l fac pentru tine”

  6. dc 12/11/2010 @ 15:38

    Privesc si rad…vomit…convulsiv

    Eftimie, o fac numai pentru tine si numai daca promiti ca nu te opresti din datul cu halbele in cap 😉

  7. aNDRIIpOPA 12/11/2010 @ 16:09

    Votat! Sper sa castige “muzica adevarata” =)) =)) =)) =)) =))
    15 ani de istorie MTV trimisi pe canal in jos =)) =)) =)) =)) =))

  8. eftimie 12/11/2010 @ 16:12

    @dc no acum, măcar ăsta nu face playback. E de pe vremea când nu se inventase autotune.

  9. aNDRIIpOPA 12/11/2010 @ 16:17

    “Unde noi avem o lege
    Dozatorul ne-ntelege”
    =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

  10. sepukku 12/11/2010 @ 16:21

    super melodie!!! mai tare ca dj bobo!:))

  11. ErRon 12/11/2010 @ 16:22

    Da’ tre dat acolo nume, telefon de-adevaratelea?
    Ca melodia e exceptionala, ma gandesc s-o pun si eu in clasa, elevilor mei, care fiind cu deficiente multiple, sunt exact la nivelul hit-ului!

  12. seb 12/11/2010 @ 16:23

    la ce selectie au facut,cred ca e raul mai mic.

  13. dexter 12/11/2010 @ 16:26

    la refren aduc cu cei de la Ozon, ei sunt H2O… ce mai, numai buni de pusi pe rana (de la halba)!

  14. […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC and Cristi Mosora, Ovidiu Eftimie. Ovidiu Eftimie said: Asaltul final! http://ff.im/-tCJRe […]

  15. Dan1 12/11/2010 @ 17:07

    Imi aduce aminte de un cântecel pe care-l cântam prin tabere: “Veniti si voi, veniti si voi/Sa dam in câine c-un pietroi”…
    Da’ cum poti Eftimie sa ne ceri asa ceva!? D.J. Borosz! Pai tu mâine-poimâine o sa ceri si învatamânt in limba maghiara schimbarea programei scolare! =))
    E de la tine, de la Brasov?

  16. Sfarshitorul 12/11/2010 @ 17:14

    Cand ma gandesc ca acum ceva timp mi se gaurea timpanu’ de la penibilitatea asta de melodie si azi am ajuns sa o votez :)) God damn!

  17. Cami 12/11/2010 @ 17:32

    Pfff!! Nu putea sa spuna careva ca se poate vota si fara … auditie?!

    =)) Votat!

  18. eftimie 12/11/2010 @ 17:46

    @cami n-a zis nimeni că trebuie să şi ascultaţi melodia, eu nu-s Raluca Turcan să oblig oamenii să asculte muzică românească 40% din timp.

  19. silavaracald 12/11/2010 @ 17:49

    Admirabilă formulare!
    ”Şi, ştiţi cum e, sunt mai mari şansele să scriu eu un text amuzant decât să vă dea Julius cărţile de la concurs îmi dea Julius salariu.”
    Poate-i mai adaugi o propoziție secundară, pentru accentuarea amplitudinii mesajului. ;))

  20. JULIUS 12/11/2010 @ 17:53

    @slvc: scuze, uitasem ceva. ia vezi, acum face sens? eftimie, zi si tu!

  21. Cougar 12/11/2010 @ 17:56

    “dozatorul este rege”, deci. andrii popa, afară din fanclub.

  22. Miorlaupufos 12/11/2010 @ 18:05

    :)) Asta nu-i Dodge-ul ala din campania de anul trecut pe care-l pusesera in strada si vroiau sa ghiceasca lumea unde e?

  23. iulian rinder 12/11/2010 @ 18:06

    Efule,
    Voltaj, asa cum am mai discutat acu trei-patru ani e singura formatie de rock – manele din universul cunoscut.
    Oricum, tot la rugamintea ta, l-am votat de ieri pe om. Mi se trage de cand am auzit-o pe Inna cum ca Beyonce – sau cum dracu ii spune – o plagiaza.
    Maine poimane zice dracu ca aia de la Metallica i-au furat conceptele artistice. Ori se stie, zici ceva de Metallica, zici de Steaua muzicii rock. Zici de Steaua te iei de oieri, deci de Miorita. Deci imi faci conducatorii zoofili. Or Io, Iulian Eduard Rinder I-ul, ca roman get beget, ma enervez rau. Da l-am votat pe DJ Boros. Sper, totusi, ca va scoate volumul doi cu un dozator de bere. Daca nu meritau votul meu cei de la TRUDA.

  24. acp 12/11/2010 @ 18:12

    Deci se poate face arta si-n Rahova, la piata de flori! Multumim DJ Boros!

  25. ErRon 12/11/2010 @ 18:20

    Deci revin!
    Musai sa-mi dau toate datele de identificare, ori pot sa scriu date false?
    Ca tare i-as vota!
    😀

  26. mifty 12/11/2010 @ 18:34

    #¤&#¤%&%&(%¤&”!#R!T#&&OI)&/OM¤&/I&H “&
    (singurul lucru coerent care mi-a trecut prin cap!!!)

  27. Sare'n Ochi 12/11/2010 @ 18:42

    am votat. DJ Boros este inventia celor de la Desperado (alti clujeni de bine). dar Julius, sa stii de la mine, n-a avut ocazia sa stea de vorba si sa-l colinde, decit pe Pacuraru (Peco, pentru cunoscuti). si lui ala i-a dat in cap cu texte in ziar. Boc era simpatic in vremea clujeana a lui Julius.

  28. ErRon 12/11/2010 @ 18:56

    Bai, daca nu raspundeti, m-am descurcat singura!
    Era suficient sa bifez degetul si sa introduc codul!

  29. sebra 12/11/2010 @ 18:58

    @ErRon,
    Ca să votezi nu tre să te înregistrezi. Numai să scrii codul ăla de-ţi apare în fereastră. 🙂

  30. ErRon 12/11/2010 @ 19:01

    @Sebra
    Mersi!

  31. […] nu este, așa că de ce să nu facem o nefăcută? Vreți mai multe motive? Vă dă Eftimie, de la DailyCotcodac, iar dacă nu v-a convins, încercați la Ovi Sîrb. Votați-o […]

  32. silavaracald 12/11/2010 @ 19:22

    @Julius
    Bun la el acum! 😀

  33. Dan1 12/11/2010 @ 20:47

    Bre, ce fel de rumuni esti voi, cum votat asa ceva? Si cu acesti unguroaice care dansezi! Ioi Istenem! =))

  34. M3bis 12/11/2010 @ 20:58

    Dozatorul a ajuns pe primul loc! Cum era vorba aia cu “@#$% Voltaj”?

  35. dr.Lecter 12/11/2010 @ 21:30

    Nu e corect ce li se intampla geniilor! Sa astepte el niste voturi de la cabotini ca noi, si nici o Academy Awards de gen, sa nu-l tuflească peste dozator cu vreun premiu? Doar pentru că e român? Da cat sa ne mai tina astia talentele in back stage? Ca l-am vazut pe iutiub, a fost la Teo, a fost la Mărută… La oteveu n-a fost sigur, ca il prinde Alupei la emisiunea cu E-uri si-i confiscă dozatorul!
    Doamne Fereşte! Ăsta are un clip în care Abba face ficiăring? Nu-l deschid !

  36. gingernuts 12/11/2010 @ 21:56

    am votat si eu, na, si asa nu ma uit la mtv 😀

  37. Un Prost 12/11/2010 @ 22:05

    Are vreuna dintre fete peste 18 ani?:))

  38. aNDRIIpOPA 12/11/2010 @ 22:06

    @Cougar: en nem ertem romanul oljan jo! D’aia spus io che “dozatorul ne-ntelege”. Io asa inteles la el.

  39. N.A. 12/11/2010 @ 22:13

    Hahahahaha, votat…
    Eftimie, continua sa te implici in societate! Te asteptam cu urmatoarea cauza! :))

  40. Iepurasul Isteric 12/11/2010 @ 22:16

    VOTAT !!!!!!!!!!

  41. […] de noi, facem si noi de voi” s-a nascut indemnul “VOTATI DOZATORUL!!!” A inceput DailyCotcodac.ro, iar apoi au continuat Ovidiu Sirb si Denisuca. Rezultatul este ca pana in prezent “Dozatorul […]

  42. Marius Ola 12/11/2010 @ 23:01

    Băi tată, băi! E super tare melodia asta. Bine, la mintea mea de copil de grădiniţă… Ideea este însă că nu o să iasă pe primul loc nici dacă e aşa. Dar, mă duc şi eu s-o votez. Că vre`o-mie de TEC-uri, cel puţin băgai şi eu dupe era ciuruiţilor. :))

  43. mifty 13/11/2010 @ 00:37

    @Sare’n Ochi: îi prefer oricând pe “Desperado” decât pe “Disperatu'”!!! 😀

  44. _azazel_ 13/11/2010 @ 00:58

    Bah, imi vine sa ma sinucid ritualic!!! Sa imi tai venele cu fierastraul!!!Ce am facut!??!!
    AM VOTAT DIN GERSEALA VOLTAJ!!!! =))
    PS. Bah glumesc, nu ma banati!=)) Am votat porcaria aia cu dozatorul….oricum mai mult de 15 secunde n-am rezistat sa ascult!

  45. Delia 13/11/2010 @ 01:38

    Victorie! A ajuns Dj Boros pe locul 1! Sunt foarte curioasa daca o sa dea pe post topul sau or sa-l faca pierdut

  46. CID 13/11/2010 @ 01:59

    Votat !!! Asta e un soi de test sa vedeti cat de influenti sunteti ? Tinand cont ca ati castigat titlurile de Cel mai popular blog din România
    Cel mai bun blog colectiv
    in mod sigur dozatorul va iesi cea mai bună melodie a ultimilor 15 ani.Mi-e si frica sa ma gandesc ce ati putea face daca cineva chiar v-ar supara !

  47. Marius 13/11/2010 @ 03:05

    Doar o vorba sa-ti ma spun:WTF!

  48. Morom3t3 13/11/2010 @ 05:16

    Ca veni vorba de votari, votati aicea: Darth Vader sau Hitler?

    http://morom3t3.wordpress.com/2010/11/12/-epic-rap-battles-of-history/

  49. […] Aici aveti motivele pentru care trebuie sa votati! […]

  50. […] vă invit la film împreună cu Angela și, bineînțeles, pe DC, ca să-l asasinați pe Julius cu urări adresate […]

  51. silavaracald 13/11/2010 @ 08:44

    Îmi permit să întrerup votingul pentru a-i ura lui M3bis La mulți ani! de ziua lui. Să fie sănătos și la pungă gros (că văd că asta e urarea cea mai la modă în ultimul timp)! 🙂

  52. Sare'n Ochi 13/11/2010 @ 08:54

    mifty, Desperado-s buni in continuare. singura magarie care li se intampla in viata fiind faptul c-au fost extrem de buni pe vremea “Serbarilor zapezii” si s-au pastrat ca atare, dar fara sa se mai schimbe cu nimic, pina in ziua de azi)))))). sunt, in continuare, niste copii batrani – unul colectioneaza trenulete, altul avioane, altul gagici (dar i s-a rarit colectia) samd. oldies but goldies. Disperatu? – asta cine-i?

  53. Sare'n Ochi 13/11/2010 @ 08:55

    @M3bis, inca un scorpion? la multi ani!

  54. unmihai 13/11/2010 @ 09:20

    pentru boss-ul bossilor si tata serverelor care este el M3bis, o dedicatie speciala..ciala, ciala (efect de ecou) http://www.youtube.com/watch?v=QgUKa-CoUno&feature=related
    Hai noroc barosane ! :d

  55. aA 13/11/2010 @ 10:58

    @m3bis-la multi ani!!!…scuze de off topic,dar e o ocazie speciala 😉

  56. Gigi 13/11/2010 @ 11:49

    Văz că de ieri până azi a urcat pe primul loc.

    La mai mare!

  57. Ciprian 13/11/2010 @ 12:14

    Si in fiecare zi se poate vota. De la mine are deja 4 voturi. :))

  58. Cougar 13/11/2010 @ 12:50

    nu uitaţi, puteţi şi e de dorit să votaţi în fiecare zi! dozatorul tre’ să reziste până pe 1 decembrie!

  59. aNDRIIpOPA 13/11/2010 @ 16:47

    Atunci tre’ facuta campanie zilnic! 😀

  60. pigpromoter 13/11/2010 @ 18:32

    -1 subscribers. La mai mare!

  61. Bai cotcodacilor, nu am cuvinte sa-mi exprim bucuria ca v-ati alaturat initiativei! Poate aveam cuvinte daca eram DJ Boros.

  62. (Chiar asa eftimie, puteai sa pui si tu un asterisc cu originea lu’ Project Boroşology)

  63. iancu 13/11/2010 @ 19:34

    chintesența muzicii românești, oricum e primul loc, bravo boros

  64. Alex 13/11/2010 @ 21:13

    Saru’mana nenea Eftimie! Noi, cei din coalitia DJ Boros Presedinte, va multumim! Traiasca Dozatorul!

  65. teo 13/11/2010 @ 21:55

    deci …pe departe cea mai tare melodie…:))

  66. […] uitaţi de ce trebuie […]

  67. nkm 15/11/2010 @ 09:01

    voturi: 1425 :))
    parca vad ca prin 30 noiembrie le crapa serverul si reseteaza topul

    io ma tot gindesc ce socat se uita digei borosh asta la top si cum regreta ca s-a retras prematur din activitate

  68. Razvan 15/11/2010 @ 11:12

    Votat. Da’ crezi ca o sa se prinda cineva de misto? Sau or s-o ia in serios? Mizez pe a doua varianta 🙂

  69. Virgiu 15/11/2010 @ 11:18

    +1 e pe primul loc, o sa fie amuzant.. :))

  70. gobblin 15/11/2010 @ 11:28

    Si ne iese si noua ceva, macar de un suc de la dozator?

  71. Em 15/11/2010 @ 12:45

    Gizăs, nu cred!!

  72. valentin 15/11/2010 @ 13:17

    cine e pe primul loc?

  73. Dan 15/11/2010 @ 22:50

    Deci care e melodia cu cainii si unde o gasesc? Eu eram convins ca cea mai tare e cea cu martienii.

  74. vlad 16/11/2010 @ 22:48

    am votat, dar sa stii ca eu oricum votam asta 🙂

  75. andrei 17/11/2010 @ 09:37

    Mda Bogdan….ce faceai tu acum 15 ani…

    mda dozatorul(dj boros)

  76. […] jumătate din blogosferă a pus umărul să te propulseze pe locul II, dar de urcat pe primul loc, noi te-am urcat. Aşa că fă bine şi compune repede o piesă cu roşii ieftine, că de nu întoarcem foaia şi, […]

  77. gftvmm 19/11/2010 @ 12:30

    Si eu votat la ele !
    Semnat: …elemele

  78. Ursul 22/11/2010 @ 13:27

    Votat. Cum am mai zis pe-un alt blog: oricum dintre toate alea de sunt p-acolo, asta e cea mai misto. Macar nu se ia in serios, ca toate “tutzi tutzi”-urile din top.

  79. ictin 24/11/2010 @ 18:26

    Eftimie, tu si restul v-ati chinuit degeaba. Azi am vazut ca dintr-o data Voltaj a luat 1000 de voturi, adica cam o treime din cat luase pana acum. Deci pana la urma StupidTV si-au dat seama ca sunt penibili cu topul lor si au dat de la nasu’ mare 1000 de voturi la Voltaj sa nu se faca de cacao la premiere. Asa ca degeaba ne chinuim noi sa votam raul mai mare, daca raul care o are mai mica are buletine in alb

  80. vasile hotea-fernezan 25/11/2010 @ 13:42

    sustin cauza. va ofer un material cu dj boros facut pentru tvr. viata dumneavoastra nu va mai fi la fel. http://www.postaonline.ro/tuor3187hf2y/DJBoros_24novs.mp4.html

  81. Morom3t3 29/11/2010 @ 10:53

    Maaa.. cursa e stransa, zilelel-s putine…. Umblati la setari si lipiti-va articolele pe prima pagina.