Viral

Să cânte numai Tempest, că el ştie

Cu toţii ne-am făcut de râs cel puţin o dată la karaoke cântând School’s Out sau Painkiller în pragul comei alcoolice. Nu-i nimic rău aici, doar de asta merge lumea la karaoke (să cânte, Eftimie, de ce mereu eşti singurul căruia trebuie să îi explicăm?). Iată însă nişte băieţi care se fac de râs şi pe youtube, nu doar printre meseni (de ce nu te-au filmat şi pe tine cu telefonul să te pună pe youtube? Probabil te respectă prea mult ospătarii de la Ceasu’ rău, Eftimie):

Share:

25 comments

  1. M3bis 26 November, 2010 at 16:06

    Băi admin, lasă-l pe Eftimie că el acum își vede visul împlinit. Face un threesome cu Chinezu și Murgeanu. ‘I-ar pisic-al dracu’

  2. cucuzaurul 26 November, 2010 at 16:11

    asta e chiar psihedelica! ma intreb daca mai are rost sa exerseze

  3. ErRon 26 November, 2010 at 16:31

    Omul asta canta sau recita??

  4. mishu 26 November, 2010 at 16:38

    Eu zic ca acest minunat videoclip ne arata ca e buna si cenzura la ceva… Oricum, astia ar trebui arestati pentru port ilegal de instrument si vocalistul inchis intr-o camera 7 saptamani jumate’ cu piesa asta pe repeat! Pana ii cad urechile :))

  5. Fanu' lu' Julius 26 November, 2010 at 17:08

    @erron…da :))

    La tobe…Pirca
    La clape….VisUrat
    La chitara bas…Groparu
    La chitara…Admin
    La voce…Eftimie =))

    Bineinteles cel care se prapadea de ras in spatele camerei video Juluis,deoarece el este singurul care are Umor de aici 😛

  6. diabolic 26 November, 2010 at 17:42

    Aia parca e scena lu’ mamdam Ridzi de la Costinesti =)),ca doar asa se explica prestatia “artistilor” =))

  7. Sare'n Ochi 26 November, 2010 at 18:12

    ala de la clape e bestial! ti-no-ni-no-cot-co-dac! ti-no-ni-no-cot-co-dac! =)) pe clapist (clapar?) adoptati-l.

  8. sebra 26 November, 2010 at 18:19

    Cântă oleacă mai bine decât alţi invitaţi să cânte live la happy hour =))

  9. Tweets that mention Să cânte numai Tempest, că el ştie » Daily Cotcodac -- Topsy.com 26 November, 2010 at 18:39

    […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC, sebra. sebra said: Să cânte numai Tempest, că el ştie » Daily Cotcodac http://bit.ly/g4RDwR […]

  10. unmihai 26 November, 2010 at 18:44

    oare cum au reusit sa-i adune pe toti pe aceeasi scena?

  11. Dan1 26 November, 2010 at 18:50

    Acu’, conform unui vechi obicei, o sa comentez “pe neve”… Adica nu m-am uitat la clip (de lene, nu de altceva :))), dar din comentariile voastre am inteles despre ce e vorba!
    Europe, arde-i!

  12. 4mall 26 November, 2010 at 18:55

    @Dan1: Pacat, pierzi mult!

  13. pipzn 26 November, 2010 at 18:58

    Mi se pare mie sau potentialul public este la o distanta sigura (pentru interpreti, desigur) de scena?.. Asa este, important e sa previi.

    Partea introductiva de la clape se apropie de manea

    Solistul vocal nici macar nu recita (mai bine ar fi facut-o chiar daca era Mistretul cu colti de argint. Cred ca partea cu: “iar publicul zise intorcandu-se: TACI!”, repetata cat mai des ar fi fost pe placul tuturor). Asta este de-a dreptul afon

    La partea de solo-chitara s-a ales o varianta prescurtata si adaptata.

  14. ralu 26 November, 2010 at 19:16

    io cre că-i playback 😀

  15. silavaracald 26 November, 2010 at 19:22

    Măi, mie-mi place acompaniamentul ăla la oboi, deși nu văd respectivul instrument pe scenă. Dar ca efect, e devastator. O să mă visez cu el la noapte. Iar solistul cântă bine, doar că pare că-l cam strânge lenjeria intimă prin anumite părți dragi voinicului. ;))

  16. Radu Vasile 26 November, 2010 at 19:25

    O! Doamne!
    @dan1 nu da bre enter ca te sinucizi instantaneu, astia de comenteaza is stafii deja…
    Nu am rezistat mai mult de 3 secunde din partea vocala, de la intro deja ma luase cu transpiratii.

  17. ErRon 26 November, 2010 at 19:52

    @Dan1
    Ia te rog nu da exemplu negativ!
    Asculta si comenteaza in cunostinta de cauza!:D

  18. Marius Ola 26 November, 2010 at 20:22

    Daţi şi voi un playback sau ceva.
    Apropos, are cineva vreo cunoştiinţă bună drept medic oftalmolog?

  19. N.A. 26 November, 2010 at 21:51

    Wow… acum ajung la concluzia ca eu am voce!

  20. _azazel_ 26 November, 2010 at 23:02

    Bah, sa-mi bag peleul, orga astora suna ca a celor de la Albatros….traiasca Nasteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! Hai liberareeeeeeeee!
    =))=))=))=))=))=))

  21. euuuu 26 November, 2010 at 23:19

    de ce sunteti rai? chiar nu puteti sa il apreciati pe banica nici macar atunci cand e sub acoperire???

  22. georgiana 27 November, 2010 at 02:08

    =)) =)) n’are nicio vina vocalistul, canta dupa instrumentatie :))

  23. Sebi 27 November, 2010 at 12:55

    10 secunde am rezistat! Cred ca astia au pierdut un pariu, altfel nu-mi explic…

  24. AGI 27 November, 2010 at 16:32

    Mai nene, in viata mea nu am auzit o asemenea harababura . Si am ascultat ceva muzica proasta la viata mea. =))=))=))

  25. Costi 28 November, 2010 at 12:49

    Chestii de-astea o sa fie la un moment dat, in viitor, ceva de mare rafinament artistic. Ma uit doar la cine a castigat Euvisionul ultima oara si la ce muzica se canta in ultima vreme.