Postul nu e post destul

Joc de week-end: Corporaţia cea bună

Acum câteva luni am avut un joc cu corporaţia cea rea care distrugea Pământul, aşa că era firesc să avem şi un joc cu corporaţia cea bună, care distruge doar sufletele angajaţilor, puşi, zi după zi, să apese nişte butoane despre care nici ei nu ştiu la ce folosesc. Ei bine, acum aveţi şi voi ocazia să construiţi o astfel de corporaţie.

Interesant e faptul că n-o să apreciaţi cu adevărat jocul decât dacă sunteţi corporatişti. Bugetarilor le va fi oricum inaccesibil, pentru că nu au net destul de bun ca să li se încarce jocul până la capăt iar ceilalţi cititori, fie ei şi şomeri, nu se vor plictisi niciodată atât de tare încât să se apuce să-l joace. În schimb, cititorii corporatişti sunt convins că ne vor trimite la final şi un Excel cu scorurile pe care le-au obţinut ei.

Share:

14 comments

  1. Silavaracald > Geo-prono 21 November, 2010 at 10:03

    […] v-aș chema în vizită la Vivi Floricica. Cu asta m-am scos și cu DC-ul, că fata asta faină face parte din echipa lor. « Printre […]

  2. V3nt0R 21 November, 2010 at 11:04

    Traiasca familia lui de joc daca s-o incarca vreun pic :))

  3. sebra 21 November, 2010 at 11:08

    @V3nt0R ,
    Ia-ţi şi tu un net ca lumea dacă vrei să te joci :))

    E mai greu ca solitaire-ul. Nu-mi place!

  4. V3nt0R 21 November, 2010 at 12:02

    @ sebra: Am net calumea, crede-ma, iau melodii in 2 secunde, vad HD-urile pe youtube 90 % perfect si in general trag cu 5-6 mega pe secunda, da’ nu-i prima data la mine cand nu imi merg jocuri de pe DC :-??

  5. MNX 21 November, 2010 at 12:47

    Plugin-uri, nene…

  6. Cougar 21 November, 2010 at 13:18

    @V3nt0R, eşti unul din cei norocoşi.

  7. Didinutza 21 November, 2010 at 13:46

    io raman la Farmerama, macar pe aia pot sa-i injur pe forum cind nu merge jocu…

  8. ErRon 21 November, 2010 at 15:54

    @ Admin!
    Ma simt extrem de ofensata in starea mea de bugetar!!
    Afla ca cei 25% i-am taiat din cheltuielile cu masina, care, iata, desi nu e iarna inca, am pus-o la hibernat, pe motiv de ” n-oi plati asigurarea si iarna, cand nu circul cu ea”!
    Internetul meu e de la RDS.
    E suficient de bun???:D

  9. V3nt0R 21 November, 2010 at 16:30

    @ ErRon: fii linistita, si eu am de la RDS, sunt geniali baietii… cel putin in zona mea :)))

  10. Ciprian 21 November, 2010 at 16:38

    Prea hard. Parca mai easy castiga Craiova un meci.

  11. Florian 21 November, 2010 at 22:05

    Incă o corporaţie bună, care distruge sufletele angajaţilor? Păi nu e de-ajuns corporaţia DC, Tiranule?

  12. Dan1 21 November, 2010 at 22:39

    @ErRon
    Da’ cauciucuri de iarna ai? Ca pare ca aia problema care-i preocupa pe toti! Au sau n-au treaba, îi f*te pe ei grija asta!… Zaqk, ce zici?

  13. Ferdinand 22 November, 2010 at 14:27

    S-ar putea face cumva ca articolul de față să fie ‘sticky’?

  14. Lepka 22 November, 2010 at 16:00

    ba da ma innebuniti cu corporatiile voastre..ceva cu institutii publice nu aveti? ca acolo treaba e mai simpla..ai un buget de tocat , si atat 😀