Promo

Mâine, primul concurs VSFT?

Chiar în acest moment, echipa Daily Cotcodac lucrează intens la pregătirea unui nou Week-end cultural de excepţie. Pircă traduce ceva (deci o să avem umor pe DC), Raeţchi e la o zi de naştere şi a promis că, la nevoie, se închide în baie cu laptopul şi scrie ceva despre Nil Sinaitul, iar Eftimie, strâns cu uşa, a mărturisit că n-a citit „Fram, ursul polar”, dar n-are nimic, a citit „Arlechin, cel mai tare pinguin”.

În fine, Julius ne-a asigurat că n-o să intereseze absolut pe nimeni ce prostii scriem noi, mai bine anunţăm că mâine avem concurs cu cărţi şi gata, mai vorbim diseară, când se întoarce de la mall.

UPDATE: Ne cerem scuze, un cititor ne atrage atenţia că am greşit numele cărţii citite de Eftimie – titlul corect este, de fapt, “Apolodor, un pinguin călător”. Vă rugăm să-l scuzaţi, el a citit şi “Mihail, câine de circ”, şi “Povestea lui Moş Arici”, ba chiar pretinde că a terminat de colorat “Riţa Veveriţa” – prin urmare, cu atât de multe cărţi citite, e normal să mai faci şi confuzii. Ce, voi vă mai aduceţi aminte cum o chema pe nevasta lui Pierre Bezuhov?

Share:

13 comments

  1. sebra 24 September, 2010 at 21:15

    Eu nu mai comenzez aici, că nu vreau să-mi consum ultima poantă pe degeaba!

  2. punKreas 24 September, 2010 at 22:28

    tu-ti pregatesti poanta pentru urmatorul concurs cu premiu o imprimanta…sau mai bine face julius un concurs cu premii in cartuse :))

  3. warlock 24 September, 2010 at 23:22

    Iulicaaa … ai plecat la mall bre??!!!
    Sunt convins ca in momentul asta stai frumos in fata magazinelor impreuna cu alti tristi care nu vor sa fie intrebati de prietena in ce nuanta i-ar sta mai bine in weekend.
    Bun venit in grupul nostru: http://blog.warlock.ro/2009/06/01/posetarii-de-mall/

  4. silavaracald 25 September, 2010 at 00:02

    E mâine deja și nu văd nicio postare nouă. Să comentez pe asta?! :-??
    Și dacă totuși asta e postarea de azi și nu de mâine? 😕
    Măi, și aveam un comentariu absolut fabulos, indiferent de tema propusă. Mergea la fix. Să-l lansez azi, să-l păstrez pentru mâine? Adică azi-azi sau azi-mâine sau mâine-mâine?!
    Haideți, bre, lămuriți-mă odată! 🙁

  5. jeu 25 September, 2010 at 00:04

    @silvaracald pune de azi 😀

  6. JULIUS 25 September, 2010 at 00:14

    @slvc: mai stai, bre, si-l pui maine-maine, adica sambata dupa pranz, cand se trezeste lumea.

  7. sebra 25 September, 2010 at 00:15

    @punKreas,
    Ce vă mai roade invidia, ha? 😀

  8. zyp 25 September, 2010 at 00:47

    Eu traduc hieroglifele sefului(si e mai mult de plans decat de ras),Raetchi sa scrie ceva despre NilS Holgersson ca e cu bunaciuni blonde (ma refer la gaste), si pinguinu’ asta nu place la mine,il vreau pe Apolodor,un pinguin calator. Dixit!

  9. zyp 25 September, 2010 at 08:53

    paaaaaaai, nu prea imi aduc..bezuhova? asta tine de obicei la rusii aia,am incercat si io…

  10. lulu 25 September, 2010 at 09:19

    Bai, catea se numeste “Cartea cu Apolodor” ,sau daca ve referiti la a doua “A doua carte cu Apolodor”. Ca daca ere bere stiati din prima cum de numeste….

  11. Dan1 25 September, 2010 at 13:23

    Stai ca nu-nteleg! Eftimie n-a citit nici “La Medelin” si a facut o recenzie grozava (nici voi n-ati inteles nimic :)) ). Ce importanta are ca n-a citit Fram, ursul polar? Da’ macar serialul l-o fi vazut, nu?

  12. N.A. 25 September, 2010 at 18:38

    Deci eu abia acum fac legatura si inteleg de ce exista malluri numite Iulius…

  13. sebra 25 September, 2010 at 18:43

    @N.A.,
    Păi da! Că nu-şi plăteşte colaboratorii e una, da’ nici măcar comentatorii nu-i plăteşte! Da’ el îşi ridică mall după mall! Mogulu’ din Berceni :))