Promo

De la f(x) la efix

Dacă nu ştiţi de unde să-l luaţi pe tipul cu barbă, e cel din „Seară de matematică”.

Share:

26 comments

  1. sebra 29 September, 2010 at 13:45

    Laurenţiu a uitat să se mai întoarcă cu iaurtul fără grăsimi. N-o fi găsit pâine caldă.

  2. Ciprian 29 September, 2010 at 13:58

    Hm. Pe undeva e amuzant. Pacat ca o dau pe manele si tine cam mult. Cam sarac in poante, noroc de masina aia alba pe care a scris var’su un cantec despre trandafiri. E mai amuzant clipul Seara de matematica.

  3. Dan1 29 September, 2010 at 14:01

    Mai degraba: de la f(x) la e-sărit-de-pe-fix =))

  4. N.A. 29 September, 2010 at 14:03

    =)) =)) =))
    Nu poci sa cred cat de tare e!!! Aproape ca-l intrece pe Dorel!!

  5. georgiana 29 September, 2010 at 14:16

    taaaare! =))

  6. Catalin 29 September, 2010 at 14:29

    Chiar misto, nici n-as fi crezut ca e facut la noi daca nu era vorbit in romana. Voi l-ati facut?

  7. sebra 29 September, 2010 at 14:50

    @Cătălin,
    Dacă-l făceau ei, îl trimiteau pe Laurenţiu după roşii ieftine, nu după iaurt 😀

  8. JULIUS 29 September, 2010 at 14:51

    @catalin: e realizat profi, deci nu e greu de banuit ca nu-i facut de noi

  9. JULIUS 29 September, 2010 at 14:52

    @sebra: iar Pirca nu cred ca era atat de dragut cu Laurentiu :))

  10. V3nt0R 29 September, 2010 at 14:52

    Nu se mai incarca filmul … sau cel putin mie…

    L.E. era de la mine. Merge. Si e foarte tare, frate :)))

  11. JULIUS 29 September, 2010 at 14:53

    @V3nt0R: insista, ca se incarca el. nu e de la noi.

  12. sebra 29 September, 2010 at 14:54

    @Julius,
    Dacă nu găsea, îl trimitea în spam? =))

  13. JULIUS 29 September, 2010 at 14:59

    @sebra: =))

  14. jeu 29 September, 2010 at 16:25

    si painea si iaurtul fara grasime unde sunt? :))

  15. georgiana 29 September, 2010 at 17:18

    Julius, pot să zic un banc? pot, nu pot, mi l-am amintit şi tre să vi-l zic.
    Un irakian si un kuweitian stateau fata in fata in transee si se impuscau de zor. La un moment dat, irakianului i se blocheaza mitraliera:
    – La bizda-bizdii ma-tii de pusc’ imbutzit! injura irakianul in cea mai pura romaneasca de care era el in stare.
    Kuweitianul il aude si il intreaba intr-o romaneasca la fel de pur stalcita:
    – Bei bork de caine, de unde stii la tine rumineste, bei?
    – Ieu facut jgoal la Rumania , bei gegule coclite!
    – Zeu? Si unde fecut la tine jgoal?
    – In Iasi.
    – E! Si ce jgoal fecut tu, bei?
    – Politehnica. Da’ di ce?
    – Pei si eu fecut jgoal la Romania.
    – Daaa? Ce jgoal?
    – Eu fecut Medicin la Tirgu Mures.
    Irakianul intre timp isi reparase mitraliera si incepe sa traga mai indarjit dupa kuweitian.
    – Ia bei glonts! la bizda ma-tii de ungur!

  16. Dan1 29 September, 2010 at 18:46

    @georgiana
    =)) nu-l stiam! =))

  17. georgiana 29 September, 2010 at 18:57

    Si unul pe care-l ştiu de la Simona Tache şi la care râd de fiecare dată când mi-l amintesc:
    O tipă măritată, într-o seară, când soţul era plecat într-o delegaţie, şi-o trăgea cu trei indivizi în acelaşi timp.
    Pe masă alcool, scrumiere pline, cocaină la greu. Destrăbălare mare, ce să mai… La un moment dat, uşa se deschide la perete şi apare… bărba-su.
    Ea, cu ultimele puteri şi în culmea extazului, ia o gură de vodka, apoi se uită la bărba-su şi zice:
    – Şi acum, sigur, iar începem: bănuieli, suspiciuni, discuţii…
    :))

  18. sebra 29 September, 2010 at 19:10

    @georgiana,
    =))

  19. silavaracald 29 September, 2010 at 20:05

    Măi, i-aș chema pe ăștia să-mi cânte la revizia de 15 000 de kilometri. Pare că se pricep! 😀

  20. mifty 29 September, 2010 at 20:58

    @şlvc: ooooof!!! bujia meaaaaaa!!! 😀

  21. Adi 29 September, 2010 at 21:43

    @ slvc

    Inteleg ca ai masina noua (inca n-ai 15000) … In criza … Nu erau niste spargeri de banci cu autori necunoscuti oare ???

  22. Silavaracald 30 September, 2010 at 09:32

    @Adi
    Noua nu prea mai e, dar umblu cu ea doar prin oras. Ce-i drept, prin zonele cu bancomate. Si cum “cu autori necunoscuti”?! Ce, io-s de ici, de colo?! ;))

  23. Bondarelu 1 October, 2010 at 15:58

    Eu am impresia ca Laurentiu, inainte sa cante, aduce iaurtul, bineinteles fara grasime si il pune pe masa, insa a uitat painea calda.

  24. need 4 speed 8 October, 2010 at 17:07

    tare baietii, stie careva cine sunt autorii ?

  25. Efixmas Party – întâlnirea mecanicilor » Daily Cotcodac 16 December, 2010 at 11:12

    […] ţineţi minte concertul la injectoare al celor de la Efix? Iată-i acum pe Laurenţiu şi băieţii la petrecerea de sfârşit de […]