Postul nu e post destul

Daily Cotcodac în EVZ

Anunţăm şi noi, aşa cum se face în blogosferă, că am apărut în presă. Mai precis, în Evenimentul Zilei .

evz DC

PS: Cât despre haterii care şi-au frecat mâinile de bucurie că evz.ro are o moderare îngăduitoare, le recomandăm călduros articolul „Prostul de internet” al Simonei Tache. După cum sugerează chiar titlul, e despre ei.

Share:

42 comments

  1. DeMaio 19 September, 2010 at 17:57

    Ah, iar vechea treabă cu “nu există alte păreri despre noi decât ale noastre”. Ce naiba, credeam că nu cădeţi în capcana asta. Haide bre, lasă, unii chiar nu gustă umorul vostru, ştiu oameni care la fazele cu Franţa se scarpină în cap, bine, e inutil să le spun că uneori mai e nevoie şi de istorie ca să pricepi 🙂 Lăsaţi-i să fie aşa, pe bune, nu aveţi de ce să-i criticaţi sau să-i faceţi proşti…

    Cât despre Simona Tache, eu aş spune ceva, dar mi-e prea scârbă, aşa că mă duc să mai deschid o bere în cinstea voastră. Hai, la mai mare!

  2. JULIUS 19 September, 2010 at 18:02

    @de maio: lasa, bre, ca tot trebuia sa le spuna cineva odata si-odata ca sunt prosti. sau crezi ca la astia merge cu argumente deductive valide?

  3. DeMaio 19 September, 2010 at 18:06

    He, he :)) Asta e vechea treabă cu “porcul ascultă doar de palma peste rât” 🙂

  4. tahemet.blogspot.com 19 September, 2010 at 18:23

    Cine era porcul?

  5. DeMaio 19 September, 2010 at 18:35

    E o simplă zicală, nu se referea la cineva anume.

  6. eftimie 19 September, 2010 at 18:41

    Fiind niste oameni care citesc zilnic in Evz despre cum Guvenrnul e bun da “agenturili” si “mogulii” vor raul tarii, e normal sa aiba un simt al umorului mai special.

  7. eftimie 19 September, 2010 at 18:44

    De fapt e mult mai fain, când o să moară Julius, ăştia de le EvZ o să pună poza lui Groparu pe site cu un chenar negru şi o candelă.

  8. Cougar 19 September, 2010 at 18:45

    ăsta ar fi un moment potrivit să-i mai trimit un text lu’ julică, să mai vină cu picioarele pe pământ.

  9. JULIUS 19 September, 2010 at 18:45

    @eftimie: la ce masina are Groparu, sansele sa moara inaintea mea sunt de 100%.

  10. eftimie 19 September, 2010 at 18:55

    Julius păgânule, ateule, n-ai auzit de Dumnezeul beţivilor? Nu huli!

  11. sebra 19 September, 2010 at 19:09

    @Julius,
    La ce relaţie ai tu cu Dumnezeu (mai ales dacă e o EA), nu ştiu zău….

  12. JULIUS 19 September, 2010 at 19:10

    @Eftimie: Dumnezeul betivilor nu exista, e o inventie a carciumarilor parsivi.

  13. coro 19 September, 2010 at 19:33

    sa scrie doar Evz ca ei stie:))! D-zeu betivilor exista, da’ doar ala!

  14. GiacomO 19 September, 2010 at 19:57

    La cat mai multe articole de genul asta. Mie mi se pare buna poza ”Umorul se muta on-line” si este o poza cu revista Daily Cotcodac. Nu vreau sa fiu rau dar sper sa ii intreceti la tiraj in scurt timp 😀

  15. M3bis 19 September, 2010 at 20:17

    Voi şi găina care naşte pui vii! =))

  16. silavaracald 19 September, 2010 at 20:33

    Dădui și eu în mintea copiilor și mă ciorovăii cu fo doi p-acolo.
    De Maio are dreptate în primul lui comentariu, dar, pe de altă parte, lăsându-i în prostia lor, unii mai neavizați chiar i-ar crede, ori cu asta nu pot fi de acord. Când nu pricepi ceva, mai bine te abții. 😀

  17. Bogdan 19 September, 2010 at 20:50

    Plin de hateri pe evz 🙁 Nu vad cum pot unii sa va urasca doar pentru ca sunteti citibili 😐

  18. N.A. 19 September, 2010 at 21:31

    @silavaracald – Si eu la fel. Ne-am pus in mintea odihnitilor, mai bine ne luam la tranta cu morile de vant…

  19. sebra 19 September, 2010 at 22:05

    Da’ şi ăia de la EVZ neamuri proaste! N-au pus şi ei un link încoace, la cât trafic le-a făcut articolu’ :))

  20. nimeni 19 September, 2010 at 23:05

    @slvc, @N.A. Dacă te bagi în troacă, te mănâncă porcii…

  21. Kilroy 19 September, 2010 at 23:28

    Ati scos evz din cacat (tabloul. al mariei sale imparatul). Urmeaza sa lansati pe orbita si partidul ileana osanzeana 😉

  22. MNX 19 September, 2010 at 23:39

    @Julius : Groparu are Dacie…dar cam atat. Nu prea cred ca poa sa mearga foarte mult cu ea, deci .. tu ca pieton esti mult mai expus.

  23. XaeL 20 September, 2010 at 00:49

    nu esti cu adevarat cunoscut in blogosfera pana nu ai macar un hater. iar daca esti mai de doamne-ajuta, ai macar un grupuletz. oricat de mic ar fi el, important e sa fie oameni harnici, activi si cu IP dinamic.

  24. JULIUS 20 September, 2010 at 00:50

    @Xael: daca ii vrea cineva, anunta-ma, ca-i dau trei la zece mii.

  25. JULIUS 20 September, 2010 at 00:51

    @MNX: Groparu are un fel de mumie de Dacie 😀

  26. georgiana 20 September, 2010 at 01:21

    Duminică, 19 Septembrie 2010. 1565 vizualizări, 52 comentarii, 3 voturi
    Merită un premiu doamna Strachină.

  27. Carmen 20 September, 2010 at 02:57

    Tocmai am terminat de citit comentariile de pe EVZ si tot stau si ma crucesc. Ce probleme existentiale ii framanta pe oamenii astia? Nu-ti place, nu citi si gata. De ce e nevoie sa arunci cu noroi? Na, ca m-am enervat si sa vezi ca-mi mai apar niste riduri! Ma duc la o terapie cu botox, pardon, somnox.

  28. silavaracald 20 September, 2010 at 10:47

    @N.A.
    Păi, nu puteam lipsi tocmai noi unde-i vorba de păruială! N-am fost singurele, că am recunoscut și ”pana” altor comentatori DC pe-acolo! 😀
    @Carmen
    Lasă că face bine la ten! 😀

  29. Sinzi 20 September, 2010 at 12:21

    Comentariile de la articol sunt savuroase!:)) Imi si inchipui ochii lor de bovina rasfoind DC,sa-i iertam, tre sa fi fost tare greu!

  30. MNX 20 September, 2010 at 12:40

    Pai da. Tocmai. Cu mumiile nu te poti misca, deci accidenta. Poate doar sa crape inima de draci 🙂

  31. Radu Vasile 20 September, 2010 at 13:17

    Vin si eu ca profu de tara sa ma exprim.
    E simplu mai unii dintre ei sunt pur si simplu invidiosi.
    Isi doresc si ei sa fie bogati, isi doresc si ei sa fie viata frumoasa, isi doresc si ei sa fie cunoscuti, sa poata si ei sa spuna la un neam “uite ba eu am asta tu esti ma in stare”?
    Vor si ei sa aiba un blog, multi dintre ei chiar au inceput unul probabil, dar si-au dat seama ca e al dracu de greu, stau si se uita fata in fata cu framele de la blogspot si se intreaba “ce p.u.l.a mea scriu frate?”
    mai trece timp si ii vine idea:
    “Da! Ia sa scriu cum am linso eu pe aia de la doi aseara in gura!”.
    Pe de alta parte sunt cei care nu suporta ca cineva sa se ia de ce le place lor.
    Daca lui ii place vuvuzel si voi v-ati luat de vuvuzel, nu conteaza motive ce si cum, atunci voi sunteti prosti orice ati face.
    Sa luam un exemplu, daca apare maine in ziar un articol despre mine ca am rezolvat conjectura lui Golbach si am avut nefericita inspiratie sa zic cea despre vuvuzel.
    Vor veni o multime de comentatori care sa zica, “ce mare matematician e si asta, aiurea in tranvai, Mxxxx Bxxxx e mai tare ca el”.
    In final sunt cei ce nu au nicio treaba.
    De fapt, cam toti nu au nicio treaba, exista o problema stringenta la nivelul populatiei.
    Nu sunt capabili sa citeasca un mesaj, sa il asimileze, sa il proceseze si sa ia o decizie in consecinta.
    Astfel, prin luna februarie a acestui an, aparea un articol despre mine in EVZ, cum ca sunt si fac si dreg, pun link sa cititi singuri sa nu para ca ma laud.
    Ei bine, problema era discriminarea persoanelor cu dizabilitati la angajarea in munca si cum am ajuns eu somer al statului roman.
    Comentarii la articol, multe dintre ele propunandu-mi sa ma duc la nu stiu ce vindecator, altu sa ma duc la o vrajitoare, al treilea sa ma mai duc pe la biserica, dar niciunul, niciunul nu zicea si el ceva concret, sa vina si sa zica, vezi ca ai putea incerca sa te duci acolo sau vin-o la asociatia noastra si vom incerca sa facem ceva.
    Va las sa va delectati singuri cu articolul si comentariile…
    Scuze de link-uri daca deranjez cu ele…
    http://www.evz.ro/detalii/stiri/cum-am-devenit-orb-de-profesie-886617.html

    Ultimii din categorie sunt amatorii de teoria conspiratiei.
    Am dat unei prietene de la evz un articol in care explicam cum banca transilvania nu a vrut sa imi deschida cont pe motiv ca sunt orb.
    Comentarii la articol… Ca e o campanie evz de discretitare a bt, ca bt are dreptate, ca ce atita mai vrea si orbul ala cont, sa stea dracu la el acasa:)
    Link catre acel articol se gaseste in link-ul dat mai sus.
    Multumesc pentru link-ul lasat.

  32. Radu Vasile 20 September, 2010 at 13:33

    ups, astia au sters comentariile…

  33. JULIUS 20 September, 2010 at 13:37

    @Radu Vasile: cine a sters, bre? care comentarii?

  34. Radu Vasile 20 September, 2010 at 13:50

    @admin, pe vremea cand articolul scris despre mine in evz era actual, avea o multime de comentarii pe site la evz.
    Cu ele vroiam sa demonstrez ceea ce argumentam in articol.
    Dar se pare ca nu le tin, dupa o perioada le sterg.
    Printre altele mi se sugera sa ma duc sa ma vindec prin metoda silva,
    altu mi-a zis sa il sun pe grigore albu gral care a inventat metoda vindecarii prin sermologie,
    altii imi spuneau sa ma duc la nu stiu ce medic naturist…

  35. JULIUS 20 September, 2010 at 13:58

    @Radu Vasile: mai bine ca le-au sters…

  36. N.A. 20 September, 2010 at 14:05

    @slvc – Nu m-am mai intors ca ma manca limba prea tare si o luam pe birjareste si zau ca nu se cade, sa nu uitam ca suntem niste dame fine.. :))
    @nimeni – Just! :))

  37. dinu patriciu 20 September, 2010 at 14:39

    Si pana la urma Domnul cel Orb,si`a scos Ochelarii si si-a facut cont la BT? Ca acum sunt in dilema…Oricum daca ne uitam uitandu-ne in gura blogosferei ..amu bracinarii cine`i mai leaga?
    Heater-i ,Ass lickers….Lovers…Babuska knows…conteaza ce au unii si ce au altii? Atata timp cat nu aterizeaza toate iubitoarele de sex cu degetul..si toti cataramistii Dudu&Giorgica pe-aici…sufletul meu se bucura de vopseaua lu`rubens,zambetul lu`Iulius si mersul avid de succes alu`Pirca..
    Nu vreau reclame vreau cuvinte,nu vreau cuvinte goale…le vreau pline..
    Multa munca`n continuare…bravo voua.la mai mare.
    Pot sa ma scobesc in nas scriind asta sau par de la tzara?:)

  38. Radu Vasile 20 September, 2010 at 15:01

    @admin, da, macar asa pentru viitor a ramas doar articolul nu si toate prostiile.
    Asa ca si articolul despre voi mai are o sansa:)

  39. Radu Vasile 20 September, 2010 at 15:05

    @patriciu, nu nene, nu si-a facut. Bt a ramas in continuare cu politica ei de rahat, eu astept in continuare (de un an de zile) o decizie finala de la cncd, iar cncd-ul se face ca a luat decizia finala si se ocupa de alte cazuri pe care sa le rezolve la fel de interesant.
    Mai multe legate despre bancile din romania poti citi la mine pe blog.
    Se pare ca multe banci din Ro au probleme cu asta.
    Am reusit sa imi fac cont la una din ele, dar dupa multe interventii la directori si mai sus.
    Dar nici contul ala cu toate servicile cerute de mine.
    Asta este, cum am vazut postare pe aici, o sa ne rugam de ei in curand sa ne ia banii.

  40. Jorjette 20 September, 2010 at 16:05

    Majoritatea comentatorilor anti Daily Cotcodac de pe evz sunt din Vaslui. :))
    Serios vorbesc!

  41. Miorlaupufos 20 September, 2010 at 16:08

    Dar de Dr. Sendroiu se vorbeste foarte putin acolo, si nu stiu cit de drept e, ca a scris o gramada pe aici…:(

  42. Newsted 21 September, 2010 at 03:05

    Hai bre, lasati nervii, ca avem de ras!
    Eu altceva nu inteleg: cine e Pîrcea? :))