Postul nu e post destul

Sondaj de ziua Tovarăşului

Pentru că astăzi e ziua mea, m-am gândit să vă fac un cadou frumos (n-am devenit sentimental, vreau doar să-mi evidenţiez generozitatea). Bineînţeles că nu o să scriu vreun text haios – ăsta ar fi un cadou prea excentric şi ar lăsa impresia că vreau să mă dau mare. N-o să declar nici vreo amnistie generală, să-i scot pe toţi nebunii din spam şi să-i las să dea în cap la oameni pe site (poate vă ridică Raeţchi restricţiile de ziua lui, el e un om mai bun ca mine). În schimb, astăzi puteţi alege absolut liber, în mod democratic, ce fel de felicitări vreţi să-mi adresaţi de ziua mea. O să vă răspund abia spre seară, fiindcă la ora la care citiţi aceste rânduri sunt plecat într-o mini-vacanţă de lux la Giurgiu – Ruse împreună cu acolitul Pircă, unde sperăm să ne procurăm eu – apă minerală la sticlă de sticlă, iar Pircă – roşii ieftine şi gustoase direct de la cultivatorii bulgari.

Aşadar, întrebarea de astăzi este:

[poll id=”6″]

Share:

30 comments

  1. Redeul 15 August, 2010 at 00:09

    Hmm doar 3 voturi la ora asta .. must be a slow night :).

  2. sebra 15 August, 2010 at 00:27

    Încă nu m-am hotărât, dar îţi zic mâine pe zi.
    La mulţi ani, tovarăşe!
    De fapt stai puţin, că tu eşti tovaraş cu Pircă, Raeţchi şi alţii de teapa voastră, deci nu şi cu mine.
    Rămâne un simplu La mulţi ani!:)

  3. V3nt0R 15 August, 2010 at 00:34

    La multi ani si cat mai multa lipsa de umor in continuare ! 🙂

  4. Toto 15 August, 2010 at 00:50

    La multi ani si cat mai multa lipsa de umor in continuare !

  5. WaTzaP 15 August, 2010 at 00:58

    Sa vezi ce-o sa-l distreze. El chiar si-a cumparat tenisi si camasa hawaii =)

  6. Escu 15 August, 2010 at 01:28

    daca nu pui poza cu tenesii(sper ca sunt de Dragasani, caci trebuie sustinuta economia romaneasca, nu pe cea chinezeasca) si camasa inseamna ca n-ai facut rezolvat nimic.
    PS: la ce pret erau castravetii la bulgari?

  7. Ciprian 15 August, 2010 at 04:39

    Sănătate şi putere de muncă lui Pircă.
    Julius, sa te faci de ras in continuare, multi ani de zile.

  8. Tweets that mention Daily Cotcodac »  Sondaj de ziua Tovarăşului -- Topsy.com 15 August, 2010 at 08:13

    […] This post was mentioned on Twitter by Ovidiu Eftimie, sebra. sebra said: http://www.dailycotcodac.ro/2010/08/sondaj-de-ziua-tovarasului/ […]

  9. Klondike 15 August, 2010 at 09:12

    Julius, tu n-ai imbatranit, ci deja ai devenit un clasic! La Multi Ani! Si nu-ti face griji, oricine stie ca umorul vine cu anii, asa cum si pofta vine mancand.

  10. punKreas 15 August, 2010 at 10:24

    Sa zica Pirca, ca el stie…
    La multi ani maestre 😀

  11. anndryusha 15 August, 2010 at 10:28

    Sincere felicitări cu ocazia împlinirii acestei frumoase vârste… (37? hmm… îmi sună cunoscut… :)) )

  12. argy 15 August, 2010 at 10:41

    la multi ani si daca scoti un album muzical ai grija ca titlul “37” la luat brenciu ala . scoti si tu la anu` sau scoti o carte de rugaciuni ca deja de la varsta asta oamenii deja incep sa isi caute baston , cosciug si il cauta pe dumnezeu .

  13. argy 15 August, 2010 at 10:43

    era ” l-a luat “, dar nu-i nimic . poate corecteaza editura . scuze , sper sa nu intru in spam , ca scad gradul de inteligenta al site-ului .

  14. Joaninha 15 August, 2010 at 11:10

    La multi ani !Tenisi galbeni tot de la bulgari ?

  15. Carmen 15 August, 2010 at 13:28

    La multi ani, Julius! Maine mancam un tort in cinstea ta, iti trimit pozele 🙂

  16. mifty 15 August, 2010 at 13:36

    mda… tre’ să mă mai gândesc… la aşa ocazie tre’ aroganţă pe măsură… mă duc să aprind o ţigară!!! 😀

  17. cami_g 15 August, 2010 at 14:32

    Ti-as ura aia cu multi ani insa, mi-e ca te ia fiscul la ochi (astia reactioneaza prompt cand e vorba de multi).
    Cum sunt de treaba: La multi ani, Jul, si “succesuri” fara numar!

  18. Toto 15 August, 2010 at 15:34

    Sa nu mananci tort cu furadan de ziua ta.

  19. iulian rinder 15 August, 2010 at 16:12

    Draghe dictator. Eu beu o bere, considera ca ai dat-o tu.Scump? Prea scump? E,odata faci si tu 37 de arogante. Lasa,nu plange. Urmatoarea bere o beau din banii mei pentru tine. Pirca nu da nimic altceva decat texte bune la DC? Asa-s prietenii. La multi ani.

  20. ErRon 15 August, 2010 at 16:34

    N-ai facut concurs de poezii omagiale, da’ eu cred ca tot o poezie e cea mai potrivita la moment aniversar:

    Tovarasu’ dictator!!!
    Din oras, de pe ogor,
    Toti iti uram “La multi ani!”,
    Sa ai mandre, faima, bani!!

    Sa fii mereu sanatos,
    Sa fumezi tot cu folos,
    Berea rece nu-ti lipseasca,
    Si DC-ul sa-nfloreasca!!!

  21. Iepurasul Isteric 15 August, 2010 at 16:52

    eu am avut noroc, nu a trebuit sa astept ziua ta sa ma scoti din spam :))

  22. Camionagiu 15 August, 2010 at 17:11

    I-as ura sa revina vremurile alea de care ne e noua dor, sa ne intalnim dimineata la 4 la coada la lapte, sa depanam injuraturi de mortii si ranitii Tovarasului, dar in soapta, sa ne banuim de turnatorie unul pe celalalt, in timp ce ne declaram prietenia totala, sa facem iar un joc cu cornete in cladirile neterminate (pe vremuri le zicea “in constructie” – prostovani aia batrani, auzi tu nume…), sa mergem iar cu Dacia 1310 cu butuc, sa nu ne fure nimeni porcul din portbagaj la benzinarie cat dam spaga sa luam 4 litri pana acasa, apoi sa ne cinstim cu o bere la halba la nenorocita aia de berarie de la Gara Basarab, ehei, multe doresc scriitorului Julius, precum si lui Pirca, cel mai select cititor al sau.

    😛

  23. Ciprian 15 August, 2010 at 19:13

    @Toto Ba sa manance si sa bea de toate, ca doar e ziua lui. :))

  24. Pato Basil 15 August, 2010 at 19:18

    de ziua mea va urez sa ne vedem in Hawaii sigur nu veti regreta ca sunt nascut pe 1 ianuarie:))

  25. Night 15 August, 2010 at 20:17

    Nu-l mai felicitati atata, e al treilea an consecutiv in care implineste “37”…

  26. anomalia 15 August, 2010 at 22:48

    Si sigur nu te cheama si Marean??? DC-ul e doar o acoperire pentru almanahe?

    La multi ani, bre dictatoare, (b)ani de trai si la mai mare!

  27. Ciprian 15 August, 2010 at 23:12

    @anomalia
    Parintii nu au vrut sa-i spuna si Marean sa nu aiba un motiv in plus sa bea.

    Plus ca azi nu se serbeaza onomastica Măriilor şi Mărinilor, aia e pe 8 septembrie.

  28. silavaracald 16 August, 2010 at 01:28

    Dar ce căutați voi la granița româno-bulgară?! Nu cumva vreți s-o ștergeți din țară cu finanțele DC-ului? Că am auzit eu că mai nou acolo-și fac conturi secrete mogulii și dictatorii…

  29. Dan1 16 August, 2010 at 22:05

    Julius,

    Eu fusei in exil cum stabiliram, asa ca am alibi, dar astia, cam slab… Ia baga-i la spam :))

  30. Marius 18 August, 2010 at 10:51

    felix sit natalis dies