Câtă cultură!

Week-end Franz Kafka

Pentru că în week-end cititorii noștri au tendinţa să dispară subit, ca intraţi în pământ, nouă ne e tot mai greu să-i găsim o explicaţie logică week-end-ului cultural DC, iar maestrul Raeţchi e imprevizibil ca un agrimensor și nu te poţi baza pe el pentru lucruri firești, cum ar fi să-și trimită textul la timp, am decis să înlocuim astăzi îndrăgitele noastre recenzii culturale cu un filmuleţ de pe The Onion. Pentru săptămâna viitoare nu promitem nimic, ar fi absurd.


Prague’s Franz Kafka International Named World’s Most Alienating Airport

Share:

161 comments

  1. Stephanie 3 July, 2010 at 21:51

    Asta cu cititorii care dispar subit ar trebui sa fie scuza pentru faptul ca nu sunteti in stare sa scrieti nimic de Doamne- Ajuta in uichend?

  2. Stephanie 3 July, 2010 at 21:56

    …nu ca ati face mare lucru in restul saptamanii… :)))

  3. Toto 3 July, 2010 at 23:26

    Stephanie,bag de seama ca doar noi doi ii citim in weekend.Tie iti dau bani?

  4. Stephanie 3 July, 2010 at 23:38

    à Toto: sincera sa fiu, eu citesc numa’ primele doua randuri, ca ma plictisesc repede 😉

  5. mifty 3 July, 2010 at 23:39

    agri… ce-i aia???
    că io n-am făcut seralu’!!! (mint, l-am făcut, da’ copii nu ştie ce-i aia… 😉 )

  6. Ciprian 3 July, 2010 at 23:46

    @mifty Daca stii ce e agrimensura te prinzi ce e “agrimensor”. Crede-ma, am cautat in DEX. :))
    @Julius Cititori mercenari, nu alta.. Ia sa bagi tu niste premii, sa vezi cati suntem de toti.

  7. silavaracald 4 July, 2010 at 00:08

    Daaaaaaaa, îmi amintesc când erau concursurile alea cu imprimante şi alte alea. Cât de harnici şi inspiraţi au devenit cu toţii. Ar fi comentat şi dacă posta Julius o pagină din cartea de telefoane a Botoşaniului! 😉

  8. borg 4 July, 2010 at 00:12

    Cum Botosani summerheat? Ai uitat ca Vaslui e etalonul?

  9. Ciprian 4 July, 2010 at 00:19

    @borg tu borg, acum in botosani e toata actiunea, acolo se trage linia de plutire.
    @slvc Si Julius venea pe la Sindicat si ne ruga sa nu ne ingramadim la premii ca nu avem fata de ele… mai mai

  10. JULIUS 4 July, 2010 at 00:26

    excelenta ideea lui Ciprian, imi iau un corp de cititori mercenari si n-am treaba, astia pentru bani citesc orice 😀

  11. Klondike 4 July, 2010 at 00:30

    E tare faza cu “follow properly the proper protocols”. Seamana cu sfaturile unora de pe la noi date celor de le-a intrat garla-n ograda.

  12. silavaracald 4 July, 2010 at 00:31

    @Julius
    De citit nu ştiu dacă citesc, dar de comentat, musai! ;))

  13. Ciprian 4 July, 2010 at 00:32

    @Julius Cititorii mercenari nu au corp, au doar ochi, uneori chiar si cate patru ochi.

  14. georgiana 4 July, 2010 at 00:33

    M’a strigat careva?

  15. Ciprian 4 July, 2010 at 00:35

    Daca ai putea sa-i aduci si pe comentatorii din Africa de Sud.. Este unul pe acolo, Narcis Selaru, moama da cate prostii spune pe secunda.

  16. Klondike 4 July, 2010 at 00:35

    @Julius Promiti ca saptamana viitoare scoti un audiobook? Asa or sa pice toti pe spate si or sa adoarma mai repede in timpul lecturii 🙂

  17. silavaracald 4 July, 2010 at 00:36

    Treci la rând, Georgiana, că e alţii în faţă! N-auzi că-i rost de bani pe-aici?
    Auzisem eu că te poţi îmbogăţi din blogăreală, dar nu credeam să fie chiar atât de uşor! 😀
    (Julius, sper că mă pontezi deja, că uite cât praf fac pe aici!)

  18. georgiana 4 July, 2010 at 00:38

    La munca, nu la intins mana! 😛

  19. Ciprian 4 July, 2010 at 00:39

    @slvc Taci bre, ce te bagi peste mine? Eu mi-am depus primul CV-ul :))

  20. georgiana 4 July, 2010 at 00:40

    Eh, las’.. eu am noroc in dragoste….

  21. Ciprian 4 July, 2010 at 00:41

    @georgiana Noi poate primim ceva, la cate povesti ii spunem lui Julica. (Vorba lui Dinica, “mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste nimic”) Pacat de el ca e sarac cu duhul si nu poate adormi pana noaptea tarziu.

  22. Ciprian 4 July, 2010 at 00:42

    @georgiana De ce zici asta? Ai primit o inimioara de sfantul valentin?

  23. iahu 4 July, 2010 at 00:42

    eu citesc si comentez pe gratis.

  24. JULIUS 4 July, 2010 at 00:43

    @klondike: facem un audiobook in lectura cursiva a lui Eftimie
    @georgiana: sper ca nu te-a vrajit si pe tine fostul nostru cititor, domnul Florian…
    @slvc: mai bine ai pune mana sa scrii ceva ca lumea…

  25. silavaracald 4 July, 2010 at 00:44

    @iahu
    Rău faci, că-i criză! =))
    @Julius
    Hai că încep să te recunosc!
    Copii, e iarăşi Julius al nost´ ăl ţâfnos! O plăcere să-l frecventezi! ;))

  26. JULIUS 4 July, 2010 at 00:45

    @iahu: esti in primul modul. in modulul final, o sa aduci bani de-acasa.

  27. georgiana 4 July, 2010 at 00:45

    @Cip, pai daca vad ca nu va mai dati rand p’aicea … raman eu cu inimioara si cu prafu’ de pe toba (culmea e ca eu chiar am tibe in casa :)) )

  28. georgiana 4 July, 2010 at 00:48

    @Julius, nu ma incurc eu cu romani parlitzi! uite la mine cum arat…;;)

  29. silavaracald 4 July, 2010 at 00:49

    @Geo
    “Tibe” sau “tibie”?!!!
    Să ştim cum stai!
    Dacă ai numa´ una, nu prea e de bine! =))

  30. Klondike 4 July, 2010 at 00:49

    Voi n-ati auzit ca-i criza? 25% mai putin si impozit, ca aici e la stat (pe scaun, pe fotoliu, pe canapea, pe jos, pe undeva, in fine…) si citit. cui nu-i place sa stea la coada pe alt blog, la privat!

  31. georgiana 4 July, 2010 at 00:50

    Mel, speculanta mica! :))

  32. silavaracald 4 July, 2010 at 00:51

    @klondike
    Eu zic să facem ciocu´ mai mic, că ăsta ne şi disponibilizează dacă i se pune pata pe noi… ;))

  33. Klondike 4 July, 2010 at 00:55

    @slvc Nooooooooooo, c-am auzit ca are o matusa bogata prin America, si nu ne lasa taman acu. Macar sa ne plateasca cheltuielile cu doctorul de psihopupu, ca deh, dupa asa clipuri, asa cititori

  34. georgiana 4 July, 2010 at 00:56

    Adânc!

  35. 4mall 4 July, 2010 at 00:57

    @klondike: Cine mah, Tamara Constantinescu?

  36. Klondike 4 July, 2010 at 00:58

    @4mall Pai cine altcineva! 🙂

  37. Ciprian 4 July, 2010 at 00:58

    @Julius tu esti ruda si cu tanti de la Nocturne? Marina?

  38. 4mall 4 July, 2010 at 00:59

    @Ciprian: Il confunzi cu Chuck Norris…

  39. Ciprian 4 July, 2010 at 01:03

    @Kojak Posibil, dle Savalas.

  40. Klondike 4 July, 2010 at 01:03

    @4mall Pe Chuck Norris l-au scos din joc Fredo si Pidjin, Julius o fi urmatorul la rand?

  41. silavaracald 4 July, 2010 at 01:04

    Înainte de a mă angaja într-o chestie aşa de serioasă, vreau câteva amănunte.
    Cum ne plăteşte tiranul?
    Pe număr de caractere? De comentarii? Pe profunzime?
    O face mensual? Trimestrial? Virează el impozitul la stat?
    Greşelile gramaticale ni le scade din chenzină?
    Abia după aia mă pot angaja ca comentator (scuze! 🙂 ) profesionist pe DC.

  42. 4mall 4 July, 2010 at 01:04

    @Ciprian: Te rog, pentru prieteni Telly!
    @slvc: Menstrual, nu mensual. Adica lunar, ce mai…

  43. JULIUS 4 July, 2010 at 01:07

    bai, am descoperit cine e de vina ca nu rup serverele cu traficul: voi. sa fi avut si eu 12 cititori ca Iisus, acu’ vindeam publicitate la Microsoft si Google…

  44. georgiana 4 July, 2010 at 01:08

    4mall, mi-a suflat-o! de replică zic!

  45. silavaracald 4 July, 2010 at 01:08

    @4mall
    Cu tot imensul respect pe care ţi-l datorez ca discipol perpetuu, vreau să-ţi transmit că :-p

  46. 4mall 4 July, 2010 at 01:10

    @Geo: Care, aia cu Telly? :))
    @slvc: Ai grija,chestia asta s-ar putea interpreta =))

  47. Ciprian 4 July, 2010 at 01:10

    @julius Nic nu stii, Iisus doar predica. Nici macar tabliile lui Moise nu le-a citit, i le povesteau batranii.

  48. Klondike 4 July, 2010 at 01:12

    @ Julius Yeah, we’re the Usual Suspects. Zi-le celor de la softul ala minuscul si de la gogule ca esti Keiser Sauze, si le vinzi si castraveti, nu numai publicitate. Iti dau si serverele moca, sa vezi tu!

  49. georgiana 4 July, 2010 at 01:13

    4mall, da! si apropo, Geo pentru prieteni!

  50. silavaracald 4 July, 2010 at 01:13

    @Klondike
    Păi, server moca are deja, că de-aia-i pică aşa de des! =))

  51. Klondike 4 July, 2010 at 01:14

    @geo Prietenii stiu de ce 🙂
    @slvc Bine ca nu-i pica pe picioare, ce ne-ar mai auzi urechile si vedea ochii ….

  52. 4mall 4 July, 2010 at 01:16

    @Geo: Nu vrei sa ne imprietenim si pe feisbuc? sau trebuie sa jucam sah inainte?

  53. Klondike 4 July, 2010 at 01:17

    @4mall Table, hombre, table

  54. georgiana 4 July, 2010 at 01:18

    4mall, jocul meu preferat e de’a mama si de’a tata, da’ hai fie! pentru tine fac o exceptie! 😀

  55. 4mall 4 July, 2010 at 01:19

    @Georgiana: De-a mama si de-a tata? Adica eu sa ma imbat si tu sa-mi faci scandal? Neah, mai bine sah…
    @Klondike: Sau asa!

  56. silavaracald 4 July, 2010 at 01:19

    @Klondike
    Mai mult decât vedem/auzim acum?!!!
    Aiasta nu se poate! ;))

  57. georgiana 4 July, 2010 at 01:20

    4mall, da, bine! raspunde’i lu’ klondike, ca eu’s cantitate neglijabila! 🙁

  58. Klondike 4 July, 2010 at 01:20

    @4mall de-a mama si tata cu mine? Buddy, nu-mi schimb sexul

  59. silavaracald 4 July, 2010 at 01:21

    =)) =)) =)) =)) =))

  60. 4mall 4 July, 2010 at 01:21

    @Klondike, Geo: gata, am RECTificat!
    @slvc: Bre, sa nu te ineci! Numara pana la 5 si respira adanc!

  61. georgiana 4 July, 2010 at 01:21

    =)) =))

  62. Klondike 4 July, 2010 at 01:23

    @4mall acu’ ai ce ai cu ficatul?

  63. 4mall 4 July, 2010 at 01:24

    @Klondike: Ma flatezi, de obicei nu ajung pana acolo!

  64. silavaracald 4 July, 2010 at 01:24

    Al naibii Kafka!
    Ce dezbatere proFUNDă a provocat în puterea nopţii!
    Cărturari subţiri, deh! ;))

  65. 4mall 4 July, 2010 at 01:25

    @slvc: Daca ar fi stiut Kafka ce ANALize de text se pot face…

  66. Klondike 4 July, 2010 at 01:25

    @4mall, m-am gandit eu ca esti baiat finutz, numai fetele astea …..

  67. silavaracald 4 July, 2010 at 01:26

    =))
    (Aş mai fi pus vreo 4 de-ăştia, dar urmez sfatul gurului: respir ADÂNC! Oh, uh!)

  68. JULIUS 4 July, 2010 at 01:27

    @klondike: e gluma lui preferata, sa sublinieze “anal” intr-un cuvant ce contine alaturarea respectiva de litere. sau “rect”.

  69. Klondike 4 July, 2010 at 01:28

    @slvc Pentru sanatatea Dumneavoastra, rasul consumat in cantitati excesive conduce la cresterea in greutate!

  70. 4mall 4 July, 2010 at 01:28

    @klondike: Ce faci, inainte ma laudai si acum imi dai in cap? Barbat bre, nu baiat…Ce-o sa creada fetele astea?

  71. 4mall 4 July, 2010 at 01:29

    @Julius: Mah, dupa ce ca-ti fac trafic…Sau te oftici ca la glumele mele se si rade?

  72. Klondike 4 July, 2010 at 01:29

    @4mall Scuze, dar avatarul e asa de mic … Pune si tu o poza cu barba, te rog!
    @Julius, Mi-e frica pentru postarea din weekend-ul urmator. Daca-ti trece cumva prin minte sa aduci vorba de Kirkegaard ?

  73. georgiana 4 July, 2010 at 01:30

    ciuDOS!

  74. silavaracald 4 July, 2010 at 01:30

    @Klondike
    Peste chintalul pe care-l am deja nu mai contează! Anticii ziceau că frumuseţea feminină stă în ţesutul adipos. Şi sunt frumoasă, bre, de nu mai încap! ;))

  75. georgiana 4 July, 2010 at 01:31

    ceva de mancare nu se da pe aici? ca cultura nu’mi tine de foame, vaz’… 🙂

  76. silavaracald 4 July, 2010 at 01:32

    Ceee, se dau şi bonuri la cantină?!!!
    ´ce nu zâsărăţi, bre, că mă străduiam mai mult… 🙁

  77. JULIUS 4 July, 2010 at 01:33

    @geo: la asa glume cazone, normal ar fi sa deschidem si o popota.

  78. 4mall 4 July, 2010 at 01:33

    @Geo: Termina, ca o sa se auda ca numai prostii inveti de la mine!
    @slvc: Deci pentru tine era citatul ala cu Rubens? =))

  79. Klondike 4 July, 2010 at 01:34

    @slvc Al dracului tesut! Pai si la mine cantarul arata niste numere ciudate formate din trei cifre, si cred ca tesutul meu e prieten bun cu al tau!

  80. georgiana 4 July, 2010 at 01:34

    SLVC, las’ ca tu ai rezerve am inteles …

  81. silavaracald 4 July, 2010 at 01:34

    Da.
    Dacă te uiţi bine, o să observi că io-s şi aia cu scufiţa şi cu lampa! =))
    (Care acum, btw, nu e! Ce făcurăţi cu ea? O lăsaţi să se odihnească în weekend?)

  82. Ciprian 4 July, 2010 at 01:35

    @4mall
    Pentru dansa a citit Bacalbasa citatul, asa ca intre colegi.

  83. 4mall 4 July, 2010 at 01:35

    @admin: bre, daca zic de POPOta, exagerez?

  84. georgiana 4 July, 2010 at 01:35

    Julius, tu stii ca esti preferatul meu, nu? ;;)

  85. Klondike 4 July, 2010 at 01:35

    @slvc Aoleu, vin mineriiiiii

  86. JULIUS 4 July, 2010 at 01:36

    @geo: ca am zis de mancare, nu?:D

  87. 4mall 4 July, 2010 at 01:37

    @Geo: Pai nu ne mai jucam de-a mama si de-a tata? Sau macar o tabla,ceva?
    @Klondike: Lui SLVC i se mai spune si Luceafarul Medicinei…

  88. georgiana 4 July, 2010 at 01:38

    Eu ma retrag ca l’am suparat pe Julius…:(
    4mall, vii odata cu sahul ala ca mi s’o lungit urepcile!?

  89. silavaracald 4 July, 2010 at 01:38

    @Klondike
    Lampă, bre, nu lămpaş! Suntem doar ´telectuali, ce pana Andradei! 🙂

  90. Klondike 4 July, 2010 at 01:39

    @4mall Muream prost! S-a mutat Medicina in subteran si eu habar n-aveam 🙁

  91. JULIUS 4 July, 2010 at 01:39

    @georgiana: Dalai Lama imi zic copiii

  92. georgiana 4 July, 2010 at 01:39

    mda, deci pana sa apuc eu sa trimit comentariul…ati raspuns toti!

  93. 4mall 4 July, 2010 at 01:40

    @Geo: L-ai suparat, sau i-ai golit frigiderul? Hai ca vin! Desi cred ca mai bine whiskey cu gheata…

  94. Klondike 4 July, 2010 at 01:40

    @geo n-auzisi ca nu stie decat table. Acu’ invata dame

  95. JULIUS 4 July, 2010 at 01:40

    @4mall: inca doua de-astea si i-ai zburat pe romica si cornel de la eurobingo

  96. silavaracald 4 July, 2010 at 01:41

    Noa, adminul ăsta de unde mai apăru!?
    Să vezi că ne ia pâinea de la gură, şi abia ne mai înciocălasem şi noi aiciea CA COmentatori… 🙁
    @Julis
    Poate DAVAI LAMA! =))

  97. georgiana 4 July, 2010 at 01:41

    admin, eu auzisem de Scaraoţchi…

  98. Klondike 4 July, 2010 at 01:42

    @slvc Julius se barbiereste electric. Daca vrei lame, mergi la zoo

  99. JULIUS 4 July, 2010 at 01:43

    @klondire: ma barbieresc cu hartie cu lipici

  100. silavaracald 4 July, 2010 at 01:44

    Urmuz e mic copil pe lângă tine, Klondike… ;))
    @Julius
    De-aia de muşte? =))

  101. georgiana 4 July, 2010 at 01:44

    SLVC, de comentatori de astia ca mine, cred ca s’ar lipsi… nu te mai împieptoşa aşa! 😀

  102. Klondike 4 July, 2010 at 01:45

    @Julius. Frate, cruciatii aia ai tai sigur n-au zburat prin Amsterdam. Acolo butelca de apa de 0,5 costa 2 euroi. Sigur se predau deja pe drum

  103. 4mall 4 July, 2010 at 01:45

    @Julius: Stai mah linistit, nu dau eu salariul de la tine pe nimic!
    @klondike: Alo, cat mai tine denigrarea? Io ziceam de sah, tablele au fost ideea ta! Ce naiba, sunt un intelectual care comenteaza un post despre Kafka, da?

  104. JULIUS 4 July, 2010 at 01:46

    @geo: te-ai inscris si la sindicat.

  105. silavaracald 4 July, 2010 at 01:46

    @4mal
    Se vedeeee! =)) =)) =))

  106. georgiana 4 July, 2010 at 01:46

    deci degeaba mi-am ascuţit dinţii la un uiski…

  107. Klondike 4 July, 2010 at 01:47

    @4mall era sa ti-o zic pe aia cu ‘telectualii … Si cum, ai curajul sa comentezi? EEEEEEEEEEEE !!!!!!!

  108. georgiana 4 July, 2010 at 01:47

    Julius, n-am priceput, iartă-mă…

  109. 4mall 4 July, 2010 at 01:48

    @Georgiana: Mah, tu chiar numai rele inveti de la mine…
    @slvc: mai baga un “l” si te iert ca razi la ora asta, desi stii ca rasul ingrasa

  110. JULIUS 4 July, 2010 at 01:49

    @geo: nu te-ai inscris la sindicatul cititorilor? mie asa mi-au raportat cozile de topor 😀

  111. 4mall 4 July, 2010 at 01:50

    @klondike: Vezi cum ma bagi tu in pacat? Daca iti recunosc acum ca sunt CURajos, il supar de tot pe Julius! Deci, te rog, nu ma mai provoca!

  112. Klondike 4 July, 2010 at 01:51

    @ geo & Julius. Bad business! Pai bine, era vorba ca luam si noi ceva, nu ca dam cotizatie la sindicat!

  113. Ciprian 4 July, 2010 at 01:51

    @Julius Nu mai e pe baza de inscrieri nici acolo. Consumam prea multa hartie. Trebuie doar sa intre si sa dea de cineva.

  114. Klondike 4 July, 2010 at 01:52

    @4mall mai lipseste sa zici ceva de curcubeu ….

  115. JULIUS 4 July, 2010 at 01:53

    @ciprian: florian ar trebui exclus. oricum, cand n-o sa mai fie nici o gagica noua pe-acolo, o sa plece singur 😀

  116. georgiana 4 July, 2010 at 01:53

    4mall, stie fata de toate! să n-ai mustrări de conştiinţă, zău!
    Julius, m-am inscris, da! mai deschid şi pe aici gura, însă eu vă avertizez, comentariile mele vor fi lipsite de substanţă… ce să fac dacă nu mă duce capu? 🙁

  117. silavaracald 4 July, 2010 at 01:53

    @4mall
    Să iasă, adică, “Vedele”! Ei, lasă că ştim că le ştii pe de rost, gurule.
    Păi, dacă tot bag, mai pun şi un R, şi iese V.D.R.L., adică o altă formă de a zice Wassermann. 😀

  118. Klondike 4 July, 2010 at 01:56

    @slvc ce ti-e si cu limba germana. Spune-i si Uraniei cum se zice la Varsator

  119. Ciprian 4 July, 2010 at 01:56

    @Julius Ia vezi cu ce propuneri vii! Ce, noi am insinuat vreodata ca 4mall nu are ce cauta in patronat?

  120. 4mall 4 July, 2010 at 01:56

    @slvc: Deja te alinti…

  121. JULIUS 4 July, 2010 at 01:57

    bre, eu ma bag la un Hitler, un Akenathon, un domnu’ Dan… noapte buna!

  122. Ciprian 4 July, 2010 at 01:58

    @Julius Si tiranii dorm?

  123. silavaracald 4 July, 2010 at 01:58

    @4mall
    Ei, trebuie să mă alinte şi pe mine cineva… 😀
    @Cip
    Ce să doarmă, că abia s-a sculat in somn!

  124. JULIUS 4 July, 2010 at 01:59

    @ciprian: si tiranii dorm cateodata, ca sa inchei in nota glumelor din seara asta 😀

  125. Klondike 4 July, 2010 at 02:00

    @Julius sweet dreams in HD, my prince!

  126. 4mall 4 July, 2010 at 02:01

    noi, patronii, ne sustinem intre noi, asa ca ma retrag si eu

  127. Klondike 4 July, 2010 at 02:01

    @4mall la tine in actele de stare civila cum scrie :aldehidă metilică sau oxid de metilenă ?

  128. Ciprian 4 July, 2010 at 02:01

    @Julius, 4mall Noapte buna! Nu ai grija.., avem noi grija!

  129. mifty 4 July, 2010 at 02:01

    voiam să comentesc ceva da’ am uitat…
    aaaaa… jul, popotă… ca aia din mash, de nu mâncai de bună-voie decât dacă voiai să te sinucizi??? :))

  130. georgiana 4 July, 2010 at 02:04

    Noapte buna Julius si 4mall!

  131. Ciprian 4 July, 2010 at 02:05

    @mifty poate ca aia din Padurea Spanzuratilor, cand treceai pe acolo daca voiai sa dezertezi.

  132. Klondike 4 July, 2010 at 02:05

    bag seama ca a pus julius (ori 4mall sa fi fost?) ceva lullabies in aer …

  133. silavaracald 4 July, 2010 at 02:05

    @Klondike
    Nu-i frumos ce faci! Avem şi noi ierarhii pe aici! Stai la rând la urări, nu te băga în faţă!
    Deci, “Mult iubite şi stimate tovarăşe Tiran, colectivul celor şapte comentatori ai blogului dumneavoastră vă urează vizionare plăcută şi dătătoare de noi idei strălucitoare pentru propăşirea blogului ce cu cinste îl conduceţi!”
    Vezi, Klondike, cum se procedează? Credeai că te-ai scos cu o frază aruncată aşa, la oha!

  134. Klondike 4 July, 2010 at 02:07

    @slvc cxa bine zici sefa! Mi-am insusit critica Dumneavostra constructiva si data viitoare ii urez doar vise partial color!

  135. silavaracald 4 July, 2010 at 02:08

    =))
    Eşti bun, asta e. Pe bune!
    Noapte bună, că şi eu mă bag în scutece. 🙂

  136. Klondike 4 July, 2010 at 02:09

    Pai tie-ti urez vise 3D! Si fara ochelari! Noapte buna!

  137. Klondike 4 July, 2010 at 02:11

    GOOD NIGHT AND GOOD LUCK EVERYBODY!

  138. georgiana 4 July, 2010 at 06:58

    Cucuriguuuuu!

  139. silavaracald 4 July, 2010 at 08:21

    @Georgiana
    Cam leneş cocoşul ăsta! La cinci era prima strigare! 😀

    Propunem secţiei de studii literare a Academiei cehe să-şi completeze rubrica referitoare la Kafka cu referatele prezentate de cititorii şi comentatorii DC. S-a depus o muncă minuţioasă de cercetare şi redactare, şi ar fi păcat să se piardă rodul atâtor minţi luminate. ;))

  140. M3bis 4 July, 2010 at 08:23

    Bre! Aţi înnebunit? N-aţi mai avut loc pe blogul şelevecelei de-aţi făcut dezastrul ăsta pe aici?

  141. silavaracald 4 July, 2010 at 09:04

    @tetris
    Sorry! Eu n-am adus-o decât pe Georgie.
    Restul au ajuns pe aici după ce s-au spart petrecerile prin alte locuri.

  142. georgiana 4 July, 2010 at 09:10

    tetris, aha, să înţeleg ca la slvc e o adunătură de nebuni… bineeee!

  143. 4mall 4 July, 2010 at 10:06

    @M3bis: Mah, cititorii DC erau atat de dornici de un articol despre Kafka, ca nu s-au mai putut abtine sa nu comenteze!

  144. M3bis 4 July, 2010 at 10:23

    @şlvc
    Aha, de asta am luat numai cioburi în picioare!
    @geo
    Ai înţeles greşit. Nu e o adunătură.
    @4mall
    Bre, mă crezi că am încercat şi eu să citesc cartea aia cu ăia doi de-l arestează pe ăla unu’? De pagina cu femeia de serviciu de la adunare n-am reuşit să trec…

  145. lulu 4 July, 2010 at 10:31

    Maaammaa!! Cred ca a fost ceva in aer, ca altfel nu-mi explic invazia asta de comentatori dornici de un week-end Franz Kafka.

  146. Tweets that mention Daily Cotcodac »  Week-end Franz Kafka -- Topsy.com 4 July, 2010 at 10:35

    […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC. JuliusDC said: Daily Cotcodac» Week-end Franz Kafka http://bit.ly/aLeADT […]

  147. 4mall 4 July, 2010 at 10:50

    @M3bis: Cum sa nu te cred mah? Pe mine chiar m-a fascinat absurdul lui Kafka o perioada, apoi m-a distrat, iar in final m-a facut sa trec la alti autori 😀
    @Lulu: Nu-i asa ca iti miroase si tie?

  148. M3bis 4 July, 2010 at 11:05

    @4mall
    Eu am ars ceva etape. Am trecut direct la benzi desenate.

  149. 4mall 4 July, 2010 at 11:39

    @M3bis: RAHAAAAAAAAAAAAAAAAA !!

  150. silavaracald 4 July, 2010 at 11:42

    Ştie Julius de ce abordează probleme aşa de sofisticate pe blog! Public subţire, avizat! ;))

  151. tahemet.blogspot.com 4 July, 2010 at 12:13

    Nu cumva scade traficul deoarece in we nu postati aproape nimic?

  152. sebra 4 July, 2010 at 12:18

    Sigur e D.C. aici?? Că aşa talk-show numai la slvc găseşti :))

  153. Klondike 4 July, 2010 at 13:15

    De cand a devenit Kafka subiect de barfa ma bantuie numai idei bizare. O fi facut Julius demersurile necesare ca districtul ala amarat de peste marea garla sa devina Washington D(aily) C(otcodac)?

  154. delly 5 July, 2010 at 00:10

    Grav e cand nici nu mai citesc articolul, sar la comentarii direct! 😀

    Buton de unlike nu exista? /:) am da like la artocilul cu gipsy, dar nu-mi place finalul si vreau sa dislike …

  155. JULIUS 5 July, 2010 at 00:15

    @delly: dar cum credeai ca se termina? ca se apuca de munca?

  156. delly 5 July, 2010 at 00:27

    julius, macar o mica bataie cu palme de ambele parti pe inghetata aia… Ce faci la ora asta treaz?

  157. JULIUS 5 July, 2010 at 00:28

    @delly: pazesc blogul, sa nu mi-l fure careva…

  158. delly 5 July, 2010 at 00:32

    stii ca nu trebuie sa stai cu furca in mana fizic pe server, nu? Poate vrei sa scoti parola “rosiiIeftine”, prea usor de spart 😀

  159. Şi-la-vară-cald 5 July, 2010 at 00:38

    @delly
    =)) =)) =))

  160. M3bis 5 July, 2010 at 00:41

    @delly
    nu e aia parola, aia e a lui pircă

  161. Ciprian 5 July, 2010 at 11:32

    Pe mine cel mai mult m-a enervat ca am terminat de citit cartea (Procesul) si la numai o juma de ora pe tvr cultural astia dadeau filmul. M-am uitat si la film, dar tot cartea a fost mai buna. Una din cele mai bune carti de la Compunere cu paralele inegale incoace (pe asta nu am citit-o, dar mi-a zis Petrov ca e buna).