Promo

Jurnalul preşedintelui DDD

Până când domnul Dan va deveni preşedintele României şi va rezolva în direct problemele tuturor cetăţenilor în studioul OTV improvizat în cămara Cotrocenilor, vecina Simona Tache a descoperit că DDD îşi face încălzirea prezidând şedinţe de bloc. Despre dedesubturile administraţiei de bloc Diaconescu, puteţi citi un material senzaţional pe blogul roz.

PS: O rugăminte, domnu’ Dan, pentru când o să fiţi preşedinte: să-i daţi lu’ Sorinel Puştiu’ să refacă un picuţ imnul naţional, să bage şi nişte ritmuri de manele – să fie mai reprezentativ, cum ar veni. Şi schimbaţi-i numele, că n-are nici o legătură cu noi; spuneţi-i “Deşteaptă-te, jupâne”.

Share:

14 comments

  1. Sharpe 8 July, 2010 at 14:10

    Desteapta-te cumetre mai bine 🙂

  2. JULIUS 8 July, 2010 at 14:15

    :))

  3. andreic 8 July, 2010 at 14:29

    care ar fi diferenta???

  4. N.A. 8 July, 2010 at 14:30

    “Scoala, fratioare” ar mai fi de actualitate, cu varianta feminina “scoala, fataaaaa”

  5. Altu 8 July, 2010 at 14:47

    Ar rezolva si problema fotbalistilor care nu stiu sa intoneze imnul. Cei de la nationala si-l vor pune ringtone.

  6. Sharpe 8 July, 2010 at 15:20

    @andreic: daca nu stai in sectorul 5 nu ai de unde sa stii … cumetre e mult mai la moda

  7. textierul 8 July, 2010 at 16:02

    juliuse, n-ai nimerit-o. cand o sa fie domnudan presedinte, imnului o sa-i zica “scoala, c*ae!”

  8. ZeceDeZero 8 July, 2010 at 17:16

    Mai bine “sus pe mese, romane!”

  9. Sharpe 8 July, 2010 at 17:18

    pana la urma nu ar fi asa mare problema … ce mi-e Udrea ce mi-e Magda Ciumac? …

  10. sebra 8 July, 2010 at 17:51

    Neahhh…când va fi DD preşedintele poporului, o să trimitem sms-uri pt a vota dacă vrem să fim deştepţi sau nu (chestia asta e interpretabilă, dar e o altă discuţie care nu cadrează cu topicul :D)

  11. Moroi 8 July, 2010 at 18:32

    Eu tot nu ştiu cine e Simona Tache! Văd că v-aţi cumetrit, trimiteţi linkuri unul spre altul, vă pupaţi, vă lăudaţi …dar cine pana mea (De cotcodac) este? NOT A CLUE …

    P.S. Şi în blogroll apare puiul fericit. Dau click şi văd presupusa viaţă a unui pui “fericit” care urmează să fie îngurgitat de mine, dacă îl cumpăr. Acuma întreb şi eu ca prostul. Cât l-a ţinut fericirea pe ăla de a ajuns pe tarabe?

  12. sebra 8 July, 2010 at 18:40

    @moroi,
    70 de zile 😀 Adică a trecut pragul psihologic de 69.

  13. Stephanie 8 July, 2010 at 23:25

    @sebra: dupa un 69 reusit nici nu-i mai pasa ca i se ia glanda in a 70-a zi 😀