Postul nu e post destul

10 chestii pe care le-am învăţat în căznicie

Groparu

1. Iubi, când avem musafiri nu le dai limonadă, bere şi vin în borcan. Dacă paharele sunt murdare, paharele se spală!

2. Dacă nu mai există cearşaf curat, nu dai jos draperia de la geam ca să dormi pe ea.

3. În căznicie se folosesc balsam de rufe şi Calgon când speli cu maşina de spălat.

4. De mămica nu te iei !

5. Faptul că ai tăiat numai ceapa nu îţi dă dreptul să spui “ce supă bună am făcut noi doi, dovlecel!”.

6. Vremurile alea când veneai la 3 dimineaţa de la birt şi deschideai uşa cu capul au trecut. Punct.

7. Chiloţii. Se schimbă!

8. Prietenii tăi? Care prieteni??? Fotbalul? Care fotbal???

9. Când comentez la volan, o fac ca să te ajut să te concentrezi mai bine, nu înţeleg de ce te îmbufnezi.

10. Nu îmi mai purta lenjeria! Nici măcar în joacă!!!

Rămâneți pe Daily Cotcodac! Urmează Moise Guran, care a jucat deja în mintea sa meciul Steaua-Craiova de sâmbătă!

Share:

32 comments

  1. Dragos Iordache 28 July, 2010 at 23:49

    Nu mai pot de ras, cat umor, sunt sigur ca asa este, de aceea voi ramane singur si cu aceeasi pereche de chiloti pe mine… :))

  2. M3bis 28 July, 2010 at 23:55

    Las’ că te-nveţi, gropare. La punctul 10 am ceva de comentat. E valabil doar în primul an, că după aia tre’ să stai crăcănat să nu cadă de pe tine. =))

  3. sebra 28 July, 2010 at 23:58

    Şi “cardul stă la mine, că tu-l pierzi şi pin-ul îl uiţi” 😀

  4. cami_g 29 July, 2010 at 00:03

    Moaaa’, nu s’teti pe treaba voastra! :))

    Groparele stie? 😀

  5. Tweets that mention Daily Cotcodac »  10 chestii pe care le-am învăţat în căznicie -- Topsy.com 29 July, 2010 at 00:13

    […] This post was mentioned on Twitter by Gabi, sebra. sebra said: Daily Cotcodac» 10 chestii pe care le-am învăţat în căznicie http://bit.ly/9fwq9c […]

  6. simi 29 July, 2010 at 00:16

    @sebra: aia e cea mai tristă, credeţi-mă :))

  7. Savantu' 29 July, 2010 at 00:31

    Daca Groparu e la pescuit in Delta, cine a scris postul asta?
    Julius, sau Pirca ca el stie mai bine?

  8. yogibeer 29 July, 2010 at 00:38

    Stii doar ca primii 7 ani sunt grei pana treci de anul 3….

  9. mifty 29 July, 2010 at 01:06

    erată la 8 “craiova??? care craiova???” 😀

  10. cato 29 July, 2010 at 07:39

    si mai e aia: “te-ai logodit cu o femeie, te-ai casatorit cu alta…”

  11. pepe 29 July, 2010 at 07:59

    Om avut este Groparu’, auzi tu draperii la fereastra. Cre’ ca d’aia l-a luat fatuca asta.

  12. sebra 29 July, 2010 at 08:15

    @simi,
    Dar atât de adevărată! :))

  13. Raluca Hippie 29 July, 2010 at 09:43

    Bai, nu stiu-chestia cu purtatul lenjeriei mai bine n-o interziceti; may be good for spicing up your marriage :))

  14. Adi 29 July, 2010 at 10:39

    Eu de punctul 10 n-am mai auzit pana acum . Sper ca e o regula preventiva , nu una de genul “sa nu mai faci asta” .

  15. Robintel 29 July, 2010 at 11:41

    =)) Hai că titlul e chiar subtil. =))

  16. animaloo 29 July, 2010 at 12:07

    11. Nu mai esti barbatul de care m-am indragostit

  17. andreic 29 July, 2010 at 12:44

    12. ai intotdeauna ultimul cuvant. poti sa zici: ‘mami ai dreptate’

  18. farabarbati 29 July, 2010 at 13:50

    aia cu de mamica nu te iei este monumentala. ai uitat fraza cu “iubitule nu este ceea ce crezi tu, este ceea ce iti spun eu ca este”

  19. sendroiu 29 July, 2010 at 14:40

    eu, in schimb, am invatat o singura kestie: pamantul are 2 emisfere.
    Cealalta emisfera e la fel de spatioasa ca cea in care locuieste consoarta… 😉

  20. Adi 29 July, 2010 at 16:18

    @ sendroiu

    Ba , daca-ti petreci timpul mai mult pe mare , putem spune ca “cealalta” e chiar mai spatioasa . 😉

  21. Stephanie 29 July, 2010 at 18:40

    à M3bis: beeei, cata rautate! De parca voi va nu va schimbati abdomenul cu “patratele” in colacei de sunculita!!! :))

  22. M3bis 29 July, 2010 at 19:35

    @Stephanie
    Eu nu, că-s anorexic. Adică mai slăbuţ, aşa…

  23. cato 29 July, 2010 at 20:25

    eu sincer sa fiu, cel mai mare, adevarat lucru pe care l-am invatat, e sa ai rabdare, ca daca ai rabdare, o sa supravietuiesti!

  24. Marghiolita 30 July, 2010 at 07:36

    @cato
    Gura pacatosului, adevar graieste ! Ce scrii e valabil si pentru noi, fetele 🙂 !

  25. Dan 30 July, 2010 at 08:04

    @Marghiolita
    Da-da-daaaa! Atunci de ce barbatii nu supravietuiesc si au speranta de viata mai mica decât femeile!?

  26. cato 30 July, 2010 at 08:18

    @Marghiolita: stiu! numai ca, de regula, fetele sufera de “chinuri” inchipuite, gen:
    – sunt convinsa ca ma’sa’i baga’n cap tot felul de tampenii. de ce nu se manifesta, sa vad ce tampenii i-a bagat in cap ma’sa?
    – adica trebuie sa dau bani de intretinere si eu sa ma’nbrac cu rochia de la nunta trecuta?!
    ….

  27. Dan 30 July, 2010 at 08:24

    @cato

    Alti barbati le iau pantofi nevestelor! Uite eu n-am decât 40-50 de perechi =))

  28. cato 30 July, 2010 at 08:30

    @ Dan: una din replicile preferate ale nevesti’mi e “nu te-ai insurat cu coana Veta de la tara”, dar uneori nimereste “coana Leana”. Abia ma abtin sa nu-i zic: “coana Leana avea de 100 de ori mai multi pantofi ca tine!”=))

  29. Iepurasul Isteric 30 July, 2010 at 13:52

    daca ai taiat ceapa poti spune “ce supă bună am făcut noi doi, dovlecel!” !!!!

  30. cami_g 30 July, 2010 at 14:13

    Daca ai taiat ceapa….pentru ciorba ori tocana – clar nu se pune la “ce supa buna am facut noi doi, dovlecel!”
    (pentru supe, ceapa nu se taie 😉 )

  31. Tanar jurnalist 3 August, 2010 at 12:07

    “Vremurile alea când veneai la 3 dimineaţa de la birt şi deschideai uşa cu capul au trecut. Punct.” Stau si ma intreb…cand au fost “vremile” alea:))=))?!

  32. cato 3 August, 2010 at 15:31

    @Tanar jurnalist: la mine o data a fost si de vre-o 3 ori pe la 11, 12. dupa’aia, unu’ cate unu mi-am pierdut toti pretinii de actiune…