Câtă cultură!Postul nu e post destul

Filozofia e un sport de bărbaţi

PS: Acest filmuleţ se adresează cititorilor obişnuiţi ai site-ului nostru. Suntem conştienţi că el conţine personaje complet necunoscute fanilor lui Vuvuzel, însă lor le recomandăm ultimul filmuleţ de pe blogul lui MB – ăsta se încadrează perfect în puterea lor de înţelegere.

Share:

25 comments

  1. Bogdan 29 June, 2010 at 17:56

    geniala ideea lui Arhimede =))

  2. wpolitika 29 June, 2010 at 17:59

    :)))) Chiar tare.

  3. Tweets that mention Daily Cotcodac »  Filozofia e un sport de bărbaţi -- Topsy.com 29 June, 2010 at 17:59

    […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC, Gabi. Gabi said: Daily Cotcodac» Filozofia e un sport de bărbaţi http://bit.ly/925zva […]

  4. Nietzsche 29 June, 2010 at 18:10

    ne-a furat liberul arbitru :))

  5. anndryusha 29 June, 2010 at 18:32

    Acuma ce trebuie să facem? Să ne dăm deştepţi şi să comentăm filmuleţul când, de fapt, ni se scurg ochii după o luptă cinstită în MMA?… =))

  6. cristian g. 29 June, 2010 at 18:45

    Aoleu, da’ rau esti! I-ai pierdut de la portar, ca astia nu le au cu fotbalul 😀

  7. eftimie 29 June, 2010 at 19:13

    Un filosof complet joacă la fel de bine şi pe stânga şi pe dreapta, ca brazilienii.

  8. Dexter 29 June, 2010 at 19:37

    @eftimie: cred ca ai vrut sa zici “gandeste” ce de jucat, mai greu … 😉

  9. silavaracald 29 June, 2010 at 19:43

    Prea sobri nemţii ăştia. Uite la grecotei: îţi mai arată un picioruş, o pulpiţă… Cam atât pricep eu din fotbal, aşa că, scuze, mă retrag până când o să postaţi şi ceva despre şah! Nah!

  10. serbanm 29 June, 2010 at 21:44

    Ati vazut ce poate face o echipa fara fotbalisti?Aduceti la Universitatea academicienii Romaniei si veti fi campioni!Cred ca joaca si pe bani mai putini

  11. unmihai 29 June, 2010 at 21:58

    ca sa impacam pe toata lumea
    sah + box :
    http://www.youtube.com/watch?v=kK5TQSKmS3o
    ———————
    oare cum ar arata echipa noastra de ganditori cu Cornel Dinu ca capitan?

  12. silavaracald 29 June, 2010 at 22:55

    @unmihai
    Ştiu că n-o să fiu cool că zic asta, dar băieţii ăştia chiar merită admiraţi, nu ca alţii. 🙂

  13. toader 30 June, 2010 at 00:11

    uhm. raetchi ar fi dat o imagine spre hd.

  14. N.A. 30 June, 2010 at 00:49

    Asta a fost cel mai captivant meci de fotbal pe care l-am vazut pana acum! =))
    Da’ mie mi se pare ca si baietii nostri (adica aia de bat cluburile si “bombele”) sunt la fel de alerti si competenti pe teren ca nemtii… 😀

  15. unmihai 30 June, 2010 at 06:21

    @silavaracald
    nu m-am prins care-s baietii care merita admirati 🙂
    probabil aia insurati, daca e sa-l ascultam pe autorul golului:
    “daca gasesti o sotie buna esti fericit, daca dai peste una rea devii filozof”
    😀

  16. unmihai 30 June, 2010 at 06:43

    @toader
    cate postere cu Raetchi ai prin camera? 🙂

  17. petrescs 30 June, 2010 at 08:08

    Normal ca Arhimede a turbat cand i-au deranjat aia cercurile.

  18. silavaracald 30 June, 2010 at 09:00

    @unmihai
    Happy or philosopher? That´s the question… :))

  19. Ciprian 30 June, 2010 at 11:36

    Si unii si altii dupa meciuri tot la baute merg. Doar ca pe unii ii gasesti in cluburi de fitze si pe altii in bombe.

  20. Viktor 30 June, 2010 at 17:41

    Tin sa aduc in atentia publicului faptul ca a fost in mod clar blat.Mingea, fiind o monada, a actionat in virtutea principiului armoniei prestabilite deci germanii nu au avut, in fapt, nici o sansa. Rusine bre!!!

  21. JULIUS 30 June, 2010 at 18:16

    @Viktor: fugi ma de-aici. daca nu-l dadea selectionerul Adolf afara din lot, Einstein le demonstra ca mingea a trecut de fapt pe langa poarta, plus ca-i zapacea de nu mai stiau care in ce minut sunt.

  22. silavaracald 30 June, 2010 at 21:38

    =)) =)) =))

  23. Filip 1 July, 2010 at 18:14

    Eu cred ca nemtii au facut un meci bun, din pacate lipsa de concentrare nu i-a ajutat mereu. Asta e, pana la urma arbitrul de vina, ca sa nu mai spun ca ocaziile nu au fost de partea lor…. Acum inchideti ochii si imaginati-vi-l pe Mihai Stoichita spunand asta… Daca veti urmari conferintele de presa de dupa meci, cam asta o sa auziti mereu…

  24. Edy 3 July, 2010 at 15:33

    deci super tare =))))
    asta clar e cel mai strans meci din istorie.

  25. IchimV 1 October, 2010 at 14:56

    BESTIAL!
    Filmuletul asta spune un lucru pe care l-am spus si eu de multe ori. Cand vb despre filozofie vb de Grecia antica si Germania iluminista, restul sunt accidente. Daca era dupa mine… GERMANIA CASTIGA!