Postul nu e post destul

Top 3 comentarii

Locul I – Sincere felicitări

Nu se acordă

Ne pare rău, dar comentariile voastre din ultima săptămână au fost cel puţin la fel de anoste ca textele noastre, așa încât nu prea am avut de unde alege un câștigător. Asta ne îngrijorează, pentru că Daily Cotcodac își datorează în bună măsură traficul faptului că, spre deosebire de alte site-uri, aici comentariile sunt de regulă mai haioase decât posturile. În speranţa că a fost doar un incident izolat, vom considera această săptămână cu texte slabe și cititori lipsiţi de umor drept un mic omagiu adus Academiei Caţavencu.

Locul II – Felicitări simple
Petrov: “multam mult de carte, domnu’! am constatat ca e foarte usor sa agati cu carti in baruri”

Foarte multă lume crede că, în baruri și cluburi, cel mai ușor se agaţă jucându-te neglijent cu cheile de la Ferarri. Nimic mai fals – așa cum a descoperit recent și cititorul nostru Petrov, tot ce ai de făcut e să te așezi într-un colţ al clubului și să te pui pe citit. Imediat, cele mai mișto gagici din club se vor îndrepta spre tine, călcându-se pe picioare, și te vor aborda cu îndrăzneală: “Ce citești, scumpi?”.
Știm că sunteţi curioși să aflaţi ce trebuie făcut mai departe. Ne pare rău, dar de aici sunteţi pe cont propriu – v-am adus deja gagica sub nas, descurcaţi-vă singuri mai departe. Vă putem însă pune la dispoziţie un sfat de la Adi Mutu: încercaţi cu Dostoievski, cică merge întotdeauna.

Locul III – Circumstanţe de felicitări
XaeL: vi se intampla sa spuneti “poanta asta e tare, frate, dar mai bine o pastram pentru alt articol, ca asta deja iese prea amuzant” ?
Da, ni se întâmplă des să spunem asta, deși, să fim sinceri, am prefera să ni se întâmple să scriem articole amuzante.

PS: Normal că era previzibil ultimul răspuns, dar acum înţelegeţi și voi cum ne-am simţit citind cele 20 de comentarii – aproape toate “Extraordinar!” și “Admirabil!” – de la postul precedent??

Share:

31 comments

  1. M3bis 15 May, 2010 at 18:16

    Cum? Adicălea, cum v-aţi simţit?

  2. Tweets that mention Daily Cotcodac »  Top 3 comentarii -- Topsy.com 15 May, 2010 at 18:22

    […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC, Gabi. Gabi said: Şi cică să mai comentezi pe blogul ăsta…Top 3 comentarii http://bit.ly/dAk63i […]

  3. vali 15 May, 2010 at 19:03

    bai, eu cand sunt prea beata ca sa ma misc imi scot cartile din geanta si incep sa citesc si ca sa fiu sincera am agatat mai multi tipi dansand/pipaindu-i decat citind. toate teoriile de pe lumea asta sunt valabile numai pentru barbati, incepe sa devina obositor

  4. anndryusha 15 May, 2010 at 19:05

    Bine, dacă ridicaţi ştacheta în halul ăsta… o să… nu ştiu, luăm măsuri, cred. =))

  5. M3bis 15 May, 2010 at 19:06

    @vali
    Ai încercat să-ţi umezeşti degetul când dădeai foaia? Păi, vezi? Chiar trebuie să te învăţăm noi?

  6. Sinzi 15 May, 2010 at 19:17

    costipati? pardon…CONSTERNATI?!:)

  7. Cougar 15 May, 2010 at 19:30

    luaţ’ de învăţaţ’. http://questionablecontent.net/comics/1650.png

  8. silavaracald 15 May, 2010 at 20:44

    Extraordinar!

  9. silavaracald 15 May, 2010 at 20:44

    Admirabil!

  10. M3bis 15 May, 2010 at 20:49

    @silavaracald
    Numai atât poţi?

  11. ZeceDeZero 15 May, 2010 at 21:31

    Extraordinar de admirabil! (sa moara silavaracald de ciuda, na!)

  12. toader 15 May, 2010 at 21:54

    incredibil!

  13. XaeL 15 May, 2010 at 22:00

    legile lui murphy: cand ma straduiesc sa castig ceva ies pe locul 11 din 9 concurenti. cand nu, hop! si premiul. ajung la concluzia ca: 1) am instincte bune 2)da’ ma strica faptul ca uneori incerc sa gandesc

  14. mifty 15 May, 2010 at 22:12

    use the force, xael, use the force!!! ;))

  15. georgiana 15 May, 2010 at 22:20

    N-am fost eu acasa sa iau locul I… 😀

  16. gigi 15 May, 2010 at 22:23

    ADMIRABIL!

  17. Adi 15 May, 2010 at 22:50

    Mai , da’ ce pretentiosi sunt . Premiul 1 – “nu se acorda” . Ma lasi ? Dupa ce ca le facem hatarul sa-i bagam in seama cu toate poantele lor seci , cica “nu se acorda” . Da’ voi credeti ca intereseaza pe cineva ca voi nu vreti sa acordati locul 1 ? In loc sa recunoasteti cinstit ca fara niste comentatori cum sunt Petrov sau XaeL ar fi vai de c.u.r.u’ vostru , faceti pe nebunii . OK . Eu cred ca sindicatu’ ar trebui sa se gandeasca la “Top 3 articole” . Evident , de la cotcodaci n-ai ce alege , asa ca trebuie nominalizat ceva de la vecini . De pilda la croseteazabotosei.wordpress.com sau cumtratamosteoporoza.blogspot.com am gasit cateva chestii mai bune decat orice “creatie” de aici .
    Exceptand evident recenziile domnilor Pirca si Raetchi despre care nu pot spune decat : Admirabil !

  18. punKreas 15 May, 2010 at 22:55

    Extramirabil!

  19. Yuan 15 May, 2010 at 23:12

    inubliabil!

  20. Kraix 16 May, 2010 at 13:31

    Irefutabil !

  21. 4mall 16 May, 2010 at 16:52

    Icomprehensibil !

  22. Ferdinand 16 May, 2010 at 19:41

    Am înţeles că din elitism nu se acordă locul unu; dar cu locul 4 ce aveţi?

  23. bogho 17 May, 2010 at 01:00

    Se insista prea mult pe ideea “articolele noastre nu-s amuzante”. cred ca s-a ajuns in situatia in care trebuie facute niste angajari mai de doamne-ajuta, in caz contrar ajungeti precum Academia Catavencu.

  24. EstNordEst 17 May, 2010 at 13:12

    si totusi… craiova ramane sau nu in liga 1

  25. N.A. 17 May, 2010 at 13:56

    @bogho – E ca atunci cand iti spune gagica bosumflata “cred ca m-am ingrasat”, “m-am cam uratit” sau “am imbatranit, mi-au iesit riduri” – tu trebuie sa sari sa infirmi zgomotos si foarte convingator, ca altfel e de rau! Nu veazi ca deja suntem privati de niste premii?

  26. CrazyMan 17 May, 2010 at 23:00

    Legat de locul 2 .. (am ramas in urma cu cititul articolelor, mea pulpa, .. culpa, sorry) as dori olecuta de ajutor, daca se poate. Daca respectiva carte e in latina (am gasit vreo 2 pe la anticariat) nu credeti ca ar avea mai multe succesuri ( 😀 ) decat Dostoievski?
    Oricum pe Mutu il inteleg.. si in anticariat Dostoievski era plin de … praf…

  27. Ciprian 17 May, 2010 at 23:12

    EstNordEst Says:
    May 17th, 2010 at 1:12 pm
    si totusi… craiova ramane sau nu in liga 1

    Da. Ramane. Chiar daca o sa ia bataie de la Otelul etapa urmatoare, Stiinta o sa scape. Nu o sa bata Poli Iasi pe Urziceni ca sa treaca peste Stiinta in clasament.

  28. Ciprian 17 May, 2010 at 23:14

    Si da, locul I nu s-a dat pentru ca nu am comentat eu saptamana trecuta. Gandisem niste comentarii bune, dar nu am avut texte potrivite unde sa le plasez.

  29. Laura 17 May, 2010 at 23:17

    Recuperezi acum :)) Vezi ca te urmaresc si nu ma multumesc doar cu circumstante 😀

  30. Petrov 19 May, 2010 at 13:48

    julius, nici macar n-am citit, o fluturam asa batjocoritor prin aer si zioceam tare: premiul nobel pentru literatura, marlania merge intotdeauna la interesante. =))

  31. Mihai 10 June, 2010 at 11:07

    Ce extraordinar si admirabil bre? Unbefuckin’lievable!