Postul nu e post destul

Week-end muzical DC

Pentru domnişoare:

Pentru domni:


Şi, ca de obicei, ceva şi pentru intelectuali:

Share:

24 comments

  1. silavaracald 11 April, 2010 at 09:44

    De remarcat că scrii din ce în ce mai bine, Julius!
    De remarcat, de asemeni, echipa DC de pe scenă, în ultimul videoclip!
    Поздравляем! ;))

  2. Flavius 11 April, 2010 at 10:29

    urasc muzica sub-oamenilor

  3. tahemet.blogspot.com 11 April, 2010 at 11:09

    Hristoase ce voci au ruşii ceştia!

  4. Tetelu 11 April, 2010 at 12:11

    Leningrad Cowboys, excelent. Pentru cine vrea sa-si continue week-endul muzical http://www.youtube.com/watch?v=KlwVvs1XZAo
    Cu dedicatie pentru dom’ doctor Sendroiu

  5. Miorlaupufos 11 April, 2010 at 13:20

    Primele doua sint muzici pentru stricati la cap, drogati, ratati si betivani penali. Bleah, bleah. De fapt, ala cu spiritele si-a si taiat venele sau a murit de la o supradoza. Un imbecil in minus.

    Rusii in schimb fac toti banii.

  6. eftimie 11 April, 2010 at 13:23

    Cine ar fi crezut că Gene Simmons a făcut nişte copii din flori cu văduva lui Kurt. Eh, lumea e mare.

  7. Adriana Popescu 11 April, 2010 at 14:41

    Evident ca mi-a placut piesa pentru domni :))

  8. sendroiu 11 April, 2010 at 15:40

    @Tetelu: mi-a placut, merci 😉 e foarte zulu! mishto proiect si spectacol

    (foarte mishto si “piesa pt domnishoare”, imi place teribil Soko; muzica si versurile pieselor ei sunt foarte umane, simple si extrem de puternice in acelasi timp, fara vrajeli si floricele)

    @MiorlauP: o fata de 18 ani, cu paru’ roshu, 18 cercei in nas si 14 in buric e mult mai putzin stricata la cap decit orice general, colonel, ofitzer de stat major sau dirijor in corul armatei …

  9. Laura 11 April, 2010 at 21:29

    Doctore, dar pentru doamne, n-ai nimic 😕

  10. punKreas 11 April, 2010 at 22:04

    Ultima melodie e pentru intelectualii din Vaslui, nu? =))

  11. N.A. 11 April, 2010 at 23:05

    Hm, ma simt depasita… ceva gen cutiuta muzicala n-avem? :))

  12. Florian 11 April, 2010 at 23:39

    Cu riscul să mi-o iau de la Miorlaupufos, recunosc spăsit că mie mi-au plăcut şi primele două. Iar chestia cu drogurile n-are nicio legătură cu muzica. Jimmi Hendrix si Janis Joplin au murit din cauza drogurilor.
    Si, ca să o fac de oaie definitiv, recunosc că îmi place şi Marilyn Manson:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ypkv0HeUvTc

  13. Florian 11 April, 2010 at 23:46

    @Laura
    Are şi pentru doamne o surpriză, cum să nu, dar o ţine ascunsă :D.

  14. sendroiu 11 April, 2010 at 23:55

    @Florian: Miorlaupufos asculta probabil muzica facuta de baietzi sanatosi la cap, care beau doar apa plata cu lamiie si merg la sala.
    Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison se drogau, deci nu faceu parte din categoria “buna”.
    In concluzie, cam cite parale crezi ca face parerea ei?! :)) :)) =))

  15. Florian 12 April, 2010 at 00:06

    @sendroiu
    Doc, cred că am reuşit să o supărăm pe Miorlaupufos şi îmi pare rău, că e fată bună. Pufuleţ, n-am vrut să te necăjim, dar recunoaşte că prea ai fost dură. Dacă ziceai doar că nu îţi place, ca N.A., nu îţi săream la beregată. Hai, ne împăcăm? :-*

    PS Ai dreptate, Doc, am dat cu bâta-n baltă. Jimi, nu Jimmi.

  16. sendroiu 12 April, 2010 at 00:21

    @Florian: da, si mie imi lasa senzatzia ca e o fata buna, foaaarte buna, chiar! Numai ca are si ea un cusur: da verdicte in domenii in care nu se pricepe 😉

  17. julie 12 April, 2010 at 01:10

    este aiurea sa ne lansam in aprecieri si verdicte in cat de stricati ..etc… sunt la cap cei din jurul nostru….mai ales cand afirmatii de acest gen vin din partea sexului frumos….

    dar exista si muzica pentru @miorlau :

    http://www.youtube.com/watch?v=LwtoQjNRHg4&feature=related

  18. hopsieu 12 April, 2010 at 06:37

    Da, Miorlau, stai linistita, e muzica pentru stricati la cap, adica , cand esti stricat la cap asculti muzica asta si-ti mai revii cat de cat. Don’ Doctor ar trebui sa stie chestia asta. Si o fata de 18 ani , cu 18 cercei in nas ,sigur e putin mai mult stricata la cap decat lasa impresia. Si-apoi, muzica “buna” este pana la urma aceia care-ti transmite o anumita stare intr-un anumit moment indiferent de gen si interpret.:)

  19. Florian 12 April, 2010 at 13:31

    @sendroiu
    …„are si ea un cusur:…” Mi-ai adus aminte de Mache şi Lache, memorabilele personaje caragialeşti. :))

  20. N.A. 12 April, 2010 at 21:48

    Don’ doftor e neindurator! 😛 Da’ chiar si cu una din membrele fondatoare ale fan-clubului matale? :-S

    Acum vreo 2-3 ani, o cunostinta m-a facut cu ou si cu otet ca nu auzisem (decat vag) de Maroon 5. Barbati-miu, cand a auzit-o cum ma desfiinta, a intrebat candid “Care Marunt faiv?”
    Adica, in concluzie, si io-s mai baba la gusturi muzicale… ;)) Ia sa fi pus un Creedence Clearwater, un Dire Straits, ceva…

  21. Florian 12 April, 2010 at 23:44

    @N.A.
    =)) Mărunt faiv! =))
    P.S. Mai era şi Revival, în coada lui Creedence Clearwater.

  22. N.A. 13 April, 2010 at 01:22

    @Florian – Stiu, bre, da’ faceam si io economie de litere.. :)) Cunoscatorii il recunosc si-asa..

  23. Stricat la cap 14 April, 2010 at 13:22

    “Miorlaupufos Says:
    April 11th, 2010 at 1:20 pm

    Primele doua sint muzici pentru stricati la cap, drogati, ratati si betivani penali.”

    Roackeri satanisti huo pletosilor spalati-va !!! Nu?
    Parca pe-aici comentau mai mult intelectuali,din cate tin eu minte…dar acum, cel de mai sus parca e scris de vreo printesa de dorobanti…

    “ala cu spiritele ” =))

    pe tine termenul “teen spirit” te trimite cu gandul la spiritism? oook !!!

  24. Oana 14 April, 2010 at 22:50

    Aoleo! Nu Soko! Va rog! Fie-va mila! Vocea ei suava ma exaspereaza!… Cat despre “Smells Like…”: bine ca e mort Kurt Cobain, ca daca traia si-i auzea pe baietii aia, sigur isi tragea un glont in cap… Rusii macar fac spectacol! 😀