Promo

PROMO: Descoperiri DC

Share:

10 comments

  1. claudiu 28 April, 2010 at 20:14

    Nu! termenul stiintific corect este ‘blatist’. looking forward 🙂

  2. mifty 28 April, 2010 at 21:11

    … hmmm… de la DC la OTV nu mai e decât un pas!!!

  3. gaben.ro 28 April, 2010 at 21:24

    Adevăr sau minciună? Răspunsul este: DA!

  4. punKreas 28 April, 2010 at 21:32

    Noe a fost primul care a facut sa dispara flota >:)

  5. Adi 28 April, 2010 at 21:35

    Nu . Categoric primul spagar din istorie a fost Cain . Scuza-ma , dar cand probele erau clare , cand ucigasul lui Abel era evident (cat de greu era sa-l descoperi cand populatia globului numara 4 persoane , incluzand mortul?) ditamai Judecatorul “incoruptibil” nu numai ca nu-l condamna , dar mai si spune ca cine se atinge de Cain a cam belit-o (spunea ceva cu de 7 ori cate 77 in sentinta civila , da’ nu mai retin exact) . Voi credeti ca sentinta aia s-a dat asa , fara spaga ? Hai , domnule , sa fim seriosi . Chiar si in Romania , un ditamai barosanu’ de acum 10 ani ca Bernevig Cristian (daca-l mai stiti) a luat trei ani cu suspendare dupa ce a omorat cinci pe trecerea de pietoni . Si vorbim de Cristian Bernevig , un colonel , nu un racan ca_Cain . Asa ca , desi istoria nu ne spune (pentru ca istoria e scrisa de invingatori , de-aia) eu sunt sigur ca_Cain l-a “uns” pe Bunul Dumnezeu (si nu vorbesc de tamaie) .
    Deci , nu , Noe e un epigon .

  6. Tweets that mention Daily Cotcodac »  PROMO: Descoperiri DC -- Topsy.com 28 April, 2010 at 21:41

    […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC, Gabi. Gabi said: Daily Cotcodac» PROMO: Descoperiri DC http://bit.ly/blIqhw […]

  7. N.A. 28 April, 2010 at 23:31

    Daily Discopery Cotcodac!

  8. Florian 29 April, 2010 at 08:10

    @N.A.
    Daaa, DDC, mai tare decât DDD, aproape la fel de tare ca DDT!

  9. lulu 29 April, 2010 at 09:39

    @Florian
    Am pimit zilele trecute un mail care avea ca si subiect “servicii DDD”. Ca tot romanul normal am crezut ca Diaconescu s-a hotarat sa-si ofere serviciile antifanilor convinsi(un fel de campanie pentru blogfest 😀 ). Deja nu stiam cum sa formulez refuzul: “nu, domnule DD, nu rusinea ca nu stiu pe care buton de la telecomanda se afla postul dumneavoastra ma face sa refuz plimbarea cu elicopterul, ci frica de inaltime. Sau invers. ”
    Am deschis mailul si….. surpriza. Dezinsectie Deratizare Dezinfectie!
    A meritat sa ratez plimbarea cu elicopterul 😀

  10. mifty 29 April, 2010 at 13:15

    julică… stau şi mă întreb cum ar fi fost posturile tale dacă erai arab…
    din moment ce aveai 4 neveste, oare dormeai pe 4 preşuri, aveai 4 soacre, ţineai ramazanul, te rugai de 8 ori pe zi cu faţa spre mecca, şi fumai ca turcu’??? 🙂
    şi parcă le aud pe nevestele tale “nici măcar martir al lui allah n-ai fost în stare să fii!!! ptiu!!!” ;))