Postul nu e post destul

La mulţi ani, măi, dragelor!

Da, suntem misogini. Da, nu ne stă capul decât la bere şi fotbal. Da, suntem nişte putori. Da, suntem tirani şi feudali. Da, minţim precum respirăm. Da, suntem laşi, ipocriţi şi lipsiţi de coloană vertebrală. Da, suntem porci. Dar noi vă iubim aşa cum sunteţi! La mulţi ani!

Share:

25 comments

  1. dush 8 March, 2010 at 16:19

    sta-v-ar in gat chifteaua diseara :)) chiar lilly allen?:))

  2. EstNordEst 8 March, 2010 at 16:39

    Bine punctat ! :))

  3. Somebody 8 March, 2010 at 17:04

    O, da, in sfarsit faceti dreptate domnilor, autodedicandu-va aceasta melodie. Pt. ca daca n-ati priceput, versurile sunt dedicate cu caldura masculilor (ne)feroce. ;;)

  4. mifty 8 March, 2010 at 17:05

    … ăsta n-are sonor??? :-??

    duh, aveam volumul la boxe la minimum!!! :))))

  5. Si-la-vara-cald / Vara Eterna, pentru Ciprian 8 March, 2010 at 17:18

    La faza asta eu tin cu baietii, ca gagica asta-i turbata rau! Scuze, fetelor! 😀

  6. Stephanie 8 March, 2010 at 17:38

    Hai, ma, ca nu sunteti chiar asa rai…
    Si are dreptate SLVC!

  7. lichu 8 March, 2010 at 17:47

    In sfarsit sunt bagate in seama si sarbatoritele…La Multi Ani! Sa ne traiti!

  8. Ciprian 8 March, 2010 at 17:49

    Acum ca va simtiti destul de apreciate, fugiti toate in bucatarie si coaceti mucenici. Meritati sa va apreciem si maine! 😀

  9. Petrov 8 March, 2010 at 18:40

    la multi ani, milf!

  10. Arsulici 8 March, 2010 at 19:31

    @mifty
    Noroc cu comentariul tău, că acum mă întrebam ce dracu au boxele monitorului =))

    @Ciprian
    Şi până ele coc mucenicii, noi bem cele 40 de pahare de vin? 😀

    @all
    Titlul melodiei este o invitaţie/promisiune suavă de … cordeală? 😀 Ca “răsplată” pentru florile primite? 😀

  11. Ciprian 8 March, 2010 at 19:34

    @Arsulici
    Da, dar alte 40 de pahare, nu cele pe care o sa le bem maine. :))

    Pai nu? Florile sunt o investitie.

    De ce spui tu 40, si m-am luat si eu dupa tine, aici in Vaslui noi stim de 44 de pahare.

  12. Bulina Neserioasă 8 March, 2010 at 19:50

    Intr-adevar subtil mesajul melodiei.
    Si e foarte subtil si gentil din partea voastra sa o postati exact cand urati ( si urâți, dar mă rog ) femeilor numai de bine.

  13. lulu 8 March, 2010 at 20:29

    :))
    Multumim.
    Cred….

  14. Arsulici 8 March, 2010 at 20:34

    @Ciprian
    Erau 40 de mucenici, se bea câte un pahar pentru fiecare. Probabil voi, la Vaslui, beţi şi în cinstea prietenilor de pe Daily Cotcodac 😀

  15. Miorlaupufos 8 March, 2010 at 20:43

    Mi se pare absolut deplasata comparatia barbatilor cu porcii. Nu de alta, dar porcii sint deliciosi: ce=ar fi sarmalele fara dumnealor, chiftelutele, micii, ceafa cu cartofi prajiti, jumarile, soriciul, si toate celelalte porcarii.

  16. mifty 8 March, 2010 at 21:13

    http://www.youtube.com/watch?v=R9Dfw1dg-Ig

    cu dedicaţie doamnelor şi domnişoarelor cotcodăcitoare, sindicaliste au ba!!! da, vivi, şi pentru tine!!! :”>

  17. mifty 8 March, 2010 at 21:20

    @Miorlaupufos: … de parcă nu există femei care mănâncă bărbaţi pe pâine!!! ;))

  18. Petrov 8 March, 2010 at 21:31

    mifty, delma se cheama.

  19. mifty 8 March, 2010 at 22:35

    @Petrov: care delma??? margarina???
    apropo, a apărut una pe panourile din constanţa cu numele ăsta, cică s-o votăm la iorovizion…
    a auzit cineva ceva de ea, că io acu’ aflu că avem în ţară o cântăreaţă… mă rog, cu numele ăsta!!! :)))

  20. Ciprian 8 March, 2010 at 22:38

    @mifty
    Aia parca e Dalma…. ca la Dalmatian Bitch. :))

  21. mifty 9 March, 2010 at 00:17

    @Ciprian: de parcă-mi pasă…
    apropo, cică anda adam vrea “să concureze” iar…
    “anda adam şi-a făcut un videoclip
    nu contează ce cântă, contează c-apare în slip”
    vechi versurile, dar de actualitate, nu??? :))

  22. radu 9 March, 2010 at 10:37

    M-am indragostit de vocea lu tanti asta. Dar parca nu e versiunea cea pe care o da la guerilla, asta e mai naughty.

  23. tested 9 March, 2010 at 14:19

    fuck you too..much to much… in a medieval style…

  24. Alexandru' 10 March, 2010 at 15:57

    Pfff, foarte fain proiectul ăsta numit Lilly Allen.

    Nush ce muiere credea că melodia asta-i pentru bărbaţi, dar na…d-aia e femeie. Oricum, bucuraţi-vă de zilele astea, că, până la anul, o să tot urlaţi după atenţie.

  25. N.A. 13 March, 2010 at 05:42

    @Julius – Lasa prostiile! Cadouri!!! unde ne sunt cadourile?! :))