Postul nu e post destul

E de la noi

Dacă site-ul nostru se încarcă un picuţ mai greu sau chiar deloc în anumite momente, să ştiţi că e de la noi – ne-am mutat de pe un server decent, care cădea cel mult o dată pe săptămână, şi atunci câteva minute, pe un server care stă pe balconul lui M3bis, printre damigene şi cadre vechi de Pegas (probabil e chiar serverul pe care i-l dădea maică-sa lui M3bis când era mic să-l umple cu RAM la servăria din colţ).

Partea bună e că nu mai este nevoie să scriem texte haioase pentru că, în momentul în care veţi reuşi să deschideţi în sfârşit site-ul nostru, o să fiţi aşa de fericiţi încât o să râdeţi la orice prostie.

Share:

21 comments

  1. silavaracald 31 March, 2010 at 23:19

    Bineeeeeeeeeeeee! Te iei de tetris, te iei de sindicat! Toate astea vor avea repercursiuni, sper că realizezi! Încep să număr! UNU!

  2. Cougar 31 March, 2010 at 23:30

    repercum?

  3. Iosif 31 March, 2010 at 23:33

    As dori sa pot sa am timp sa comentez pe toti de pe Zelist dar nu stiu daca voi avea timp…o sa incerc….
    PASTE FERICIT TUTUROR ORIUNDE V-ATI AFLA ! LUMINA SA PATRUNDA IN INIMILE VOASTRE !

  4. N.A. 31 March, 2010 at 23:47

    Chiar vroiam sa stiu si eu de ce m-am chinuit juma’ de zi sa intru pe-acilea… Credeam ca rdsii sunt de vina..

  5. Ciprian 31 March, 2010 at 23:53

    Ce ati patit? La mine a mers foarte bine azi site-ul. Pacat ca nu a postat Julius decat acum spre miezul noptii.

  6. Redeul 1 April, 2010 at 00:04

    Era scump RAM-ul pe vremea lui mama lui M3bis 🙂

  7. N.A. 1 April, 2010 at 00:52

    @Ciprian – Atunci mai exista si posibilitatea ca Julius sa-si faulteze singur site-ul atunci cand n-are chef de scris… si da vina pe M3bis.. :))

  8. kekee 1 April, 2010 at 01:57

    băăăăă, are şi serveru’ ăla demnitatea lui.
    Când scrie Jul ceva aiurea, nu mai merge, pur şi simplu.În semn de protest.

  9. boga 1 April, 2010 at 06:52

    Vere, mie de trei zile-mi merge prost. Saitu’, zic! Deci de la voi era.

    M3bis, da frate si tu o damigeana. Dau un ţoi la schimb 😀

  10. bogdan 1 April, 2010 at 07:02

    Pentru Pirca (si nu numai 🙂 )

    http://www.realitatea.net/un-copil-de-sase-ani-a-intrat-in-coma-alcoolica_707149.html

  11. boga 1 April, 2010 at 07:07

    Avem aici inca un exemplu de manipulare a maselor sindicale de catre tiran.
    Jul ne sustrage atentia de la faptul ca s-a mutat de pe un server bun, pe unul prost (care nu prea are muschi sa ne incarce si noua site-ul) si ne instiga impotriva lui M3bis, care, saracu’, de unde sa stie el, copil fiind, ca ala de la servarie nu-i baga destul acid in RAM si-acum iese serverul pişoalcă.
    Preda-te Jul! Te-am prins!

  12. boga 1 April, 2010 at 07:09

    @bogdan: bai, nomazi, nomazi, da’ cum sa te stabilesti cu cortu’ in vaslui? da’ ce, s-au terminat orasele?

  13. punKreas 1 April, 2010 at 08:16

    Bre Julica, care e adresa de contact DC ca vreau sa trimit ceva (ceva mult mai fain decat antrax)

  14. EstNordEst 1 April, 2010 at 08:21

    Eu deja rad… si s-a si incarcat decent.

    Simt un miros de castraveti murati… are M3bis p-acolo asa ceva ?

  15. M3bis 1 April, 2010 at 08:26

    @punKreas
    webmaster at dailycotcodac.ro

  16. M3bis 1 April, 2010 at 08:29

    @EstNordEst
    Nu, e de la varză, că am aerisit-o.

  17. Ciprian 1 April, 2010 at 08:33

    @NA – pare credibil scenariu. Ii cred in stare ca acum dupa ce au luat premii sa o lase mai moale cu scrisul si sa dea vina pe altii. Li s-a suit celebritatea la cap. Probabil bietul Pirca inca mai scrie, dar lenesul de Julius ii spune ca nu mai are timp acum sa-i publice textele, nu se mai preteaza el la munci din astea.

  18. k.k.t.shihai 1 April, 2010 at 14:24

    @M3bis
    aoleo! s-a vărzit DC-ul :))… deci de la voi era