Ce am câştigat la RoBlogFest

Julius

Mai multă lume ne întreabă în ce a constat marele premiu la RoBlogFest, ce era în pungile alea primite pe scenă.
Răspundem: cheile de la un Ferrari şi o sută de euro.
Banii erau pentru noi, ni i-a dat proprietarul Ferrariului ca să-i parcăm maşina în faţă la Fratelli după ce se termină mizeria aia cu bloggeri.

E adevărat, am câştigat şi ceva cu adevărat valoros: un loc în blogroll-ul Simonei Tache. A cedat psihic şi ne-a băgat în blogroll după ce i-am repetat toată ziua: “Fatăăă, am parcat un Ferrari, fatăăăăă!”.

PS: Felicitări lui Makavelis pentru fair-play. Dacă Geoană n-a putut învăţa de la noi cum se câştigă nişte alegeri, poate măcar învaţă de la Makavelis cum pierde un bărbat.
PPS: Felicitări şi Academiei Caţavencu pentru premiul câştigat la categoria “cont de facebook”. Dacă rămân uniţi, nu le mai pleacă nimeni din redacţie şi îşi găsesc şi un username simpatic, poate la anul fac eventul şi câştigă şi categoria “cont de twitter”. Am mai face puţin mişto de Caţavencu, dar ne gândim că încă mai există cititori care încearcă să râdă la glumele din AC şi vrem să le respectăm martiriul.

27 Comentarii »

  1. Simona Tache 29/03/2010 @ 19:00

    Fatăă, vezi că cică l-aţi parcat strâmb şi vă ia ăla banii înapoi, cu dobândă, plus câteva rude ca ostateci, dacă nu-l mai parcaţi o dată, ca lumea.

    Thumb up 0

  2. eftimie 29/03/2010 @ 19:03

    Încă o promisiune neonorată, în buna tradiţie DC

    Thumb up 0

  3. lulu 29/03/2010 @ 19:22

    Cam tarziu ati ajuns in blogroll-ul Simonei. Acum nu se mai poate lauda cum ca “ii stiu pe aia de cand aveau fix doi cititori, cititori care trebuiau sa-si faca singuri glume, daca voiau sa rada…” Plus ca acum deja vi s-a urcat la cap: ferrari!!!!, de parca cefereul nu contine cam aceleasi litere si mai ales acelasi confort…..

    Thumb up 0

  4. Toto 29/03/2010 @ 20:00

    Respectăm martiriul cititorilor AC si suporterilor Universitatii Craiova,tata te urasc fiindca m-ai facut sa tin cu Caiova!

    Thumb up 0

  5. mifty 29/03/2010 @ 20:01

    julică, io am citit ultima oară AC-ul când încă mai era dinescu redractor shef…
    aşa că cei 2 masochişti cititori ai ac, tare mi-e teamă că sunt corectoru’ şi paznicu’… corectoru’ că n-are încotro, paznicu’, pentru că la 4 clase i se pare un fel de “vacanţa mare” în scris…
    că io unu, sincer, nu-i văd nici măcar pe autori să-şi citească propriile producţiuni!!! 😀

    Thumb up 0

  6. Cata 29/03/2010 @ 20:01

    bai, adica ati agitat un internet intreg sa va voteze numai ca sa parcati voi un rahat de Ferrari?! La cata lume ati starnit, puteati sa puneti de un partid si schimbati ceva in tara asta – faceati o crasma misto la Cotroceni :)))

    Thumb up 0

  7. sebra 29/03/2010 @ 20:04

    L-aţi parcat pe rând sau toţi o dată? :))

    Thumb up 0

  8. […] s-au urcat pe scenă “ai noştri”, în uralele şi aplauzele asistenţei. Privind prima fotografie, am doar o nedumerire: cine e tatuatul ăla din dreapta imaginii, că pe restul îi ştiu: Julius, […]

    Thumb up 0

  9. 4mall 29/03/2010 @ 21:07

    @Sebra: Toti, mai putin Eftimie, care bause juma de bere si devenise indisponibil pentru volaneala…

    Thumb up 0

  10. Cms 29/03/2010 @ 21:19

    Hmm, prea se leagă lucrurile: locul, momentul, introducerea DC pe blogroll-ul jurnalului roz. Mai bine fiţi sinceri şi recunoaşteţi că aţi parcat Ferrari-ul Simonei Tache.

    Thumb up 0

  11. Florian 29/03/2010 @ 21:26

    Hai că ne-ai convins, Tiranule. Pentru asta te-ai agitat două săptămâni şi ai bătut pe la toate uşile cu căciula-n mână, cerşind o coajă de vot, ca să obţii dreptul de a parca un Ferrari. Nu mai umbla cu mânăreli, ştim oricum că nu ne lipim la vreo ciungă Turbo cu abţibild, aşa că nu e nevoie de vrăjelile astea. Oricum eu te iert şi te votez şi la anul, c-ai zis de Sindicatul DC.

    Thumb up 0

  12. Miorlaupufos 29/03/2010 @ 21:36

    Sa ziceti merci ca ati primit si 100 de euro ca sa parcati o masina pe criza asta. Dac-o buseati trebuia sa vindeti site-ul.

    Thumb up 0

  13. sebra 29/03/2010 @ 21:57

    Aha…Eftimie era ocupat să-şi facă poze cu Blogatu :))
    N-aţi făcut şi voi o poză cu Ferrari-ul ăla să moară duşmanii =))

    Thumb up 0

  14. Laur de la Cacamaca 29/03/2010 @ 22:18

    Ce bine-mi pare ca nu ma oftic! Eu cand vreau sa va felicit, va felicit! Nu fluier. Sincer! Oricum, ati castigat pentru ca proiectul meu nu a fost gata in timp util! Felicitari voua!

    Thumb up 0

  15. Moroi 29/03/2010 @ 22:36

    Felicitări… Adevărul este că nu știu care-i șmecheria cu roBLOG fest…dar poate o voi afla. Ce se câștigă? Lovele, prestigiu, e-penis, blogroll-ul lu’ Simona Tache, parcat de Ferrari gratis, bere moca cat se dau premiile celorlalți? Pe bune acum. Ce se câștigă la asta și de ce este așa mare scofală ?

    Thumb up 0

  16. 4mall 29/03/2010 @ 22:50

    @Moroi: Daca ti-am zice, ar trebui sa te impuscam…

    Thumb up 0

  17. JULIUS 29/03/2010 @ 22:57

    @moroi: pai noi de ce am scris textul de mai sus, bre?

    Thumb up 0

  18. Moroi 29/03/2010 @ 22:58

    @Formol …Nu, acuma pe bune? Care e șmenozeala?

    Thumb up 0

  19. N.A. 29/03/2010 @ 23:25

    Sper ca la anu’ se va tine premierea in Bamboo iar premiile vor consta in posete Louis Vuitton, pantofi Jimmy Choo si curele/ochelari D&G pentru baietei (chiar, care e echivalentul vuitonului la baieti?)

    Thumb up 0

  20. cheguevara 30/03/2010 @ 06:13

    Traiasca Academia Catavencu! Sunt unul din putinii cititori ramasi (bine, o mai citesc din cand in cand si numerele mai vechi). Dati-i tot inainte! Catre victoria finala!

    Thumb up 0

  21. boga 30/03/2010 @ 06:49

    @N.A.: Pentru baietei, de la D&G, doar tricouri mulate cu sigla sclipicioasa pe burtoaca

    Thumb up 0

  22. Filip 30/03/2010 @ 08:55

    @moroi e un fel de Oscar la bloguri ma :)

    Thumb up 0

  23. 4mall 30/03/2010 @ 09:33

    @Moroi: Filip are dreptate. Iar pentru faptul ca am iesit pe locul I, Julica a castigat dreptul sa multumeasca public parintilor, fanilor, familiei, si lui Dumnezeu. Cat despre Ferrari, din suta aia de euro, am bagat nitel gaz, si am facut vreo 2 liniute pe la 3 dimineata…

    Thumb up 0

  24. Filip 30/03/2010 @ 09:52

    @4mall: ai fost pe podium, te-am vazut ! Tineai cheile pitite !

    Thumb up 0

  25. kekee 30/03/2010 @ 11:23

    mda , Ferrari – machbox.
    baietii stiu ce e aia.
    Pai bre Julius ,bre .
    Participa si tu la festivalul de la Negreni, de la Ciopleni, etc
    Ca acolo premiul e un purcelas, un vitel, un butoi de vin – iesi mai cistigat.
    roblogfest – festival de ‘telectuali, nu se auzea nimic ca le chioraiau matele.

    Thumb up 0

  26. Florian 30/03/2010 @ 16:29

    @Moroi
    Cuvântul advertising îţi spune ceva, bre moroiule?

    Thumb up 0

  27. […] Daily Cotcodac este încă o dată în joc. După ce am câştigat de 2 ori RoBogFest-ul (prima dată, cu de 4 ori mai multe voturi decât al doilea clasat, a doua oară printr-o aroganţă, […]

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL