Postul nu e post destul

Aici sunt voturile dumneavoastră!

daily cotcodac

Mulţumim tuturor celor care ne-au votat din pură simpatie şi îi asigurăm că, tot din pură simpatie, mâine dimineaţă le vom elibera familiile, aşa cum am promis că vom face dacă vom câştiga.

Share:

55 comments

  1. M3bis 27 March, 2010 at 06:30

    Brava, bre. Acu’ mă duc să-mi recuperez familia. Mi-ai trimis şi nevasta?

  2. ASCII 27 March, 2010 at 06:37

    bre .. daca e vorba de eliberat familii si cineva nu mai vrea sotia blonda cu silicoane full option inapoi poti sa o trimiti la mine … nu ma deranjeaza rebuturile astea:D

    PS: Felicitari inca odata:)

  3. Tweets that mention Daily Cotcodac »  Aici sunt voturile dumneavoastră! -- Topsy.com 27 March, 2010 at 06:48

    […] This post was mentioned on Twitter by Gabi. Gabi said: Daily Cotcodac» Aici sunt voturile dumneavoastră! http://bit.ly/bSL4Zf […]

  4. lulu 27 March, 2010 at 08:08

    Bravo DC!!!
    Sper ca pe scena(a fost o scena?) v-ati purtat frumos( fara plm-uri si alte alea), ca sa nu ne faceti de rusine… Ca altfel nu mai revendica nimeni familiile si ramaneti pe cap cu nevestele si soacrele altora…

    Felicitari! Stiti voi: sincere 🙂

  5. petrescs 27 March, 2010 at 08:48

    Felicitari – si ai mei au ajuns cu bine acasa. Pe-aia mici o sa vi-i mai trimit si alta data, cica s-au distrat super cu talibanii aia simpatici care s-au jucat cu ei baba oarba.

    Acu’ sa nu va culcati pe urechea aia buna, ca dusmanul nu doarme!

  6. unmihai 27 March, 2010 at 09:02

    “Asta-i pohta ce-am pohtit!” zise Julius şi mai luă un gât de rachiu.
    In alta ordine de idei, e naspa! Parca vad ca o sa fie din ce in ce mai multi comentatori cu comenatarii mai retarde decat ale mele.

  7. unmihai 27 March, 2010 at 09:06

    “Asta-i pohta ce-am pohtit!” zise Julius şi mai luă un gât de rachiu.
    Aah… cât pe ce să uit.. pe nevasta-mea poţi s-o păstrezi :d

  8. Razvan 27 March, 2010 at 09:29

    Felicitari Daily Cotcodac

  9. silavaracald 27 March, 2010 at 09:35

    Copiii mei n-au ajuns încă acasă! Dacă aflu că au fost cu voi la petrecere, şi nu în lanţuri şi cu leucoplast pe gură, cum se cuvenea, v-am spart! Pe bărbatu-meu puteţi să-l mai ţineţi o ţâră până termin curăţenia de Paşte, că numa’ mă-ncurcă pe aici. Îl puteţi pune la gătit, că-i mai bun decât toţi bucătarii aia de hârtie care au concurat la blogul culinar. 🙂

  10. sebra 27 March, 2010 at 09:53

    Vezi poate-i trimiţi acasă cu mâna goală 😀

  11. Bear Grylls 27 March, 2010 at 10:12

    Da’nu era clar ca sunteti cei mai buni?Felicitari!!!
    Totusi,imi pare rau ca n-am stiut din timp de povestea cu sechestrul.Vi-l trimiteam si eu pe barbatu-meu ca sa va vindece de insomnii.Si poate-l pastrati acolo.

  12. simi 27 March, 2010 at 10:13

    Mă miram eu de ce e casa goală de câteva zile ( nu că aş remarca foarte des chestia asta la cât stau la calculator ).

    @unmihai: Poate îi dă un binevoitor link-ul, să vezi dup-aia ce “era doar o glumă, dragă” cu făcăleţul în cap o să-ţi tragă. 😀

    PS: Felicitări şi la cât mai multe mânăreli!

  13. 4mall 27 March, 2010 at 10:22

    Daca sunteti cuminti, poate va lasam sa va uitati la pozele de la premiere…

  14. Silviu 27 March, 2010 at 10:33

    Felicitari! Sa stiti ca votul meu si indemnul de pe FB a facut diferenta!
    Sincer sper ca ati primit ceva mai mult decat diploma aia care arata mai urat decat chestiile pe care le primeam eu pe la scoala.
    Felicitari inca o data. Nu citesc eu foarte multe bloguri dar din cele ‘spe pe care le citesc sunteti de departe cei mai buni.

  15. Bear Grylls 27 March, 2010 at 10:35

    @4mall:Da,da,vrem pozeeeee!

  16. N.A. 27 March, 2010 at 10:41

    Bravaaaaaa! era si normal, de altfel, sa castigati!
    Da’ daca ne mai amenintati ca ne trimiteti familiile inapoi, ne retragem voturile, boicotam, facem urat! da? Sa nu ne vedem cu sacii-n caruta, zic!

  17. lulu 27 March, 2010 at 10:48

    @4mall
    Ati trecut cam repede de la “sunteti cei mai buni” la “daca sunteti cuminti” 😀
    Ai de grija ca stii cum e: “prosti da multi” 🙂 Poporul te ridica, poporul te coboara. Si Targovistea-i la un fîl-fîl de elicopter de Bucuresti… Esti periculos de aproape 😀

  18. silavaracald 27 March, 2010 at 10:50

    @4mall
    Mda, nu cred că-i nevoie de poze, că oricum ştim că în loc să socializaţi cu hostess-ele alea, tu, cu Eftimie şi cu Julius eraţi la bere.
    Sau, fie, pune-le, să vadă toată lumea că aţi fost şi cei mai arătoşi, nu doar cei mai populari! De altfel, bănuiesc că mare parte din voturi au fost de la publicul feminin cititor, pe care l-aţi momit cu pozele semi-nud ale lui Şendroiu, cu cele de gangster ale lui Pircă, cu cele de playboy ale lui Eftimie şi cu cele de cărturar ale Tiranului. 😉

  19. DaNu 27 March, 2010 at 11:06

    ..deci mi-am facut cont special ca sa va votez….cred ca acum rostogoliti butoaiele cu vin si bere in cinstea evenimentului
    …a, si drept cadoo, puteti s-o pastrati pe soacra-mea , desi cred c-o sa platiti bani grei s-o iau inapoi

  20. Cata 27 March, 2010 at 11:18

    da’ filme nu vreti? ca am toata echipa DC care a fost la blogfest trasa in poza, sa stiti si voi cine manareste concursurile alea cu carti :)))

  21. gabriel toma,Madrid 27 March, 2010 at 11:22

    sincere felicitari gainarilor!spor la scris in continuare.apropo’:daca v-a ramas vreo ochelarista pe care nu o revendica nimeni,urcati-o in avionul de Madrid(ala de dimineata),ca o iau eu de la aeroport:)

  22. Portase 27 March, 2010 at 11:33

    Ma inclin! Am ajuns la RBF cand erati pe secena 😀 Apoi ati disparut. Ca va dadeam una bucata pupa. :))

  23. tracker 27 March, 2010 at 11:39

    am fost si eu acolo. voi ati fost cei mai aplaudati dintre toti . bravo .

    ps: am vrut sa vin sa va cer autografe si stuff , dar va pazea 4mall . nu am vrut sa-mi incerc norocul .

  24. estnordest 27 March, 2010 at 11:46

    Felicitari baieti. Din pura simpatie v-am votat si din pura simpatie vom reveni aici sa ne descretim fruntile 🙂

    Felicitari inca o data… meritati premiul !

  25. strumfitaa cu esarfa 27 March, 2010 at 13:59

    felicitari!
    si eu tot cu voi am votat inca de la inceput 🙂

  26. Mel 27 March, 2010 at 14:07

    Felicitari tiraniile voastre! Manarelile voastre au dat roade…
    Pana pune 4mall pozele, vedeti ca s-a lansat deja filmul (cu victoria) pe youtube:
    http://www.youtube.com/watch?v=4_L475s9Vg0 (pe la minutul 5,30) Echipa dailycotcodac rulles! Ole, ole, ole!

  27. sebra 27 March, 2010 at 15:43

    Da’ ce frumos a mulţumit Sindicatului! :))..Acu’ am văzut pe youtube.

  28. A.Dragos 27 March, 2010 at 16:10

    Felicitari intregii echipe, aveti un blog care chiar merita acest premiu !

  29. lichu 27 March, 2010 at 16:17

    da berea, berea unde o dati?

  30. Petrov 27 March, 2010 at 16:43

    felicitari domnilor! (daca nu era voi, castiga dobitocu ala cu evolutia, doamne pazeste-ne!)

  31. 4mall 27 March, 2010 at 17:03

    @lulu: betia puterii, ce vrei… si-acum sunt nitel mahmur…
    @bear grylls, @slvc: stai asa sa ne revenim, si poate punem si poze. Oricum, trebuie sa avem grija sa nu le publicam tocmai pe alea deocheatele 😀
    @portase: n-ai cautat cu destul sarg!
    @tracker: si inca nu aveam ochelarii de soare la mine :))

  32. teo 27 March, 2010 at 17:06

    sper ca succesul sa nu va schimbe si sa scrieti poante mai bune :)) mie astea slabe, care v-au consacrat, imi plac 😀

  33. pipzn1 27 March, 2010 at 17:44

    va reamintesc ca intelegerea era sa le pastrati…. o manarie tipica as spune

    Felicitari. Desi n-am cont de Facebook sau de altceva si pana acum nu m-a convins nimeni si nimic sa ma inscriu pe undeva, am considerat ca meritati din plin un astfel de efort. Si l-am facut

  34. OanaB 27 March, 2010 at 17:48

    Bravo, mai cotco!Sa ne aratati si poze, please! 😀

  35. Somebody 27 March, 2010 at 18:21

    WE LOVE YOUUUU :X Ma bucur sa vad ca n-am votat degeaba. Da’ numai atat? La colectiv nimic? Ia sa ma uit la winneri. Aia care v-au batut au o bomba asigurata de la talibana de mine.

  36. Somebody 27 March, 2010 at 18:22

    YEEEEAH. Si la colectiv :X

  37. toader 27 March, 2010 at 19:50

    eu nu va felicit. de fapt, nu ati castigat nimic.

  38. Venice 27 March, 2010 at 20:09

    @toader … ba da a castigat .. respectul multora .. si poate mult mai multe decat respect .. mai degraba increderea ..

  39. 4mall 27 March, 2010 at 20:11

    @toader: In cazul asta, nici noi nu-ti multumim!

  40. Arsulici 27 March, 2010 at 20:44

    Încă o dată Felicitări!
    Acum va trebui să și confirmați că ați meritat să câștigați, așa că va trebui să încercați să scrieți și texte bune, care să conțină și măcar 0,5% umor 😀

  41. Stephanie 27 March, 2010 at 20:59

    Stiam, frate! 🙂
    Ne-ati terorizat destul cu “votati-ne, votati-ne”, era normal sa castigati, macar cu asta sa ne alegem si noi!
    De orgiile cu pitzipoance tzatoase banuiesc ca beneficiaza numa’ Jul , nu ?

  42. toader 27 March, 2010 at 21:05

    ce respect tata? i-a pus mogulu’ nume la vreo campanie “dailycotcodac” pe antene? niet. vrau sa vaz rishpectu’ in manifestarea lui concreta.

  43. George 27 March, 2010 at 21:10

    bvo bvo! :> oricum era de asteptat :))

  44. pepe 27 March, 2010 at 22:19

    Nuuuuuuuuuu, nu-mi eliberati pe mama soacra si pe scorpia de nevasta-mea. Puteti sa pastrati si boracii ! Eu nuuuuu v-am votat ! Jur pe rosu’ ca nu !

  45. N.A. 27 March, 2010 at 23:53

    Nu inteleg!! care era Julius?! N-am vazut nici o scufita alba si nici o lampa! Eu altfel nu pot in ruptul capului sa mi-l imaginez! 😛
    P.S. Ma oftic foarte tare ca n-am fost si eu acolo.. 🙁
    P.S. 2 – Vivi arata foarte bine!! Ii priesc nasterile si bebeii! 😀

  46. N.A. 27 March, 2010 at 23:56

    P.S. 3 – Si pe domnu’ mogul de ce nu l-ati luat? :))

  47. done8989 28 March, 2010 at 10:04

    Voiam să spun că Vivi e mult mai drăguţă decât mă aşteptam, dar văd că a mai zis lumea chestia asta. Oricum, nu strică.
    Să-ţi crească mari copilaşii şi frumoşi ca tine !

  48. dumitru 28 March, 2010 at 13:25

    Felicitari!

  49. 4mall 28 March, 2010 at 15:16

    @Stephanie: Trebuia sa fii acolo, e greu sa-ti povestim! :))
    @N.A.: Vivi e superba, dar Laptuca rulz! (solidaritate masculina, da?). In alta ordine de idei, daca la anul votezi la fel, considera-te special guest star!

  50. mifty 28 March, 2010 at 18:31

    formolle zice: @N.A.: Vivi e superba, dar Laptuca rulz! (solidaritate masculina, da?).

    mie nu mi se pare solidaritate “macsulină”… mie mi se pare… altceva!!!

  51. mihaela (deep under cover) 28 March, 2010 at 19:28

    Promit că vă votez de pe 15 adrese de mail nu numai de pe a mea la anu” numai să mi-o ţineţi bine în lanţuri şi la regim de pâine şi apă de foc cum se cuvine pe soacra-mea

  52. 4mall 28 March, 2010 at 21:19

    @mifty: la tine e deja gelozie :))

  53. N.A. 29 March, 2010 at 00:12

    @4mall – “dar”-ul ala nu-si are locul, dom’le, ca doar nu sunt antitetice chestiunile astea doua: faptul ca Vivi e superba si ca Laptuca rulz! :))
    In alta ordine de idei, va anunt ca iau in serios invitatia! la anul ne vedem la fata locului! 😀

  54. Florian 29 March, 2010 at 08:42

    Asta-i cea mai mare mânăreală a Tiranului, de când e el Tiran. Cât te-au costat, bre, diplomele alea două?

  55. Cercurile de interese au învins! 1 April, 2010 at 14:04

    […] omis deliberat să-mi exprim satisfactia pentru triumful DailyCotcodac – unde trudesc si eu când apuc – la RoBlogFest. Acum, că masele de votanti au fost […]