Postul nu e post destul

Sportul scuză mijloacele

Răzvan Martin

piturcaÎn urma rezultatelor dezastruoase obţinute de Universitatea Craiova în actuala ediţie de campionat, nouă, suporterilor Ştiinţei, ne mai rămâne o singură speranţă.
SATANA, TE AŞTEPTÃM CA PE MESIA!

Share:

16 comments

  1. dc 8 December, 2009 at 14:34

    Ai, ai, Julica, de erai suporter ai adversarilor de ieri ai Craiovei ce te mai blagoslovea preacucernicul arhanghel al luminii! Acu’ stau si ma gandesc ca de aici i s-a tras si lui Pitzi…a nimerit peste Gigi cand era nas la vreun botez si i-a bagat-o pe aia cu “ma lepad de Satana’

  2. Santana 8 December, 2009 at 14:45

    Alo, tovarasu’ se aude acolo in fund? Te rog sa te exprimi cuviincios la adresa Injosimii Sale din imagine! Cred ca ai vrut sa spui Santana dar nu ti-a iesit pentru ca complet era Tele … Santana! Si din cauza lui Tele ti-e frica sa nu te ia Mogulul la fugarit prin Baneasa! Ce ti-e si cu astia cu coarne (pardon, antene, puschea pe limba!)

  3. Tweets that mention Daily Cotcodac »  Sportul scuză mijloacele -- Topsy.com 8 December, 2009 at 14:57

    […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC and Andrei Manea, Gabi. Gabi said: RT @tweetmeme Daily Cotcodac» Sportul scuză mijloacele http://bit.ly/8QpgDG […]

  4. N.A. 8 December, 2009 at 15:52

    Avem o prospatura pe DC?

    Cine-i stimabilul Razvan Martin si de ce nu ne-a fost prezentat frumos?

  5. Ingineru 8 December, 2009 at 18:04

    Piţurcă e singurul lucru ce mai lipseşte la Craiova ca să poată ajunge în B.

  6. Ciprian 8 December, 2009 at 18:16

    Cu Dumnezeu inainte si cu Satana inapoi.. in B. :))

  7. zaone 8 December, 2009 at 18:19

    Piturca e antrenor bun. Daca isi pune mintea la contributie poate sa repuna echipa pe drumul cel bun. Dar daca vine doar de dragul de a mai aduna ceva banuti atunci …

  8. eftimie 8 December, 2009 at 19:29

    Cu Satana la timonă ar fi putut oare Craiova să învingă preacreştina echipă Steaua?

  9. lulu 8 December, 2009 at 19:41

    @N.A.
    Oare Razvan Martin sa fie Sendroiu sub pseudonim, incercand sa scape de mitul african?
    Si te mai intrebi de ce ajung cartile ALEA la tine? Pai observ ca nu-ti scapa nici o prospatura. Da stiu, ai o scuza buna: poftesti din cauza(datorita???) sarcinii. :))

  10. thorski 8 December, 2009 at 19:52

    Peetzee mi se pare supraapreciat. E doar parerea mea.

  11. N.A. 8 December, 2009 at 19:54

    @lulu – Hihihi, just.. Tocmai vroiam sa-mi ofer si eu parerea gratuita de muiere care nu intelege mare lucru din fotbal, ca da, si eu sunt acord cu Pitzi acolo. Pe criteriul ca arata bine. Hm, ce-i drept, pare cam nigerian, asa… Sa fie, oare, de la sarcina? =))

  12. lulu 8 December, 2009 at 21:34

    @N.A.
    Oricat am incercat eu sa maresc poza lui Piti, nu am reusit sa vad mai jos de ceasul de la mana, asa ca am sa te cred pe cauvant cand spui ca seamana a nigerian. Sigur e de la sarcina 🙂

  13. lulu 8 December, 2009 at 21:45

    @N.A.
    Cred ca intruchipam imaginea ideala a citiorului in viziunea blogerului: sa scrie despre fotbal si sa se comenteze despre “nigerieni” si greturi matinale 🙂

    @Razvan Martin
    Jur ca m-am priceput candva la fotbal. Ce s-a intamplat? Balada Miorita a suferit mutatii incredibile, baciul ungurean si cu cel vrancean nu au mai reusit complotul, iar baciul moldovean si-a vopsit mioara in rosu-albastru si a intrat in fotbal. In opinci si cusma, dar asta-i alta poveste….

  14. Arsulici 9 December, 2009 at 00:21

    @lulu
    Cum adică e de la sarcină? adică Pițurcă e însărcinat??? 😀

    by the way, Pițurcă ar fi cea mai bună variantă pentru Știința: Dacă nu ies campioni la fotbal, poate reușesc să devină campioni la babaroase! 😀

  15. N.A. 9 December, 2009 at 15:15

    @lulu – Pai Pitzi e genul ala de personaj negativ dupa care mor muierile… Si ma gandeam si eu ca o avea calitati nigeriene.. Hihi, da, sunt plina de imaginatie zilele astea! :))

  16. done8989 9 December, 2009 at 23:09

    Craiova trebuie să rămână în Craiova înainte de toate. Mai vedem noi cine o să fie antrenor.