Concursuri

Democraţia se întoarce pe DC: primul concurs mânărit chiar de cititori!

În primul rând, vrem să adresăm sincere sincere felicitări tuturor participanţilor la concursul de astăzi (aţi observat, sperăm, nuanţa: sincere felicitări de-alea sincere, nu sincere felicitări de genul celor câştigate de obicei de Arsulici, care numai sincere nu sunt). Au fost cele mai bune răspunsuri primite vreodată la un concurs Vrei să fii tocilar?. Cu mare greutate, după ce am mai tăiat din ele, am reuşit să selectăm doar 12 răspunsuri, din care vă lăsăm pe voi să alegeţi câştigătorul cărţii“Lumea Sofiei” a scriitorului norvegian Jostein Gaarder, apărută la Editura Univers.



Votaţi voi, ca să putem striga şi noi, măcar o dată, “Hoţii!”.

Share:

40 comments

  1. Tweets that mention Daily Cotcodac »  Democraţia se întoarce pe DC: primul concurs mânărit chiar de cititori! -- Topsy.com 4 December, 2009 at 23:44

    […] This post was mentioned on Twitter by JuliusDC, Gabi. Gabi said: RT @tweetmeme Daily Cotcodac» Democraţia se întoarce pe DC: primul concurs mânărit chiar de cititori! http://bit.ly/4qOGAd […]

  2. sebra 4 December, 2009 at 23:48

    Câte buletine de vot primim?

  3. sebra 4 December, 2009 at 23:50

    Deci e curat democraţie.Am votat de 3 ori fără nicio jenă.

  4. M3bis 4 December, 2009 at 23:57

    @sebra
    Pe cuvântul tău? Ia mai încearcă o dată, dar zi-ne şi nouă pe cine votezi….

  5. Ciprian 5 December, 2009 at 00:10

    @m3bis
    Ai votul meu.

  6. M3bis 5 December, 2009 at 00:11

    @Ciprian, să trăieşti, dar tot tiranul alege până la urmă, pariu?

  7. Ciprian 5 December, 2009 at 00:13

    Sunt sigur. Plus ca au intrat in Poll persoane care nu au respectat conditia esentiala de 2 randuri. Eh.

  8. kekee 5 December, 2009 at 00:15

    dune ! e clar !

  9. M3bis 5 December, 2009 at 00:20

    @kekee thx. Avem voie numai trei cuvinte? Parcă era vorba de 2 rânduri. Julius, unde sunt rândurile noastre?

  10. N.A. 5 December, 2009 at 00:30

    Hehe, tot M3bis votai! cu toate ca mi-au mai placut vreo 2.. Si vad ca sunt si-n asentimentul celorlalti. Ce inseamna puterea sindicala… 😀

  11. N.A. 5 December, 2009 at 00:31

    @sebra – Hotie!! Am incercat si eu sa-l votez de mai multe ori dar nu-mi inregistreaza votul mai mult de o data. Hotie, zic!!!

  12. M3bis 5 December, 2009 at 00:34

    @N.A.
    E timpul să te duci prin vecini. Care vecini au internet…. Că altfel nu-mi explic cum de a votat sebra de 3 ori. Sper că de trei ori pentru mine….. 😉 Mersi, că uitai

  13. N.A. 5 December, 2009 at 00:39

    @M3bis – Stai asa, ca mai am si 2 leptoape prin casa. Plus un blackberry si un iphone (sot obsedat de tehnologie si gadgeturi). Cu plasieri! 😀

  14. M3bis 5 December, 2009 at 00:42

    @N.A.
    Daca au acelaşi IP extern, tot degeaba…. mersi….

  15. sebra 5 December, 2009 at 00:46

    @M3bis,
    Bre,da’ de unde ştii tu cu cine am votat??
    Aaa…am uitat..e treaba cu sri-ul! Păi ăştia nu-l mai urmăresc pe Geoană, mă urmăresc pe mine acum????

  16. M3bis 5 December, 2009 at 00:48

    @sebra
    da, da… 😉

  17. sebra 5 December, 2009 at 00:50

    @M3bis,
    Acuma sări şi tu cu găina aia la interval 😉 ,dacă tot rămâne între noi cu frauda…

  18. M3bis 5 December, 2009 at 01:07

    @sebra
    Negre n-am. Una albă, de prăsilă, e bună? Vezi că te aşteaptă la poartă….

  19. kekee 5 December, 2009 at 01:26

    @ sebra
    gaină neagră, pisică neagră, AVEM PISICĂ ROŞCATĂ, arsulici …..

  20. kekee 5 December, 2009 at 01:29

    @ julius
    cind mai e vorba de votări , spune-o in timpul orelor de servici.
    ca avem 217 calculatoare, las că vezi tu mânareală !

  21. Arsulici 5 December, 2009 at 02:16

    Categoric M3bis, după cum am mai spus și la celălalt articol!

    @kekee
    Miaaauuuu?

  22. JULIUS 5 December, 2009 at 02:17

    Bai, si ma mai acuzati pe mine de manarii! Huo!!!

  23. Arsulici 5 December, 2009 at 02:26

    Măi, Julius, mânărelile cititorilor sunt mai elaborate… Nu vezi? IP-uri, calculatoare, laptopuri, blackberry….
    Deja va trebui să introduci un nou concurs: vrei sa fii hacker? 😀

  24. JULIUS 5 December, 2009 at 02:30

    @Arsulici: va trebui sa declar fraudarea votului si sa dau o lovitura de stat

  25. Ciprian 5 December, 2009 at 02:34

    Ole, ole, ole, oleeee… acusi vineee… Mos Niciolaieee.

  26. petronia 5 December, 2009 at 04:19

    La manareala asta atipica, scapata din mana tiranului, poate i se face dreptate si eternului oprimat Arsulici.
    Traieste omul cat traieste cu sincere felicitari, da’ pana cand?

  27. petrescs 5 December, 2009 at 09:14

    Am votat Hera – si eu eram de mult macinat de indoiala ca nu era vorba de un simplu latrat. Voi putea dormi linistit de-acum.
    Iar recenzia Cartii de telefoane a fost tulburatoare, pacat ca nu a prins finala, doar e cea mai citita carte din lume.

  28. EmyD 5 December, 2009 at 09:20

    Se pare ca mtetris are sanse sa iasa din primul tur 🙂

  29. 4mall 5 December, 2009 at 10:57

    @m3bis: Stai mai bine ca Basescu in sondaje! Vezi ca te-am votat, asa ca mai ai o bere de dat!

  30. M3bis 5 December, 2009 at 11:05

    @4mall
    Mersi, bre. Să înţeleg că ai primit găina, nu?

  31. Claudiu 5 December, 2009 at 11:50

    M3bis -> te-am votat si eu 😉 vad ca vrei neaparat cartea, promit daca nu castigi o ai de Craciun

  32. sebra 5 December, 2009 at 11:56

    @M3bis,
    Cam scumpă campania asta =))
    Mai ai găini? ..să ştiu dacă-mi schimb conexiunea un pic pe vodafone 😉

  33. cos 5 December, 2009 at 12:39

    Daca tot ati ales plozii mai talentati, faceti si voi vreo 12 copii. Pastele ne apuca pana ii gasim printre ceilalti.

  34. kekee 5 December, 2009 at 14:25

    @ sir Julius
    stai aşa că nu pricep.
    Păi cum să dai lovitură de stat?
    Nu TU eşti TIRANUL ?
    aaaa am înţeles, vrei sa te dai jos, să devii şi tu un orşcare , ca noi.

    @ arsulici ,
    apleacă urechea un pic către mine.
    cum facem ? că tiranul o uşcheşte.
    hai să organizăm o mînăreală cinstită.

  35. N.A. 5 December, 2009 at 15:43

    @Julius – Ba pardon! Poporul are voie! Cei ce lupta impotriva manarelilor au dreptul sa manareasca si ei! Coriolan Draganescu reloaded!

  36. kekee 5 December, 2009 at 19:43

    @ NA.
    – intri si tu in combinaţie ? :-$

  37. Şi la vară cald 5 December, 2009 at 22:31

    Tetrisule, aştept găinăria găina! Că doar n-am votat degeaba, ce naiba. Dacă era pe aşa, mă votam pe mine. Cum, nu eram pe listă? Da’ liste suplimentare nu sunt? Dacă există pentru votanţi, de ce nu fie şi pentru candidaţi? Deci, cer, prin sindicat, deschiderea listelor suplimentare pentru ceilalţi candidaţi!
    @kekee
    Se vede că nu trăieşti în România, ţara lui Urmuz…

  38. M3bis 5 December, 2009 at 22:44

    @Şi la vară cald
    Păi eşti vecină cu mine, pe Farmville, să-ţi pot trimite găina?

  39. Fuzz 6 December, 2009 at 15:15

    @Gingernuts……….locul 2…haidetzi ma facetzil locu’1