Concursuri

În atenţia câştigătorilor la VSFT?

Julică

Riguros cum mă ştiţi, presupun că nu aveţi nici o îndoială asupra faptului că am ţinut o evidenţă exactă a câştigătorilor concursului Vrei să fii tocilar?. Tabele frumos liniate, recipisele de la poştă în cazul celor din provincie, treaba funcţiona perfect, după cum pot depune mărturie cei care au primit cărţile. Atunci, o să întrebaţi, de ce mai există câştigători care nu au intrat în posesia premiului? Pentru că mi-a mâncat pisica lista, mă, de-aia! Vă jur!

Am încercat s-o dreg sâmbătă, vă povestesc imediat ce-a ieşit (e, nu mai aveţi răbdare! A ieşit o laie, ce era să iasă?).

Prin urmare, îi rog pe toţi câştigătorii de la VSFT? care nu şi-au primit premiul să dea un e-mail la adresa tocilardc@gmail.com, în care să-şi lase numele (şi nick-ul folosit pe DC), adresa, numărul de telefon (în cazul bucureştenilor) şi să precizeze ce carte au câştigat. În maximum o săptămână, trebuie să rezolvăm problema asta. Până nu-mi mănâncă pisica şi cărţile.

offtopic tipul care a postat niste comentarii tampite pe DC semnand “Radu Alexandru” nu e Radu de la Catavencu, e un baiat cu oarecare probleme care se foloseste de numele lui si de o adresa de e-mail asemanatoare (un fel de Abibas). i-am banat ip-ul, ca sa-l ajutam sa-si asume identitati false si pe alte site-uri.

Share:

16 comments

  1. Şi la vară cald 4 October, 2009 at 11:17

    Măi, dar ce pisică intelectuală ai! Credeam că numai Arsulici are aşa ceva.
    Bine, cărţile le primesc prin poştă, dar sincerele felicitări? Nu ar trebui să faci un turneu prin ţară, să ni le depui personal pe obrăjiori?

  2. Şi la vară cald 4 October, 2009 at 11:54

    Săru-mâna, nea Julică, trăi-ţi-ar adresa de ne-o dăduşi, că nu merje. Am primit doo failure tot încercând să-ţi scriu! Ce făcuşi, bre?

  3. M3bis 4 October, 2009 at 12:04

    @Şi la vară cald
    A mânărit-o şi pe aia, ce crezi?

  4. Şi la vară cald 4 October, 2009 at 12:22

    @M3bis
    Acuma, serios, încearcă şi tu, că io oi fi greşit botoanele, deşi măcar la atâta mă pricep, la emailuri! 🙂

  5. M3bis 4 October, 2009 at 12:30

    @Şi la vară cald
    Log:
    MX record about gmail.com exists.
    Connection succeeded to gmail-smtp-in.l.google.com SMTP.
    220 mx.google.com ESMTP 36si9874983iwn.59
    > HELO verify-email.org
    250 mx.google.com at your service
    > MAIL FROM: check@verify-email.org
    =250 2.1.0 OK 36si9874983iwn.59
    > RCPT TO: tocilardc@gmail.com
    =250 2.1.5 OK 36si9874983iwn.59

    Ai înţeles?
    Deci există. Vezi că e altundeva problema….

  6. M3bis 4 October, 2009 at 12:34

    @Şi la vară cald
    Log:
    MX record about gmail.com exists.
    Connection succeeded to gmail-smtp-in.l.google.com SMTP.
    220 mx.google.com ESMTP 36si9874983iwn.59
    > HELO verify-email . org
    250 mx.google . com at your service
    > MAIL FROM: check @ verify-email . org
    =250 2.1.0 OK 36si9874983iwn.59
    > RCPT TO: tocilardc @ gmail . com
    =250 2.1.5 OK 36si9874983iwn.59

    Ai înţeles?
    Deci există. Vezi că e altundeva problema….

  7. M3bis 4 October, 2009 at 12:37

    @Admin
    Sterge mesajul ala de sta la moderare. Si pe asta….

  8. Moroi 4 October, 2009 at 13:56

    Absolut nici o deosebire cei doi Radu. O sosie fidelă, după părerea mea. Dar mai bine că ne-aţi lipsit de aportul lui asupra saitului… Mie sincer îmi va lipsi…

  9. Şi la vară cald 4 October, 2009 at 19:30

    @M3 bis
    Hai că mai încerc o dată; după care încep să-l număr! 😀

  10. JULIUS 4 October, 2009 at 21:24

    @slvc: e buna, bre, adresa, imi venira deja mailuri…

  11. Florian 5 October, 2009 at 00:13

    Eu cred că adresa aia de email e a structurii paramilitare a Tiranului, divizia „Să-i caftim pe sindicalişti”. Eu nu dau adresă, nu dau număr de telefon, nu dau nimic.

  12. Radu C 5 October, 2009 at 03:53

    Deci nu mai ai lista… Garantez ca eram si eu pe lista aia 😀 Nu mai stiu ce-am castigat, cand am castigat, cum am castigat, da’ daca ramane vreo carte in plus inseamna ca ai gasit primul indiciu :)) Important e ca am castigat. Sunt un castigator, da? 😛

  13. N.A. 5 October, 2009 at 15:47

    Scrisai mailul!
    P.S. – poti sa-mi trimiti tot mie cartea lui Florian, ca mie-mi place sa am incredere in semenii mei.. 😉

  14. Florian 5 October, 2009 at 20:11

    @N.A.
    Eu am ales cartea de telefon, că-i mai groasă şi se potriveşte la fix în locul piciorului de la dulap. Aşa că mai gândeşte-te.

  15. Arsulici 5 October, 2009 at 21:24

    @slvc
    Ce nu-ti place la moaca mea, bre? 😀 Sint chiar o pisicuta cuminte si, la cit sta stapinul la serviciu in ultima vreme, am devenit intelectuala, citesc eu ce ar trebui sa citeasca el 😀
    Miaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

  16. N.A. 6 October, 2009 at 12:55

    @Florian – Ba io tin minte ca ai ales ceva despre cariera unchiului ‘mneatale, nea Sade. deci nu umbla cu fofarlica!