Evenimentul zilei de ieri

O întâlnire cu nenea Odoacru

odoacru14 septembrie
476 Ultimul împărat al Romei, Romulus Augustulus, în vârstă de doar 13 ani, se întâlneşte cu nenea Odoacru şi face un schimb extrem de avantajos: îi dă însemnele imperiale şi capătă în schimb două bile de sticlă, o praştie cu scoabe, un barbar de plastic şi un abţibild Panini cu Cezar, pe care luai lejer şase gali şi-un Pompeius dacă negociai ca lumea.

Share:

311 comments

  1. EmyD 4 September, 2009 at 05:40

    4 sept – m-am nascut eu 😀
    Julius mersi pentru carte, a ajuns in cele din urma(poate ca era adresa din judetul Vaslui? 😀 )
    PS: La cat comenteaza lumea pe aici, le-ar prinde bine un forum 🙂

  2. lulu 4 September, 2009 at 07:41

    Sa intelegem ca diseara e petrecere cu ‘striptis’ masculin la Vaslui? Sper ca ai o limita da varsta minim 60 🙂
    La multi ani. EmyD!

  3. dorinho 4 September, 2009 at 07:45

    EmyD
    cum adica te-ai nascut?
    am auzit ca femeile sa nasca, ba chiar si barbatii, dar sa se nasca singuri copiii… 😛

  4. Arsulici 4 September, 2009 at 08:33

    La Multi Ani, EmyD!

  5. yeonsang 4 September, 2009 at 08:48

    salut,nene Odoacru! ce mai faci?

  6. Ciprian 4 September, 2009 at 08:53

    @EmyD
    Ce forum zici tu acolo. Pai pe urma ne lasam de meserie. De ce vrei sa ne discriminezi, ai tu ceva cu noi? Hai zi daca ai ceva sau eu nu te inteleg. Adeka voi sa stati aici la masa cu caviar si sampanie si pe noi sa ne trimiti la bucatarie sa hodorogim ca niste babe spaland vase? Deci daca ai ceva cu noi spune. Lasa-ne si pe noi sa castigam o paine si nu mai veni cu idei din astea crete. Daca nu iti place ce citesti, nu ne citi.Schimba linkul, sari peste commenturi. Nu mai poate trai omul in Romania din cauza astora ca tine, de asta nu merge ma tara asta, vai de capul tau..
    Si la multi ani, ca tot ai mai zis tu ceva.

  7. Ciprian 4 September, 2009 at 08:57

    @EmyD
    Sa stii ca nu-ti port pica, chiar imi pare rau de tine ca vroiam sa te invit joia viitoare la tambalau la mine, ca voi sarbatori si eu o varsta.. dar ai grija cum te comporti. Aici toti suntem prieteni si nu e frumos din partea ta sa ne injunghii pe la spate. Deci nu ma lasa sa ma enervez ca ma baga Julius la moderare.
    Si la multi ani, ca tot ai mai zis tu ceva.

  8. MifTy 4 September, 2009 at 12:10

    total offtopic: ce e cu blegul lui vivi???
    blogul, nu soţul!!!

    fincă brouseru’ zice “MifTyfox nu găsește serverul http://www.cemaifac.eu.”

  9. Ciprian 4 September, 2009 at 12:16

    Nici eu nu pot sa conversez pe blogul ala. La olteni cand pica serverul, pana se aduna toti sa vada ce a patit, pana ii dau cu praz pe la nas.. ahaaa, mai dureaza pana il pun pe picioare. Dar daca ti-e asa dor de Vivi, vezi ca sunt niste poze pe acilea prin preajma.

  10. N.A. 4 September, 2009 at 12:27

    La multi ani, EmyD! Deci unora chiar le vine cartea… hm…

  11. Florian 4 September, 2009 at 12:31

    Pe urmă Romulus a plecat în campanie sau în Campania, nu se ştie exact, dar pe drum a dat peste Julius. Julius călătorea sub numele fals de Remus, că-i şutise scutul lui Odoacru că să-l vândă la fier vechi şi aibă bani de jointuri. Cei doi s-au împrietenit la o trompetă şi au plecat împreună, dar i-a ajuns din urmă Odoacru. Romulus şi Remus au mai tras la repezeală un cui, care i-a ajutat să se teleporteze cu vreo douăsprezece secole în urmă. La aterizare au căzut peste puii unei lupoaice, dar tipa nu s-a prins şi i-a alăptat mai departe pe teleportaţi. După aia, R&R au plecat şi au fost nevoiţi să ajungă la Roma, pentru că toate drumurile duceau acolo. Roma stătea culcată una cu pământul, aşa că cei doi s-au apucat să o ridice. Astfel, ei au reuşit să încurce circulaţia pe toate drumurile, care duceau şi până atunci la Roma, dar la Roma aia nesculată de pe jos.

  12. 4mall 4 September, 2009 at 12:59

    @florian: asta e o monstra din “istoria lumii – varianta necenzurata” ?

  13. M3bis 4 September, 2009 at 13:08

    Mai @Floriane, de unde le mai scoti? Tu dormi bine noaptea?

  14. MifTy 4 September, 2009 at 13:20

    … când citesc numele ăsta (Odoacru), nush de ce naiba mă gândesc la o putină cu varză murată…

  15. yeonsang 4 September, 2009 at 14:19

    @3bis
    doarme in fund,ca bobocu. nu degeaba e regele Dulcolax

  16. Florian 4 September, 2009 at 14:28

    @4mall & @M3bis
    Este o filă din manuscrisul cu amintirile lui Julius, pe care mi l-a trimis din greşeală, în locul cărţii câştigate la VSFT. Dacă vă înscrieţi în conjuraţia pentru demolarea DC, vă mai dezvălui şi altele cu babe din Vaslui, aventurile lui Julius Crusoe, viaţa de după moarte a lui Julius Frankenstein şi multe altele.

  17. Arsulici 4 September, 2009 at 14:44

    @M3bis
    Maestre, ia spune-mi si mie, cum scrii cu literele bolduite? ca eu cind incerc, nu reusesc… daca apas ctrl+b, mi se deschide altceva….

  18. M3bis 4 September, 2009 at 14:49

    @Arsulici
    lol

  19. M3bis 4 September, 2009 at 14:52

    Să vă apucaţi toţi să bolduiţi? Pe un post mai vechi fetele mă întreabă cum scriu cu italice. V-aţi vorbit între voi? Poate am sa vă spun. Dar mai târziu un pic. Promit.

  20. Arsulici 4 September, 2009 at 14:53

    @M3bis
    Sa stii ca am intrebat serios…. Nu stiu daca ai observat, dar cind dai tu vreun raspuns cuiva, apare cu litere bold numele cui ii dai raspunsul…
    Pls, nu ma lasa in ceata 😀
    Chiar intreb serios, nu fi IT-ist rau….

  21. M3bis 4 September, 2009 at 14:57

    @Arsulci
    N-am cum să îţi explic aici, că mă prinde tiranul că vând din casă. Am promis că vă spun, vă spun. Dar un picuţ mai târziu, aşe vreo juma’ de oră. Ai puţintică răbdare că nu stai în apă.

  22. yeonsang 4 September, 2009 at 15:06

    @3bis
    zi numai mie,doar stii ca-s silentioasa

  23. M3bis 4 September, 2009 at 15:10

    Să nu ziceţi că sunt băiet rău şi mai ales pentru că vă văd elevi silitori, vă luminez calea spre scrisul cel artistic. Luaţi şi citiţi de aici: http://www.gabin.ro/blog/?p=7 . Nenea Julius, nu te supăra că am pus link, nu-ţi fac concurenţă.

  24. M3bis 4 September, 2009 at 15:13

    @slvc, @yeonsang şi @arsulici
    Am vrut să vă spun, dar m-a prins tiranul şi m-a băgat la moderare. Dacă nu dă drumu’ la mesaj vedem noi cum facem.

  25. M3bis 4 September, 2009 at 15:33

    @slvc, @yeonsang şi @arsulici

    Gata i-a dat drumul. Cititi doua comentarii mai sus

  26. yeonsang 4 September, 2009 at 15:45

    aha ,gata m-am prins:
    scris normal mai mare b mai mic scris boldit mai mare b mai mic scris anormal mai mare b mai mic scris inclinat mai mare b mai mic.
    mai erau?

  27. M3bis 4 September, 2009 at 15:49

    @yeonsang
    Esti cu capu fata’
    Dar sper ca ai inteles si acu vrei sa-l derutezi pe Julius.

  28. yeonsang 4 September, 2009 at 15:51

    @m3bis (@m3bis) (/@m3bis)

  29. yeonsang 4 September, 2009 at 15:52

    vezi ce bine-am prins lectia! :>

  30. yeonsang 4 September, 2009 at 15:52

    bai ce mi-a iesit=))

  31. M3bis 4 September, 2009 at 15:54

    @yee-sang, stii tu de ce
    duh

  32. yeonsang 4 September, 2009 at 15:57

    dadada =))

  33. Florian 4 September, 2009 at 16:09

    Atenţie la mine, ochii cât cepele: Julius I, Tiranul din Cotcodacia

  34. Florian 4 September, 2009 at 16:11

    Aplicaţia 2: Jos Tiranul!

  35. Florian 4 September, 2009 at 16:11

    Tare, frate!

  36. yeonsang 4 September, 2009 at 16:48

    floan

  37. yeonsang 4 September, 2009 at 16:49

    @f
    te-am pus intre niste semne si iote ce-a iesit:))
    stii,fac egzperimente

  38. MifTy 4 September, 2009 at 17:04

    cotocdaci, da…
    Ciprian, nu de vivi mi-e dor, ci de idu’ de mess al lu’ lăptuca peace, că mă pusă dreq să-mi fac cont pe ogame… şi m-am trezit că chiar îmi place jocu’… şi înnebunesc, că juma’ din tutorialele alea sunt scrise într-o chineză… derivată din română, cred…!!!

    P.S. am învăţat lexia dă sintacsă, domnilor???

  39. JULIUS 4 September, 2009 at 17:14

    @mifty: cre’ ca Marijuana Peace

  40. MifTy 4 September, 2009 at 17:18

    ăla e idu de mess???
    sau username-ul pe ogame??? şi dacă e username, pe ce univers e???

  41. Florian 4 September, 2009 at 17:23

    @Ion Sânge
    Ce dracu’ te fonfăi în halul ăsta, ai mâncat sobolanul ăla din beci şi ţi-a rămas păr între dinţi?

  42. MifTy 4 September, 2009 at 17:40

    flori ian, vezi că e nela sânje… dezacoardele, frathe!!!

  43. Ovidiu 4 September, 2009 at 17:44

    greseala

  44. yeonsang 4 September, 2009 at 18:22

    dadadarhehewegw

  45. Ciprian 4 September, 2009 at 18:58

    @M3bis
    Ai adus lumina unora de pe aici. De acum sa vezi discutii spumoase:

    G:” Nu stiu ce are dar nu poate sta dreapta, se falfaie . Cu fosta era altfel”
    T-M-W-D: “Ba taci, nici nu e asa de groasa cat te laudai”

  46. Ciprian 4 September, 2009 at 19:05

    @M3bis
    Feisbucul accepta mult mai multe coduri cand postezi note: hiperlinkuri, headinguri, enumerari cu bullets. Aici e putin mai rudimentar sistemul, dar nu poti sa zici nimic de rau,sa dai un sfat ce sa faca ca imediat esti cenzurat. Este o tiranie ceva de neimaginat; nici nu e de mirare de ce atat de multe postari despre dictatori si asasini.

  47. M3bis 4 September, 2009 at 19:18

    Măi nerecunoscătorilor. Da, ştiţi voi care. Aia de aţi început să înţepaţi, cu bolduri, italiencele. Eu îmi periclitez poziţia pentru voi şi voi? Şi la tanti de la chioşcul din colţ îi aruncaţi un “sar’na, mulţumesc” când vă vinde pâinea pe bani. Eu un “mersi” nu am auzit. Frumos vă şade.
    Şi tu, @Ovidiu şezi blând. Nu te da mare că nu ştii prea multe că nu ai nimic de câştigat.

  48. M3bis 4 September, 2009 at 19:19

    erata: ca ştii.. nu că nu ştii

  49. M3bis 4 September, 2009 at 19:25

    @Ciprian
    E şi nu e rudimentar. Pentru unii, nu e. Pe la începuturile internetului cam aşa se scriau paginile web. Acu’ face compu’ tot în locul tău.

  50. yeonsang 4 September, 2009 at 19:53

    @m3bis

    sar`na nenea

  51. Ciprian 4 September, 2009 at 20:04

    @Yoanna
    Am apreciat intotdeauna ca esti politicoasa si recunoscatoare. Foarte frumos.

  52. Arsulici 4 September, 2009 at 20:15

    @M3bis
    Multumesc

  53. M3bis 4 September, 2009 at 20:27

    @yoanna şi @arsulici
    Cu plăcere

  54. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 22:50

    @ M3bis
    Proba: M-am prins! (cred) !!!
    Da’ greeeu!

  55. M3bis 4 September, 2009 at 22:50

    lol

  56. M3bis 4 September, 2009 at 22:52

    #şlvc
    ioi, da ţin’te bine, fată.

  57. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 22:53

    @ M3bis
    SĂRU-MÂNA, CONAŞULE! ÎMI RETRAG TOATE VORBELE GRELE!
    Altă viaţă, fraţilor!
    😀

  58. M3bis 4 September, 2009 at 22:55

    Astia au plecat la discoteca, ca tot moderat sunt….. da’ nu ma fac eu moderator?

  59. M3bis 4 September, 2009 at 22:56

    @slvc
    Sa traiesti, sa le folosesti

  60. Ciprian 4 September, 2009 at 23:06

    @M3bis @Si-la-vara-cald
    Ba ce ne modereaza astia in seara asta, bip bip bip bip bip bbiiiiipp.
    Sa stiti ca si pe la petreanu mai sunt chestii interesante de comentat si dl petreanu e cu bun simt, nu ca astia. (Gasiti pe petreanu in blogrollul dc daca nu stiati)

  61. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:07

    @ yoanna
    Măi, tu numai te lauzi că te-ai prins! Ia dă o probă aicilea! Şi nu mai folosi ( şi ), că de-aia nu-ţi iese, ci . Hai cu mama , căăătinel!
    😀

  62. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:08

    erata: ci

  63. M3bis 4 September, 2009 at 23:08

    Stim, @Ciprica, cum sa nu stim. Numa’ ca ramanea nerezolvata fata si stii ca nu e frumos.

  64. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:10

    Măi, de ce-mi intră semnele alea de “mai mare” şi “mai mic”, că le-am postat bis , da dijaba!

  65. Ciprian 4 September, 2009 at 23:10

    @M3bis
    Nu va mai luati de Yoanna. Doarme. E putin racita si are febra. Abia am invelit-o, ca e agitata si se foieste tot timpul. E bolnavioara. Haideti sa o lasam sa doarma.

  66. Ciprian 4 September, 2009 at 23:11

    @slvc, @M3bis
    Voi de unde sunteti fetelor?:D

  67. M3bis 4 September, 2009 at 23:13

    Unde îţi intră? Că nu văz nimic ?!

  68. M3bis 4 September, 2009 at 23:14

    @Cipicao
    Nu m-ai nimerit.
    Si daca esti curios is de pe langa Vaslui, judetu Vaslui, da’ muuuult mai departe

  69. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:15

    Nu mă mai mir. M-am hăbăucit tot butonând aicea. Deci, erată, din nou: de ce nu-mi intră.

  70. M3bis 4 September, 2009 at 23:15

    @Cipicao
    Nu m-ai nimerit.
    Si daca esti cu_rios is de pe langa Vaslui, judetu Vaslui, da’ muuuult mai departe
    Am dat un copy paste ca pana demodereaza astia cu-ri-o-zi-ta-tea mai trece timp

  71. M3bis 4 September, 2009 at 23:17

    Poate ca pentru ca nu ai ce sa bagi? Na’, imi dau si eu cu parerea. CE SA ITI INTRE? si vezi ca semnele alea le gasesti doar pe tastatura aia englezeasca… sterge-o de praf si pune-o la treaba

  72. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:17

    @ Ciprian
    Din Târgu Mureş.
    @M3bis
    Tu?

  73. Ciprian 4 September, 2009 at 23:18

    @M3bis
    Cipicao???? 😀 Doar sor’mea imi mai spunea asa cand eram micut :)).
    Cate alinturi am primit pe blogul tiranului nu am primit in realitate.

  74. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:19

    @ Mp3bis
    De pe aia englezească le-am scris, da’ nu intră nici după ce le opăresc, ca pe varză!

  75. M3bis 4 September, 2009 at 23:20

    eu îs moldovian. da’ nu vă zâc di undi. 😛 Undeva dintre Tg. Mures si Barlad….. asa mai in linie dreapta

  76. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:20

    !

  77. Ciprian 4 September, 2009 at 23:20

    @slvc
    Am fost la o tabara scolara pe vremuri,prin zona, la Lapusna (cred ca e mai aproape de Reghin). Cate a vipere erau acolo. Brrr.

  78. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:21

    Deci, nu intră, am mai verificat o dată!

  79. M3bis 4 September, 2009 at 23:21

    @slvc
    Vezi sintaxa, ‘rar mama ei al dr@k

  80. M3bis 4 September, 2009 at 23:22

    La mine intra

  81. M3bis 4 September, 2009 at 23:22

    Uite, acum si cu rosu 😛

  82. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:23

    Frumos la Lăpuşna. Tabăra s-a cam dus pe râpe, da viperele au rămas. Unele mai scriu pe blogul ăsta, câteodată! 😀

  83. Ciprian 4 September, 2009 at 23:24

    @M3bis
    Lasa ca o sa fie bine si de tine. Eu inca am sperante ca o sa parasesc Moldova, poate macar peste munti. O fi Moldova frumoasa, dar e saraca.:)) Doar daca esti din Piatra ar trebui sa te mandresti, cica e prea fain orasul.

  84. M3bis 4 September, 2009 at 23:24

    de asta ce ziceti?

  85. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:25

    Stai că la sintaxă nu m-am uitat, atâta eram de îcântată de bolduri şi italice! Stai că merg şi buchisesc. Scuze, maitre! 😀

  86. M3bis 4 September, 2009 at 23:25

    @Cipicao
    Nu, nu-s de pe acolo.
    Dar nu dezvalui adresa ca imi vin petitoarele acasa…. si eu mi-s insurat o tzara.

  87. M3bis 4 September, 2009 at 23:27

    Si sincer, chiar nu vreau sa parasesc Moldova. Pentru ce? Oricum bani nu castig prin zona… imi vin de prin alte parti

  88. Ciprian 4 September, 2009 at 23:28

    @slvc
    Salina de la Praid mai exista? :)) Acolo am mancat primul kurtos kalacs. O vreme i-am spus doar coaja de cozonac, mai tarziu mi-am reamintit cum se cheama minunatia aia. :))

  89. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:29

    Deci: M-am descurcat, boss?
    Da’ cu roşu tot nu-mi iese, ‘geaba am belit ochii la sintaxă.

  90. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:31

    @ Ciprian
    Da. Există. Pe asta au modernizat-o, că aduce bani. Cu copiii ieşi doar în pierdere, după părerea lor!

  91. Ciprian 4 September, 2009 at 23:32

    @M3bis
    Dar nu sa o parasesti de tot, doar sa revii pentru relaxare aici, nu pentru traiul de zi cu zi. Si mie imi place oraselul meu si zonele limitrofe, cu exceptia orasului Vaslui, dar nu e de trait, facut familie, dezvoltat proiecte de viitor.

  92. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:33

    @ Cipri
    Da’ tu chiar ai scris corect ungureşte! Bravo ţie! Încep să cred că pe sârboiaică o chema de fapt Ildiko! 😀

  93. Ciprian 4 September, 2009 at 23:36

    @Florian
    Deci nu ma dau la slvc, ia si dormi linistit sub masa sau ia filmul de care zicea petreanu de pe torenti.
    @Slvc
    Si prima bere amara tot prin zona am baut-o :)) si am vizitat si fabrica aia de fluiere si tambale de la Reghin. Poate ca ar trebui sa revin sa vad ce s-a mai schimbat. Toamna e lunga si oricum ma plictisesc prin oras.

  94. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:36

    Am fost acum doi ani în Nordul Moldovei. Eu nu am văzut zonă mai frumoasă şi mai dichisită ca aia. Îi şi spuneam bărbatului meu că ardelenii ar putea să se ascundă în faţa moldovenilor din ăst pdv.

  95. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:38

    Fabrica de fluiere şi ţambale a fost luată de un fost muncitor de acolo, devenit între timp inginer, care a făcut o perlă din ea; i-a adăugat nu ştiu câte corpuri de clădiri, a înfiinţat un liceu cu specific de dans sportiv, cu care a luat o mulţime de premii internaţionale. Gigea băiatu!

  96. M3bis 4 September, 2009 at 23:40

    @Ciprian
    Oricum numai pentru relaxare dau pe acasa, ca in rest umblu prin toata tara, chiar si prin Vaslui…

  97. Ciprian 4 September, 2009 at 23:40

    @slvc
    E sarboaica sigur, mi-a aratat tatuajul cu bombardamentele americanilor.

  98. Ciprian 4 September, 2009 at 23:45

    @slvc
    Foarte frumos ce a facut domnul acela.Am impresia ca e una din singurele fabrici de gen din tara asta.
    In Nordul Moldovei nu am ajuns, desi am niste amici care cred ca s-ar bucura sa dau o fuga pana la Putna sau prin Suceava.

    @M3bis
    Sper ca atunci cand treci prin Vaslui o iei pe varianta :)). Eu am trecut de cateva ori prin oras si m-am speriat.

  99. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:53

    @ Cipri
    Că sârbii n-or avea şi ei unguroaicele lor! Ete!

  100. şi-la-vară-cald 4 September, 2009 at 23:55

    @ M3bis
    Hai şi prin tîrgu’ meu. Ce banii noştri nu e buni?!

  101. Ciprian 4 September, 2009 at 23:56

    @sl
    Sarboaicele is mai focoase, dar si unguroaicele UDeMeReu nu sunt de lasat.

  102. Ciprian 4 September, 2009 at 23:56

    @vc
    Da vezi ca e recuperator. De ce vrei sa dai tot din casa?:))

  103. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 00:03

    @ Cipri
    Nu-i recuperator, că dacă era aşa mi ţi-i lua pe moderatorii ăştia de guler şi mi ţi-i julea cu ghiulu’… E băiat subţire, ce naiba, nu se vede?! Cre’ că-l bag şi pe el în top, că în afar’ de D.N. nu mi-a mulţumit nimeni pentru publicitate de-a moca. Parcă nici tu, Ciprinel… 🙁

  104. Ciprian 5 September, 2009 at 00:07

    @slvc :-”
    Ai dreptate, am uitat sa multumesc, duamni ce prost crescut mai sunt uneori.
    Multumesc, si-la-vara-cald.

  105. M3bis 5 September, 2009 at 00:07

    Scuze, am schimbat desktopu pe laptop, ca m-am bagat in pat…
    stati sa vad ce ati barfit

  106. M3bis 5 September, 2009 at 00:09

    lol, recuperator, neh, eu muncesc pe bani cinstiti

  107. Ciprian 5 September, 2009 at 00:10

    @M3bis
    Eu am vreo 4 la moderare. Mai bine te bagi la un film cum fac si eu acusi.

  108. Ciprian 5 September, 2009 at 00:10

    @SLVC Ti-am multumit, dar si multumirile imi sunt moderate de tiran

  109. Ciprian 5 September, 2009 at 00:11

    @M3bis
    Si recuperatorii, bani cinstit castigati de altii :)).

  110. Ciprian 5 September, 2009 at 00:14

    @slvc, @m3bis
    Hai la somn, noapte buna, ne prinde treji Mesagerul de pe tvr2 acusi.

  111. M3bis 5 September, 2009 at 00:15

    @Ciprian
    Eu n-am decat vreo 2. Sau 3? ce mai conteaza? Cand le-or da drumu n-o sa se mai inteleaga nimic. Am sa fac un post cu cum sa nu fii moderat. Stati pe aproape.

  112. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 00:31

    @ băieţii
    Io stau, da’ să nu stau dijaba, se-aude?! Adică să veniţi cu materialele, nu cu ce v-aţi gândit voi! Hai că m-apuc de Kingu’ ăla adevărat: Duma Key. Ăsta scrie din ce în ce mai lăbărţat. Nu pot citi decât la masă, că dacă o iau în pat şi pică pe mine, îmi face vreo eventraţie ceva!

  113. M3bis 5 September, 2009 at 00:35

    @slvc
    Cipicao s-a bagat la film. Postu ala de care vorbeam il elaborez in cursul zilei de azi. Da nu acu’ ca e noapte… si nu vad literele de pe tastatura. ca e neagra, acu scriu pe de rost, asa ca daca e sa fac vreo greseal, scuze

  114. M3bis 5 September, 2009 at 00:37

    ti-am raspuns dar m-au bagat la moderare
    material de studiu 😀
    stai sa vad unde am gresit

  115. M3bis 5 September, 2009 at 00:38

    @slvc
    Cipicao s-a bagat la film. Postu ala de care vorbeam il elaborez in c u r s u l (aici era greseala) zilei de azi. Da nu acu’ ca e noapte… si nu vad literele de pe tastatura. ca e neagra, acu scriu pe de rost, asa ca daca e sa fac vreo greseala, scuze

  116. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 00:45

    @ M3bis
    Chiar îs curioasă cum funcţionezaă asta. Ok. Te citesc dimineaţă, că acu-i ora la care mă transform în broască şi nu se face să mă vază lumea astfel! So, bye bye and good night! (asta ca să nu fie moderate şi urările, şi să le primeşti dimineaţă!)

  117. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 00:47

    Prea târziu. Au fost deja… Of, of!
    🙁

  118. M3bis 5 September, 2009 at 00:47

    @slvc
    Ai bagat-o pe sireaca liza in ceata. Sa vezi ca il trezeste pe provaider de dimineata ca nu ii merge netu ca lumea

  119. M3bis 5 September, 2009 at 00:49

    au fost deja ce?

  120. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 00:57

    Mi-au moderat până şi mesajul cu urările de noapte bună. Subversive ale naibii! 😀 Îţi transmiteam prin ele secretul bombei atomice!

  121. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 00:59

    Lasă n-o mai plânge pe liza. N-ai vrut s-o consolezi, acuma degeaba te prefaci că-ţi pasă…

  122. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 01:00

    Măi, eu chiar plec la culcare, moderată sau nu!
    Ne vedem de dimineaţă!
    Noapte bună DC,oriunde te-ai afla!

  123. M3bis 5 September, 2009 at 01:15

    noapte buna

  124. EmyD 5 September, 2009 at 08:54

    Multumesc tuturor pentru urari. Ieri am umblat haihui, departe de tot ce inseamna calculator.
    @dorinho – m-am nascut copil viu si m-am hranit cu lapte 😉 sunt un fel de mamifer 😀
    @Ciprian – departe de mine intentia de a trimite pe oricine de aici. Comentariile sunt mai haioase decat post-urile(asta intre noi, sa nu auda tiranii 😀 )Dar am vazut pe undeva(mi’s mosneag, ma lasa memoria, nu mai stiu pe unde) ca la comentarii era ataşat un forum. Am dat doar o idee, nu am dat cu parul :D. Acum, nu mai pare o idee asa buna, probabil de vina e noaptea nedormita de dinainte 🙂

  125. Ciprian 5 September, 2009 at 09:25

    @EmyD
    Din idei s-au nascut natiuni si dictaturi. Ptiuu, sa nu se auda tiranul.

  126. M3bis 5 September, 2009 at 12:05

    @EmyD
    Forumul nu era ataşat. Le-am propus doar amanţilor de pe DC să le dau cheia de la unu’. Dar n-au vrut, ca cică ei îs exhibiţionişti.

  127. EmyD 5 September, 2009 at 12:50

    @M3bis nu am intrat in detalii tehnice 🙂
    Se pune la sf articolului de pe DC un link catre DC forum, unde va fi creat un topic cu acelasi titlu, si lumea comenteaza acolo 😀
    Dar, daca ma gandesc mai bine, poate nu e o idee prea buna 🙂 Se mai poate face un script care la o postare pe net, sa puna commentul pe DC, etc 🙂
    Asa traficul lui Julius ar putea creste, deci ar fi un tiran peste mult mai multi oameni.

  128. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 12:58

    M3bis
    Şi tcmai te lăudasem dincolo… M-ai dezamăgit. Hai, că nu ne înţelegi iubirea, nu-i bai, că nici noi n-o înţelegem, deci suntem chit, da’ să ne faci exhibiţionişti… Floriane, Cipriane, yeosang-o, ziceţi voi, nu-i aşa că nu-i aşa? Suntem culmea discreţiei. Nu suntem noi de vină că trag alţii cu ochiul la suferinţa noastră! 🙁

  129. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 13:01

    M3 bisule, ce boldată am dat-o!… De fapt, cre’ că am uitat boldarea deschisă. Scuze că v-am rănit ochişorii!
    😉

  130. Ciprian 5 September, 2009 at 13:48

    @si-la-vara-cald
    Daca s-ar deschide forum eu tot aici comentez :)). Sa se duca Julius cu Pirca in separeu sa-si vada de treburile lor:)).
    Pai nu ii obligam noi sa citeasca. Aici a inceput totul, aici se termina .

  131. M3bis 5 September, 2009 at 14:15

    @şlvc
    Asta se întâmpla înainte de a mă infiltra(sic). Acu’ suntem chit. (sau ai uitat de pastile?). Deci, ochii pe DC. Se petrec lucruri importante. Tiranul e la iarba verde. Acum e timpul.

  132. M3bis 5 September, 2009 at 14:18

    @toti
    Eu am o teorie.
    Julius face trafic pe seama comentariilor. Ca de postat ceva nou, cam greu. Verificati pagina cu frizeru’. Ne strangem noi cumva sa ii venim de hac.

  133. Ciprian 5 September, 2009 at 14:25

    @M3bis
    Pai normal ca pe baza noastra face trafic, ar trebui sa ne ceara voie sa mai posteze ceva. Oricum o sa preluam acusi si EdituraTrei si sa vada el cum se dau cartile in mod democratic.

  134. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 14:27

    @ Cipri-până-n-pânzele-albe!
    Că bine le-o zisăşi, viteazule! Aici!
    @ M3bis
    Nu-i bai dacă-s la iarbă. Măcar de-ar trageo-o un pic pe nară! S-ar mai destinde şi ei, deşi în chestia asta io-s de-a lu’ Cabral: spuneţi nu drogurilor!
    Că face trafic, asta-i evident. Cu cărţile, cu comentariile noastre. Ăsta-i el: Tiranu’ Traficant!

  135. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 14:34

    @M3bis
    Vazuşi, maestro?! Şi boldat, şi italic deodată! Wow!!!
    Măi, m-a paralizat aşa o idee: câţi ani ai, frate, de cunoşti paleoliticul informaticii?! Deci? Hai că ştiu că nu poţi să zici la tăţi, da’ mie…

  136. M3bis 5 September, 2009 at 14:43

    ba da, la toţi
    Faceţi şi voi o socoteală.
    Eram prin liceu când m-a pălit informatica. Că până atunci reparam televizoare la vecini. Şi era Ceaşcă la putere. Am încropit un comp’ de ăla cu Z80. HC 85, era ăla de îl vindeau aştia de la ICE Felix. Eu n-aveam bani, că îi dădeam pe ţigări. 85… ring a bell? Şi ca să fiu mai egzact (pentru unii care nu au timp de calcule), revoluţia m-a prins făcând de gardă în armată. Cred că am fost destul de clar.

  137. Ciprian 5 September, 2009 at 15:42

    @M3bis
    Pari de o seama cu Yoanna. Si ea in ’89 isi marita virginitatea cu al primu de s-a ridicat in fata primariei din Vaslui si a interogat retoric A fost sau n-a fost..?

  138. Florian 5 September, 2009 at 17:59

    @şi-la-vară-cald
    Sigur că-i aşa că nu-i aşa, da’ pentru unii poate că-i aşa că-i aşa, aşa că până la urmă poate că-i aşa că-i aşa şi aşa. Din trilema asta nu putem ieşi, am zis! Sau poate că putem ieşi, lăsând un pic de la noi, că cine-i mai deştept cedează. Uite, de exemplu acum suntem la Odoacru. Să stăm aici cu toţii şi să punem la cale comploturi, amantlâcuri şi alte treburi d’astea d’ale noastre, iar la posturile noi care apar facem numai comentarii on topic. Vrem să stăm între noi la palavre? Ne putem scrie unul altuia mesaje on topic la ultimul post (cum e acum postul cu frizerul lui Călăraşu), dar încheiem mesajul unuia către celălalt cu ceva gen „Ai ceva de zis? Te aştept la Odoacru”.
    Dacă şi aşa se mai găseşte careva să se lege de viaţa noastră, îl trimitem să se spânzure.
    Propunerea o adresez şi yoannei, lui Ciprian şi celor care or mai vrea să fie în gaşca noastră.
    Ce părere aveţi?

  139. Florian 5 September, 2009 at 18:03

    @şi-la-vară-cald
    Ti-am trimis un mesaj important pentru ţară, dar bineînţeles că s-a înţepenit la moderare. Rămâi pe recepţie, cu sufletul la gură si cu gândul la Regele tău cel dornic de pepenaşi.

  140. Florian 5 September, 2009 at 18:19

    @şi-la-vară-cald
    Mi se pare mie, sau de la o vreme îi dai târcoale unui anume aitist cu ochelari, care se nimereşte să stea mereu deasupra cuiva care are nevoie de el?
    Vezi că am ascuţit satârul, aşa că ai grijă ce faci. Eu nu stau să număr ca tine până la trei, eu fac harşt de trei ori. Intâi un pepenaş, apoi celălalt, şi la urmă… nu, nu gâtul, ci şi-acolo-cald. Te aranjez să fii numai bună de playmate la Playboy-ul de Vaslui.

  141. M3bis 5 September, 2009 at 18:25

    @Floriane, Floriane, bag seama că nu la mine te referi, pen’că eu nu pot pentru a-mi permite să port ochelari. Doar de soare. Şi ăia, când conduc. Aşa că vezi, ai grijă, să nu ajung şi pe strada ta. Sau la provaidăru’ tău. Şi pe urmă să nu te miri de ce brauzărul îţi dă erori pe deilicotcodac.

  142. MifTy 5 September, 2009 at 18:33

    m3bis, hai că noi este leat, neamule!!!
    dar io am cam scăpat de armată, încolo, teveluri cu lămpi, haşceuri… visam 74ls şi 74hc-uri nopţile, nu cine ştie ce fătucă… ehhhh… 😀

  143. M3bis 5 September, 2009 at 18:42

    @Mifty
    Da, da, de PL500 îţi mai aduci aminte?

  144. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 18:43

    @ Flori-iubi-mic
    Mă tot mir cum de-ţi vin asemenea idei în capul acela încornorat încoronat! Nu mă dau la nime’. N-aveam cum, că dormeam şi mă visam cu tine. Că asta mi-a mai rămas de când te-ai preamărit!
    @M3bis
    Ce-are ăsta-l meu?! Ce-i făcuşi de i să ofiliră frunzele de la coroană?[

  145. M3bis 5 September, 2009 at 18:49

    @şlvc
    Ştii cum sunt aştia, încoronaţii, văd rebeliuni peste tot.

  146. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 18:53

    @M3bis
    Văd că cu tine nu se mai poate vorbi acu’, că o dăduşi pe amintiri din copilărie. Fă-te-odată cu manualu’ ăla, şi după aia te poţi întinde la vb. cu Mifty/fifty cât vrei…
    @ Cipri
    Hai pe insulă, să-mi esplici şi mie cum scrii cu roşu, că n-am priceput nimic de la maestru! Geaba le ştie dacă n-are răbdare cu discipolii!

  147. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 18:55

    @M3bis
    Da, numaţ că noi suntem cam rebels without cause

  148. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 18:58

    Deja văd dublu tot schimbînd caracterele rom. cu engl. Deci, ia de aci erată: : numaţ numa’!

  149. M3bis 5 September, 2009 at 19:13

    @şlvc
    Bagă şi tu un a în loc de i, b, strike …. şi ai să vezi. Nu mă acuza de amintiri…. că nu le am. Ştii tu, neurochirurgie, RMN, pastile…. care, nu pot să-mi dau seama cum, au dispărut.

  150. MifTy 5 September, 2009 at 19:29

    blestemul meu se numea opera hibrid 2!!! o monstruozitate alb/negru, stereo, cu diagonală de neam prost chiar şi pe vremea aia… 80 şi ceva de cm… abia încăpea pe masă!!
    nu, nu-i pocnea peleul, avea alte damblale, în fiecare zi, altele!!!
    şi cum nu prea aveam schema lui, aia cu care l-a făcut ta’su şi mă’sa… o luam cam pe ghicite… şi nu scăpam de şocuri!!! :))
    îi zicea hibrid 2 că avea tranzistoare pe siliciu în etajele de semnal mic, încolo, tot bătrânele pl500 şi pl35…
    apropo de pl35, ia vezi cât mai costă un amplificator cu 2 pl35 în prezent!!! 😀

  151. MifTy 5 September, 2009 at 19:31

    mi se pare că dacă debăşesc un număr maxim de caractere intru la modelare!!
    da tot nu m-am prins care e numărul… şi dacă se pun şi spaţiile sau nu!!!…
    btw… o punem de-o grevă să bage julică şi smiloi?? 😀

  152. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 19:33

    @M3bis
    Fericitule! Ştii vb. aia: Amintirile mă chinuiesc, amintirile mă răscolesc!
    Ptiu, drace ce memorie reziduală am!

  153. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 19:34

    @ M3bis
    Mulţam fain că m-ai mai învăţat ceva! 😀

  154. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 19:36

    @MifTy
    Ce să ne milogim la el?! Ne pune M3bisul şi de-aştia, că am impresia că a lucrat, sub acoperire, la NASA…
    😀

  155. MifTy 5 September, 2009 at 19:41

    mda… ne mutăm la arhi, nu vezi cum îşi răsfaţă omu’ ăla postangii??? 😀
    are politică, se vede… 😛

  156. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 19:42

    Dacă mă puneau la şicolă să-mi înnod deştele aşa cum o tot fac de când ne vinde M3bis ponturi, riscam să pic la info. Aşa însă, dacă-i de plăcere… ia uite colea: stânga dreapta tot aşa!.
    Dupe ce se culcă toţi, încerc şi alte variante, să nu mă fac de râs live !

  157. MifTy 5 September, 2009 at 19:42

    hai cucurigu, tre’ să bag talpă în oraş…
    poate ies comentariile din moderare până atunci, şi ne înţelegem altfel 😀

  158. MifTy 5 September, 2009 at 19:43

    sfinte!!! iar mi-a scăpat o dudă, iar a mărit numărul de moderări!!! :)))
    nici c u c u r i g u nu poţi scrie, nene??? =))

  159. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 19:44

    Măi, nu mai vorbiţi codificat! Ce-i ăla arhi, că vreau să vin şi io?! Unde-i? Carele-i?

  160. Florian 5 September, 2009 at 20:17

    @şi-la-vară-cald
    Zi-mi şi mie, mânca-ţi-aş pepenaşii tăi să ţi-i mănânc, cum faci să scrii colorat? L-am întrebat şi pe huliganul ăla de aitist ochelarist care se dă la tine, da’i ofticos şi nu-mi zice.

  161. M3bis 5 September, 2009 at 20:22

    @Floriane
    Dacă citeai atent toate vorbele îţi dădeai seama. Despre roş vorbeam.

  162. Florian 5 September, 2009 at 20:23

    @Ciprian
    Zi-mi şi mie, trăiţi-ar sârboaica şi yonul ăla negativ, cum faci să scrii bold, italic şi tăiat în acelaşi timp? Pe aitistul ăla ochelarist nu-l întreb, că are oftică pe mine de când i-am zis că şeleveceaua e gagică-mea.

  163. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 20:27

    @Kingule
    So, aceeaşi smecherie cu paratezele alea ascuţite, doar ca pui a în loc de b, i etc.
    Şi hooligan man a zis-o pentru toţi, da tu erai ocupat s-o “spargi” pe Vivi, mărite!

  164. Florian 5 September, 2009 at 20:27

    @M3bis
    Care dracu’ vorbe, că ai un triliard de postări. Să belesc ochii la fiecare şi să zgârm după cimilituri? Poate dacă rad doo kile de vin să-mi fac curaj.

  165. Florian 5 September, 2009 at 20:29

    @M3bis
    Postez din nou comentariul moderat şi o s-o fac până se renunţă la porcăria asta:
    Care dracu’ vorbe, că ai un triliard de postări. Să belesc ochii la fiecare şi să zgârm după cimilituri? Poate dacă rad doo kile de vin să-mi fac curaj.

  166. Florian 5 September, 2009 at 20:30

    @M3bis
    Incă o dată:
    Care dracu’ vorbe, că ai un triliard de postări. Să belesc ochii la fiecare şi să zgârm după cimilituri? Poate dacă rad doo kile de vin să-mi fac curaj.

  167. Florian 5 September, 2009 at 20:30

    @M3bis
    Si încă o dată:
    Care dracu’ vorbe, că ai un triliard de postări. Să belesc ochii la fiecare şi să zgârm după cimilituri? Poate dacă rad doo kile de vin să-mi fac curaj.

  168. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 20:31

    Dacă le vrei pe toate, adecă şi boldate, şi italice, şi tăiate, şi înroşite, foloseşte toate parantezele alea, mama lor a drak’, una după alta, concomitent, fir-ar să fie, că nu ştiu să mă exprim pe înţelesul regilor. Înşiră-le, frate, pe toate şi vezi ce-o ieşi. Hai că n-o să râdem! (Hahahahaha…)

  169. M3bis 5 September, 2009 at 20:31

    deci. Ghidul de nemoderare e gata.
    http://www.gabin.ro/blog/?p=26

  170. Florian 5 September, 2009 at 20:31

    @M3bis
    Si iar:
    Care dracu’ vorbe, că ai un triliard de postări. Să belesc ochii la fiecare şi să zgârm după cimilituri? Poate dacă rad doo kile de vin să-mi fac curaj.

  171. Florian 5 September, 2009 at 20:32

    @M3bis
    Si iar şi iar:
    Care dracu’ vorbe, că ai un triliard de postări. Să belesc ochii la fiecare şi să zgârm după cimilituri? Poate dacă rad doo kile de vin să-mi fac curaj.

  172. Florian 5 September, 2009 at 20:36

    @M3bis
    Postez a nu şiu câta oară un mesaj blocat la moderare, dar să fac meşcheria lui Jean Gabin:
    Care darcu’ vorbe, că ai un triliard de postări. Să belesc ochii la fiecare şi să zgârm după cimilituri? Poate dacă rad doo kile de vin să-mi fac curaj.

  173. Florian 5 September, 2009 at 20:41

    @M3bis
    O bag în zdapi si-mă de moderare, că ţi-am dat un mesaj de enşpe ori şi s-a blocat la moderare de enşpe ori + 1. Mai incerc o dată, aplicând metoda Jean Gabin în două locuri, că se pare că şi cu beeeliiitul e o problemă. Aşadar, mesajul:
    Care darcu’ vorbe, că ai un triliard de postări. Să beeeleeeesc ochii la fiecare şi să zgârm după cimilituri? Poate dacă rad doo kile de vin să-mi fac curaj.
    P.S. O să ajungem să vorbim de n-o să mai priceapă nici darcu’.

  174. Florian 5 September, 2009 at 20:45

    @JULIUS
    M-am încăpăţânat să-i dau lui @M3 un mesaj de foarte multe ori, inclusiv pocind unele cuvinte susceptibile de cenzură, dar e imposibil. Dacă ai vreo problemă cu prezenţa mea spune-mi-o direct, promit să nu mă sinucid.

  175. Ciprian 5 September, 2009 at 21:00

    @Florian
    Cel mai simplu e sa intri pe blogul lui gobin, caci explica ca la boboci.
    Intre parantezele alea frantuzesti pui b b pentru bold, pui i i pentru italic si strike strike pentru taiat. La colorat nu stiu sigur, dar cred ca a zis el pe undeva mai sus.

  176. Ciprian 5 September, 2009 at 21:03

    @Florian
    Deci pentru colorat pui a intre ghilimelele ( parantezele ) galice. E ca la matematica intr-un fel.Daca iti explic tot nu mai are niciun haz.

  177. M3bis 5 September, 2009 at 21:04

    @Ciprian
    Eşti rău bre, aşa te porţi cu Florian?

  178. Ciprian 5 September, 2009 at 21:05

    @Florian
    Pentru DNS da un add pe messenger si daca bate Romania pe Franta discutam azi. Id-ul e public pe blogul meu.

  179. Ciprian 5 September, 2009 at 21:21

    @M3bis
    Si copii apreciaza si se bucura mai mult cand descopera ei decat atunci cand primesc totul de-a gata.

  180. Ciprian 5 September, 2009 at 21:23

    @M3bis
    Si copii apreciaza si se bucu ra mai mult cand descopera ei singuri decat atunci cand primesc totul de-a gata.

    PS Mai este o data commentul la moderare, mi-a scapat filtrul 😀

  181. Ciprian 5 September, 2009 at 21:24

    @M3bis
    Mersi pentru sfaturi. Dar sincer credeam ca e mai complicat, pe asta cu cu r nu-l stiam ca conteaza. Cu restul eram patit. Cred ca si unele nick au inceput sa fie filtre pe aici. :))

  182. Ciprian 5 September, 2009 at 21:27

    @Florian
    Pentru operatiunea aia complexa de le scrii pe toate in mai multe haluri concomitent iti sugerez sa folosesti toata codurile deodata mai intai le deschizi dupa asta scrii cuvantul si apoi le inchizi.
    Astept prima ta incercare.

  183. M3bis 5 September, 2009 at 21:33

    @Florian
    Poate despre “c u r a j” era vorba?

  184. M3bis 5 September, 2009 at 21:38

    @Cipicao
    Nu, nick-urile nu sunt filtrate, deocamdată 😀

  185. Florian 5 September, 2009 at 21:39

    @Ciprian
    Să scriu bold ştiu, italic stiu, tăiat ştiu, eu te întrebam cum ai făcut să le scrii pe toate odată. Mi-a zis şlvc să scriu şi b, şi i şi strike între paranteze, chestia e că nu ştiu dacă le îngrămădesc pe toate între aceleaşi paranteze, adică gen , sau înşir trei paranteze successive gen , sau pun paranteze ca atunci când calculezi formule în Excel, adică <<>>.
    La colorat o să fac mai jos o încercare cu , dar chiar dacă îmi iese şi reuşesc să scriu roşu, înseamnă că este pentru roşu. Dar pentru celelalte culori?
    In sfârşit, să fac încercarea:
    Mamăăă, ce roşu scriu!

  186. Florian 5 September, 2009 at 21:42

    @Ciprian
    Băi frate, ce mi-am kilărit mesajul! Il mai dau odată, depărtând parantezele de litere, că a ieşit o mare varză:
    Să scriu bold ştiu, italic stiu, tăiat ştiu, eu te întrebam cum ai făcut să le scrii pe toate odată. Mi-a zis şlvc să scriu şi b, şi i şi strike între paranteze, chestia e că nu ştiu dacă le îngrămădesc pe toate între aceleaşi paranteze, adică gen , sau înşir trei paranteze successive gen , sau pun paranteze ca atunci când calculezi formule în Excel, adică < < > >.
    La colorat o să fac mai jos o încercare cu , dar chiar dacă îmi iese şi reuşesc să scriu roşu, înseamnă că este pentru roşu. Dar pentru celelalte culori?
    In sfârşit, să fac încercarea:
    Mamăăă, ce roşu scriu!

  187. Florian 5 September, 2009 at 21:46

    @Ciprian
    Gata, mă predau, din rateurile astea două sper să pricep ce am de făcut. Rămâne însă o întrebare: Dacă vreau să scriu albastru, verde, mov, etc, ce litere folosesc? Stiu că nici tu n-ai habar, întrebam şi eu aşa, să mă aflu în treabă. Pe M3bis n-are rost să-l întreb, că mă ia la mişto.

  188. Ciprian 5 September, 2009 at 21:51

    @Florian
    Alte culori inca nu stiu, dar imi instalez o extensie de firefox si pana maine aflu. Siteul lui Julius are niste setari ciudatele fata de obisnuitul html, cel putin pentru mine. M3bis imi da clasa cu siguranta si daca se infurie ne scrie cu rcubeu. 😉

  189. M3bis 5 September, 2009 at 21:57

    @Copii
    Liniştiţi-vă. Nimic nu e chiar atât de simplu. Şi eu nu mă înfurii. Aţi uitat că-s însurat?

  190. MifTy 5 September, 2009 at 22:05

    şi tu??? :)))

  191. Florian 5 September, 2009 at 22:17

    @Ciprian
    Am impresia că poţi să combini bold + italic + tăiat + roşu punând fiecare din cele patru elemente in propriile lui paranteze, nu toate la grămadă, într-o singură paranteză, şi nici in sistemul paranteză în paranteză în paranteză în paranteză. O să le încerc pe toate:
    1. paranteze succesive, pentru fiecare element în parte (metoda care cred că e cea valabilă): Pitpalac într-un copac
    2. toate elementele la grămadă, într-o singură paranteză (am separat elementele din paranteză prin virgule, ca în Excel): Pitpalac într-un copac
    3. toate elementele la grămadă, separate prin virgule, dar între atâtea paranteze câte elemente sunt, în cazul nostru patru, puse gen <<<>>>: <<<>>>Pitpalac într-un copac<<<>>>
    Dacă printr-o minune sunt valabile toate trei variante, a doua e cea mai simplă, deci bună de reţinut.
    Cu literele pentru alte culori decât roşu, putem afla prin încercări. Literele a, b şi i se exclud, rămân vreo 20.

  192. Ciprian 5 September, 2009 at 22:17

    Niciodata nu s-a apropiat DC de 200 de commenturi la o postare :)). Parca.
    Intre timp a inceput si meciul, parlim dupa daca ma tin lacrimile in viata.

  193. Ciprian 5 September, 2009 at 22:20

    @Florian

    Bara! Excelenta faza pentru francezi. Barele sunt ale lui Coman, sa vedem daca rezistam si acuuum. Nu, nu este gol.

    Deci @Florian lasa literele pe mai tarziu, ca tot aud ca nush ce face Mara pe teren de tipa comentatorii ca apucatii. Lasa mie de la q incolo sa iti mai usurez din munca. 🙂

  194. Florian 5 September, 2009 at 22:20

    @Ciprian
    Numai prima variantă a preluat toate comenzile (şi bold, şi italic, şi roşu, şi tăiat. Nu ştiu însă de ce a rămas comanda roşu şi pentru restul mesajului. Undeva greşesc.

  195. MifTy 5 September, 2009 at 22:22

    http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/65.gif

  196. MifTy 5 September, 2009 at 22:22

    http://l.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/65.gif probăăăă…

  197. MifTy 5 September, 2009 at 22:23

    nu, n-am scris cu roşu!!!… încercam să bag un smiloache!!!…

  198. Ciprian 5 September, 2009 at 22:28

    @Florian
    Poate ai uitat sa inchizi prima paranteza cu a de dinainte de primul pitpalat.

  199. Ciprian 5 September, 2009 at 22:30

    @Florian Pentru a vedea meciul live te poti uita aici 😀 http://livesport1tv.ucoz.co.uk/

  200. Ciprian 5 September, 2009 at 22:35

    Deci sa cautam culori :)) Hai România Hai România Hai România Hai România Hai România Hai România Hai România Hai România Hai România Hai România

  201. Ciprian 5 September, 2009 at 22:36

    @Florian
    Am verificat eu de la q incolo :)).

  202. MifTy 5 September, 2009 at 22:41

    verde??
    halbastru??
    verde??
    verde??
    verde??

  203. MifTy 5 September, 2009 at 22:43

    verde ]n kuku meu???

  204. Ciprian 5 September, 2009 at 22:44

    @Mifty
    Ce sansa de gol s-a ratat in minutul 41. :))
    Deci nu ti-a iesit nicio culoare din cate ai incercat. Incearca cu hauriu sau hargintiu.

  205. Ciprian 5 September, 2009 at 22:47

    @ Florian
    Tu ai mai aflat vreo chestie interesanta, cam greu te descurci cu literele astea pana la q.

  206. MifTy 5 September, 2009 at 22:54

    am încercat cu cozile html, nu merge, am încercat cu cozile ascii, nu merge, am impresia că tre să descopăr tagurile de culoare!!
    asta dacă nu le-a dezactivat aitiistu’… bun sau rău!!
    [img]http://www.arhiblog.ro/wp-content/plugins/smilies-themer/graemlins/whatever.gif[/img]

    mai încerc o poză… hâc!!!

  207. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 22:54

    @ Florian @Ciprian
    Măi, sunteţi de comă amândoi! Cip şi Dale in ale cotcodăcitului! Cred c-am slăbit o juma de kil de atâta hohotit. Cum vă enervaţi voi şi vă încur-ajaţi, din ce în ce mai întărâtaţi pe Julius, care probabil că se strica de râs citindu-vă! Şi parcă-l văd pe maitre M3bis luându-se cu mâinile de păr.
    Pupa-v-aş pe circumvoluţiuni de simpatici! Da’ mai ales pe tine, Rigă, of course!

  208. MifTy 5 September, 2009 at 22:54

    ptiu!!! nici aşa nu merge!!! :)))

  209. MifTy 5 September, 2009 at 22:56

    hehe??

  210. M3bis 5 September, 2009 at 22:58

    @Către toţi
    Bre…. nu vă mai chinuiţi atât. O să le aflaţi pe toate la timpul lor.

  211. Ciprian 5 September, 2009 at 23:00

    Restaurant

  212. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 23:01

    @MifTy
    Văz că te-ai molipsit şi tu. Ia să mă dau mai deoparte…
    😀

  213. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 23:03

    # şi-la-vară-cald Says: Your comment is awaiting moderation.
    September 5th, 2009 at 10:54 pm

    @ Florian @Ciprian
    Măi, sunteţi de comă amândoi! Cip şi Dale in ale cotcodăcitului! Cred c-am slăbit o juma de kil de atâta hohotit. Cum vă enervaţi voi şi vă încu-rajaţi, din ce în ce mai întărâtaţi pe Julius, care probabil că se strica de râs citindu-vă! Şi parcă-l văd pe maitre M3bis luându-se cu mâinile de păr.
    Pupa-v-aş pe circumvoluţiuni de simpatici! Da’ mai ales pe tine, Rigă, of course!

  214. Ciprian 5 September, 2009 at 23:06

    @slvc
    :)) Rad pe mine de cand ti-am citit commentul. Probabil sunt caraghios, dar probabil ca la ora asta si Julius face acelasi lucru. Oricum avem aceleasi sanse sa gasim culorile cu rcubeului 😉 cat are sanse RO Mania sa bata Franta.

  215. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 23:20

    @ Cipri
    Aş sta noaptea întreagă cu ochii beliţi în computer, numa să vă văd scriind tehnicolor!

  216. MifTy 5 September, 2009 at 23:23

    ia stai 5 minute… am blogea, pe wordpreş, ce lupa mea!!!
    mă duc să experimentez, în kilu meu, că acolo nu tre’ să aştept modelări!!!!

    2 şîlîvîcî: m-a întărâtat ideea!!!…

  217. MifTy 5 September, 2009 at 23:24

    în altă ordine de idei, ce-a făcut vivi cu blogea ei???
    a uitat să plătească hostu’??? 😀

  218. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 23:27

    @ Cipri
    … da’ tare mi-i teamă că nu mi s-arată până când se-ntoarce maitre să vă lumineze. Al naibii M3bis! Ar fi bun de profesor! Ştie să ne co-intereseze. Ţi-ai terminat literele de pe tastatură? Că nu prea văz rezultate! I-ai lăsat ce-i mai greu lui Flori.. Bietul de el! Şi cu republica pe cap, şi cu testările astea… Te las acum, mă duc să-l ajut, că i s-au aburit ochelarii şi i s-a lăsat coroana-ntr-o parte…

  219. MifTy 5 September, 2009 at 23:30

    care vrea să esperimenteze, să bage!!!
    http://miftosauron.wordpress.com/

  220. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 23:33

    @MifTy
    Nu ţi-a esplicat maitre acum fo câteva ore?! N-ai fost atent! 🙁
    Ceva cu multe iniţiale şi vorbe ce semănau cu înjurături, da’ nu erau. A verificat Cipri! Întreabă-l pe el! Deci, blogul ei e în regulă, dacă şi eu pot intra, care-s o ageamie. Saltă cu câteva zeci de comentarii mai sus şi vezi de pricepe ceva!

  221. MifTy 5 September, 2009 at 23:36

    i-am explicat eu cam cum văd treaba, da’ pesemne erau prea multe înjurături, aşa că au ajuns la moderat, şi acum m3bis doarme dus…
    să mai zic odată: NU mai am demult dns-urile de la rds, nici în rooter, nici în pc!!!
    deci treaba cu rds s u c k s cade!!!
    cu zgomot, şi se face ţăndări!!!…

  222. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 23:40

    @MifTy
    Am fost, am văzut, da’ nu m-am băgat să te-ncu rc. Erai prins ]n ]ncerc[ri grele aşa că… Te-aşteptăm să te-ntorci victorios! Hai sauroane!!!

  223. MifTy 5 September, 2009 at 23:41

    şi era să uit: nu merge nici serverul dns al lu’ ittime ăla, sau cum naiba-l cheamă!!!
    deci e “de la ei”, nu “de la noi”…

    am băgat în priză nişte amici să verifice şi ei, de pe alţi provideri, şi răspunsul e unanim: e mort serverul unde e ţinut blogul, cu tot cu dns-ul ăla!!!

  224. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 23:42

    prins ]n ]ncerc[ri
    –> încercări grele

  225. şi-la-vară-cald 5 September, 2009 at 23:45

    @MifTy
    Ai dreptate. Acum nu merge nici la mine. “Server not found!” Se mai întâmplă.

  226. MifTy 5 September, 2009 at 23:49

    ia să-i fac concurenţă lui m3bis: shortcut de tastatură EN-RO şi retur, ăla default: shift (stânga, dar merge şi dreapta) + alt (stânga, dar merge şi dreapta, inclusiv combinaţii stânga/dreapta)…
    dacă e setată mai mult de o limbă, apare automat indicatorul pe lângă şirul de icoane de lângă ceasu’ din systray…

  227. MifTy 5 September, 2009 at 23:52

    ia să-i fac conc_urenţă lui m3bis: shortcut de tastatură EN-RO şi retur, ăla default: shift (stânga, dar merge şi dreapta) + alt (stânga, dar merge şi dreapta, inclusiv combinaţii stânga/dreapta)…
    dacă e setată mai mult de o limbă, apare automat indicatorul pe lângă şirul de icoane de lângă ceasu’ din systray…
    grijania, iar… :))))

    julică, fii băiat bun: dacă vii acasă şi descoperi că am făcut (mai mulţi) posturi multiple cu aproape acelaşi conţinut, şterge-le pe cele cu “awaiting…”… sigur am completat noi până să vii tu…

  228. M3bis 5 September, 2009 at 23:58

    Bre. La voi nu e noapte? Ca doar nu sunteti americani. Vedeti ca trebuie inveliti copii, pupata amanta/nevasta, trasa apa la baie. Hai, gata la culcare. Mai vorbim maine. Si lasati-l pe Julica in pace, ca e sambata si-i burlac.

  229. Ciprian 6 September, 2009 at 00:02

    @SLVC
    Eu zic ca nu stie nici M3bis. Sigur se falea el pana acum. Mi-am instalat niste extensii pentru polaroidul lui Julius dar mi-am incurcat urechiusele. Off Doamne ce drrrrama :))

  230. şi-la-vară-cald 6 September, 2009 at 00:02

    @MifTy
    Nu-i mai simplu să te enervezi la meci decât aici?! Tot atâţia neuroni arzi, da’ măcar nu-ţi mai strici ochii! Io te asist, că nu mă-nteresează fotbalu’, da’ încep să-mi scape anumite aspecte…

  231. Ciprian 6 September, 2009 at 00:02

    Ciprian Says: Your comment is awaiting moderation.
    September 6th, 2009 at 12:02 am
    @SLVC
    Eu zic ca nu stie nici M3bis. Sigur se falea el pana acum. Mi-am instalat niste extensii pentru polaroidul lui Julius dar mi-am incu rcat urechiusele. Off Doamne ce drrrrama :))

  232. Ciprian 6 September, 2009 at 00:04

    Ciprian Says:
    September 6th, 2009 at 12:02 am
    Ciprian Says: Your comment is awaiting moderation.
    September 6th, 2009 at 12:02 am
    @SLVC
    Eu zic ca nu stie nici M3bis. Sigur se falea el pana acu m. Mi-am instalat niste extensii pentru polaroidul lui Julius dar mi-am incu rcat urechiusele. Off Doamne ce drrrrama :))

    Sper ca asta sa apara, m-am saturat de eliminat tot felul de cuvinte jignitoare pentru Hulius.

  233. MifTy 6 September, 2009 at 00:05

    io sunt pasăre de noapte… mă culc de regulă pe la 2 seara…
    nu-ţi spun pe la ce oră mă trezesc, zilnic, că mă-njuri!! 😛

  234. Ciprian 6 September, 2009 at 00:07

    @SLVC
    Deci prima repriza am vazut-o pe laptop,iar in a doua am injurat in fata tv-ului de toate culorile si tot nu au batut tricolorii. Cu m au putut sa joace frantujii aia!!!, dar sa-l vezi pe Julius cand se intoarce de la nunta dimineata cu m o sa tot sictireasca el iar natia frantzuja.”Ce ma aia au echipa? Niste diletanti. De asta au luat bataie si la Waterloo”

  235. Ciprian 6 September, 2009 at 00:08

    @mifty fifty
    Se spune doua dimineata. Seara era cand te-ai trezit.

  236. MifTy 6 September, 2009 at 00:11

    şlvc: mi se rupe de fotbale de când s-a lăsat hagi de jucat, şi de când am băgat de seamă că şi alde arsenal, juventus, etc se fac că joacă!!!
    crede-mă că mai des se uită nevastă-mea la meci decât eu!!! :))

  237. Ciprian 6 September, 2009 at 00:20

    /*@Voua*/
    Eu nu mai tin cu nationala din 10 septembrie 2003, de cand mi-a stricat Danemarca petrecerea de ziua de nastere.

    Sper sa se duca Serbia de pe primul loc.

  238. MifTy 6 September, 2009 at 00:25

    aha… ursu’ meier!!! :)))
    ce isterie generală era atunci pe net… eu habar n-aveam cine dracu era ăla, şi ce-avea toată lumea cu el, şi când întrebam, inventariam o grămadă de priviri aiurite şi guri căscate spasmodic, a peşte pe uscat!! :)))

  239. Ciprian 6 September, 2009 at 00:30

    @Mifty
    Nenorocitul ala. Amenda-l-ar TAS-ul.

  240. liviu amza(nadie) 6 September, 2009 at 00:51

    LA MULTI ANI!emyD viata lunga plina de bucurii si realizari.PUTEREA IN MIINILE OMULUI NEPOTRIVIT…………ASTA NU INSEAMNA CA CINEVA DE VIRSTA ASTA(SAU POATE CEVA MAI MIC) NU GINDESTE MAI MULT DECIT UN OM MATUR.

  241. Florian 6 September, 2009 at 00:59

    @Ciprian
    Aşa le am cu fotbalul, că habar n-aveam de meci dacă nu-mi spuneai tu. M-am dus să mă uit la teveu, ce să fac, dar zău dacă am avut ceva de văzut, în afară de faptul că francezii au tras din toate poziţiile, mai ceva ca teroriştii lui Iliescu. Până n-au împuşcat ambele porţi nu s-au lăsat, să văd dacă mai are curaj Julius să-i ia la mişto.

  242. Florian 6 September, 2009 at 01:01

    @Ciprian
    Ti-am dat un mesaj, nu uita să vii să-l citeşti peste vreo săptămână, când iese de la moderare.

  243. Ciprian 6 September, 2009 at 01:01

    Se pare ca iar sting Lumina si ma duc in Lumea mea. Noapte buna!

  244. Ciprian 6 September, 2009 at 01:03

    @Floriane, deci am bagat link sub un cuvant :)) Deci is tare. Ia da un click pe lumea mea in commentul anterior.:)). Caut o cale sa-ti citesc mai devreme comentariul.

  245. Florian 6 September, 2009 at 01:10

    @şi-la-vară-cald
    Ce te bagi cucoană în treburi d’astea bărbăteşti, pe care mă chinuiesc împreună cu Ciprian să le duc la bun sfârşit? Ce, eu ţi-am zis ceva când ai vrut să împleteşti un pulover şi a ieşit vestă pentru Chihuahua?

  246. Ciprian 6 September, 2009 at 01:14

    @Floriane
    Cu m ziceam si mai sus, gaseste el Padre Julian cateva sictire pentru diletantii astia de se imbraca in bleu sa insele privirile agere ale travestitilor din tribune.
    Ne-au calarit tot meciul, au tras de unde au apucat, iar ai nostri nu au facut decat sa scoata mingea in corner sau out, din cand in cand mai greseau sa o respinga in fata pentru inserarile anemice de pe banda stanga a piticului de la TM. Noroc de autogolul galic ca are Banel ce studia dupa antrenamente.

  247. MifTy 6 September, 2009 at 01:17

    cipriene, umbli şi tu cu aprobări, hai???? 😀

  248. Florian 6 September, 2009 at 01:20

    @Ciprian
    Ce mă trimiseşi bre la funcţionarii ăia incompetenţi, că am mai fost pe acolo şi sunt tot aşa cum i-am lăsat. Zi-mi şi mie ce vrei să fac şi fac, numai să nu doară.

  249. Ciprian 6 September, 2009 at 01:22

    @Florian deci hai sa te invat cu m e cu linkul ala ascuns.
    E ca atunci cand colorezi in rosu doar ca dupa litera a lasi un spatiu apoi cuvantul href semnul egal si intre ghilimele linkul, inchizi ghilimeaua frantuza de ai deschis-o inainte de a, unde puneai textul pentru colorat pui un cuvant masca gen Lumea mea si apoi inchizi toata marsavia cu acel a sleshuit. Facem un exercitiu de dexteritate?:))

  250. Florian 6 September, 2009 at 01:26

    Ia să mai fac eu un antrenament de unul singur, ca alea din baie: Acum scriu bold italic, roşu si tăiat. Acum scriu iar normal.

  251. Ciprian 6 September, 2009 at 01:26

    @Mifty
    Nu stiu sa dezactivez chestia aia, e de la platforma weblog. Nu e saitul meu sa fac eu ordine acolo. E administrat de altii, eu sunt un fel de chirias.
    @Floriane
    Doar am vrut sa iti starnesc curiozitatea si ti-am oferit apoi si un tutorial. Nu doare tare.

  252. Ciprian 6 September, 2009 at 01:26

    Ciprian Says: Your comment is awaiting moderation.
    September 6th, 2009 at 1:26 am

    @Mifty
    Nu stiu sa dezactivez chestia aia, e de la platforma weblog. Nu e saitul meu sa fac eu ordine acolo. E administrat de altii, eu sunt un fel de chirias.
    @Floriane
    Doar am vrut sa iti starnesc cu riozitatea si ti-am oferit apoi si un tutorial. Nu doare tare.

  253. Florian 6 September, 2009 at 01:27

    Băi ce mi-a ieşit! V-am spart pe toţi, să moară mama!

  254. Ciprian 6 September, 2009 at 01:31

    @Florian
    Bravissimo!

  255. Florian 6 September, 2009 at 01:33

    @Ciprian
    Intre ce fel de ghilimele pun linkul? Aşa „denumire link”, aşa “denumire link” sau aşa ?

  256. Ciprian 6 September, 2009 at 01:35

    @Florian
    Da exact ghilimele din astea ” “. Celelalte se numesc frantuzesti . deci href=”….. “

  257. Florian 6 September, 2009 at 01:36

    Unde mama dr… a dispărut al treilea exemplu? Il băgasem între ghilimele d’alea franfutuzeşti, da’ cred că-s supăraţi francezii că nu ne-au bătut şi dau cu zvastu’ la commenturile românilor.

  258. Florian 6 September, 2009 at 01:37

    Florian Says: Your comment is awaiting moderation.
    September 6th, 2009 at 1:36 am
    Unde mama dr… a dispărut al treilea exemplu? Il băgasem între ghilimele d’alea franfutuzeşti, da’ cred că-s supăraţi francezii că nu ne-au bătut şi dau cu zvastu’ la commenturile românilor.

  259. Ciprian 6 September, 2009 at 01:37

    @Florian
    Diferenta la tine apare din cauza tastaturii. In primul exemplu ai obtinut ghilimele avand tastatura setata pe romana , iar in al doilea caz pe engleza. Mergi pe britanica.

  260. Florian 6 September, 2009 at 01:38

    Unde mama dr… a dispărut al treilea exemplu? Il băgasem între ghilimele d’alea franţuzeşti, da’ cred că-s supăraţi francezii că nu ne-au bătut şi dau cu zvastu’ la commenturile românilor.

  261. Ciprian 6 September, 2009 at 01:38

    @Florian
    Alea dispar tot timpul, de aia se numesc frantzuzesti :)).

  262. Florian 6 September, 2009 at 01:47

    @Ciprian
    Tu crezi că-s într-o ureche să-mi schimb setarea tastaturii de la o ghilimea la alta, în aceeaşi frază? Când trimit un comment, eu îl scriu mai întâi pe un doc. în Word, apoi îl transfer în fereastra pentru comentarii de pe blog şi îi dau submit. Iar în word mi-am inserat pe tastatură diverse simboluri („ ă â ş ţ ç şi alte câteva).

  263. Florian 6 September, 2009 at 01:53

    Exerciţiu de dexteritate: Stimat auditoriu, vă invit în Lumea lui Ciprian/a

  264. MifTy 6 September, 2009 at 01:54

    cipriene, fii serios, setările de moderation la blogul tău tu le faci!!!
    doar nu vrei să-ţi intre webmaşterul local să-ţi facă varză din posturi??? 😀

  265. Florian 6 September, 2009 at 01:54

    A ieşit o laie.

  266. Florian 6 September, 2009 at 01:58

    Incercarea 2: Băi auditoriu, marş încoace: Lumea lui Ciprian /a

  267. Florian 6 September, 2009 at 02:06

    Asta era, trebuie să fii dur dacă vrei să te impui. Si, pe lângă duritate, între cuvântul mască (Lumea lui Ciprian) şi ultimul /a trebuie lăsat un spaţiu, de care Ciprian nu mi-a zis. D’aia am dat rateu prima dată, da’ p’ormă m-am prins că spaţiului după primul a trebuie să-i corespundă unul simetric inainte de ultimul a . Ce nu înţeleg, este de ce apare postat ultimul a .

  268. Ciprian 6 September, 2009 at 02:11

    @Mifty
    Cred ca nu as vrea.
    @Florian
    Si fara Yoanna pe aici ziua poate fi una productiva.

  269. Florian 6 September, 2009 at 02:14

    Băi frate, ce nebunie! Ăsta-i al două sute şaizeci şi optulea comment! Mă duc la culcare, că dacă o mai frec mult cu Lumea lui Ciprian /a ajung la 300 şi ia foc blogul. Noapte bună mie, că altcineva nu mai e pe aici.

  270. Ciprian 6 September, 2009 at 02:14

    @Florian
    Probabil nu te-ai incadrat bine in spatiu sau nu ai respectat toate mofturile frantuzesti.

  271. Ciprian 6 September, 2009 at 02:16

    Noapte buna si tie. :)) Vai de barba mea ca mult mi-a mai crescut de cand m-am aciuat pe aici.

  272. Florian 6 September, 2009 at 02:18

    269. Iar am dat cu umcii în fasole, că a ieşit un cuvânt mască lung cât unu’ d’ăla nemţesc. Da’ linku’ roşu-i link roşu, ce pepenaşii şi-la-noapte-fierbintei.

  273. MifTy 6 September, 2009 at 02:22

    care pepenaşi: de sus, de jos sau cel solo de la mijloc (şi pe care, din motive strict legate de meci, îl vezi în dublu exemplar)??? 😀

  274. Florian 6 September, 2009 at 02:36

    @MifTy
    Ce-ai bre, crezi că gagică-mea are uger de vacă, de-i numeri atâţia pepenaşi?

  275. Florian 6 September, 2009 at 02:44

    275. Odoacrule, ai dat lovitura, habar n-aveai ce trecere o să ai la nişte schizofrenici de peste mai bine de un mileniu şi jumătate. In cinstea ta, mai fac o încercare:
    Băi Odoacrule, ia treci mătăluţă acilea: Lumea lu’ Cipi /a. Dacă mai iese roşu şi după „Lumea lu’ Cipi” te-mpuşc, băi Odoacrule. Nu ştii tu ce-i aia, da’ o să vezi.

  276. Florian 6 September, 2009 at 02:47

    276. Ultima încercare, după care mă împuşc şi eu dacă iar se-nroşeşte tot: Lumea lu’ Cipi /a>. Pe locuri… fiţi gata…

  277. MifTy 6 September, 2009 at 03:04

    odo acrule, e clar: îl ai pe floricel pe conştiinţă… faci victime şi la 1 mileniu după ce-ai dat colţu’, eşti mai tare ca regele scorpion, ce să zic!!! :))

    florian, hai să numărăm, de sus în jos, da??
    deci, 2 balcoane, una burtă (care se pune dublu din motive de meci, bere, etc.) şi pe invers, încă doi… pepenaşi!!!:D
    capisci??? 😛

    cu asta basta, că mai tre’ şi să dorm… azi!!

  278. Florian 6 September, 2009 at 08:44

    278. Lumea lu’ Cipicaoroşie /a / Lumea lu’ Julius neagră.

  279. Florian 6 September, 2009 at 08:45

    279. Lumea lu’ Cipicao roşie / Lumea lu’ Julius neagră.

  280. Florian 6 September, 2009 at 08:46

    280. Yeeeeeeeeeesssssssss !

  281. yeonsang 6 September, 2009 at 08:53

    @flor
    suna bine si:stimat auditoriu va invit in Lumea lui Ciprian/A (chiar daca ar fi fost mai corect: in lumea ciprian/ei ,da nu se legau niste chestii)
    adica ce,el n-are voie sa fie putin fata,sau cum?

  282. M3bis 6 September, 2009 at 10:37

    Băi, da Florian ăsta n-a putu dormi azi noapte din cauza lui a href . Încăpăţânat băiet.

  283. MifTy 6 September, 2009 at 11:00

    eu am descoperit chestii mai demolatoare aseară, da’ fără treaba cu DC, deşi de la DC porni chestia…
    n-am găsit-o pe elodia, da’ sunt pe-aproape… 😀

  284. Ciprian 6 September, 2009 at 11:38

    @Florian
    Ba dar ambitios mai esti. Pun pariu ca tu nu esti talentat la mai nimic si toata viata ai trebuit sa muncesti pentru a capata ceva. Bravo. Uite ca am si un cadou pentru tine.

  285. Ciprian 6 September, 2009 at 13:42

    Proba de culoare albastra .

  286. Ciprian 6 September, 2009 at 13:44

    Bis: Proba de culoare albastra.

  287. MifTy 6 September, 2009 at 13:50

    eu zic că dacă ne înconcentrizăm, trecem de 300 de posturi la nenea odo.
    băgăm, lume?? 😀

  288. Ciprian 6 September, 2009 at 14:05

    @Florian, @SLVC, @Mifty si atat. Ca @M3bis nu merita ca si-a batut joc de noi, IT-ist rau ce esti.

    Deci hai sa va zic eu cum sta treaba cu culorile, Sauroane daca nu incercam si la tine s-o colorez nu ma prindeam. Deci fiti antena.
    Nea Julius, care acum rade de se prapadeste, a setat anumite styleuri si fonturi pentru scris postari, commenturi si pentru linkuri. Orice am face noi, cat timp nu ii spargem saitul sa ii schimbam aranjamentele lui, pierdem timpul aiurea cu coloratul. Si deci hai sa va luminez, html-ul foloseste acel A pentru linkuri chiar daca este urmat sau nu de Href, si tiranul, ca altfel nu il pot alinta, si-a pus pentru linkuri culoarea rosie.. Deci daca folosim acel A wordpressul polaroid a astuia crede ca e link (ia uitati voi ce culori au data, ora, nickurile noastre), Domnul Mifty Sauron si-a pus blue pentru linkuri si daca folosim la el in commenturi sintaxa cu A obtinem text albastru. Si nu mai zic nimic, caci ati inteles.
    Ar trebui ca acest comment sa fie preluat de descopera.ro.
    Cam are dreptul Julius sa scrie vreo 10 postari sa rada de noi si sa imi ureze macar o data Sincere Felicitari. 😀

  289. MifTy 6 September, 2009 at 14:13

    am pus pe naiba, e lăsat default, că în afară de poza de sus, n-am modificat nimic în ăla!!!
    şi cum julică e pe host plătit, cu drept să facă orice în folderul lui cu wordpreşul…
    deh, după buget, coane fănică, după buget!!! 😀

  290. Ciprian 6 September, 2009 at 14:24

    @Mifty
    Sau cu_m zici tu. Si la mine tema implica linkuri verzi.

  291. MifTy 6 September, 2009 at 14:27

    deci dacă vă doare mintea să admiraţi alte aberaţii made by Sauron, click!!

  292. M3bis 6 September, 2009 at 14:37

    În sfărşit, s-a prins şi Cipicao cum stă treaba

  293. Ciprian 6 September, 2009 at 14:41

    Tu de fapt nu ai stiut sa ne escplici cum sta treaba ori e posibil sa nu fi stiut. Dar faptul ca am descoperit ma fericeste nemaipomenit, cu-m am trecut eu de la stadiul de caraghios in coloraturi la mic geniu (falsa modestie, stiu), de la agonie la extaz. Unde esti Yoanna. Avem o treaba. :))

  294. M3bis 6 September, 2009 at 14:52

    Eu? Aitist rău?
    Ia daţi voi înapoi toate boldurile, italicele, tăiatele şi cuvintele roş’.
    Eu vă deschid minţile şi voi? Mă faceţi aitist rău. @Cipriane, dacă îţi dădeam totul mură în gură, învaţai ceva? Ia spune.

  295. liviu amza(nadie) 6 September, 2009 at 14:54

    mai Iulius tu esti deacord cu ce ai pus sus in dreapta.ce a zis nenea Rbens nu-i valabil.daca domnia asa a spus asta.cu vopsea umplii toata pinza.cum o dai ca dracu vine. 🙂 vopsea putina=bautura putina.sa faci sport e greu.stiu ca nu vor sa fie asa dar se complac in situatia asta.

  296. Florian 6 September, 2009 at 15:07

    @Ciprian
    Pârnaia m-a făcut aşa zelos, că acolo cine nu-şi făcea norma era pus să scape săpunul de cinci ori la rând. Până am reuşit să-mi fac norma…. în sfârşit, nu intru în amănunte neesenţiale.
    Mulţam pentru cadou, dar pentru data viitoare încearcă să faci rost de poza Vivicei, fără maldărul ăla de textile din Corfu.

  297. Florian 6 September, 2009 at 15:25

    @M3bis
    Auzi la tine, cică nu eşti aitist rău. Una la mână, aitistul bun nu s-a inventat, toţi sunt răi, iar expresia aitist rău a fost declarată pleonasm de Academia Română. A doua la mână, mă laşi să mă chinuiesc toată noaptea, de ajung să mă împuşc (noroc că era pistol cu apă, da’ io nu ştiam şi am rămas cu traumă la bibilică), iar după toată tragedia la care ai asistat rânjind zici că tu eşti bla bla bla şi bla bla bla.
    La tine, planul malefic experimentat de Julius, de creare a unor clone după chipul şi asemănarea lui, s-a încheiat cu succes.

  298. Florian 6 September, 2009 at 15:31

    @Ion Sânge
    De când ţi-ai lăsat barbă, ai început să vorbeşti de Lumea Ciprianei. Ce i-ai făcut bietului băiat, perversule?

  299. Florian 6 September, 2009 at 15:38

    @MifTy
    Iaca eu m-am înconcentrizat şi am băgat la greu în traista lu’ Odoacru, am ajuns la 299. Si, pentru că sunt Regele Republicii DC, voi tăia panglica lui 300. Dacă îmi şuteşte careva foarfeca până la comentariul următor, îi scot ochii cu ea.

  300. M3bis 6 September, 2009 at 15:40

    300?

  301. Florian 6 September, 2009 at 15:43

    300 ! ! !
    Julius, să ştii că nu cobor mai jos de Veuve Cliquot.

  302. Florian 6 September, 2009 at 15:48

    @M3bis
    Sarpe veninos ce eşti, stai pitit în gaură şi, când e omul mai concentrat cu scrisul roşu aniversar, îţi înfigi dinţii în beregata lui.
    Când se va aduna întregul Sfat Regesc, vom hotărî împreună pedeapsa ce ţi se cuvine. Tăierea capului mi se pare prea blândă, voi susţine tăierea capetelor.

  303. MifTy 6 September, 2009 at 16:13

    @Florian: this is SPARTAAAAAAAAAAAA!!!!

  304. yeonsang 6 September, 2009 at 19:54

    303!!!

    florian,vorbesti prostii. nu eu l-am transformat in cipriana…tu cu manutza ta ai facut-o (as fi putut sa zic labutza,dar vezi,am obraz finutz..

  305. yeonsang 6 September, 2009 at 19:56

    cipcirip

    uat?iar ti-a evadat tinerica aia simpatica de 85 de primaveri?

  306. Florian 6 September, 2009 at 20:01

    @M3bis
    You are Spartan? Tonight, you dine in hell!

  307. Florian 6 September, 2009 at 20:03

    @y
    Ciprian n-a împărţit cu mine aceeaşi celulă şi acelaşi duş, aşa că nu da vina pe mine.

  308. M3bis 6 September, 2009 at 20:22

    @Floriane
    Nu iau masa seara, ţin la siluetă.

  309. Ciprian 6 September, 2009 at 22:11

    Acum ca am spart toate miturile iT-ului ce nai.ba ne mai facem? Comentarii la subject?

  310. Ana 11 February, 2013 at 09:23

    Io-s curioasă dacă domnul @Ciprian a reuşit să părăsească Moldova. =))

  311. M3bis 11 February, 2013 at 09:46

    @Ana: Nţ, nţ!