Postul nu e post destul

Pip – pip – ura!

pee-sign-toilet-sign-104677Înainte, mergeam des la toaletă. Acum, merg şi mai des – cred că îmbătrânesc, de-aia.
Cel mai mişto era în cămin, când eram student, pe vremea aia îmi amintesc că nu mergeam aproape deloc la toaletă – aveam chiuvetă în cameră şi făceam pipi acolo.
.

Share:

17 comments

  1. http://www.tahemet.blogspot.com/ 19 August, 2009 at 18:53

    ruşinică ruşinică ruşinică! şi cum era cu microbii?

  2. Ciprian 19 August, 2009 at 19:02

    Faceai in chiuveta pipi inainte sau dupa treaba mare. Si daca da :)) ridicai capacul oalei din chiuveta inainte sau dupa?

  3. delly 19 August, 2009 at 19:05

    Ha!!! Dupa ce ne tine noua, fetelor, morala despre igiena dejtelor roase…app, nu am priceput, gelul inainte , in timp sau dupa ?! Off, le bag toate deodata ca in ciorba?! Stiu ca Calarasu a scris textu cu microbilienii, dar astia doi is pe-o mana! Incep sa suspicionez ceva de genu Good Hygene/Bad Hygene ?!

  4. şi-la-vară-cald 19 August, 2009 at 19:48

    Textul ăsta are scurtimea, conciza şi farmecul unui hajku!
    Wow, le asteptam pe urmatoarele, cu scobitul in nas, scărpinatul la … coaste şi inefabilul primei blenoragii!

  5. Arsulici 19 August, 2009 at 19:57

    Si te spalai pe miini dupa (sau in timp) ce faceai pipi?

  6. lulu 19 August, 2009 at 21:02

    Asa si?
    Noi ar trebui sa comentem?
    Ai pariat ca “fanii” te iubesc orice ai scrie, sau esti in pana de idei rau de tot?
    Da, stiu, sa circulam daca nu ne place…

  7. delly 19 August, 2009 at 22:36

    Circulate, Circulate! 😀 Erau niste desene 😛

  8. Arsulici 19 August, 2009 at 22:36

    @lulu
    Esti invidioasa ca nu poti face pipi in chiuveta? 🙂 🙂

  9. 4mall 19 August, 2009 at 23:27

    @Arsulici: Razi tu cat vrei, dar vara-mea, care ca orice copil facea mofturi la mancare, a papat pentru prima oara in viata o ciorbica, doar pentru ca a mintit-o bunica-mea ca asta e conditia sa poata sa faca si ea pipilica din picioare…

  10. mukawaka 19 August, 2009 at 23:52

    asta e unul din lucrurile cu care as fi putut trai mai linistit daca nu il stiam…

    data viitoare pune un avertisment ceva 🙂

  11. N.A. 20 August, 2009 at 00:00

    Da… too much information… vorba frantuzului 😀

  12. Arsulici 20 August, 2009 at 00:17

    @4mall
    hahahahaha

  13. Florian 20 August, 2009 at 00:27

    Pipi faci mai des, deci alegi locul cel mai apropiat, chiuveta din cameră. La cap te speli mai rar, deci foloseşti closetul de pe hol. Chestie de managementul resurselor, rezultate maxime cu eforturi minime .

  14. db 20 August, 2009 at 09:15

    Fratilor, fiti seriosi, in caminele din Observator nu erau chiuvete in camera! Deci, cel mult, in camera facea pipi in pat 😉

  15. Arsulici 20 August, 2009 at 10:37

    @mukawaka, @N.A.
    Sa nu-mi spuneti, fetelor, ca v-ati si imaginat INTREAGA scena 😀

    @db
    poate sint amintiri din vizitele facute prin Hasdeu, ca acolo sint camine cu chiuveta in camera)

  16. db 20 August, 2009 at 13:00

    @Arsulici: vizite si sederi de scurta durata nu se pun 😉

  17. N.A. 20 August, 2009 at 17:51

    @Arsulici – A, eu mi-l imaginez in tot soiul de intamplari jenante, nu doar asa. :)))