Concursuri

Câştigătorul de astăzi

Felicitările simple de astăzi merg la Ciprian, pentru răspunsul: “rafia”. Nu suntem însă foarte siguri că este într-adevăr un element chimic, pentru că nu a putut fi izolat până acum, rafia găsindu-se doar în stare de sacoşă (pentru mai multe detalii, vezi aici un studiu al reputatului savant Radu Pircă).

Sincerele noastre felicitări merg, din motive evidente, la Arsuliciu.

În fine, am decis să-i acordăm una dintre cărţile de aici domnului Florian, pentru întreaga (şi obositoarea) sa activitate.

Te aşteptăm să fii consecvent, domnule Florian, şi să demaşti cu energie corupţia de pe Daily Cotcodac (dumneata eşti o persoană inteligentă şi ai sesizat, desigur, că n-aveai cum să câştigi pe merit).

Share:

25 comments

  1. 4mall 17 August, 2009 at 20:57

    Florian tata, ca o persoana inteligenta ce esti caracterizat, sper ca alegi cartea cu tzatze!

  2. Arsulici 17 August, 2009 at 21:14

    Multumesc pentru felicitari 🙂

    @4mall
    :)) :)) :))
    mare dreptate ai, maestre…

    @Florian
    Felicitari

  3. Bulina Neserioasa 17 August, 2009 at 21:48

    Acu’ ca i-ati dat carte o sa va ridice in slavi si o sa va preamareasca.
    Cine va mai demasca pe viitor coruptii de pe DC?
    Doar de asta i-ati si dat o carte, nu ? Ca sa va lase sa va faceti manarelile in continuare linistiti.

    Huooo !

  4. Cipriniu 17 August, 2009 at 22:00

    Bune si alea simple. Nu fac mofturi. 😀

  5. http://www.tahemet.blogspot.com/ 17 August, 2009 at 22:16

    Si mie nimic metre? nici macar o bataie pe umar de incurajare?

  6. 4mall 17 August, 2009 at 22:24

    @Arsulici: Mai, felicitarile erau pentru Arsuliciu, nu pentru Arsulici. Oricum, poti sa te bucuri!
    @Bulina Neserioasa: Mai, asta a fost mita pe fata!
    @Ciprian: Mic cu mic se face mare…

  7. JULIUS 17 August, 2009 at 23:00

    @tahemet: ma, tu n-ai castigat o carte? si nu cumva n-ai raspuns nici pana in ziua de azi la mail?

  8. cosanzeana 18 August, 2009 at 00:49

    Propun urmatoarea regula: Cartile nerevendicate sa se acorde celorlalti comentatori, prin tragere la sorti sau manareli, ca de obicei. Sau sa fie redirectionata catre cine vrea castigatorul.
    Eu, spre exemplu, vreau cartea cu Yakuza. Daca tahemet nu o mai vrea, o vreau eu.
    Multumesc anticipat, draga tahemet, esti tare cumsecade, sper sa mai castigi si sa nu ma uiti. 😀

  9. Florian 18 August, 2009 at 01:23

    @JULIUS
    Dar premiul de etapă nu-l dai, iar umbli cu mânăreli? Că ăla al meu înţeleg că e pentru întreaga activitate, ca atunci când mai ai puţin şi dai colţul.
    Cât despre alegere, sunt într-un moment crucial al vieţii. Parcă aş lua ţâţele, să mă-ngroape cu ele şi să am cu ce mă juca pe lumea ailaltă. Mă gândesc totuşi să mai fac puţin umbră pământului, asa că mă opresc la Pascal Bruckner.
    Pedofilul din mine mulţumeşte juriului şi freamătă de nerăbdare să pună mâna pe carte, dar mai ales pe copertă.

  10. Florian 18 August, 2009 at 01:29

    @4mall
    Mai presus decât inteligent sunt domn, tu nu vezi cum mă umple de respect Julius cu domnul Florian în sus, domnul Florian în jos? Păi mai pot eu să dau frâu inteligenţei ăleia de care zici şi să aleg ţâtele? Fi-mi-ar domnia a dracului!

  11. Florian 18 August, 2009 at 01:34

    @Bulina Neserioasă
    Tu mă crezi neserios, măi neserioaso? Abia acum mă simt cu adevărat motivat să dau în gât corupţia, când m-am înfruptat din ea. Si-o fi făcut el Julius planuri să mă anihileze, dar nu ştie cu cine şi-a pus în cârd.

  12. Florian 18 August, 2009 at 01:36

    @Cipriniu
    Pune sit tu nişte dulceaţă pe ele. Sau dacă n-ai dulceaţă un praf de cocaină, că d’aia precis nu duci lipsă.

  13. Arsulici 18 August, 2009 at 03:03

    @4mall
    Preferai sa fie mita pe la spate? 😀 🙂

  14. lulu 18 August, 2009 at 07:51

    Era si cazul, domnule Julius.
    In numele cititorilor si comentatorilor tai(macar o parte din ei): iti multumesc.

  15. 4mall 18 August, 2009 at 09:12

    @Florian: Da mai, fi imprevizibil! Ce, daca esti sturlubatic si copilaros ca vantul in tulburarea sa, crezi ca strica?
    @Arsulici: Pai s-a castigat o carte cu expresia “pe la spate, pe la spate”…Asa ca de ce nu?

  16. Florian 18 August, 2009 at 11:23

    @4mall
    „şturlubatic şi copilăros ca vntul în tulburarea sa”…. Mă, zi drept, tu vrei ceva de la mine. Cartea nu ţi-o dau, că-i cu autograf de la Slăvitul Conducător. Peste vreo câţiva ani, după ce se va consuma episodul Târgovişte bis, o să coste o avere.

  17. http://www.tahemet.blogspot.com/ 18 August, 2009 at 12:17

    Julius, să mor eu dacă am primit vreun mail până în ziua de azi….
    am schimbat mailul la leave a reply, te rog mai trimite încă o dată.

  18. kuktoos 18 August, 2009 at 12:30

    Deci persoanele ce minaresc Cucurigu’ Zilnic sint :
    Julius – tartor shàf !
    Arsulici – ajutor de tartor , corupt de sor-sa lu Julius !
    Florian – undercover , cumparat pe fatza , pe spate si pe laterale acu’ cu premiul asta !
    @ bulina nese – acu’ te-ai prins si tu de conspiratia marshava ce e pe DC ?
    in scurt timp o sa asistam la Cintarea lu’ Julius , in care o sa fie proslavit de …. Arsulici si Florin .

  19. N.A. 18 August, 2009 at 15:02

    Eu personal ma bucur tare mult pentru spionul Floricel, si-a dorit cel mai mult victoria si iata ca si-a indeplinit acest ideal la care visa de mult. Plus ca a avut de departe cea mai prodigioasa activitate, cred ca scrie pe-aci mai mult decat maritul Julius insusi! 😀

  20. şi-la-vară-cald 18 August, 2009 at 22:38

    @ Florian
    Iubire, nu mi-am auzit numele la faza aia cu :”Mulţumesc familiei şi iubitei mele care…”
    Sau n-am fost atentă?

  21. Florian 19 August, 2009 at 00:00

    @şi-la-vară-cald
    Dragostea mea, mi-a cenzurat Julius cuvântarea, tăind exact partea în care te ridicam în slăvi. Pe blogul ăsta, linguşelile care nu-i sunt adresate tiranului sunt şterse automat.

  22. Florian 19 August, 2009 at 00:05

    @N.A.
    Spionul Floricel, hai? Dacă eu sunt spion, atunci tu, care lipseşti de un secol dar ştii tot ce se întâmplă pe aici, eşti o întreagă agenţie de spionaj, cu câinele de la poartă cu tot.

  23. Florian 19 August, 2009 at 00:10

    @kuktoos
    Cu faţa şi spatele mă descurc fără probleme, dar cu urechile am unele reţineri. Mi-e ruşine să recunosc, dar încă sunt virgin.

  24. N.A. 19 August, 2009 at 00:58

    @dailyflorian – Pai cum am venit m-am apucat sa citesc absolut tot, sa vaz ce am pierdut, de-abia asteptam! M-a induiosat ingrijorarea ta dintr-un mesaj mai vechi la adresa mea cat si a altor absenteiste, sa stii ca totusi am reusit sa scapam din acele locuri ale pierzaniei, dupa ce am promis tiranului sa te tinem mai bine in frau..

  25. Florian 19 August, 2009 at 10:48

    @N.A.
    Aha, faci parte din garda pretoriană a tiranului! Când s-o face procesul cotcodacismului, o să fie vai şi amar de tine. O să păţeşti ce-au păţit şi comuniştii cu procesul ăla al lor. Dacă nu chiar mai rău, n-o să fii pedepsită doar cu o vilă, ci cu două.