Postul nu e post destul

Disperarea cumparatorului de tampoane

VisUrat Tampoanele si prezervativele sunt articolele care ar trebui vandute pe internet si livrate in cutii maro pe care sa nu scrie nimic. Asta e parerea mea. Pentru ca, de fiecare data cand te duci sa cumperi tampoane sau prezervative, farmacista si restul femeilor de la coada te privesc altfel. O femeie care cumpara tampoane nu iese in evidenta. E normal sa cumpere pentru ca-i trebuie. Daca va cumpara prezervative va fi privita cu admiratie de celelalte membre ale sexului feminin. “Uite draga, isi satisface nevoile sexuale dar se si protejeaza!”. Daca tu, ca barbat, te duci sa cumperi prezervative, se uita toate babele scarbite la tine (normal, ma, femeile cumpara prezervative numai cand iubesc – n. Julius), aruncand flacari pe ochi si mormaind “Porcul! Sigur a prostit vreo inocenta si vrea sa i-o traga!”. Dar, tinand cont ca atunci cand ai pe cineva la pat putin te intereseaza ce zic babele la menopauza, sa trecem la adevarata problema. Sa zicem ca da necazul peste tine. Nu, nu pentru ca te-ai casatorit ci ca ti s-a imbolnavit nevasta si nu poate iesi din casa. Si, pentru ca un necaz nu vine niciodata singur, mai e si in blestemata aia de perioada a lunii. “Iubi, nu cobori sa-mi iei un algocalmin?”, te intreaba cu o voce stinsa si cu ochi de pudel infometat. “Cum sa nu draga, imediat cobor!”, sari si tu lasand treaba. Te imbraci si, cand sa iesi pe usa, vine bomboana: “Daca tot te duci, ia-mi si niste tampoane te rog, pentru ca mi s-au terminat…” A cazut cerul pe tine. Ai sperat cat ai sperat, dar nu tot timpul te ajuta cineva de sus. Inima nu te lasa sa spui nu, asa ca ii zici un “Da, iti iau” cu jumatate de gura si pleci la farmacie. Pe drum nu te poti gandi la altceva decat la tampoane. Speri sa dai de un farmacist care iti intelege necazul dar, cand ajungi, realizezi ca ti s-a terminat norocul. Farmacista are o mie de ani si, imediat ce intri in farmacie, in spatele tau apar 20 de femei care asteapta dupa tine la coada. Ceri un algocalmin, iei si niste aspirina ca poate-ti trebuie, niste Fervex ca nu stii cand da raceala in tine, te mai uiti in spate si vezi ca tot in centrul atentiei esti, mai ceri si niste Faringosept pentru ca face bine la gat, algocalmin ai luat deja, ce naiba sa mai ceri? Iti iei inima in dinti si ceri si tampoane, ca ai lungit-o destul. “Poftim?” casca ochii farmacista lui Ramses. “O cutie cu tampoane va rog…” repeti cu jumatate de gura si remarci ca s-a facut instantaneu liniste. Restul femeilor se uita la tine extrem de mirate de parca ar intreba “Dar tu de unde stii de tampoane? Parca trebuia sa fie un secret, cine ti-a dezvaluit acest secret? Atatea milenii am incercat sa-l pastram cu sfintenie, sa nu afle nenorocitii de barbati si acum una dintre noi s-a sifonat!” Inghiti in sec si te intorci spre farmacista, cu speranta ca nu-ti va taia nimeni gatul pentru a pastra secretul ciclului doar in clubul femeilor. “De care doriti?”, te intreaba scarbita farmacista, realizand ca tot chinul de a pastra secretul s-a dus pe apa sambetei. “Trei la zece mii aveti?”, intrebi si tu la misto, incercand sa faci haz de necaz si sa mai eliberezi din tensiune. Instant realizezi ca a fost o idee extrem de proasta pentru ca farmacista nu musca la vrajeala si pluseaza. Si atunci afli ca exista tampoane interne si externe. Afli si ca unele sunt pe marimi, altele nu, sunt cu aripioare sau fara, sunt pentru chiloti tanga, unele transforma lichidul in gel, din unele curge din altele nu, unele fac lichidul verde altele il fac albastru… Si tu asculti dand din cap ca si cum ai intelege sau chiar te-ar interesa sau de parca ai fi vrut sa afli vreodata cum e cu tampoanele care transforma lichidul in gel. O lasi sa termine si ii repeti: “Deci vreau trei la zece mii daca aveti!”

Share:

46 comments

  1. Disperarea cumparatorului de tampoane » visurat.ro 18 March, 2009 at 00:18

    […] e si in blestemata aia de perioada a lunii. “Iubi, nu cobori sa-mi iei un algocalmin?”, (more…) Duminica X1_AdParams = { ‘pub’ : ‘560302451683403’, ‘site’ : ‘visurat’, ‘section’ : ‘site’, […]

  2. yogibeer 18 March, 2009 at 00:21

    Nush cum de ai nimerit-o, dar in episodu` de azi din two and a half men, e cam aceeasi chestie, bine, un pic romantata.

  3. Denisa 18 March, 2009 at 00:24

    Yogibeer, de ce? De ce? Eu nu am văzut Two and a Half Men de două săptămâni şi tu îmi strici suSpriza. 🙁

  4. VisUrat 18 March, 2009 at 00:41

    @yogibeer: uite o discutie d`a mea cu Julius de azi:

    VisUrat: sa`mi bag pula
    VisUrat: deci in episodul de azi din Two and a half men e fix ce`am scris eu acu` doua zile si l`am programat pe azi la tine
    VisUrat: pula mea…
    VisUrat: ce de cacat
    VisUrat: deci e exact faza cu tampoanele
    julius: nu conteaza
    julius: io n-am scris un text fix ca unul al lui jerome k jerome?
    julius: sau stand-up ca seinfeld, aceeasi idee?
    julius: se intampla
    VisUrat: faza`i ca n`o sa ma creada nimeni ca l`am scris inainte sa apara filmul…
    julius: cati se uita?
    julius: vezi de treaba

  5. Dianora 18 March, 2009 at 00:47

    Felicitari pentru curaj! Si insanatosire Denisei! 😀 Cat despre serial, nu ma uit la el, so tu ai fost premiera pentru mine.

    Si pana la urma ai nimerit alea care trebe? 😀

  6. VisUrat 18 March, 2009 at 00:52

    @Dianora: da, cica am nimerit… 🙂

  7. Julia 18 March, 2009 at 00:54

    Da, am mai auzit “cauri” din astea.
    Hhahahhah!
    Babele sunt la panda mai ales la farmacie!

  8. Turnofftheglory 18 March, 2009 at 00:59

    Exact asta s-a intamplat prima oara.De aceea am ras sanatos.Acum privest la astia mai proaspeti.Prima oara ii greu.
    :mrgreen:

  9. Gârby 18 March, 2009 at 01:00

    http://www.youtube.com/watch?v=6S_QjLMZbl8 ceva de genul asta

  10. RDragos 18 March, 2009 at 01:18

    @VisUrat: De aia exista super/hypermarket 😛 acolo macar te uiti la N case si-ti alegi si tu una cu o tipa mai tinerica :)) eu asa fac usually, mai ales cand merg cu ai mei la shopping, si am in cos si prezervative, si tampoane, si sunt cu logodnica de mana, si cu taica-miu si maica-mea langa mine 😛
    De la farmacie nu mai cumpar prezervative din doua motive: 1) cum ai zis si tu, se uita la tine ca la felu` 14, si 2) prefer sa nu bag banii in buzunarul altora, cat timp pot lua din hypermarket pack de 12 😛

  11. aiureantramvai 18 March, 2009 at 01:57

    Mai baieti, sa stii ce tampoane foloseste prietena/nevasta este o chestiune de gentilete masculina. Este la fel de important cu a sti ce flori ii plac. Ma rog, asta e pozitia mea. Poate exagerez eu.

    Cit despre babele de la farmacie, recomand urmatoarea tehnica: pe linga tampoane sau prezervative cereti si un lubrifiant (de’ala pentru contact sexual, evident). Eventual sa fie unul aparut mai nou pe piata ca sa aveti motive sa cereti si detalii tehnice, parerea cumparatorilor si altele asemenea. Credeti’ma, functioneaza de minune si o sa aveti parte si de distractie.

  12. yogibeer 18 March, 2009 at 02:00

    visurat, eu, am incredere in tine si nu cred ca ai copiat chestia de undeva. A fost doar o coincidenta. Btw denisa sorry, n-am vrut sa-ti stric placerea, dar nu e chiar asa ca in serial. Hai bafta cu noul blog ca deja ocup prea mult spatiu de emisie.

  13. Radu 18 March, 2009 at 04:14

    Nu e care a zis-o primul, am trait cu totii un episod de asta. Am mai povestit asta. Imediat dupa Revolutie. Clasa a noua sau a zecea. conduc o colega acasa, se incinge atmosfera si aia ma trimite dupa prezervative (vrajelile menite sa intarzie actul in sine si sa creeze o atmosfera de responsabilitate se consumasera in intalnirile anterioare). Iau tramvaiul trei statii si intru in farmacia de stat, serioasa ca un tribunal si euforizanta ca o morga. Cocoana sta de vorba din spatele ghiseului cu o lady cu coc. Nu ma baga in seama. In spatele meu vine o mamaie si farmacista se decide sa ma serveasca. Lasati, zic, doamna era inainte. Nu, zice cocul, poftiti, noi vorbeam asa… Ma intorc usor panicat spre mamaie: daca va grabiti, va rog! Nu mama, am timp, multumesc. Deci?!, ma ataca farmacista. Trei priviri sfredelitoare, dornice sa afle “comanda”… As vrea un paracetamol, zic eu curajos. Altceva? Vitamina C, continui pe aceeasi linie. Sunteti racit, se vede, ma compatimeste cocul. Ia si o frectie mama, ma inconjoara cu grija excesiva mamaia. Va dau si Carmol? Moment in care ultima picatura de barbatie din mine zice: nu, mai bine o folie de prezervative. Trei priviri ucigase. Le tradasem increderea. Am luat paracetamolul, vitamina c si “husele” si am iesit injurand marunt: ‘ti-ale dracu’ cu estrogenu vostru…

  14. Radu 18 March, 2009 at 04:15

    Nu e care a zis-o primul, am trait cu totii un episod de asta. Am mai povestit asta. Imediat dupa Revolutie. Clasa a noua sau a zecea. conduc o colega acasa, se incinge atmosfera si aia ma trimite dupa prezervative (vrajelile menite sa intarzie actul in sine si sa creeze o atmosfera de responsabilitate se consumasera in intalnirile anterioare). Iau tramvaiul trei statii si intru in farmacia de stat, serioasa ca un tribunal si euforizanta ca o morga. Cocoana sta de vorba din spatele ghiseului cu o lady cu coc. Nu ma baga in seama. In spatele meu vine o mamaie si farmacista se decide sa ma serveasca. Lasati, zic, doamna era inainte. Nu, zice cocul, poftiti, noi vorbeam asa… Ma intorc usor panicat spre mamaie: daca va grabiti, va rog! Nu mama, am timp, multumesc. Deci?!, ma ataca farmacista. Trei priviri sfredelitoare, dornice sa afle “comanda”… As vrea un paracetamol, zic eu curajos. Altceva? Vitamina C, continui pe aceeasi linie. Sunteti racit, se vede, ma compatimeste cocul. Ia si o frectie mama, ma inconjoara cu grija excesiva mamaia. Va dau si Carmol? Moment in care ultima picatura de barbatie din mine zice: nu, mai bine o folie de prezervative. Trei priviri ucigase. Le tradasem increderea. Am luat paracetamolul, vitamina c si “husele” si am iesit injurand marunt: ‘ti-ale dracu’ cu estrogenu vostru…

  15. nenea cosmos 18 March, 2009 at 07:40

    mare smecherie sa cumperi tampoane…

  16. warlock 18 March, 2009 at 09:08

    Iti inteleg durerea … a trebuit sa trec si eu odata prin asta, si ghinionul a facut ca tipul care servea era unul tanar si mistocar. S-a uitat cas la mine si a zis: “A venit deja perioada aia puiut??!!”

  17. DaNu 18 March, 2009 at 09:14

    Da’ cata expierenta de viata!!
    Eu am patit una urata cu o “farmacista lui Ramses”. Nu sunt un tip rusinos din fire, asa ca am cerut raspicat o cutie cu tampoane. Si matusalema ma intreaba cu un ranjet: “Dar dumneavostra pentru ce va trebuie tampoane”???
    Raspunsul meu a fost ceva de genul:”Mi-a cerut mata sa-i cumpar”…..bineinteles ca la urma tot eu am fost un porc, nesimtit,animal,etc…

  18. Maddy 18 March, 2009 at 09:32

    pai de ce sa le iei de la farmacie? le iei de la billa, kaufland, etc, undeva cu autoservire unde nimeni nu`i curios de ce cumperi. in farmacie e plin de lume plictisita care sta la coada, ai sanse sa fie si mai scumpe si toti aud ce ceri, e un fel de iad pentru o persoana mai rusinoasa.

  19. valyum 18 March, 2009 at 09:38

    sebi, asta e stilul care ti-a adus vizitatori de calitate si nu injuraturi.
    felicitari si tine-o tot asa

  20. lila 18 March, 2009 at 09:53

    foarte buna:))
    incearca sa cumperi un test de sarcina, sau, de ce nu, mai multe :))
    sigur vei avea ce povesti

  21. none 18 March, 2009 at 09:55

    Eu nu m-am dus la farmacie, tocmai ca sa evit discutia cu doamna farmacista bine intentionata. Tampoane se gasesc si la magazinul din colt. Dupa ce m-am holbat o juma’ de ora la toate sortimentele de pe raft, am pus mana pe mobil si mi-am sunat nevasta (“De care vrei, din alea in ambalaj verde cu patru picaturi?”). Simplu si eficient. Dupa care am venit cu ele in mana pana acasa, iar celor ce s-au uitat urat la mine nu pot sa le spun decat “sta-v-ar in gat!”.

  22. aspovi 18 March, 2009 at 10:33

    Am cumparat mai multe teste de sarcina. Farmacista era de-o varsta cu buna-mea si mai urata ca o zi ploioasa in Bucuresti. Colac peste pupaza, la vo’ cinci metri in acelasi spatiu de vanzare, mai avea o colega. La fel. Vorba aia: “cin’ s-aseamana s-aduna”.
    Si am patit-o urat. Era farmacia plina. Vo’ douaj de persoane. Nu exagerez. Din care trei sferturi tinerei trecuti de 60 de ani. Cand am cerut testele alea zgripturoaica nr.1 m-a luat la misto: “ti-a placut prea mult, ha? Sau ei?”In spatele meu se auzeau deja comentariile (a se citi mistourile) pe seama me’. Bineinteles ca si zgripti nr.2 m-a luat la ochi. Doar astea actioneaza in haita. “Si…cam cat timp a trecut de cand … s-a intamplat?” (inchipuiti-va un ranjet mare cat un parbriz de camion).
    Le-am raspuns…utilizand un limbaj subuman, buruienos si nedemn. Dar m-am simtit extraordinar. 🙂
    Bineinteles ca raspunsul a fost dat dupa ce am primit testele alea 🙂

  23. volent 18 March, 2009 at 10:37

    domnilor, va inselati. io una cand vad un barbat ce cumpara (tampoane, prezervative sau altele din astea) cad in admiratie. nu stiu altele cum sunt (o sa-mi intreb colegele) da io cad in admiratie:)

  24. XaeL 18 March, 2009 at 10:41

    in principiu, nu e mare chestie sa te trimita dupa tampoane. inghiti, si gata, ca nu se intampla lunar. dar mi se pare mare nesimtire din partea ei sa nu iti spuna exact de care. pt ca posibilitatile sunt infinite. si daca nu iei ce trebuie, tot tu pici prost. si te mai duci o tura.

  25. lilisor 18 March, 2009 at 11:18

    Cand am cumparat ultima data prezervative, a fost pentru o prietena. Erau vreo 2 tipi in spatele meu. Farmacista nu stia de care sa-mi dea, eu nu ma pricepeam dar stiam ca cele care au pachetul gri nu sunt bune pentru respectiva.
    Farmacista tocmai pe alea voia sa mi le dea moment in care am exclamat: “Nu d-alea, ca ma omoara!”. Eu ma gandeam la prietena mea care o sa ma injure iarasi ca a facut alergie de la prezervative din cauza ca nu stiu ce sa cumpar. Fireste ca baietii din spatele meu au inteles altceva si au pufnit in ras!

  26. Sorana 18 March, 2009 at 11:26

    Buna ziua! Daca vreodata ai avut impresia ca babele de la coada se uita cu admiratie la o femeie care cumpara prezervative te inseli amarnic:) ca sa nu mai vorbesc de farmacista! Se uita la tine ca la un exemplar dintr-o specie disparuta de mult dar care a avut nesimtirea sa se reincarneze si sa ia viata in farmacia respectiva:)

  27. Nike 18 March, 2009 at 11:45

    Femeile astea . . Bune la paT dar grele la stat :))

  28. camytzi 18 March, 2009 at 12:02

    O laie, si ca femeie daca ceri prezervative (ma rog, in unele farmacii) se uita la tine de parca ti-ar impunge in coaste o replica de genul “Ui’ si la asta ce curva-i, isi ia un pachet intreg” :)) Pe bune… Si cu tampoanele, io ca femeie (si se zice ca e natural sa cumnpere femeia tampoane) am patit sa prind in spatele meu o hoarda de barbati destul de retardo, care s-au apuca sa rada (bine, la ce fete de cretinoizi aveau, parca nici nu ma mira). Deci se intampla rele si la fomei :))))

  29. edy 71 18 March, 2009 at 12:42

    Ok,episodul de azi din ”Two and a half men”…Da’ pe ce program se difuzeaza,ca eu unul nu l-am gasit???

  30. Cristi 18 March, 2009 at 14:12

    Foarte tare :))))) …. am murit de ras :)))))

  31. ratonbox 18 March, 2009 at 15:15

    @edy71
    nu se difuzeaza pe nici-un program… decat Pirate PC TV :))
    cel mai urat este atunci cant trebuie sa cumperi prezervative, stii ca mama prietenei tale lucreaza la o farmacie din zona, nu stii care, si speri sa nu dai de ea. dar pana la urma m-am obisnuit, tot din hipermarket cumpar. e mai simplu.

    PS: @visurat sunt destui care se uita la Two and Half Men care citesc pe aici. 😀 oricum, bun articolul.

  32. Lungi - Blogatu 18 March, 2009 at 15:19

    […] Disperarea cumparatorului de tampoane, pe DailyCotcodac. […]

  33. cipoc 18 March, 2009 at 17:34

    tampoanele sunt doar interne..ce zici tu de extern sunt absorbante:))
    is patit si eu de multe ori cu asta
    si da, si eu ma uit la two and a half men:D

  34. Pyro 18 March, 2009 at 20:21

    Care a cumparat teste de sarcina?
    True Story:
    Personajele:
    Eu si ea ( ea find colega de facultate, nu este din bucuresti si nu prea cunoaste bucurestiul) , ok am precizat personajele acuma sa trecem la poveste.
    Localizare spatio-temporala:
    Ora 19:00, zona Politehnica pe o vreme de cacat sa nu scoti nici cainele afara.
    Se uita cu in ochii mei si dintr`o data cade bomba. Pe unde gasim o farmacie sa iau o test de sarcina? WTF?! Am ramas uimit, ai si ramas “pregnanta” femeie ? Totusi nu am facut`o decat odata ?! Draga stai linisit nu este pentru mine … Pai daca nu este pentru tine, pentru mine in niciun caz nu este ca nu am chef sa devin al doilea barbat gravid. Este pentru colega de camera, este racita si m-a rugat sa iau pentru ea. Mi se calmase pipota si ii zic sa purcedem la drum spre cea mai aproape farmacie. Ajungem la cora si dintr`o data se opreste .. Dar nu pot sa iau , imi e rusine … Lasa ca iti iau eu ( imi era foame si eram un rahat plouat si nu era prima oara cand faceam asta ).
    Ma duc la farmacista si ii cer un test de sarcina, se uita ciudat la mine. Speram sa nu ma intrebe daca sunt pentru mine sau nu :)). Mi-a dat o marca nust de care si am terminat interventia cu succes.
    Operatia a reusit dar pacientu a murit =)).
    Frumos proiect.

  35. gogu 19 March, 2009 at 07:00

    wtf is happening. visurat, postul asta nu e scris de tine!!??
    1) folosesti cratima in loc de apostrof. In comentarii, scrii cu apostrof, as usual.
    2) visurat: e stilul lui Julica – sau incerci sa-i copiezi stilul sau e scris de el.

  36. Oly 19 March, 2009 at 09:44

    Eu cumpar de la super/hypermarket si nu se holbeaza sau hilizeste nimeni la mine. Doar eu ma simt ciudat si rad in sinea mea cand pun la casa un suc, o paine, un pachet de tigari, tampoane, absorbante 🙂

  37. WarSong 19 March, 2009 at 10:12

    Deci da. Patii si io. Exact la fel. Ma duc sa iau dastea. Mi se facuse scoala (vreau OB, interne, cu trei picaturi, ca gloantele aleas pe calibrun pula mea). Eram cu pretina deatunci la tara, sa fut si io in mijlocu naturii….fix pula. Farmacie de tara, farmaciste antediluviene, in spatele sin fata mea puhoi de babe si femei. Toate voiam algocalmine, antinevralgice, chestii nomrale. Io, latzos, tatuat, imbracat in piele, okelari de soare pa cap, “Vreau neste tanmpoane uobe interne cu 3 picaturi, o cutie de 12 (parca, sau 16? nush, multe)!” Hohote generale, iar una din razesele de la tejghea face “spirit de gluma”: “Ce, tia dat sangele pe nas?” hahaiala generala. Imi iau postura de om select si replic intro soapta care a zguduit geamurile stabilimentului. “Nu, fah, lu nevastamea ia dat sangele pe pizda! Teai edificatara?!?” In doo secunde aveam cutia pe tejghea, liniste mormant. Cred ca puteam sa plec si fara sa platesc… priceless.

  38. viki 19 March, 2009 at 11:27

    Nu ar fi mai bine daca si la farmacii s-ar respecta distanta de discretie ca la banci ? sau asta ar dauna grav “setei de cunoastere”a babelor de la coada ?

  39. simina 19 March, 2009 at 17:07

    @warsong pe calibru, auzi:)))

  40. vladthmito 19 March, 2009 at 21:37

    bravo colegule (ce ai scris articolul) pentru copy/paste o “poveste” din ultimu episod din Two and a half men :)) visul tau de fapt e fals dar lasa ca poate altii te cred ca ai imaginatie bogata.. :))

  41. cristache 22 March, 2009 at 09:44

    hai ma ca exagerezi, epopeea tampoanelor…
    cred ca exagerezi sau jena te-a facut sa percepi astfel reactiile celor din jur.
    mie nu mi s-a intimplat niciodata nici cind am cumparat tampoane nici prezervative. nici algocalmine… 🙂

  42. Georgelis 4 April, 2009 at 23:21

    Intr-o zi ies din casa cu una din fete, aceasta se opreste la un chiosc sa-si cumpere tampoane, brusc renunta, eu nedumerit o intreb de ce. Ea imi raspunde ca-i vanzator un baiat si-i e rusine. O intreb de ce, nu stie toata lumea ca sexul slab are nevoie o data pe luna de tampoane? In fine, ma ofer eu sa-i cumpar, dupa care ce credeti ca a facut nemernicul de mine? Cu pachetul deasupra capului, am inceput sa strig la ea sa-si ia tampoanele! Ea a iutit pasul, eu dupa ea, nu ma las nici de-al naibii! Ea o ia spre statie, eu dupa ea, unde erau si vreo doi vecini, care priveau nedumeriti la noi, dar si usor amuzati! O saptamana n-a mai vorbit cu mine, si poate nici pana azi, daca n-ar fi avut nevoie de bani! Nici azi nu inteleg de ce, ca doar i-am zis ca-i cumpar tampoane, nu si ca i le car!

  43. Stephanie 3 May, 2009 at 15:11

    Doamneeee, am trait s-o vad si pe asta!!!
    Blog “de baieti”, post despre tampoane si comentarii garla!
    Apropo: cumparam preervative de la farmacie (din motive “tehnice”nu am luat timp de o luna anticonceptionale, asa ca am adoptat provizoriu solutia “cu caciulita”), farmacista se uita la degetul meu purtator de verigheta si zice: “Da’ sotzu’ e asa comod ca va trimite pe dumneavoastra dupa prezervative?” la care eu, privind-o fix in ochi :”Oh, dar nu le folosesc cu sotul meu, sunt pentru amant!”

  44. Ingerul Negru 4 December, 2009 at 10:38

    Eu sunt putin mai diferit.Cand a mea e in perioada aia a lunii si ma suna sa-i iau, daca am timp, si in general am, mai ales ca am o farmacie langa o parcare in drum spre casa, atunci o fac cu placere. Si imi place sa fac asta in asa fel incat babele sa nu scape momentul.Si sa mai adaug si 2 cutii de prezervative si sa intreb si de lubrifiant.Ultima oara i-am zis unei farmaciste ca imi trebuie ca o s-o facem in 3. Va imaginati reactia…

  45. angell 15 February, 2010 at 14:18

    mda….tot din ciclu “tanti de la farmacie e o javra”,subsemnatul a fost pus de iubita sa cumpere anticonceptionale,ca ea iesea tarziu de la munca,si nu avea cum.neavand reteta normal ca ma duc la o farmacie de cartier si are loc urmatoarea discutie:
    E: O folie de XXXXXX
    V: Poftiti.Stiti cum sa le folositi?
    E (idiot): Da,bineinteles le iau de 3 ani.
    V (funny ): Ma bucur ca va protejati,sa nu ramaneti insarcinata.
    Mda…nu dati cu pietre in mine,eram si eu mic:D

  46. Marinaru68 7 March, 2010 at 23:36

    Mare scofala sa cumperi niste tampoane, ce sa zic… Eu n-am nici o jena bre. Mie doar sa-mi faca instrucatjul (de care prefera, brandul, cate picaturi etc). Si le cumpar de la hiper/supermarket nu din jena (atat i-ar trebui farmacistei sa comenteze ceva, ca-i bag instant un raspuns de genul celui dat de warsong) cat pt faptul ca hoatele alea de la farmacie au preturi cu 25% mai mari. Oricum eu fac toate cumparaturile numai de la supermarket. Si credeti-ma ca nu e vb de bani (castig ff bine) da’ uite ca nu vrea muschii mei sa dau bani la scarbele alea de farmaciste.